Usuwanie pieprzyków i znamion - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-19, 15:01   #211
viosna000
Raczkowanie
 
Avatar viosna000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Usuwanie pieprzyków

witam dziewczyny, przejrzałam cały wątek, bo za 2 godziny idę na usunięcie 6 pieprzyków, trochę jestem przestraszona, ale zobaczymy jak będzie. Trzymajcie za mnie kciuki, żebym nie uciekła i za chirurga, żeby mu się ręce za bardzo nie trzęsły
viosna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 15:40   #212
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Usuwanie pieprzyków

nie no, rece to sie chyba trzasc mu nie moga da rade
i nie uciekaj, bo chce znac relacje
jak juz bedzie po, to napisz, jak bylo
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 19:43   #213
viosna000
Raczkowanie
 
Avatar viosna000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Usuwanie pieprzyków

z rozpędu wycięłam 8 (miało być sześć), nie uciekłam i chirurg chyba miał pewne ręce. Znieczulenie miejscowe, więc nic nie bolało, teraz, gdy już przestaje działać trochę szczypie. Ogólnie cieszę się bardzo, że już mam z głowy (chociaż przydałoby się wyciąć jeszcze ok 5, ale w ich przypadku nie ma pośpiechu, a mi się fundusze wyczerpały). Teraz pozostaje czekać na wyniki badania histopatologicznego (2 tygodnie do miesiąca), ale lekarz powiedział, że raczej nie mam się co martwić, za tydzień wizyta kontrolna, a za 2 zdjęcie szwów. Powiem Wam, że dość śmiesznie wyglądam z tymi szwami rozłożonymi na całym ciele, ale czego się dla zdrowia nie robi. pozdrawiam
viosna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 08:37   #214
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez viosna000 Pokaż wiadomość
z rozpędu wycięłam 8 (miało być sześć), nie uciekłam i chirurg chyba miał pewne ręce. Znieczulenie miejscowe, więc nic nie bolało, teraz, gdy już przestaje działać trochę szczypie. Ogólnie cieszę się bardzo, że już mam z głowy (chociaż przydałoby się wyciąć jeszcze ok 5, ale w ich przypadku nie ma pośpiechu, a mi się fundusze wyczerpały). Teraz pozostaje czekać na wyniki badania histopatologicznego (2 tygodnie do miesiąca), ale lekarz powiedział, że raczej nie mam się co martwić, za tydzień wizyta kontrolna, a za 2 zdjęcie szwów. Powiem Wam, że dość śmiesznie wyglądam z tymi szwami rozłożonymi na całym ciele, ale czego się dla zdrowia nie robi. pozdrawiam
wiosnaOOO fajnie, ze już masz to za sobą wiesz może jak wygląda taka blizna po miesiącu czasu?, kiedy odpada strupek, ze sie tak nieładnie wyrażę? czy można nakładać puder na to miejsce tak po około 1,5 miesiąca? i czy wtedy ta blizna jest bardzo widoczna? może wiesz po prostu, a może wspominał coś lekarz. Ja też jestem zdecydowana ale z powodu pewnych okoliczności nie wiem czy zdecydować sie już a chciałabym. Tak w ogóle miałaś to robione prywatnie? jak tak to jaki koszt?
pozdrawiam i życzę zadowolenia!!!
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:58   #215
viosna000
Raczkowanie
 
