Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-22, 09:28   #1
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183

Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta


Dziewczyny, mam problem.

Na początku stycznia kupiłam w mango.com spodnie za 51 zł. Zapłaciłam, ściągnięto mi pieniądze z konta, dostałam spodnie i ok. A wczoraj wchodzę na konto i okazuje się, że mi ponownie pobrano 51zł, na ten sam numer konta, czyli do mango.com. Dzwoniłam na infolinię banku PKO BP i oczywiście nic się nie dowiedziałam. Już w ogóle pomijam, że panie były tak niemiłe, że szok (jakaś pechowa zmiana, czy co? ) i dowiedziałam się jedynie tyle od jednej z konsultantek, że to wina sklepu, że ona nie widzi mojej transakcji sprzed paru dni, że bank mi nie zdublował transakcji itp. No i odesłano mnie z kwitkiem.

Sama nie wiem co mam robić. Pisałam już do sklepu (dzwonić nie zamierzam, bo infolinia jest w Hiszpanii ), do banku pójdę, żeby mi dokładnie sprawdzono czy transakcja jest zdublowana.

Miałyście kiedyś taką sytuację? Nawet nie wiem czego się uczepić: banku czy sklepu? Bank się wypiera.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:38   #2
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Współczuję sytuacji.

Ale czy nie było tak, że wtedy pieniądze zostały teoretycznie pobrane, ale na koncie saldo nadal było takie samo, a dopiero teraz realnie zostały ściągnięte umniejszając tym samym konto?

Tak kombinuje, bo nie wiem jaka może być przyczyna...

Bo skoro konsultantki nie widzą tej pierwszej transakcji, to może jej nie było? Tylko wtedy kasa była zablokowana?

Skoro bank się wypiera to chyba musisz atakować sklep.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:50   #3
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Współczuję sytuacji.

Ale czy nie było tak, że wtedy pieniądze zostały teoretycznie pobrane, ale na koncie saldo nadal było takie samo, a dopiero teraz realnie zostały ściągnięte umniejszając tym samym konto?

Tak kombinuje, bo nie wiem jaka może być przyczyna...

Bo skoro konsultantki nie widzą tej pierwszej transakcji, to może jej nie było? Tylko wtedy kasa była zablokowana?

Skoro bank się wypiera to chyba musisz atakować sklep.
sklep??? a kto przeksięgowuje przelewy?
bank jest całym winowajcą i z nim trzeba wyjaśniać.
Napisz reklamację i dołącz potwierdzenie wyciągu z konta, że dwa razy za to samo zapłacono.
Do sklepy napisz pismo z prośbą o zwrot nadpłaty za spodnie.
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:16   #4
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem.

Na początku stycznia kupiłam w mango.com spodnie za 51 zł. Zapłaciłam, ściągnięto mi pieniądze z konta, dostałam spodnie i ok. A wczoraj wchodzę na konto i okazuje się, że mi ponownie pobrano 51zł, na ten sam numer konta, czyli do mango.com. Dzwoniłam na infolinię banku PKO BP i oczywiście nic się nie dowiedziałam. Już w ogóle pomijam, że panie były tak niemiłe, że szok (jakaś pechowa zmiana, czy co? ) i dowiedziałam się jedynie tyle od jednej z konsultantek, że to wina sklepu, że ona nie widzi mojej transakcji sprzed paru dni, że bank mi nie zdublował transakcji itp. No i odesłano mnie z kwitkiem.

Sama nie wiem co mam robić. Pisałam już do sklepu (dzwonić nie zamierzam, bo infolinia jest w Hiszpanii ), do banku pójdę, żeby mi dokładnie sprawdzono czy transakcja jest zdublowana.

