AGH ogółem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-21, 20:56   #1
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760

AGH ogółem


Zakładam taki wątek, ponieważ podobnego nie znalazłam. Jest o tegorocznych kandydatkach, ogólny wątek o studentkach, kandydatkach, absolwentkach i o różnych wydziałach czy porównaniach z innymi uczelniami. Takiego, który by zawierał informacje "podane na talerzu" nie znalazłam. Jeśli wątek zbędny to proszę moderatora o zamknięcie.

Zapraszam do wątku wszelkie dusze, które myślą o/studiują na/studiowały na AGH.
Porozmawiać, wymienić się obawami, doświadczeniami, opiniami związanymi z tym miejscem.



FAQ - Czyli pytania, które padały w większości tematów, które o AGH przejrzałam.
REKRUTACJA:
Jakie były progi punktowe na X w latach poprzednich?
2013 - >klik<,>klik<
2012 - >klik<
Progi i liczba "chętnych" na jedno miejsce:>klik<

Nie załapałam się w pierwszej rekrutacji na wymarzony kierunek. Czy jest druga rekrutacja?
Jest. Z drugiej strony, jeśli przyjęli Cię na inny kierunek możesz spróbować się przenieść przed początkiem roku akademickiego lub, jeśli przedmioty się pokrywają w jakiejś części - po pierwszym semestrze. Jeśli chcesz sprawdzić jakie kierunki mają podobne zajęcia >klik<

AKADEMIK:
Kryteria przyznawania akademika - >klik<
Jaki jest dochód? >klik żeby pobrać plik .xls<
System informatyczny - >klik<
Harmonogram >klik<

Czy to prawda, że na miasteczku jest "wieczna impreza"?
Tak. Dla jednych dobrze, dla innych źle. Ale nie da się zaprzeczyć, że MS AGH jest jednym z bardziej obleganych przez imprezowiczów miejsc w Krakowie. Dlatego hałas, zwłaszcza w okresie letnim czy podczas Juewnaliów - jest spory.

Jeśli jesteś jeszcze w liceum/technikum i chcesz iść na kierunki techniczne rok zerowy powinien Ci pomóc z ogarnięciem tego czego już nie uczą w szkole średniej, a na studiach nie lubią tego tłumaczyć.

Matematykę masz w małym palcu, zadania z Fizyki to dla Ciebie łatwizna, geografia i skład chemiczny wszechświata nie sprawiają Ci problemu? Laureaci Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH są przyjmowani na studia wymarzonego kierunku poza kolejnością rekrutacji.

_____ _____ _____ _____ _____ _____ _____ _____

No, to łapki w górę, kto o AGH myślał, kto już na nim jest? I co myśli, przede wszystkim. Zapraszam do rozmowy.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 22:24   #2
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: AGH ogółem

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=694170

Tutaj wątek tegorocznych kandydatek na AGH Ja także dopisuje do tego wątku. Od października zaczynam górnictwo i geologie na WGGiOŚ. Chodziło to za mną ponad 2 lata, kiedy osiągnęłam troche się boje..
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 22:31   #3
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: AGH ogółem

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Czy to prawda, że na miasteczku jest "wieczna impreza"?
Tak. Dla jednych dobrze, dla innych źle. Ale nie da się zaprzeczyć, że MS AGH jest jednym z bardziej obleganych przez imprezowiczów miejsc w Krakowie. Dlatego hałas, zwłaszcza w okresie letnim czy podczas Juewnaliów - jest spory.

użycie określenia 'spory' odnośnie hałasu w juwenalia to zdecydowanie niedomówienie. brzmi to jak potężny ul pełen szerszeni

a ja od tego roku podbijam WIMiC
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 08:24   #4
dumb
Raczkowanie
 
Avatar dumb
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 109
GG do dumb
Odp: AGH ogółem

Ja tez, ja tez w tym roku zaczynam!)
__________________
_________________________ _
i zdejmę płaszcz okryty lękiem,
gdy przy mnie i przy nikim więcej
twoja jasna twarz


WYMIANKA
dumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 08:38   #5
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Odp: AGH ogółem