Avatar viosna000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
wiosnaOOO fajnie, ze już masz to za sobą wiesz może jak wygląda taka blizna po miesiącu czasu?, kiedy odpada strupek, ze sie tak nieładnie wyrażę? czy można nakładać puder na to miejsce tak po około 1,5 miesiąca? i czy wtedy ta blizna jest bardzo widoczna? może wiesz po prostu, a może wspominał coś lekarz. Ja też jestem zdecydowana ale z powodu pewnych okoliczności nie wiem czy zdecydować sie już a chciałabym. Tak w ogóle miałaś to robione prywatnie? jak tak to jaki koszt?
pozdrawiam i życzę zadowolenia!!!
lekarz mówił, że wielkość blizny zależy od wielkości znamienia, ale że nie powinnam się martwić, bo wszystkie będą mało widoczne, pożyjemy zobaczymy. na razie mam wszystko zaklejone, więc nawet nie wiem jak to teraz wygląda. Co do pudru czy podkładu nie pytałam, bo żadne z moich znamion nie znajdowało się na twarzy, ale skoro w wakacje będę mogła już się opalać z krem z wysokim filtrem, to myślę, że skoro będzie można krem to i podkład nie będzie przeciwwskazaniem, a tym bardziej puder. Za tydzień mam wizytę kontrolną, to jeśli nie zapomnę to zapytam. Robiłam prywatnie, bo zanim wycięłabym wszystko państwowo to minęłyby lata. Za 8 pieprzyków zapłaciłam 1000 zł, wygląda to tak, że przy jednorazowej wizycie pierwszy pieprzyk 300 złotych i każdy kolejny 100, cena zawiera zabieg, badanie histopatologiczne, wszystkie wizyty kontrolne (łącznie ze zdjęciem szwów) i wszystkie maście i opatrunki.
viosna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 19:00   #216
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez viosna000 Pokaż wiadomość
lekarz mówił, że wielkość blizny zależy od wielkości znamienia, ale że nie powinnam się martwić, bo wszystkie będą mało widoczne, pożyjemy zobaczymy. na razie mam wszystko zaklejone, więc nawet nie wiem jak to teraz wygląda. Co do pudru czy podkładu nie pytałam, bo żadne z moich znamion nie znajdowało się na twarzy, ale skoro w wakacje będę mogła już się opalać z krem z wysokim filtrem, to myślę, że skoro będzie można krem to i podkład nie będzie przeciwwskazaniem, a tym bardziej puder. Za tydzień mam wizytę kontrolną, to jeśli nie zapomnę to zapytam. Robiłam prywatnie, bo zanim wycięłabym wszystko państwowo to minęłyby lata. Za 8 pieprzyków zapłaciłam 1000 zł, wygląda to tak, że przy jednorazowej wizycie pierwszy pieprzyk 300 złotych i każdy kolejny 100, cena zawiera zabieg, badanie histopatologiczne, wszystkie wizyty kontrolne (łącznie ze zdjęciem szwów) i wszystkie maście i opatrunki.
pewnie robilas to u chirurga plastyka? mam jeszcze pytanie, wymagali szczepienia na żółtaczkę? ty jestes zaszczepiona jesli moge wiedziec? moja dermatolog pytala czy jestem, nie wiem dlaczego i czy to jest wymagane? koniecznie napisz jak wyglada te blizenki , jak juz zobaczysz pozdrawiam!!!!
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 09:21   #217
viosna000
Raczkowanie
 
Avatar viosna000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
pewnie robilas to u chirurga plastyka? mam jeszcze pytanie, wymagali szczepienia na żółtaczkę? ty jestes zaszczepiona jesli moge wiedziec? moja dermatolog pytala czy jestem, nie wiem dlaczego i czy to jest wymagane? koniecznie napisz jak wyglada te blizenki , jak juz zobaczysz pozdrawiam!!!!
ja byłam w klinice dermatochirurgii, a pieprzyki wycinał mi zwykły chirurg. nie wymagali szczepienia i ja takowego nie posiadam, słyszałam, że jest wymagane jak się usuwa państwowo. póki, co jak oglądałam miejsca wycięcia to za uroczo to nie wygląda, ale mam nadzieję, że jak minie więcej czasu to wszystko się ładniej zacznie goić. najmniej ciekawie wyglądają te miejsca, gdzie znamiona były największe, ale nie jest znowu tak źle, więc pozostaje mi czekać i patrzeć jak się goi.
viosna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-23, 18:41   #218
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez viosna000 Pokaż wiadomość
ja byłam w klinice dermatochirurgii, a pieprzyki wycinał mi zwykły chirurg. nie wymagali szczepienia i ja takowego nie posiadam, słyszałam, że jest wymagane jak się usuwa państwowo. póki, co jak oglądałam miejsca wycięcia to za uroczo to nie wygląda, ale mam nadzieję, że jak minie więcej czasu to wszystko się ładniej zacznie goić. najmniej ciekawie wyglądają te miejsca, gdzie znamiona były największe, ale nie jest znowu tak źle, więc pozostaje mi czekać i patrzeć jak się goi.
na pewno ładnie się wszystko zagoi, skoro to klinika dermatochirurgii to pewnie się znają na rzeczy.
polecili ci jakąś dobra maść na te blizny? i jeszcze jedno pytanie, może głupie, czy można mieć okres w dzień zabiegu, czy to jest przeciwwskazaniem? słyszałam, że czasem jest, pytam z ciekawości, może ktoś wie? to malutki zabieg, ale skalpelka używają
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 21:07   #219
viosna000
Raczkowanie
 
