Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 20:39   #1
SimplyMeAndMeOnly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1

Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?


Tą samą wiadomość wysłałam na abczdrowie, ale nie dostałam żadnej odpowiedzi, a bardzo mi na tym zależy.

Copy&paste:
Moja koleżanka wpadła na "genialny" pomysł zrzucenia kilogramów, a mianowicie jeść góra 100 kcal dziennie.
Nie da sobie przetłumaczyć, że to zdrowe nie jest. Jedyne co mówi to "najwyżej głodna będę".

Chciałam się dowiedzieć czym może się zakończyć dieta (jeśli to w ogóle można nazwać dietą) 50-100 kcal dziennie? Koleżanka ma częstoskurcz nadkomorowy, więc myślę, że tym bardziej powinna wyszukać zdrowszej diety.

Jakie mogą być powikłania stosowania tej diety? Ona planuje trwać przy tej "diecie" ponad miesiąc...
Dodam, że koleżanka ma prawie 25 lat, około 170 cm wzrostu i waży ponad 90 kg.

Dziękuję.
SimplyMeAndMeOnly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 20:45   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

anemią, anoreksją, śmiercią?
to NIE JEST dieta, to głodówka! Nawet w łagrach mieli większy limit kalorii. Proszę, przemów jej do rozsądku...
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:06   #3
pastelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z
Wiadomości: 321
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Zeżre jej mózg. Poważnie

Ciało zacznie "zjadać siebie samo". Tkanki, mięśnie, może sie rzucić nawet na serce. Co może najprawdopodobniej skończyć się śmiercią.

Koleżanka ma nadwagę, ale powiedz jej, że jeśli chce to skutecznie zrzucić, to najpierw niech pokocha swoje ciało i zdrowie i postara się o nie zadbać. Ciało samo odwdzięczy się dobrym wyglądem.
__________________
mnie ta gonitwa nie bardzo bawi, więc wolę ją innym zostawić.
pastelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:16   #4
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Haha, aż się uśmiechnęłam pod nosem ;]
Spokojnie, nie wytrzyma nawet dwóch dni. Skoro ma nadwagę, to skądś się wzięła. Jeśli to nie leki, hormony, choroby, a zwykłe obżarstwo i przyzwyczajenie do dobrego, tłustego jedzonka, to jej silna wola skończy się jeszcze dziś.
Powiedz jej, że obcinanie więcej niż 300-400 kcal tygodniowo (ona obcięła z 2000 jak nic ;]) powoduje, że schudnie, jak cholera, a potem wszystko wróci podwójnie (jojo się to zwie) i na dodatek nabawi się jakichś chorób ;]
Powiedz jej, że deficyt kaloryczny będzie 4 razy większy niż jej dieta. W organizmie zachodzą różne procesy, do których potrzeba energii. Skąd ją weźmie? Nawet na intensywne myślenie potrzeba kcal. Pójdzie do szkoły i po kilometrze spali całe dziennie wyżywienie.
O ile w ogóle wstanie z łóżka, nie zakładałabym tak optymistycznej wersji, że będzie w stanie.
Ja bym się nie martwiła, wytrzyma na swojej diecie góra dwa dni, a jeśli bardzo się martwisz, to zjedz przy niej jakiś mega zestaw z KFC.

Nie no, serio, 25 lat a sieczka zamiast mózgu. Przecież jeśli sama zakłada, że wytrzyma miesiąc, to potem powróci do starych nawyków. I tak wkoło Macieju. Lepiej ją zaciągnąć do jakiegoś dobrego lekarza na głowę, naczytała sie bzdur.
Masakra.

Edytowane przez Rule Britannia
Czas edycji: 2013-01-31 o 21:32
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:29   #5
Matek99
Przyczajenie
 
Avatar Matek99
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

raczej nie warto lepiej już się odżywiać bardziej dietetycznie, plus jakiś sport.
Matek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 23:05   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
Haha, aż się uśmiechnęłam pod nosem ;]
Spokojnie, nie wytrzyma nawet dwóch dni. Skoro ma nadwagę, to skądś się wzięła. Jeśli to nie leki, hormony, choroby, a zwykłe obżarstwo i przyzwyczajenie do dobrego, tłustego jedzonka, to jej silna wola skończy się jeszcze dziś.
Powiedz jej, że obcinanie więcej niż 300-400 kcal tygodniowo (ona obcięła z 2000 jak nic ;]) powoduje, że schudnie, jak cholera, a potem wszystko wróci podwójnie (jojo się to zwie) i na dodatek nabawi się jakichś chorób ;]
Powiedz jej, że deficyt kaloryczny będzie 4 razy większy niż jej dieta. W organizmie zachodzą różne procesy, do których potrzeba energii. Skąd ją weźmie? Nawet na intensywne myślenie potrzeba kcal. Pójdzie do szkoły i po kilometrze spali całe dziennie wyżywienie.
O ile w ogóle wstanie z łóżka, nie zakładałabym tak optymistycznej wersji, że będzie w stanie.
Ja bym się nie martwiła, wytrzyma na swojej diecie góra dwa dni, a jeśli bardzo się martwisz, to zjedz przy niej jakiś mega zestaw z KFC.

