Matura. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 13:00   #1
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42

Matura.


Mam pytanie.
W tym roku złożyłam deklarację przystąpienia do matury, jednak nie jestem w stanie przygotować się z wszystkich przedmiotów.
Chciałabym zapytać, czy jeśli nie pojawiłabym się na np. J. angielskim ustnym to czy całą maturę miałabym nieważną, czy tylko ten jeden przedmiot niezaliczony i mogłabym spróbować za rok go zdać.
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 13:04   #2
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Matura.

Masz nie zdany przedmiot obowiązkowy to musisz go poprawiać w sierpniu jeśli chcesz mieć zdaną mature. Jeśli nie zdasz przedmiotów dodatkowych to i tak masz mature zdaną.
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 13:49   #3
pijana_wiatrem
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 513
Dot.: Matura.

Ale za rok wystarczy, ze poprawi ten jeden przedmiot. Czyli jesli np. Nie zaliczy podstawy z matmy to matura nie zzdana, ale za rok pisze tylko matme i jest ok

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pijana_wiatrem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 14:57   #4
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: Matura.

Tak, rozumiem, ale jeśli w ogóle bym nie przyszła na jakiś obowiązkowy przedmiot?
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 15:09   #5
michal321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 268
Dot.: Matura.

Cytat:
Napisane przez MartaMeiss Pokaż wiadomość
Tak, rozumiem, ale jeśli w ogóle bym nie przyszła na jakiś obowiązkowy przedmiot?
Uznają, że skoro nie przyszłaś to pewnie wszystko umiesz...
Nie wiem czy wtedy mogłabyś poprawiać w sierpniu więc lepiej idź.

Edytowane przez michal321
Czas edycji: 2014-02-20 o 15:13
michal321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:15   #6
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Matura.

Cytat:
Napisane przez MartaMeiss Pokaż wiadomość
Tak, rozumiem, ale jeśli w ogóle bym nie przyszła na jakiś obowiązkowy przedmiot?
Głupota.

Nie możesz przynajmniej spróbować? Przecież nic Cię to nie kosztuje, a jeśli się nie uda z jednego przedmiotu, masz jeszcze jedną próbę w sierpniu.
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 21:05   #7
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Matura.

Jak to nie jesteś w stanie się przygotować ze wszystkich przedmiotów? do matury jeszcze sporo czasu, do tych podstawowych się można jeszcze spokojnie nauczyć a jakieś rozszerzone najwyżej za rok poprawisz
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 21:45   #8
MartaMeiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 42
Dot.: Matura.

Rozumiem, że dla niektórych to głupota jednak nie jestem w stanie się przygotować z tego względu że tę maturę będę zdawać po dwóch latach od ukończenia szkoły, z językiem angielskim od tych dwóch lat nie mam do czynienia, w szkole bardzo słabo mi ten angielski szedł, a na jakieś korepetycje teraz brak funduszy, dlatego wolałabym sobie to zostawić na za rok, ponieważ iść i patrzeć przez 15 min na komisję to trochę głupio.. W maju też mam zakończenie swojej szkoły a więc co weekend egzaminy na które muszę się solidnie przygotować, a w tygodniu chodzę do pracy.
MartaMeiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 23:15   #9
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Matura.

A dlaczego nie zabrałaś się za to wcześniej, jeśli można spytać? Uwierz, że nie potrzeba korepetycji, żeby opanować język na poziomie, który umożliwia zdanie matury ustnej. Trzeba zebrać śmieszne 30%. Ale dobra, to Twoja decyzja. Co do pytania, to jeśli się nie pojawisz, dostaniesz 0% bez możliwości poprawy w sierpniu. Za rok poprawiasz to, czego nie zdałaś, a nie całość.


Sent from my Lumia 510 using Tapatalk
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 10:17   #10
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Matura.

Bez przesady. Dasz radę zdać angielski, wystarczy trochę chęci. Ja angielski ZACZĘŁAM mieć w liceum. Cały czas chciałam na maturze zdawać jezyk francuski, ale wyszły drobne perypetie i w sumie od LUTEGO W KLASIE MATURALNEJ zaczęłam przykładać się do angielskiego. Nie muszę chyba mówić jak było mi trudno, bo ja ciągle, ale to ciągle goniłam resztę klasy, bo nie przerabialiśmy podstaw tylko wyższy poziom, a ja wiadomo... Bałam się zwłaszcza ustnej odpowiedzi, nie miałam płynności w mówieniu. Na korepetycje też średnio mnie było stać, od połowy marca chodziłam na jedną godzinę tygodniowo, robiłam własnie wtedy zestawy do matury ustnej. I wiesz co? Zdałam i to całkiem nieźle bo mimo że ustny tylko (albo jak dla mnie aż)na 60% to pisemną podstawę już na 84%, a też nie siedziałam nad książkami od rana do nocy, zresztą miałam do nauki tez inne przedmioty, między innymi 3 rozszerzenia. Więc nie kombinuj, przysiądź i dasz radę.Przynajmniej spróbuj. Wiem,że to zalezy od szkoły, ale u mnie np nma ustnej nie oblali nikogo, było kilka tez słabszych osób ode mnie jeszcze były one trzymane chyba przez 40 minut, wyciągneli je na te 30%. Ja dostając 60% nie zrozumiałam dwóch pytań do jednego z zadań, mówiłam prostymi, baaardzo prostymi zdaniami i pewnie niegramatycznie.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 11:17:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.