Avatar viosna000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
na pewno ładnie się wszystko zagoi, skoro to klinika dermatochirurgii to pewnie się znają na rzeczy.
polecili ci jakąś dobra maść na te blizny? i jeszcze jedno pytanie, może głupie, czy można mieć okres w dzień zabiegu, czy to jest przeciwwskazaniem? słyszałam, że czasem jest, pytam z ciekawości, może ktoś wie? to malutki zabieg, ale skalpelka używają
dostałam maść i plasterki, ale po maści skóra w koło zrobiła się żółtawa, więc używam ostrożnie. po za tym to chyba jeszcze nie maść na blizny a na gojenie, na blizny mam dostać po zdjęciu szwów. o okres mnie nie pytali, więc chyba nie jest to znaczącym przeciwwskazaniem, gdybym miała to pewnie sama bym zapytała przed zabiegiem, a tak jakoś mnie do tej pory to nie zastanawiało. zapytam w poniedziałek (to już drugie pytanie oprócz używania pudru po miesiącu- chyba muszę sobie zanotować )
viosna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 21:53   #220
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Miałam wycinane dwa pieprzyki, w tym jednego dosyć sporych rozmiarów na czole.
Nic nie bolało, a ja robiłam to na Kasę Chorych.
Niestety, jestem zaniepokojona nowym pieprzem. Jakiś czas temu na pośladku miałam kilka pękniętych naczynek, tak to wyglądało. A teraz w tym miejscu zrobił mi się ciemny pieprzyk . Muszę iść do lekarza, boję się, że to coś poważnego
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 10:45   #221
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez viosna000 Pokaż wiadomość
dostałam maść i plasterki, ale po maści skóra w koło zrobiła się żółtawa, więc używam ostrożnie. po za tym to chyba jeszcze nie maść na blizny a na gojenie, na blizny mam dostać po zdjęciu szwów. o okres mnie nie pytali, więc chyba nie jest to znaczącym przeciwwskazaniem, gdybym miała to pewnie sama bym zapytała przed zabiegiem, a tak jakoś mnie do tej pory to nie zastanawiało. zapytam w poniedziałek (to już drugie pytanie oprócz używania pudru po miesiącu- chyba muszę sobie zanotować )
to już chyba ostatnie z moich nurtujących mnie pytań, ja już tak mam, że zapominam zapytać a potem się zastanawiam ale dobrze, że my tu jesteśmy razem i zawsze możemy sobie pomagać w informacjach na ten temat Dzięki i zapytaj
buziaki
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-24, 10:51   #222
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Miałam wycinane dwa pieprzyki, w tym jednego dosyć sporych rozmiarów na czole.
Nic nie bolało, a ja robiłam to na Kasę Chorych.
Niestety, jestem zaniepokojona nowym pieprzem. Jakiś czas temu na pośladku miałam kilka pękniętych naczynek, tak to wyglądało. A teraz w tym miejscu zrobił mi się ciemny pieprzyk . Muszę iść do lekarza, boję się, że to coś poważnego
paula-zla musisz koniecznie iść szybko do lekarza, choćby po to, żeby się uspokoić i im szybciej tym lepiej. Na razie się nie denerwuj i nie myśl od razu, że to coś poważnego. my tu jesteśmy z Tobą i zobaczysz będzie dobrze. i szybko do lekarza bo Cię pogonimy bacikiem masz buziaki i głowa do góry
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 11:25   #223
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez anetta9991 Pokaż wiadomość
paula-zla musisz koniecznie iść szybko do lekarza, choćby po to, żeby się uspokoić i im szybciej tym lepiej. Na razie się nie denerwuj i nie myśl od razu, że to coś poważnego. my tu jesteśmy z Tobą i zobaczysz będzie dobrze. i szybko do lekarza bo Cię pogonimy bacikiem masz buziaki i głowa do góry
Dziękuję za pocieszenie.
Wiem wiem, tylko w środę jadę na wycieczkę . Nie wiem, czy jeszcze zdążę gdzieś się zapisać, ale przecież zdrowie jest ważniejsze. Jak czegoś się dowiem, napiszę.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 16:02   #224
viosna000
Raczkowanie
 
