Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 09:10   #1
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona

Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy


Szukałam najpierw w kodeksie, ale jest to dość oględnie napisane:
czy na przednim siedzeniu (obok kierowcy) może siedzieć 6-cio latek w foteliku samochodowym? Czy te foteliki muszą być z tyłu?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 09:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Wdg. mojej wiedzy można .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:34   #3
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

a to nie jest tez wzrostem ograniczone? gdzies mi sie majaczy ze dziecko musi miec powyzej ilus tam cm zeby moc siedziec z przodu bo inaczej poduszka powietrzna moze mu zmazdzyc glowe (boze jaka makabra na dzien dobry)
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:34   #4
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Niby można, ale panowie policjanci się doczepiają i jeśli ktoś nie wie nic na temat przepisów, wlepią mandat.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:07   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Z tego co wiem to ograniczenie wzrostowe dotyczy uzywania fotelikow.
dziecko do 140 albo 150 cm powinno jeżdzic w foteliku.

Moje dziecko nawet mlodsze niz 6 lat jezdzilo w foteliku na przednim siedzeniu kiedy mielismy auto z kratką i byly to trasy dłuzsze niz tylko miasto.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:32   #6
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Można

Moja niespełna 3-letnia córka jeździ z przodu odkąd na świat przyszedł jej braciszek
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 05:50   #7
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Mozna.

Zakaz dotyczy sadzania dziecka tylem do kierunku jazdy. Wtedy przy wybuchu poduszki zlamanie kregoslupa gwarantowane.
Natomiast dziecko nawet duzo mlodsze niz 6 lat moze jezdzic z przodu, przodem do kierunku jazdy- ja w cabrio woze swojego tylko z przodu, bo z tylu wiatr by mu glowe urwał

Moj mial 2 lata jak w starym aucie wybily nam poduszki powietrzne, siedzial z przodu. Powiem ze nawet lepiej sie stalo, bo tak poduszki wybuchły, buzka mu wpadla w miekka poduszke i nic sie nie stalo. Natomiast gdyby siedzial z tyłu, przy ostrym hamowaniu i stłuczce szarpneloby go mocno, i mogloby nawet naciagnac, nadwyrezyc kark.
Nawet policjant wypisujacy mi mandat powiedzial ze b.dobrze, ze siedzial z przodu, bo z tyłu wbrew pozorom mogło cos mu sie stac.

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2010-07-17 o 05:52
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 07:34   #8
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to ograniczenie wzrostowe dotyczy uzywania fotelikow.
dziecko do 140 albo 150 cm powinno jeżdzic w foteliku.
To też idiotyzm kompletny. Moja ciotka jedna ma 146cm. Wg tych durnych kryteriów wzrostowych też powinna w foteliku siedzieć. Co z tego że dorosła, też mała.

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Zakaz dotyczy sadzania dziecka tylem do kierunku jazdy. Wtedy przy wybuchu poduszki zlamanie kregoslupa gwarantowane.
Natomiast dziecko nawet duzo mlodsze niz 6 lat moze jezdzic z przodu, przodem do kierunku jazdy- ja w cabrio woze swojego tylko z przodu, bo z tylu wiatr by mu glowe urwał
To niemowlaki MUSZĄ tyłem, a większe NIE MOGĄ bo złamanie kręgosłupa? To ja czegoś nie rozumiem.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 07:49   #9
kurczak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 75
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

To niemowlaki MUSZĄ tyłem, a większe NIE MOGĄ bo złamanie kręgosłupa? To ja czegoś nie rozumiem.
Niemowlaki nie mogą tyłem do kierunku jazdy tylko ta przednim siedzeniu gdzie jest włączona poduszka jak jest wylączona to mogą. A musza jeździć tylem żeby przy gwałtownym hamowaniu nic się nie stało bo wtedy się wbijają w fotelik(bo tyłem) i to jest ich bezpieczna ochrona.
I co tu nie rozumieć?!
kurczak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 07:55   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez kurczak87 Pokaż wiadomość
Niemowlaki nie mogą tyłem do kierunku jazdy tylko ta przednim siedzeniu gdzie jest włączona poduszka ...
Akurat niemowlaki nie mogą nigdzie gdzie jest włączona poduszka. Jak już ma być tak dokładnie.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