Miałyście kiedyś taką sytuację? Nawet nie wiem czego się uczepić: banku czy sklepu? Bank się wypiera.
Płaciłaś kartą?
Miałam taką sytuację w Inteligo(chyba należy do Pko), płaciłam kartą i pieniądze zeszły z konta 2 razy. Bez problemu po napisaniu reklamacji miałam zwrócone pieniądze. W ramach chargeback - http://pl.wikipedia.org/wiki/Chargeback .
Wszystko podali mi na infolinii i też z tego co pamiętam to nie był dubel banku tylko sklepu.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:42   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Idź do banku, weź druczek (jakiś tam swój numerek ma) i wypełnij, oddadzą Ci kasę.
Opisz sytuację, nr konta, kwotę, datę.

Też miałam podobnie, też w PKO BP.
Płaciłam kartą w kawiarni. Mieli awarię terminala i odrzuciło tę transakcję (jako anulowana). Zapłaciłam więc gotówką, a po paru dniach patrzę na konto, a tam widnieje jednak ta transakcja jako zrealizowana. Poszłam do banku,powiedziałam co i jak, babka dała mi druczek, wypełniłam i oddali mi kasę.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:10   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Miałam to samo (mbank). Terminal się zepsuł i pobrali dwa razy kasiorkę w Tesco. Po napisaniu reklamacji bank zwrócił pieniądze bez problemu. Skoro Ty to widzisz w historii operacji, to przecież babka musi również Chyba pechowo trafiłaś na konsultantkę.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:12   #7
bialymotyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Po 30 dniach powinni ci zwrócić kasę jesli zdublowali .Miałam tak w jednym sklepie. Mala kwota której nawet nie zauważyłam.Dopiero gdy przyszły mi pieniądze na konto zorientowałam się ze sklep pobrał mi kasę z konta dwukrotnie.
bialymotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 11:29   #8
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Tylko, ze wiecie co jest najgorsze? Ze jak sprawdzalam ze 3 tygodnie temu moja historie przelewow to ten przelew za spodnie byl normalnie zaksiegowany, obciazono mi konto, zgadzalo sie saldo i dostepne srodki. A teraz on zniknal i pojawil sie ten sam przelew, tylko ze z data 17 lutego 2013 Jeszcze raz przeszukam cala historie przelewow, jak nie znajde, to pojde do banku, zeby oni mi sprawdzili wszystkie przelewy ze stycznia. Echhh.

Dziekuje za porady, bede to zalatwiac tak, jak piszecie.

I chyba faktycznie trafilam na jakas pechowa konsultantke. Nie dosc, ze kobieta mnie potraktowala strasznie protekcjonalnie i jakbym przyleciala z moim problemem z kosmosu, to jeszcze nic mi nie pomogla. Moj TZ tak sie spienil, ze kaze mi skladac skarge, ale to nie w moim stylu:P

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2013-02-22 o 11:31
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:40   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Ja jak dzwoniłam, to trafiłam na fajnego gościa, więc no cóż, zdarza się
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:40   #10
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

EDIT: nie znalazłam tego przelewu ze stycznia w historii, czyli muszę iść do banku, żeby oni przejrzeli całą historię przelewów ze stycznia. Jestem prawie pewna, że to jakiś błąd w systemie. Bo nawet jakby sklep pobrał mi pieniądze ponownie, to przecież i tak mój przelew ze stycznia powinien być zaksięgowany, a on nagle wyparował i pojawił się ponownie, tylko że z inną datą :/
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:41   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2013-02-22 o 11:42
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 11:43   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Właśnie z powodu takich sytuacji wróciłam ostatnio do operowania gotówką. Współczuję, bo pewnie wyjaśnianie nieco potrwa. Dobrze, że w ogóle to zauważyłaś.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:47   #13
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
EDIT: nie znalazłam tego przelewu ze stycznia w historii, czyli muszę iść do banku, żeby oni przejrzeli całą historię przelewów ze stycznia. Jestem prawie pewna, że to jakiś błąd w systemie. Bo nawet jakby sklep pobrał mi pieniądze ponownie, to przecież i tak mój przelew ze stycznia powinien być zaksięgowany, a on nagle wyparował i pojawił się ponownie, tylko że z inną datą :/
A może faktycznie, tak jak ktoś pisał, miałaś tylko blokadę na koncie na tą kwotę, a teraz dopiero Ci ściągnęło.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:55   #14
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
A może faktycznie, tak jak ktoś pisał, miałaś tylko blokadę na koncie na tą kwotę, a teraz dopiero Ci ściągnęło.
Właśnie też zaczęłam już sama wątpić w to, za co parę dni temu dałabym sobie rękę uciąć. Mam nadzieję, że w banku mi pomogą. Chociaż no mówię Wam, jak dziś pamiętam, że przeglądałam historię przelewów i miałam, że 51zł poszło do Mango itd. Ajjj.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Właśnie z powodu takich sytuacji wróciłam ostatnio do operowania gotówką. Współczuję, bo pewnie wyjaśnianie nieco potrwa. Dobrze, że w ogóle to zauważyłaś.
Też się tego obawiam, mojemu TŻ pieniądze, które nie dotarły do jakiegoś sklepu oddano dopiero po 2 miesiącach :/ Mam nadzieję, że ta sprawa w ogóle się rozwiąże. 50zł to majątek nie jest, no ale grosze też nie.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 12:22   #15
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Przed chwilą robiłam przelew do Mango przez DotPay, ale widzę, że można też płacić kartą - którą metodę wybrałaś?