Avatar viosna000
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 69
Dot.: Usuwanie pieprzyków

właśnie wróciłam z kontroli, trochę szwów mi zdjęto i ponoć wszystko się ładnie goi. Zapytałam o używanie pudru i podkładu po zdjęciu szwów- można, ale należy używać pod spód maści (nazwa na "d" dokładnie nie pamiętam derma coś), a co do okresu to nie jest on przeciwwskazniem. pozdrawiam
viosna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 16:29   #225
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Dziewczyny, w czerwcu jestem umówiona na 7 zabiegów usuwania pieprzyków (na kasę chorych).
Pan chirurg powiedział mi że będzie to dość nieprzyjemne i bardzo bolesne.
Trochę mnie tym wystraszył. czy możliwe jest że na kasę mogą mi nie dać znieczulenia? Bo rozumiem że ze znieczuleniem boleć nie powinno.
No i jestem w kropce
natj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 18:37   #226
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez natj Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w czerwcu jestem umówiona na 7 zabiegów usuwania pieprzyków (na kasę chorych).
Pan chirurg powiedział mi że będzie to dość nieprzyjemne i bardzo bolesne.
Trochę mnie tym wystraszył. czy możliwe jest że na kasę mogą mi nie dać znieczulenia? Bo rozumiem że ze znieczuleniem boleć nie powinno.
No i jestem w kropce
natj nie rozumiem dlaczego ten dr tak ci powiedział bo po pierwsze znieczulenie dać musi i sam zabieg wycięcia nie boli, pewnie, ze jak przestanie działać znieczulenie to trochę boli, ciągnie itd. ale to naturalne. dziwny dr pewnie chciał cię nastraszyć
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 18:40   #227
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez viosna000 Pokaż wiadomość
właśnie wróciłam z kontroli, trochę szwów mi zdjęto i ponoć wszystko się ładnie goi. Zapytałam o używanie pudru i podkładu po zdjęciu szwów- można, ale należy używać pod spód maści (nazwa na "d" dokładnie nie pamiętam derma coś), a co do okresu to nie jest on przeciwwskazniem. pozdrawiam
dziękuje za informacje, szkoda, ze nie pamiętasz nazwy tej maści, ale to nic jak się tam jeszcze wybierasz to zapytaj. Również pozdrawiam!!!
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 20:17   #228
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez natj Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w czerwcu jestem umówiona na 7 zabiegów usuwania pieprzyków (na kasę chorych).
Pan chirurg powiedział mi że będzie to dość nieprzyjemne i bardzo bolesne.
Trochę mnie tym wystraszył. czy możliwe jest że na kasę mogą mi nie dać znieczulenia? Bo rozumiem że ze znieczuleniem boleć nie powinno.
No i jestem w kropce
Dziwnie ze strony lekarza, zamiast uspokoić pacjenta i zapewnić, że wszystko będzie dobrze to niepotrzebie straszy.
Nie martw się i nie bój, na pewno dostaniesz znieczulenie! Miałam przeprowadzany zabieg na kasę i za każdym razem dostawałam. To nic nie boli, nie odczuwasz żadnego bólu. Ja miałam przeprowadzony zabieg w miłej atmosferze, lekarze ze mną rozmawiali, mówili na czym to będzie polegało i w trakcie wykonywania zabiegu utrzymywali ze mną stały kontakt, pytali czy coś boli jak i zarówno normalnie rozmawiali np. o moich zainteresowaniach . To naprawdę pomaga pacjentowi zachować spokój.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 14:09   #229
Martyna882
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 151
Dot.: Usuwanie pieprzyków

