ćwiczenia - rozciąganie i inne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-26, 19:46   #1
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97

ćwiczenia - rozciąganie i inne


Widziałam kilka tematów o różnych ćwiczeniach - chociaż niektóre nie otwierają mi się Jeśli tu otrzymam jakąś podpowiedź czy coś to temat zostanie usunięty aby nie zaśmiecać

Jestem ogólnie szczupłą osobą i młodą ( 20 lat). Kiedyś trochę ćwiczyłam i teraz chcę powrócić do ćwiczeń póki gdzieś mi się tłuszcz nie uchował hehe Co nie znaczy że nie ma go w ogóle. Najbardziej zależy mi na takich ogólnych ćwiczeniach w domu na talie, pupę, brzuch ale też na rozciąganie No i takie aby mi ie zaszkodziły, wiem ze ważne jest też oddychanie podczas ćwiczeń ale szczerze mówiąc nawet nie wiem kiedy ten wdech wydech itd Jakieś proste rady?

Znalazłam stronkę z takimi ćwiczeniami, myślę ze całkiem fajnymi może nawet komuś się przydadzą: http://www.☠☠☠☠☠☠☠/cwiczeniadlaciebi...an,10,1,0.html
A może te ćwiczenia są wystarczające jak na razie
Może macie jeszcze jakieś takie zestawy w takiej formie? Do ćwiczeń w domu.
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:40   #2
xAimee86x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 45
Dot.: ćwiczenia - rozciąganie i inne

Ja jestem bardzo szczupła, więc jeśli chodzi o ćwiczenia staram się omijać te które spalają dużo kalorii - jeśli chodzi o pośladki i brzuch zazwyczaj ćwiczę z ciężarkami. A na rozciąganie polecam jogę, chyba że wolisz bardziej aktywne - w takim wypadku możesz zajrzeć na kanał jessicasmithtv - Dance Stretch
xAimee86x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 11:13   #3
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
stretching, ćwiczenia i oddech

Szukałam jakieś właśnie ćwiczeń na rozciąganie ale niż znalazłam nic takiego co by w miarę było dobrze opisane Kiedyś byłam w stanie zrobić szpagat ale teraz trochę zaniedbałam Może ktoś pomoże?

A i mam pytanie co do oddechów? Jak oddychać podczas ćwiczeń? Gdzieś czytałam że bierze się wdech buziom a wydech nosem. Czy to prawda?
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 11:17   #4
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: stretching, ćwiczenia i oddech

Po co zakładać nowy temat dzień po dniu, mogłaś zadać to pytanie w tamtym wątku

edit:
łączę oba wątki i następnym razem proszę o chwilę zastanowienia przy zakładaniu nowego wątku
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni

Edytowane przez tygryskowym_okiem
Czas edycji: 2013-01-27 o 11:27
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:02   #5
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: ćwiczenia - rozciąganie i inne

Cytat:
Napisane przez agataa92 Pokaż wiadomość

A i mam pytanie co do oddechów? Jak oddychać podczas ćwiczeń? Gdzieś czytałam że bierze się wdech buziom a wydech nosem. Czy to prawda?
Odwrotnie wdech nosem - wydech ustami.
Przy wydechu napinasz mięśnie. Np. jak robisz brzuszki to przy podnoszeniu wydychasz.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 13:47   #6
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: stretching, ćwiczenia i oddech

Cytat:
Napisane przez tygryskowym_okiem Pokaż wiadomość
Po co zakładać nowy temat dzień po dniu, mogłaś zadać to pytanie w tamtym wątku

edit:
łączę oba wątki i następnym razem proszę o chwilę zastanowienia przy zakładaniu nowego wątku
Właśnie dlatego ze nowy założyłam to prosiłam o zamknięcie i usunięcie tamtego tematu
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 17:20   #7
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: stretching, ćwiczenia i oddech

Cytat:
Napisane przez agataa92 Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego ze nowy założyłam to prosiłam o zamknięcie i usunięcie tamtego tematu
Ale po co w ogóle nowy zakładać
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 23:56   #8
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: ćwiczenia - rozciąganie i inne

a jakie ćwiczenia są najlepsze na boczki na brzuchu? Ja nie mam z tym dużego problemu ale słyszałam że robiąc brzuszki właśnie mogą one się robić bo się tłuszcz nie spala czy coś takiego. Brzuszki bardziej kształtują brzuch. Nie chciałabym mieć takiego kaloryfera jak facet ale np. tancerki mają płaskie ładne brzuchy - i właśnie podobno dlatego warto tańczyć I podobno najlepsze są skręty na to by zgubić te tzw. boczki czy to prawda?
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 08:58   #9
mia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 64
Dot.: ćwiczenia - rozciąganie i inne

Cytat:
Napisane przez agataa92 Pokaż wiadomość
I podobno najlepsze są skręty na to by zgubić te tzw. boczki czy to prawda?