Może, no właśnie, najpierw tylko przyblokowali Ci kasę, a później pojawiło się to w historii. Masz 10000% pewności, że dwa razy ściągnęli Ci środki?
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 13:16   #16
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

mi sie taka sytuacja zdzarzyla kilka razy i za kazdym razem , bank radzil mi skontaktowac sie ze sprzedawca aby potwierdzic czy dotal dwa razy pieniadze. Na ogol sprzedawca zwyczjnie zwraca pieniadze, a jesli to wina banku to po reklamacji rowniez nastepuje zwrot.

mysle,ze na pewno odzyskasz kase , nie martw sie na zapas.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 13:44   #17
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

pieniadze zostaly przyblokowane za pierwszym razem jak patrzylas i zostaly sciagniete dopiero teraz
sephora tez tak robi, najpierw blokuja $1 z konta, a pozniej pobieraja cala kwote.
Ale mozesz isc do banku spytac sie co i jak
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:05   #18
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Przed chwilą robiłam przelew do Mango przez DotPay, ale widzę, że można też płacić kartą - którą metodę wybrałaś?

Może, no właśnie, najpierw tylko przyblokowali Ci kasę, a później pojawiło się to w historii. Masz 10000% pewności, że dwa razy ściągnęli Ci środki?
Tak, bo przez caly miesiac zgadzalo mi sie saldo i srodki dostepne, wiec na pewno mi wczesniej obciazyli konto

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez roxyroxy Pokaż wiadomość
mi sie taka sytuacja zdzarzyla kilka razy i za kazdym razem , bank radzil mi skontaktowac sie ze sprzedawca aby potwierdzic czy dotal dwa razy pieniadze. Na ogol sprzedawca zwyczjnie zwraca pieniadze, a jesli to wina banku to po reklamacji rowniez nastepuje zwrot.

mysle,ze na pewno odzyskasz kase , nie martw sie na zapas.
Kurcze, mam nadzieje, ze w ogole otrzymam odpowiedz od tego głupiego Mango, bo z tego co czytalam kontakt mailowy z nimi to porazka...

W poniedzialek pojde do banku i dam znac, co mi powiedziano. Poprosze, zeby mi pani sprawdzila wszystkie przelewy i transakcje karta ze stycznia. Najlepsze jest to, ze to nie jest moje pierwsze zamowienie z Mango i nigdy nie bylo problemu, zaraz mi obciazali konto, a teraz takie jaja