A czy ktoś z was miał usuwane laserem? Jak duża blizna zostaje?
Martyna882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 17:45   #230
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Dziewczyny, dzięki
Już myślałam, że nasza służba zdrowia nie refunduje znieczuleń


Cytat:
Napisane przez Martyna882 Pokaż wiadomość
A czy ktoś z was miał usuwane laserem? Jak duża blizna zostaje?
Ja miałam z twarzy (prywatnie). pan chirurg "laserował" bardzo delikatnie coby właśnie blizn nie było, jednak wiąże się to z tym że pieprzyki się tylko rozjaśniły (wyglądają teraz jak piegi). Dr uprzedził o tym i powiedział że robi to płytko (bezbliznowo) ale trzeba będzie zabieg powtórzyć by się ich całkowicie pozbyć.
Robiłam go w listopadzie, kolejny zrobię pewnie w październiku (chcę przeczekać okres słoneczny).
Z zabiegu jestem bardzo zadowolona. Tylko jeden pieprzyk "odrósł" tak że ma kolor brązowy.
natj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 17:59   #231
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez natj Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzięki
Już myślałam, że nasza służba zdrowia nie refunduje znieczuleń




Ja miałam z twarzy (prywatnie). pan chirurg "laserował" bardzo delikatnie coby właśnie blizn nie było, jednak wiąże się to z tym że pieprzyki się tylko rozjaśniły (wyglądają teraz jak piegi). Dr uprzedził o tym i powiedział że robi to płytko (bezbliznowo) ale trzeba będzie zabieg powtórzyć by się ich całkowicie pozbyć.
Robiłam go w listopadzie, kolejny zrobię pewnie w październiku (chcę przeczekać okres słoneczny).
Z zabiegu jestem bardzo zadowolona. Tylko jeden pieprzyk "odrósł" tak że ma kolor brązowy.

a jakie były te usunięte znamiona laserem? płaskie/ wypukłe, brązowe/czarne??

moje cały czas czekają na usunięcie, ale słyszę tyle sprzecznych opinii że nadal się nie zdecydowałam. oczywiście zrobić to tylko ze względów kosmetycznych a nie zdrowotnych
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 18:51   #232
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
a jakie były te usunięte znamiona laserem? płaskie/ wypukłe, brązowe/czarne??

moje cały czas czekają na usunięcie, ale słyszę tyle sprzecznych opinii że nadal się nie zdecydowałam. oczywiście zrobić to tylko ze względów kosmetycznych a nie zdrowotnych
Opiszę dokładniej jak to wyglądało:
Najpierw miałam (w tej samej klinice) wizytę u pani dermatolog, która sklasyfikowała znamiona jako posłoneczne, bez zagrożenia nowotworowego (bo jak wiadomo, laser wypala znamię i nie ma szansy na zbadanie).
Następna wizyta była z panem chirurgiem i od razu zabieg. Dr jeszcze raz oglądnął znamiona i odpalił laser .
Dwa były brązowe, wypukłe - jedno to jest to właśnie lekko odrośnięte (ale zdecydowanie mniejsze niż przed zabiegiem) drugie ładnie się odbarwiło i jest zdecydowanie najjaśniejsze od wszystkich wypalanych znamion (kolor takiego bardzo jasnego piega), jednak lekka wypukłość jeszcze jest (w tamtym pierwszym wypukłości już nie ma).
Reszta znamion miała kolor od średniego brązu do ciemnego - płaskie.

Ja laser polecam (oczywiście po konsultacji z lekarzem) bo szybko i bez problemu (bez przerwania ciągłości tkanek) można się pozbyć dużej ilości nawet małych pieprzyków/ciemnych piegów.