A pytałam dlaczego większym dzieciom na przednim siedzeniu zagraża złamanie kręgosłupa, a niemowlętom nie. Ale już widzę o czym mowa, Twój niemiły ton jest zbędny.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2010-07-17 o 07:56
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 08:03   #11
kurczak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 75
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Akurat niemowlaki nie mogą nigdzie gdzie jest włączona poduszka. Jak już ma być tak dokładnie.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

A pytałam dlaczego większym dzieciom na przednim siedzeniu zagraża złamanie kręgosłupa, a niemowlętom nie. Ale już widzę o czym mowa, Twój niemiły ton jest zbędny.
każdemu dziecku małemu czy dużemu tyłem do kierunku jazdy przy włączonej poduszcze grozi niebezpieczeństwo. Ale niemowlaka nie można wozić przodem dlatego sadza się go tam gdzie nie ma włączonej poduszki.
Ja tam nie widzę żebym jakoś Cię uraziła, napewno to nie był niemiły ton
kurczak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 08:17   #12
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

*Niemowleta - wozimy TYŁEM do kierunku jazdy, na TYLNICH siedzeniach.
*Jezeli chcemy przewozic dziecko na PRZEDNIM siedzeniu, wtedy TYLKO PRZODEM do kierunku jazdy.
*Żadnego dziecka nie mozna wiezc na PRZEDNIM siedzeniu, TYŁEM do kierunku jazdy.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

To niemowlaki MUSZĄ tyłem, a większe NIE MOGĄ bo złamanie kręgosłupa? To ja czegoś nie rozumiem.
Nie mogą na przednim siedzeniu. Dosc wyraznie to napisałam.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 22:15   #13
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Moja córcia jest ze stycznia 2007 i wtedy mi tłumaczyli, że taki maluszek zawsze jeździ tyłem do kierunku jazdy niezależnie czy z przodu czy z tyłu, bo w razie nagłego hamowania nie szarpie nim do przodu, tylko leży sobie nadal w foteliku
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 20:07   #14
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez zaba21_22 Pokaż wiadomość
Moja córcia jest ze stycznia 2007 i wtedy mi tłumaczyli, że taki maluszek zawsze jeździ tyłem do kierunku jazdy niezależnie czy z przodu czy z tyłu, bo w razie nagłego hamowania nie szarpie nim do przodu, tylko leży sobie nadal w foteliku
Posadz dziecko tylem do kierunku jazdy, z przodu. Stuknij w jakies auto, nawet z nieduza predkoscią. (U mnie wybuchly poduszki przy 40 km/h)
Zobacz, czy wybuchnieta poduszka ktora przywaliła w tył fotelika nie zlamala karku Twojemu dziecku.

DZIECI NIE MOGA JEZDZIC TYLEM DO KIERUNKU JAZDY NA PRZEDNIM SIEDZENIU!!!!!

Nie wazne czy 2-miesieczne, 4-latki czy 6-letnie. NIKT nie moze siedziec tylem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu. Bo za to w najlepszym przypadku grozi mandat, a w najgorszym: zlamany kregoslup.

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2010-07-19 o 20:10
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:33   #15
agad28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 179
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Niemowlaki mają jeździć tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu ale tylko przy WYŁĄCZONEJ poduszce powietrznej. dzieci starsze tzn. w fotelikach od 9+ mogą jeździć z przodu ale przodem do kierunku jazdy i może być włączona poduszka pow. A najlepiej jak jeżdżą z tyłu i na środkowym miejscu, które jest statystycznie najbezpieczniejsze.

Miałam wątpliwości więc zapytałam policjanta (kilku tak dla pewności) i właśnie taką dostałam odpowiedź j.w.

