Jak osiągnąć 2 cele? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-21, 00:37   #1
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143

Jak osiągnąć 2 cele?


Bardzo proszę o doradzenie co w moim przypadku będzie najlepsze bez spędzania całego życia w różnych klubach. Ćwiczę, ale nie ma efektów, ani w sylwetce, ani wydolności organizmu.
Chcę schudnąć (brzuch, nogi, ręce), ale powiększyć, zaokrąglić itd pupę . Niestety jest taka tylko z nadprogramowymi kilogramami, przy diecie i ćwiczeniach szybko chudnie i robi się płaska. Wiem, że nie ma chudnięcia miejscowego, ale jednak w necie jest pełno zdjęć szczuplutkich pań z ładnymi tyłkami, więc chyba da się zrobić Ponadto chciałabym nabrać siły (przede wszystkim ręce i brzuch).
W mojej siłowni mam możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych 'cross' (nie wiem co na nich jest, ale z opisu wynika, że są porządne) lub po prostu siłownia. Nie ma za dużo maszyn niestety, ale są:
- odciąganie i przywodzenie ud
- uginanie kolan do tyłu i w drugą stronę - prostowanie ugiętych
- wypychanie nogi do tyłu/góry stojąc
- wypychanie do przodu rękoma
- brzuszki siedząc z obciażeniem
- ławeczka do wyprostu grzbietu (chyba skośna się nazywa)
- przyciąganie drążka do karku
- ćwiczenie na tricepsy z prostowaniem rąk do dołu
- pozioma ławka

i chyba tyle. Ponadto piłka, ciężarki, jakaś guma chyba.
Raczej zrobienie 3 serii po 15 powtórzeń na każdej z maszyn nie będzie wystarczające, prawda? I nie wiem co na pupę, by urosła kiedyś przy redukcji na siłce robiłam wykroki z ciężarkiem i malała przez to. Czy te zajęcia crossowe mają sens (wtedy 2xtyg + siłka raz) czy lepiej zostawić samą siłownię i nie kombinować?
Ponadto ćwiczę pole dance 3xtyg i jogę 2xtyg. Powinnam więc mieć silny organizm, a wcale tak nie jest.

Jeśli chodzi o dietę to staram się trzymać 1800 kcal.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 07:45   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

Da się

Potrzebny jest porządny trening siłowy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 11:34   #3
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

a mogę ten cross traktować jako trening siłowy (w opisie są ćwiczenia z kettlebels czy jakoś tak, drabinki etc) czy zostać przy samej siłowni?
a i jeszcze jedno - po ćwiczeniach siłowych na tluszcz rowerek z pół godziny czy to już nie ma sensu większego?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 14:14   #4
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

Crossy powinny dać radę
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 15:08   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
a mogę ten cross traktować jako trening siłowy (w opisie są ćwiczenia z kettlebels czy jakoś tak, drabinki etc) czy zostać przy samej siłowni?
a i jeszcze jedno - po ćwiczeniach siłowych na tluszcz rowerek z pół godziny czy to już nie ma sensu większego?

idź i się przekonaj

Po porządnym siłowym możesz nie mieć siły na pół godziny rowerka
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 19:51   #6
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o doradzenie co w moim przypadku będzie najlepsze bez spędzania całego życia w różnych klubach. Ćwiczę, ale nie ma efektów, ani w sylwetce, ani wydolności organizmu.
Chcę schudnąć (brzuch, nogi, ręce), ale powiększyć, zaokrąglić itd pupę . Niestety jest taka tylko z nadprogramowymi kilogramami, przy diecie i ćwiczeniach szybko chudnie i robi się płaska. Wiem, że nie ma chudnięcia miejscowego, ale jednak w necie jest pełno zdjęć szczuplutkich pań z ładnymi tyłkami, więc chyba da się zrobić Ponadto chciałabym nabrać siły (przede wszystkim ręce i brzuch).
W mojej siłowni mam możliwość uczestniczenia w zajęciach grupowych 'cross' (nie wiem co na nich jest, ale z opisu wynika, że są porządne) lub po prostu siłownia. Nie ma za dużo maszyn niestety, ale są:
- odciąganie i przywodzenie ud
- uginanie kolan do tyłu i w drugą stronę - prostowanie ugiętych
- wypychanie nogi do tyłu/góry stojąc
- wypychanie do przodu rękoma
- brzuszki siedząc z obciażeniem
- ławeczka do wyprostu grzbietu (chyba skośna się nazywa)
- przyciąganie drążka do karku
- ćwiczenie na tricepsy z prostowaniem rąk do dołu
- pozioma ławka