Edytowane przez natj
Czas edycji: 2008-05-28 o 18:54 Powód: dopisek
natj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 22:55   #233
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Niedawno usunieto mi 3 znamiona na twarzy.Jedno niewielkie, ok. 2 mm, lekko wypukłe, dwa pozostale to wielkie brązowe owłosione kule
Od kilku ladnych lat zastanawialam sie nad usunięciem, ale zawsze byly jakies ale:a to brak funduszy, a to strach przed powiklaniami, szpecącymi bliznami itp.
Jednak ze względu na fakt, iż znamiona regularnie się powiekszaly, zdecydowalam je wyciąć.
Już wiem, że po gigantach pozostana blizny( za dlugo zwlekalam z wycieciem, az sie rozrosly). A w końcu to twarz....nie wiem, czy bede miala odwagę spojrzec w lusterko, albo w ogole wyjść do ludzi
Zabieg przeprowadzany w znieczuleniach miejscowych ( 3 wklucia, dosyć boli, ale da sie wytrzymać) przez chirurga plastycznego.
I chociaż byla to wizyta prywatna, nieferundowana, to ten lekarz chyba na srodkach znieczulających oszczędza, bo czulam szczypanie,pieczenie i szarpanie w trakcie wycinania.Normalnie szok!!!Malo tego, gdy przyszlo do zaklejania, to zabraklo plastrow, wiec zrobil mi opatrunki w wersji mega oszczednej, ktore od chwili przyjscia do domu ledwie sie trzymały i wylazily spod nich szwy!
Gdyby nie to, to wszystko przebieglo sprawnie i fachowo, tak bym to określila.W koncu to znany w moim regionie chirurg plastyk.
W trakcie zabiegu pobrano wycinki do badania histopatologicznego.Na każdym z gigantów mam zalozone po 3 szwy.

Boli mnie w tej chwili dość konkretnie miejsce po jednym z wycietych znamion, a w pozostalych częsciach twarzy nie czuję zupelnie zadnego dyskomfortu.
Miejmy nadzieję, że facet nie oszczedza rownież na sterylizacji narzędzi chirurgicznych, bo po tym, co zobaczylam, zaczynaja mnie nachodzic takie mysli i naprawdę sie zaczynam bać...o swoje zdrowie.

Podsumowanie:nie zdecydowalabym sie nigdy na taki zabieg jedynie ze wzgl. kosmetycznych. Gdyby te znamiona nie rosly coraz szybciej, to w ogole nie myslalabym o pozbyciu się ich.W penym sensie mialam je prawie od zawsze i byly swoistą ozdoba twarzy , naznaczeniemA teraz będę mieć w tych miejscach 3 podle blizny
Nienajlepiej się teraz czuję ze swoimi myslami i obawami. Obym nigdy nie żałowala swojej decyzji.

Edytowane przez Nicość
Czas edycji: 2008-05-28 o 22:58 Powód: zmęczenie materiału:)
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 13:13   #234
Martyna882
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 151
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Ja chyba niedługo będę miała wypalane laserem. Bardzo się boję, że trafię akurat na takiego lekarza, który nie zrobi mi to fachowo... Prawdopodobnie będzie to w Krakowie w Dermic Medical Spa na ul św Gertrudy, chyba, Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą kliniką?

Moje pieprzyki (na twarzy) są dość małe, najbardziej chcę usunąć wypukłe.
Martyna882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 19:03   #235
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Martyna882 Pokaż wiadomość
Ja chyba niedługo będę miała wypalane laserem. Bardzo się boję, że trafię akurat na takiego lekarza, który nie zrobi mi to fachowo... Prawdopodobnie będzie to w Krakowie w Dermic Medical Spa na ul św Gertrudy, chyba, Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą kliniką?

Moje pieprzyki (na twarzy) są dość małe, najbardziej chcę usunąć wypukłe.