A do autorki 1-ego postu TAK twoje 6-letnie dziecko może jeździć z przodu ale tylko w odpowiednim do wieku foteliku i przodem do kierunku jazdy.
agad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 21:54   #16
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez agad28 Pokaż wiadomość
Niemowlaki mają jeździć tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu ale tylko przy WYŁĄCZONEJ poduszce powietrznej. dzieci starsze tzn. w fotelikach od 9+ mogą jeździć z przodu ale przodem do kierunku jazdy i może być włączona poduszka pow. A najlepiej jak jeżdżą z tyłu i na środkowym miejscu, które jest statystycznie najbezpieczniejsze.

Miałam wątpliwości więc zapytałam policjanta (kilku tak dla pewności) i właśnie taką dostałam odpowiedź j.w.

A do autorki 1-ego postu TAK twoje 6-letnie dziecko może jeździć z przodu ale tylko w odpowiednim do wieku foteliku i przodem do kierunku jazdy.

Rany boskie. Skoro wg Ciebie srodkowe miejsce z tylu jest najbezpieczniejsze -> zapraszam do poczytania policyjnych statystyk - kto ginie najpierw.

Kolejna która naczytala sie Popcornów i innych Brav, i bedzie pisac co i jak sie powinno.

Kurcze, zapraszam do lektury zwyklego Kodeksu drogowego. Tam jest dokladnie wyjasnione kto i dlaczego moze/nie powinien siedziec z przodu.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 08:52   #17
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez agad28 Pokaż wiadomość
Niemowlaki mają jeździć tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu ale tylko przy WYŁĄCZONEJ poduszce powietrznej.
to zapomniałam wcześniej napisać, warunkiem była nieaktywna poduszka powietrzna ze strony pasażera, ale dodam że było to w pierwszej połowie 2007r
Cytat:
A najlepiej jak jeżdżą z tyłu i na środkowym miejscu, które jest statystycznie najbezpieczniejsze.
to trzeba miec jeszcze do tego odpowiednie pasy w aucie, u nas na środkowym miejscu takowych nie ma aby dobrze zapiąć fotelik
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 16:26   #18
agad28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 179
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

"Rany boskie. Skoro wg Ciebie srodkowe miejsce z tylu jest najbezpieczniejsze -> zapraszam do poczytania policyjnych statystyk - kto ginie najpierw.

Kolejna która naczytala sie Popcornów i innych Brav, i bedzie pisac co i jak sie powinno."

shiava nie mam 15 lat żeby czytać tą żenadę mądralo od siedmiu boleści i nie obrażaj mnie tylko dlatego że wyrażam swoje zdanie.

W ogóle jak juz tak bardzo chcesz wiedziec to najpierw poczytałam kodeks drogowy jak również popytałam policjantów( czynnych służbowo) z długoletnim stażem( jesli nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie zbieraj głosu). Po drugie to poczytałam sobie statystyki i wiem że mam rację ale jak napisała zaba21-22 zapomniałam dodać że musza być odpowiednie pasy w aucie.

Edytowane przez agad28
Czas edycji: 2010-07-20 o 16:34
agad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 18:30   #19
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
To też idiotyzm kompletny. Moja ciotka jedna ma 146cm. Wg tych durnych kryteriów wzrostowych też powinna w foteliku siedzieć. Co z tego że dorosła, też mała.
Tutaj to akurat jest albo 150cm wzrostu albo (bodajże...) 12lat

To jak w końcu z tymi niemowlakami mogą z przodu jeździć - brak poduszki i tyłem do kierunku jazdy - czy w ogóle nie mogą
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 20:59   #20
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
To jak w końcu z tymi niemowlakami mogą z przodu jeździć - brak poduszki i tyłem do kierunku jazdy - czy w ogóle nie mogą
Powtórze post:

*Niemowleta - wozimy TYŁEM do kierunku jazdy, na TYLNICH siedzeniach - dzieci do ok 12 miesiaca TYLKO z tyłu.
*Jezeli chcemy przewozic dziecko na PRZEDNIM siedzeniu, wtedy TYLKO PRZODEM do kierunku jazdy.
*Żadnego dziecka nie mozna wiezc na PRZEDNIM siedzeniu, TYŁEM do kierunku jazdy.