Ja w tym roku ubiegam się o akademik. Naprawdę jest aż tak tragicznie jeżeli chodzi o naukę i hałas z zewsząd ?
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 11:34   #6
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Odp: AGH ogółem

w zimie nie ma tragedii, ale jak tylko zaczyna się robić ciepło (rok temu już w połowie marca zaczęliśmy sezon), to miasteczko wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=c0F2sEfGEwU
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 12:45   #7
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: AGH ogółem

Moim zdaniem wątek ten jest zbędny, ponieważ istnieją już dwa tematy dotyczące AGH. A informacje które podałas na pewno każdy sam potrafił by sobie znaleźć, jesli były by mu potrzebne.
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 17:00   #8
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Odp: AGH ogółem

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Ja w tym roku ubiegam się o akademik. Naprawdę jest aż tak tragicznie jeżeli chodzi o naukę i hałas z zewsząd ?
Zależy gdzie trafisz, w Omedze (WMS) ponoć było w porządku.

(btw też nie kumam po co kolejny wątek - jakby nie wystarczał ten zbiorczy o kandydatkach, studentkach i absolwentkach...)
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 17:08   #9
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Odp: AGH ogółem

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;41901513]w zimie nie ma tragedii, ale jak tylko zaczyna się robić ciepło (rok temu już w połowie marca zaczęliśmy sezon), to miasteczko wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=c0F2sEfGEwU[/QUOTE]


dokładnie tak ale rzadko kiedy ktoś narzekał, uczyć też się da jak znajdziesz na to czas :P

haha nawet gdzieś tam mignęłam na tym filmiku

Edytowane przez sowaaaaa
Czas edycji: 2013-07-22 o 17:10
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 17:19   #10
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Odp: AGH ogółem

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Ja w tym roku ubiegam się o akademik. Naprawdę jest aż tak tragicznie jeżeli chodzi o naukę i hałas z zewsząd ?

najgorzej jest w jamnikach, bo tam się hałas strasznie niesie. ale to właśnie przy sprzyjającej pogodzie. zimą nie ma wielu amatorów do imprezowania na dworze a w samych akademikach z tego co uświadczyłam jest zaskakująco spokojnie.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 22:46   #11
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Odp: AGH ogółem

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
a w samych akademikach z tego co uświadczyłam jest zaskakująco spokojnie.
Twoja opinia jest zaskakująco inna od tej części studentów, z którymi miałam przyjemność rozmawiać. Wiesz, chłopak opowiadał, jak wychodząc z jednej imprezy koledzy go zahaczyli na każdym piętrze na kolejne imprezy. Więc aż trudno uwierzyć, że jest spokojnie.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 08:45   #12
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Odp: AGH ogółem

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Twoja opinia jest zaskakująco inna od tej części studentów, z którymi miałam przyjemność rozmawiać. Wiesz, chłopak opowiadał, jak wychodząc z jednej imprezy koledzy go zahaczyli na każdym piętrze na kolejne imprezy. Więc aż trudno uwierzyć, że jest spokojnie.


wiesz, to też zależy od konkretnego akademika. ja przebywałam głównie właśnie w takim spokojnym. zdarzyło mi się też bywać w babilonie, który słynie z ożywionego życia studenckiego, ale też akurat nie natknęłam się na żadną imprezę. z logicznego punktu widzenia sądzę, że w jamnikach powinno być spokojniej, bo łatwiej je ogarnąć portierom.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 09:21   #13
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Odp: AGH ogółem

nie powiedziałabym, że w jamnikach jest spokojniej... głównie z tego względu, że stoją tam, gdzie stoją. i nie wyobrażam sobie mieszkania w jamniku w maju np., kiedy pod oknami siedzi pół Krakowa.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 13:06   #14
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: AGH ogółem

W babilonie może rzeczywiscie jest spokojniej. Chociaż z tego co słychac to też raczej niewiele. Podpalone windy, te sprawy..
Ale jamniki są strasznie "rozrywkowym" miejscem.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 20:43   #15
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: AGH ogółem

fakt, jamnik w maju to istna tragedia. po uchyleniu okna był tak niesamowity hałas jakby grasowała tam gigantyczna hodowla pszczół.
najgorzej było w czasie koncertu na dachu klubu Zaścianek, bo ja właśnie 'pomieszkiwałam' w Zaścianku. koncert był praktycznie pod samym oknem i jeśli by je otworzyć, to nawet krzycząc do siebie praktycznie nie mogliśmy się z chłopakiem usłyszeć

bądź co bądź imprez jako takich na korytarzach tam nie uświadczyłam, tylko hasających radośnie studentów kursujących między pokojami, a szalejącym miasteczkiem
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 11:36   #16
madzia1251
Raczkowanie
 