i chyba tyle. Ponadto piłka, ciężarki, jakaś guma chyba.
Raczej zrobienie 3 serii po 15 powtórzeń na każdej z maszyn nie będzie wystarczające, prawda? I nie wiem co na pupę, by urosła kiedyś przy redukcji na siłce robiłam wykroki z ciężarkiem i malała przez to. Czy te zajęcia crossowe mają sens (wtedy 2xtyg + siłka raz) czy lepiej zostawić samą siłownię i nie kombinować?
Ponadto ćwiczę pole dance 3xtyg i jogę 2xtyg. Powinnam więc mieć silny organizm, a wcale tak nie jest.

Jeśli chodzi o dietę to staram się trzymać 1800 kcal.
Pogrubione: Jak dla mnie po prostu spalasz tłuszcz i dlatego robisz się płaska - bo nie masz wyćwiczonych mięśni. Dlatego najpierw dieta redukcyjna + trening aerobowy + trening siłowy -> spalisz tłuszcz, ale także zaczniesz budować mięśnie - co przyśpieszy jeszcze spalanie tłuszczu. Następnym etapem jest dieta na masę czyli budowę mięśni i kształtowanie ciała.

Świetnie, że ćwiczysz pole dance bo pięknie rzeźbi ciało, ale jeśli jesteś początkująca to nie wiele możesz na razie zrobić - dlatego cierpliwości, systematyczności i zapału. Zapytam jeszcze jak wyglądają Twoje zajęcia z pole dance? Bo znam instruktorów, którzy prawie całe zajęcia robią rozgrzewkę + jakieś ruchy koło rury - kompletnie brak ćwiczeń akrobatycznych i siłowych.

Nie musisz spędzać całego czasu w siłowni - wystarczy, że ułożysz sobie mądry plan działania i będziesz go realizować aeroby możesz wykonywać w domu, siłowe na siłowni + na rurze + joga jako rozciąganie ciała.
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 16:02   #7
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

Ja bym wybrała jogę + np. rolki. Większy fun, a efekty super.

Joga dodatkowo fajnie wpływa na redukcję stresu, co w tych czasach każdemu się pewnie przyda...
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 17:01   #8
madziullaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziullaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 48
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

Cross to Cross Fit który jest wspaniały. Chodze na niego od pół roku a efekty są oszałamiające polecam
madziullaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 13:10   #9
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Jak osiągnąć 2 cele?

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
Pogrubione: Jak dla mnie po prostu spalasz tłuszcz i dlatego robisz się płaska - bo nie masz wyćwiczonych mięśni. Dlatego najpierw dieta redukcyjna + trening aerobowy + trening siłowy -> spalisz tłuszcz, ale także zaczniesz budować mięśnie - co przyśpieszy jeszcze spalanie tłuszczu. Następnym etapem jest dieta na masę czyli budowę mięśni i kształtowanie ciała.

Świetnie, że ćwiczysz pole dance bo pięknie rzeźbi ciało, ale jeśli jesteś początkująca to nie wiele możesz na razie zrobić - dlatego cierpliwości, systematyczności i zapału. Zapytam jeszcze jak wyglądają Twoje zajęcia z pole dance? Bo znam instruktorów, którzy prawie całe zajęcia robią rozgrzewkę + jakieś ruchy koło rury - kompletnie brak ćwiczeń akrobatycznych i siłowych.

Nie musisz spędzać całego czasu w siłowni - wystarczy, że ułożysz sobie mądry plan działania i będziesz go realizować aeroby możesz wykonywać w domu, siłowe na siłowni + na rurze + joga jako rozciąganie ciała.
jestem na etapie uczenia się pencila, aishy na handspringu. I chyba jeszcze przez pewien czas na tym etapie zostanę
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.