Jesli dziecko ma skonczony rok - spokojnie posadz go/ją z przodu, ale PRZODEM do kierunku jazdy.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 23:00   #21
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Poszperałam troszkę po necie i niemowlaki przewozimy tylko tyłem do kierunku jazdy, można je wozić na przednim siedzeniu, pod warunkiem wyłączenia poduszki powietrznej pasażera, bądź jej nie posiadania, w foteliku 0-13kg nie wolno przewozić przodem
http://fotelik.info/pl/faq/
http://fotelik.info/pl/art/przepisy_...teliki,16.html
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 17:37   #22
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez zaba21_22 Pokaż wiadomość
Poszperałam troszkę po necie i niemowlaki przewozimy tylko tyłem do kierunku jazdy, można je wozić na przednim siedzeniu, pod warunkiem wyłączenia poduszki powietrznej pasażera, bądź jej nie posiadania, w foteliku 0-13kg nie wolno przewozić przodem
http://fotelik.info/pl/faq/
http://fotelik.info/pl/art/przepisy_...teliki,16.html
to pan policjant chyba byl jakis nie teges i nie znal przepisow, bo jak jechalam na wakacje z polka ktora miala 10miesiecy to wiozlam ja przodem na tylnym siedzeniu ale nie w foteliku dla niemowlat tylko w normalnym foteliku samochodowym
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 22:07   #23
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Mojej córce zmieniliśmy fotelik jak miała ok 9m-cy, bo poprzedni 0-10kg był już za mały i tak od 9 m-ca życia jeździ przodem do kierunku jazdy, ale od tamtej pory cały czas na tylnym siedzeniu.
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:37   #24
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Witam Was dziewczyny.
Dawno nie udzialałam się na tym forum.mam dziecko z rocznika 2004 ale odkąd nassz watek umarł smiercia naturalna nie pisze tutaj.
Postanowiłam się odezwac ponieważ branża fotelikowa nie jest mi obca.Pracuje w sklepie z art dziecięcymi .Codziennie obcuje z rodzicami wybierającymi foteliki dla swoich pociech i w głowie się nie mieści jak mała jest świadomosc i wiedza w tym temacie....
Większość rodziców przychodzi po "tani fotelik żeby mandatu nie dostać "...Szkoda ze strata kilku stówek jest wazniejsza niz strata życia swojego dziecka i/lub własna.
Mało kto zdaje sobie sprawę ze fatalny fotelik zagraża również osobom siedzącym z przodu....Wyobraźcie sobie wypadek ,fatalny fotelik leci jak kula armatnia z dzieckiem w środku łamiąc karki rodzicom siedzącym z przodu -nawet jeśli ci mają zapięte przepisowo pasy.....
Jest druga grupa kupujących -tacy co gdzies tam cos tam słyszeli i chcą fotelik niebardzo wiedząc w ogóle jak to się je..... na pytanie czy ma byc na isofix czy na pasy robią oczy jak 5 zł ...co to jest???? Po dłuzszym uświadomieniu decydują się na fotelik który polecamy i -po instruktażu montażu -odjeżdzają z fotelikiem.
Trzecia grupa to osoby bardzo dobrze zorientowane,znające sie na rzeczy,wiedzące o fotelikach dużo i wybierające model z górnej pólki jesli chodzi o bezpieczeństwo -bo to dla nich najwazniejsze.....wózek moze być tańszy ale fotelik musi miec 5 gwiazdek na 5 w testach ADAC.Oby takich kupujących było jaknajwięcej.....