Na zgubienie boczkow najlepszym cwiczeniem jest odpowiednia dieta.
Mozesz sie katowac trilionami brzuszkow i skretow sle bez diety nie bedziesz miala rezultatu.
Brzuch warto trenowac tak jak reszte ciala, 2x na tydzien wystarczy.
mia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 13:16   #10
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: ćwiczenia - rozciąganie i inne

Co do trenowania brzucha, to już różne opcje słyszałam.

Ale faktem jest, że dieta to warunek konieczny sukcesu w dążeniu do smukłej sylwetki.
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 13:48   #11
patrisz1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Paszkówka
Wiadomości: 12
Dot.: ćwiczenia - rozciąganie i inne

Mam do Was prośbę, czy któraś z Was znalazła może gdzieś w sieci jakieś fajne filmiki z ćwiczeniami, które już próbowała lub uważa, że dają efekty. Dwa razy w tygodniu chodzę na treningi Capoeiry, ale to stanowczo za mało. Niestety nie bardzo mam czas na regularne chodzenie na siłownię.

Chodzi mi konkretnie o ćwiczenia takie jak:
*stretching, czyli dobre rozciągnięcie
*wzmocnienie mięśni brzucha
*poprawienie wytrzymałości, bo z tym krucho, a przy tym jak oddychać, żeby się tak szybko nie męczyć
*przy okazji walka z cellulitem na udach, ale na to wymyśliłam skakankę

Czy któraś mogłaby mnie wesprzeć w tym temacie? I jakby to mądrze rozplanować jeśli chodzi o częstotliwość.

Z góry dzięki.
__________________
Capoeira - I love it!!!
Apelido - Música
Czerwiec 2012 - branco e amarelo
Czerwiec 2013 - amarelo
itd. byle do przodu
patrisz1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 13:34   #12
ajjett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: ćwiczenia - rozciąganie i inne

Cytat:
Napisane przez patrisz1990 Pokaż wiadomość
Mam do Was prośbę, czy któraś z Was znalazła może gdzieś w sieci jakieś fajne filmiki z ćwiczeniami, które już próbowała lub uważa, że dają efekty. Dwa razy w tygodniu chodzę na treningi Capoeiry, ale to stanowczo za mało. Niestety nie bardzo mam czas na regularne chodzenie na siłownię.

Chodzi mi konkretnie o ćwiczenia takie jak:
*stretching, czyli dobre rozciągnięcie
*wzmocnienie mięśni brzucha
*poprawienie wytrzymałości, bo z tym krucho, a przy tym jak oddychać, żeby się tak szybko nie męczyć
*przy okazji walka z cellulitem na udach, ale na to wymyśliłam skakankę

Czy któraś mogłaby mnie wesprzeć w tym temacie? I jakby to mądrze rozplanować jeśli chodzi o częstotliwość.

Z góry dzięki.

Madre rozplanowanie jesli chodzi o czestotliwosc to pojecie wzgledne,bo dla Ciebie 5 x to za duzo ,a dlamnie za malo,wiec napisz ile masz wolnego czasu i jak czesto bys mogla cwiczyc to wtedy Ci ktos pewnie doradzi
Skakanka na cellulit to chyba slabo pomoze-proponuje przysiady ,wykroki.Skakanka super,ale to bardziej moim zdaniem wlasnie na kondycje.Proponuje ja wplatac miedzy inne cwiczenia np po seriach przysiadów ,poskakac na skakance,nastepnie kolejne cwiczenie.

Jak oddychac:wydech przy napieciu miesni,a wdech przy rozluznieniu.Staraj sie oddychac ciagle w tym samym tempie.Na poczatku to trudne,ale po jakims czasie nie bedziesz sie nawet nad tym zastanawiac

Zapraszam na mojego bloga bedziemy razem zap***dalac w pocie czola,a wymarzona figure

http://ajejett.blogerki.pl/2013/10/3...eba_dhjjd.html
ajjett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.