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2013-02-22 o 15:21
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:54   #19
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

spotkała się z tym i winny okazał się bank, kasę oddali po pisemnym piśmie
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 16:02   #20
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
spotkała się z tym i winny okazał się bank, kasę oddali po pisemnym piśmie
A składa się wtedy reklamację na tym wyżej opisanym druczku czy jakieś pismo trzeba samemu wystosować do banku?
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:28   #21
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Kurcze, mam nadzieje, ze w ogole otrzymam odpowiedz od tego głupiego Mango, bo z tego co czytalam kontakt mailowy z nimi to porazka...
Jak będziesz potrzebowała pomocy to pisz na PW, zadzwonię do nich. (Mieszkam 30 km od centrali i pracowałam w podobnych firmach więc wiem jak się rozmawia )
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:58   #22
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Jak będziesz potrzebowała pomocy to pisz na PW, zadzwonię do nich. (Mieszkam 30 km od centrali i pracowałam w podobnych firmach więc wiem jak się rozmawia )
Dziękuję Będę pamiętać Strasznie mnie stresują takie sytuacje, szczególnie, że to nie sprzedawca na allegro, tylko zagraniczna firma.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:46   #23
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Mi się dwa razy zdarzyła taka sytuacja w Inteligo (właścicielem jest PKO BP) - raz przy płatności internetowej, raz po zakupach w Carrefourze. Pieniądze były zablokowane podwójnie, ale ostatecznie pobrane tylko raz. W Inteligo - podobnie jak zdaje się w PKO - rozliczenie transakcji następuje po kilku dniach, bodajże 7, i przez ten czas była niepotrzebnie zablokowana dwa razy ta kwota. Z tego co piszesz masz tylko raz tą kwotę w historii rachunku, więc jest w porządku.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 20:41   #24
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Mi się dwa razy zdarzyła taka sytuacja w Inteligo (właścicielem jest PKO BP) - raz przy płatności internetowej, raz po zakupach w Carrefourze. Pieniądze były zablokowane podwójnie, ale ostatecznie pobrane tylko raz. W Inteligo - podobnie jak zdaje się w PKO - rozliczenie transakcji następuje po kilku dniach, bodajże 7, i przez ten czas była niepotrzebnie zablokowana dwa razy ta kwota. Z tego co piszesz masz tylko raz tą kwotę w historii rachunku, więc jest w porządku.
No właśnie nie bardzo Serio, gdyby to było możliwe, to bym robiła screeny i miałybyście naoczny dowód. Jeszcze z TŻ się śmiałam, jak mi ściągnęło pieniądze z konta (saldo i środki się zgadzały), że przez wyprzedaże niedługo będę jeść chleb z masłem. Także i on i ja pamiętamy, że pieniądze za spodnie mi zabrało z konta od razu. I teraz po prawie miesiącu pobrało mi drugi raz.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 21:01   #25
Hatromely
Przyczajenie
 