Powracając do tematu -dziecko w foteliku 0-13 może podrózować z przodu -zawsze tyłem do kierunku jazdy tylko i wyłacznie wtedy kiedy poduszka jest wyłaczona.dziecko w fotelikach z następnych grup(9-18,15-36)może jeździc z przodu -ale po co?????? to najmniej bezpieczne miejsce w samochodzie i ze statystyk wynika ze najwięcej ludzi ginie siedząc własnie na tym miejscu....Po co dziecku fundowac takie coś skoro moze jechac spokojnie z tyłu....za kierowcą ,pasażerem lub na środku jesli jest 3 punktowy pas.

Polecam strone fotelik.info skarbnica wiedzy...zanim wybierzecie fotelik to sprawdźcie testy.....mniej niz 4 ...kiepskie.....4 i 5 bardzo dobre...
pozdrawiam i wytrwałym dziekuje za uwagę
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 19:47   #25
hands and feet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 144
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Powtórze post:

*Niemowleta - wozimy TYŁEM do kierunku jazdy, na TYLNICH siedzeniach - dzieci do ok 12 miesiaca TYLKO z tyłu.
*Jezeli chcemy przewozic dziecko na PRZEDNIM siedzeniu, wtedy TYLKO PRZODEM do kierunku jazdy.
*Żadnego dziecka nie mozna wiezc na PRZEDNIM siedzeniu, TYŁEM do kierunku jazdy.

Jesli dziecko ma skonczony rok - spokojnie posadz go/ją z przodu, ale PRZODEM do kierunku jazdy.

WOLNO.
WOLNO wozic kolyske z niemowlakiem z przodu, jesli jest WYLACZONA poduszka powietrzna.
Owszem, ze wzgledow bezpieczenstwa NIE jest to NAJLEPSZY wybor, ale czasem sie inaczej nie da.
Dla mnie bylo bezpieczniej wozic z przodu kolyske z niemowlakiem z wylaczona, niz starsza siostre przodem z wlaczona, bo starszej poduszka zmiazdzylaby nogi na bank.

Edytowane przez hands and feet
Czas edycji: 2010-07-26 o 19:49
hands and feet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 21:27   #26
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez hands and feet Pokaż wiadomość
Dla mnie bylo bezpieczniej wozic z przodu kolyske z niemowlakiem z wylaczona, niz starsza siostre przodem z wlaczona, bo starszej poduszka zmiazdzylaby nogi na bank.
a dwójki dzieci z tyłu nie mozna wozic????po co jednemu fundowac mniej bezpieczne podrózowanie niz drugiemu....
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 22:25   #27
hands and feet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 144
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

bo mam trojke dzieci? i nie miescily sie z tylu dwa foteliki 9-18 i kolyska?
niestety kolyski sa szerokie, gdy dzieci podrosly spokojnie sie mieszcza dwa foteliki 9-18 i jeden 18-36 na tylnej kanapie
ale przez rok ponad sie nie dalo ich razem wcisnac

nie wszyscy maja przepisowa parke
hands and feet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:21   #28
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez hands and feet Pokaż wiadomość
bo mam trojke dzieci? i nie miescily sie z tylu dwa foteliki 9-18 i kolyska?
niestety kolyski sa szerokie, gdy dzieci podrosly spokojnie sie mieszcza dwa foteliki 9-18 i jeden 18-36 na tylnej kanapie
ale przez rok ponad sie nie dalo ich razem wcisnac

nie wszyscy maja przepisowa parke
ok,nie pytałabym gdybys napisała o trójeczce

mam znajomą która przy 4 dzieci musiała zakupic multiple bo inaczej nie mogłaby wszystkich swoich pociech naraz wozic
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 20:22   #29
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

Dobra, teraz mamy tyle informacji: kto moze przodem, a kto nie powinien tylem etc. Zrobie male podsumowanie.

W zalaczniku: kto, jak moze jeździc
Jesli zrobilam gdzies blad, prosze o info - to poprawie.
Wg moich informacji jest tak jak napisalam.

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2010-07-27 o 20:41
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 20:43   #30
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Szybkie pytanie o przepisy drogowe- fotelik samochodowy

.

Edytowane przez shiava
Czas edycji: 2010-07-27 o 20:53
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.