Nie no, serio, 25 lat a sieczka zamiast mózgu. Przecież jeśli sama zakłada, że wytrzyma miesiąc, to potem powróci do starych nawyków. I tak wkoło Macieju. Lepiej ją zaciągnąć do jakiegoś dobrego lekarza na głowę, naczytała sie bzdur.
Masakra.
Jako osoba z ed zaczynająca również z nadwagą powiem, że to nie jest prawda, bo nie jest.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 07:02   #7
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

No jak to czym grozi? Śmiercią. A jeśli koleżanka do najmądrzejszych nie należy i na zdrowie ma wyrąbane, to może o urodzie: zaczną jej masowo wypadać włosy i rzęsy, skóra zrobi się paskudnie szara i sucha, straci elastyczność, oczy stracą blask i się zapadną, dostanie zajady na ustach, meszek na twarzy (lamugo).
Poza tym zanik miesiączki, na dłuższą metę niepłodność- to chyba powinno być wystarczającym argumentem dla każdej młodej kobiety
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 12:52   #8
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Boże co te nastolatki mają teraz w głowach! Taki tryb odżywiania w krótkim czasie może doprowadzić do prawidłowego funkcjonowania organizmu! Jeśli sama nie jesteś w stanie jej pomóc to porozmawiaj z jej rodzicami, a w najgorszym wypadku zgłoś to odpowiednim służbom!
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 14:23   #9
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Cytat:
Napisane przez Patrycja_Jas Pokaż wiadomość
Boże co te nastolatki mają teraz w głowach! Taki tryb odżywiania w krótkim czasie może doprowadzić do prawidłowego funkcjonowania organizmu! Jeśli sama nie jesteś w stanie jej pomóc to porozmawiaj z jej rodzicami, a w najgorszym wypadku zgłoś to odpowiednim służbom!
czytaj ze zrozumieniem, ona ma 25 lat, więc to żadna nastolatka tylko dorosła kobieta, ale pomysły ma głupie niesamowicie spokojnie, długo nie pociągnie na takiej "diecie"
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 17:11   #10
natascha07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 119
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Można sobie zrobić głodówkę ale trzeba się do niej przygotować!!!
Najpierw ograniczyć jedzenie, pózniej można sobie pozwolić na głodówkę ale TO NIE JEST DIETA!! Głodówka może trwać kilka dni, oczyści organizm itd.

Wystarczy poczytać w internecie.
Nie ma diety 50-100kcal.
Dziewczyna zniszczy się od środka i będzie wyglądać jak...
Pogadaj z nią a jak nie pomoże to do psychologa.
__________________
53,52,51...50 163cm
DBAM O WŁOSY I CERĘ
PIJĘ POKRZYWĘ
LICZĘ KALORIE
natascha07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 11:55   #11
karolkao89
Zadomowienie
 
Avatar karolkao89
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 030
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

tak to umrze, albo nabawi sie efektu jojo .

niech zacznie cwiczyc i jeśc mniej tłusto niż jada teraz.
Poza tym..wątpię, że by przetrwała w tym postanowieniu 50-100kcal dziennie
karolkao89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 17:21   #12
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Cytat:
Napisane przez SimplyMeAndMeOnly Pokaż wiadomość
Tą samą wiadomość wysłałam na abczdrowie, ale nie dostałam żadnej odpowiedzi, a bardzo mi na tym zależy.

Copy&paste:
Moja koleżanka wpadła na "genialny" pomysł zrzucenia kilogramów, a mianowicie jeść góra 100 kcal dziennie.
Nie da sobie przetłumaczyć, że to zdrowe nie jest. Jedyne co mówi to "najwyżej głodna będę".

Chciałam się dowiedzieć czym może się zakończyć dieta (jeśli to w ogóle można nazwać dietą) 50-100 kcal dziennie? Koleżanka ma częstoskurcz nadkomorowy, więc myślę, że tym bardziej powinna wyszukać zdrowszej diety.

Jakie mogą być powikłania stosowania tej diety? Ona planuje trwać przy tej "diecie" ponad miesiąc...
Dodam, że koleżanka ma prawie 25 lat, około 170 cm wzrostu i waży ponad 90 kg.

Dziękuję.
Jak nie dostałaś żadnej odpowiedzi na abczdrowie.pl jak byłam tam przed chwilą i są odpowiedzi,między innymi specjalisty. Już wczoraj były odpowiedzi.

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

http://forum.abczdrowie.pl/forum-zyw...-kcal-dziennie

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

No chyba,że twoja koleżanka pragnie osiągnąć rekord Guinessa odnośnie tego,kto więcej wytrzymał bez pożywienia. Rekord na dzień dzisiejszy należy do mężczyzny,który zawieszony w szklanym akwarium nad ziemią,wytrzymał dwa miesiące bez pożywienia,pijąc wyłącznie wodę. Jak potem wyglądał? tego chyba nie muszę opisywać......

Edytowane przez Blobby
Czas edycji: 2013-02-03 o 17:18
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 17:39   #13
Adalga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Cytat:
Napisane przez Blobby Pokaż wiadomość
Jak nie dostałaś żadnej odpowiedzi na abczdrowie.pl jak byłam tam przed chwilą i są odpowiedzi,między innymi specjalisty. Już wczoraj były odpowiedzi.
Ja patrzyłam tego samego dnia co SimplyMeAndMeOnly napisała tu posta (31.01) i nie było odpowiedzi, a na abczdrowie wchodzę dzień w dzień.

Edytowane przez Adalga
Czas edycji: 2013-02-03 o 17:42
Adalga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 07:23   #14
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Serio? Uważacie, że najistotniejsze jest czy jej tam odpisali czy nie?
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 09:06   #15
sushiyana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

grozi zagłodzeniem
__________________
http://www.sushiyana.pl/
sushiyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 10:10   #16
zyjzdrowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czym grozi dieta 50-100 kcal dziennie?

Jak można tak nie szanować swojego organizmu. Dieta 600 kcal jest groźna, a 100. Nie zapomni o ładnej cerze, zębach, ciele. Z taką dieta nie osiągnie pięknego wyglądu do którego tak usilnie dąży, będzie wyglądać jak wrak człowieka, a w końcu nie da rady dalej funkcjonować i najdzie się pod kroplówka w szpitalu.
zyjzdrowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.