Też miałam w Krakowie, ale w Consensusie.
I jestem zadowolona, na następny zabieg też tam pójdę.
natj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 11:24   #236
Martyna882
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 151
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Miałaś wypalane laserem ma twarzy? Ile zapłaciłaś? Jakie blizny zostaly?
Martyna882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 20:10   #237
natj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 626
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Martyna przecież wszystko opisałam kilka postów wyżej (oprócz ceny)

za 15 min pracy lasera 300zł
natj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:17   #238
Martyna882
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 151
Dot.: Usuwanie pieprzyków

No tak... Hmm, bo tam gdzie ja mam mieć usuwane to 50 zł za jednego pieprzyka... Boję się,że mi dziadostwo zrobią.....
Martyna882 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:27   #239
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Idę w poniedziałek wreszcie do pani chirurg onkolog i w końcu się dowiem co to za dziadostwo. Mój pieprz zmienia się, pod sobą ma czerwoną plamkę i dwie czarne plamki bezpośrednio na znamieniu. Mam stresa.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 10:28   #240
anetta9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Nicość Pokaż wiadomość
Niedawno usunieto mi 3 znamiona na twarzy.Jedno niewielkie, ok. 2 mm, lekko wypukłe, dwa pozostale to wielkie brązowe owłosione kule
Od kilku ladnych lat zastanawialam sie nad usunięciem, ale zawsze byly jakies ale:a to brak funduszy, a to strach przed powiklaniami, szpecącymi bliznami itp.
Jednak ze względu na fakt, iż znamiona regularnie się powiekszaly, zdecydowalam je wyciąć.
Już wiem, że po gigantach pozostana blizny( za dlugo zwlekalam z wycieciem, az sie rozrosly). A w końcu to twarz....nie wiem, czy bede miala odwagę spojrzec w lusterko, albo w ogole wyjść do ludzi
Zabieg przeprowadzany w znieczuleniach miejscowych ( 3 wklucia, dosyć boli, ale da sie wytrzymać) przez chirurga plastycznego.
I chociaż byla to wizyta prywatna, nieferundowana, to ten lekarz chyba na srodkach znieczulających oszczędza, bo czulam szczypanie,pieczenie i szarpanie w trakcie wycinania.Normalnie szok!!!Malo tego, gdy przyszlo do zaklejania, to zabraklo plastrow, wiec zrobil mi opatrunki w wersji mega oszczednej, ktore od chwili przyjscia do domu ledwie sie trzymały i wylazily spod nich szwy!
Gdyby nie to, to wszystko przebieglo sprawnie i fachowo, tak bym to określila.W koncu to znany w moim regionie chirurg plastyk.
W trakcie zabiegu pobrano wycinki do badania histopatologicznego.Na każdym z gigantów mam zalozone po 3 szwy.

Boli mnie w tej chwili dość konkretnie miejsce po jednym z wycietych znamion, a w pozostalych częsciach twarzy nie czuję zupelnie zadnego dyskomfortu.
Miejmy nadzieję, że facet nie oszczedza rownież na sterylizacji narzędzi chirurgicznych, bo po tym, co zobaczylam, zaczynaja mnie nachodzic takie mysli i naprawdę sie zaczynam bać...o swoje zdrowie.

Podsumowanie:nie zdecydowalabym sie nigdy na taki zabieg jedynie ze wzgl. kosmetycznych. Gdyby te znamiona nie rosly coraz szybciej, to w ogole nie myslalabym o pozbyciu się ich.W penym sensie mialam je prawie od zawsze i byly swoistą ozdoba twarzy , naznaczeniemA teraz będę mieć w tych miejscach 3 podle blizny
Nienajlepiej się teraz czuję ze swoimi myslami i obawami. Obym nigdy nie żałowala swojej decyzji.
na pewno nie będzie tak źle z twoimi bliznami jak sie wszystko zagoi, a skoro znamiona sie powiększały to dobrze , że sie ich pozbyłaś, kiedyś pewnie blizny byłyby jeszcze większe , poczekaj aż sie zagoi i nie bój sie tak i skoro już sie na to zdecydowałaś , no to nie żałuj swojej decyzji
anetta9991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 11:00:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.