Avatar Hatromely
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
No właśnie nie bardzo Serio, gdyby to było możliwe, to bym robiła screeny i miałybyście naoczny dowód. Jeszcze z TŻ się śmiałam, jak mi ściągnęło pieniądze z konta (saldo i środki się zgadzały), że przez wyprzedaże niedługo będę jeść chleb z masłem. Także i on i ja pamiętamy, że pieniądze za spodnie mi zabrało z konta od razu. I teraz po prawie miesiącu pobrało mi drugi raz.
Korzystałam kiedyś z Inteligo, które jak pisały należy do PKO więc zasady działania podobne. I mam wątpliwości do tego, czy naprawdę pobrano Ci pieniądze podwójnie. Oczywiście nie wykluczam, ale powinnaś to zweryfikować stanem konta czyli zwyczajnie policzyć ile powinno być na koncie: wpływy i wydatki od ostatniego dnia przed sytuacją, kiedy byłaś pewna stanu konta, np. niech będzie ostatnie miesięczne podsumowanie przed zakupem. Miałaś x wtedy. Wpłynęło y, odejmij z1, z2, z3 i będziesz miała pewność. Domyślam się, że to konieczne skoro opierasz się na pozycji w historii a nie potrafisz tego zweryfikować od ręki właśnie po saldzie.
Dlaczego mam wątpliwości? Dokładnie tak jak pisały dziewczyny wyżej: blokada na kwotę a faktyczne zaksięgowanie to 2 różne rzeczy ale przynajmniej gdy ja korzystałam z Inteligo wyglądały podobnie i obie umieszczane były w historii. Przy czym panowała zasada: pojawia się zaksięgowanie to znika z historii blokada. Kiedyś zdarzyło mi się zaobserwować ten proces w trakcie i wyglądało to mniej więcej tak, przyjmijmy że stan mojego konta to 2 tysiące a przelew opiewał na 200zł:
Zaglądam o godz. 10.00 - w historii widać blokadę (wtedy nie wiedziałam, że to blokada, ot zwykła pozycja w historii, zweryfikowanie, że to blokada wymagało chyba zajrzenia do zakładki "oczekujące" czy jakoś tak). Stan konta: 1800zł.
Zaglądam o godz. 10.05 - pojawia się zaksięgowanie (w historii widać zdublowaną pozycję, pieniądze faktycznie pobrane 2x). Stan konta: 1600zł.
Zaglądam o godz. 10.30 - w historii znajduje się 1 pozycja czyli zaksięgowanie (różnica pomiędzy blokadą była właśnie taka, że pozycja znikała z zakładki oczekujących, natomiast podkreślam: w historii było to podobne i przynajmniej dla laika nie od odróżnienia), pieniądze wracają. Stan konta 1800zł.
Wynika z tego, że system wykonuje działania po kolei. Zakłada blokadę, księguje i dopiero po zaksięgowaniu usuwa blokadę stąd przez chwilę może być widoczny dubel.
Hatromely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:14   #26
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Wczoraj zrobiłam zakupy w Mango i sprawdzę to na własnej skórze.
Przy okazji tego gorzkiego wątku dowiedziałam się, że ten sklep umożliwia zakupy online.
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:34   #27
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Czyli jednak moje obawy przed płaceniem kartą to nie jest czysta paranoja . Chyba znów przerzucę się wyłącznie na gotówkę .
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:48   #28
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Czyli jednak moje obawy przed płaceniem kartą to nie jest czysta paranoja . Chyba znów przerzucę się wyłącznie na gotówkę .
tylko, że wypłacając gotówkę równie dobrze bankomat może Ci jej nie wypłacić a ściągnąć z konta. zagrożenia czają się wszędzie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:50   #29
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
tylko, że wypłacając gotówkę równie dobrze bankomat może Ci jej nie wypłacić a ściągnąć z konta. zagrożenia czają się wszędzie.

Wiem, zdaję sobie sprawę także z tego, że takie sytuacje nie zdarzają się nagminnie i są po prostu przykrym wyjątkiem od reguły .
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 14:33   #30
Hatromely
Przyczajenie
 
Avatar Hatromely
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Zabrano mi podwójnie pieniądze z konta

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Czyli jednak moje obawy przed płaceniem kartą to nie jest czysta paranoja . Chyba znów przerzucę się wyłącznie na gotówkę .
Zależy czy ta gotówka z konta czy ze skarpety
Nie było takiej konieczności póki co, więc w moim obecnym banku w temat się nie zagłębiałam ale podejrzewam, że nic się nie zmieniło i wypłata pieniędzy z bankomatu jest dla systemów bankowych dokładnie tym samym co przelew. W tamtych czasach np. Inteligo w ogóle nie księgowało w weekendy (nie wiem jak teraz). Zdarzyła mi się sytuacja gdy miałam 400zł na koncie, w sobotę wybrałam 200zł a w poniedziałek pocałowałam klamkę bankomatu bo właśnie system był w trakcie księgowania i stan konta wynosił 0zł zamiast 200zł. Co prawda domyśliłam się o co chodzi i nie panikowałam, że mnie okradziono. Ale i tak nerwy straciłam, bo akurat śpieszno mi było i stałam jak głupia przed tym bankomatem co 5 minut próbując Więc skoro system działał podobnie to też istnieje prawdopodobieństwo, że coś w systemie zawiedzie jak przy płaceniu kartą, nie tylko na zasadzie, że gotówki nie wypluje...
Hatromely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-22 12:51:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.