Avatar madzia1251
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 301
Dot.: Odp: AGH ogółem

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;41901513]w zimie nie ma tragedii, ale jak tylko zaczyna się robić ciepło (rok temu już w połowie marca zaczęliśmy sezon), to miasteczko wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=c0F2sEfGEwU[/QUOTE]

mocno przesadzone mieszkam na miasteczku od 2 lat i w okresie środek marca-listopad praktycznie co wieczór wracam przez sam środek miasteczka do pokoju (widzę też griloprzestrzeń z okna pokoju). i z całą pewnością na co dzień jest tam może z połówa tych ludzi co widać na załączonym filmiku pomijam oczywiście juwenalia. wtedy zazwyczaj jest dużo większe zagęszczenie ludzi niż na wspomnianym już nagraniu

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Twoja opinia jest zaskakująco inna od tej części studentów, z którymi miałam przyjemność rozmawiać. Wiesz, chłopak opowiadał, jak wychodząc z jednej imprezy koledzy go zahaczyli na każdym piętrze na kolejne imprezy. Więc aż trudno uwierzyć, że jest spokojnie.
z moich osobistych obserwacji wynika, że tak się rodzą wielkie historie o niekończącej się imprezie w akademiku. "kolega kolegi mówił, że.."
duże natężenie wychodzących poza pokój organizatora i ogarniające całe piętra występują praktycznie tylko podczas juwenaliów sporadycznie normalnie w roku, ale z tym radzi już sobie ochrona akademika. ale w juwenalia jest to uzasadnione. przeważająca większość studentów chce się wtedy bawić, więc nikomu imprezy nie przeszkadzają. a komu przeszkadzają to zazwyczaj ten ktoś jedzie do domu na weekend. takie są moje obserwacje a bywam często w kilku akademikach AGHowskich

tak, że podsumowując nie ma co straszyć
madzia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 13:45   #17
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Odp: AGH ogółem

Cytat:
Napisane przez madzia1251 Pokaż wiadomość
mocno przesadzone mieszkam na miasteczku od 2 lat i w okresie środek marca-listopad praktycznie co wieczór wracam przez sam środek miasteczka do pokoju (widzę też griloprzestrzeń z okna pokoju). i z całą pewnością na co dzień jest tam może z połówa tych ludzi co widać na załączonym filmiku pomijam oczywiście juwenalia. wtedy zazwyczaj jest dużo większe zagęszczenie ludzi niż na wspomnianym już nagraniu



z moich osobistych obserwacji wynika, że tak się rodzą wielkie historie o niekończącej się imprezie w akademiku. "kolega kolegi mówił, że.."
duże natężenie wychodzących poza pokój organizatora i ogarniające całe piętra występują praktycznie tylko podczas juwenaliów sporadycznie normalnie w roku, ale z tym radzi już sobie ochrona akademika. ale w juwenalia jest to uzasadnione. przeważająca większość studentów chce się wtedy bawić, więc nikomu imprezy nie przeszkadzają. a komu przeszkadzają to zazwyczaj ten ktoś jedzie do domu na weekend. takie są moje obserwacje a bywam często w kilku akademikach AGHowskich

tak, że podsumowując nie ma co straszyć
a filmik był z juwenaliów właśnie normalnie też wiem, że nie ma tam aż tylu ludzi
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 21:51   #18
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: AGH ogółem

Podbijam wątek. Jest ktoś kto w tym roku planuje pójść na AGH?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 22:10   #19
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: AGH ogółem

prawdopodobnie ja ale na podyplomowe
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 15:21   #20
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: AGH ogółem

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;45200471]prawdopodobnie ja ale na podyplomowe [/QUOTE]
O. To ciekawie. Rekrutacja na podyplomowe dużo się różni od tej zwykłej?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 16:21:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.