okulary przeciwsłoneczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-02, 18:59   #1
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284

okulary przeciwsłoneczne


Dziewczyny, jakie firmy produkują okulary skutecznie chroniące przed promieniami UV (oprócz maski spawacza [img]icons/icon12.gif[/img]
Domyślam się, że takie zwykłe na straganach nie mają takowych... Może wiecie coś na ten temat? Bo boje się o moje oczy.
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 19:38   #2
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: okulary przeciwsłoneczne

Alinab, podłącze się do tojego wątku [img]icons/icon7.gif[/img], bo to też ważny dla mnie teamat. Czy takie okulary są dużo droższe? Jakie konsekwencje niesie za sobą nie noszenie okularków z filtrami? Osłabienie wzroku czy co?
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 19:59   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: okulary przeciwsłoneczne

Ali, może te artykuły coś rozjaśnią [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img] Ja preferuję szkła czy okulary przeciwsloneczne kupione u optyka - przynajmniej mam pewność, że są dobrze dobrane i faktycznie mają filtry. Ale równie dobrze chronią soczewki kontaktowe z filtrami UV.
http://www2.gazeta.pl/kobieta/1,31975,875895.html
http://www2.gazeta.pl/kobieta/1,24105,835997.html
http://www.okulary.net/archiwum/arty...ieniowanie.htm

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 20:13   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: okulary przeciwsłoneczne

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb.php

• Wpływ promieniowania UV na oczy. Wykazano, że istnieje zależność między schorzeniem oczu zwanym kataraktą lub zaćmą a nadmierną ilością promieniowania UVB. Zaćma objawia się zmętnieniem soczewki oka, co w rezultacie doprowadza do upośledzenia wzroku. Dlatego tak ważna jest ochrona oczu za pomocą okularów przeciwsłonecznych, których szkła gwarantują skuteczną ochronę przed UVB/UVA. Okulary sprzedawane powszechnie na straganach niestety takiej pełnej ochrony zwykle nie posiadają. Okulary, których szkła wyposażone są w filtry gwarantujące pełną ochronę anty-UV wiążą się zwykle z wyższym kosztem. Najpewniejszym miejscem, gdzie można dokonać ich zakupu jest zakład optyczny.

Poza ochroną samych oczu, okulary przeciwsłoneczne to jeden z lepszych sposobów zapobiegania zmarszczkom mimicznym wokół oczu, powstającym na skutek mrużenia oczu. Można nawet zaobserwować poprawę stanu takich zmarszczek od momentu regularnego noszenia okularów przeciwsłonecznych, w tym wypadku nawet tych tanich. Ponieważ jednak przyciemniane szkła sprawiają, że szerzej otwieramy oczy i więcej UV wpada do źrenicy oka (jeśli okulary nie posiadają skutecznej powłoki chroniącej przed UV, wówczas do oka wpada go jeszcze więcej niż przy mrużeniu oczu bez okularów), dlatego lepiej połaczyć jedno z drugim - chronić oko i skórę wokół oczu czyli stosować przyciemniane szkła ze skutecznymi filtrami.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 20:38   #5
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: okulary przeciwsłoneczne

Nie wiem co jest w linkach już tu zamieszczonych, ale powiem krótko: zapomnij o straganach z okularami!! Dobre okulary z prawdziwymi filtrami kupisz u optyka. To oczywiście większy wydatek - płacisz za oprawki (one kosztują od 100 zł do 2000) i za soczewki. Nie wiem ile kosztują takie bez korekty. Ja płacę jakieś 120, ale z korektą. Pamiętaj, że lepiej teraz wydać więcej na okulary, niż potem bulić na drogie leczenie i operacje.

Proponuję, abyś poszła do lekarza w swojej przychodni. Dostaniesz wtedy receptę i z nią możesz pójść do optyka. Wtedy przynajmniej za wizytę u lekarza nie będziesz płacić. Będziesz jakieś 40 zł do przodu.
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 20:39   #6
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: okulary przeciwsłoneczne

Babciu, a wiesz może czy każde soczewki kontaktowe mają filtry?
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 20:51   #7
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: okulary przeciwsłoneczne

lola^ napisał(a):
> Babciu, a wiesz może czy każde soczewki kontaktowe mają filtry?

Niestety nie każde. W trzecim podanym przeze mnie linku jest mowa tylko o soczewkach z filtrami jednej tylko firmy:
>Skuteczną alternatywą w zakresie ochrony oczu przed promieniami UV są soczewki kontaktowe. Szeroki zakres soczewek kontaktowych systematycznej wymiany z filtrem UV oferuje firma Johnson & Johnson. Są to soczewki z rodziny ACUVUE(r) - ACUVUE(r), 1-Day ACUVUE(r), ACUVUE(r) 2, ACUVUE(r) BIFOCAL, ACUVUE(r) TORIC, ACUVUE 2 COLOURS(tm) oraz SUREVUE(r).

Czy jakieś jeszcze firmy robią soczewki z filtrami, niestety nie wiem. Moze inne dziewczyny będą wiedziały [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-02, 21:16   #8
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: okulary przeciwsłoneczne

właściwie powtórzę to co wcześniej: iść do okulisty. Jeśli chodzi o same filtry w soczewkach, to sama nie wiem, ale w każdym optyku takich informacji ci udzielą. Co innego jest ważne: nie każdy może nosic kontakty, i nie każdy może nosić wszystkich firm. Ważne jest żeby były dbrane przez profesjonalistę, a nie dlatego, że mają ładne kolory.
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 08:06   #9
AniazZielonego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 59
Re: okulary przeciwsłoneczne

Witajcie,
kupiłam w sobotę okulary przeciwsłoneczne Polaroid, dobrane u optyka, z filtrami itp. Zapłaciłam aż 240 zł, dla mnie to dużo, ale wolę mieć porządne okulary, niż wydawać potem na okulistę i kremy przeciwzmarszczkowe))
Myślałam również o zrobienie okularów ze szkłem barwionym, na zamówienie, ale to się nie opłaca: szkła z filtrami 130 zł, a oprawki są drogie, minumum 80 zł.
Te Polaroidy są śliczne, nawet lepiej wyglądam w nich niż bez; świetnie jeździ się w nich samochodem, widzę wszystko bardzo wyraźnie, ale oczy się nie męczą.
Oczywiście mam do nich etui, pilnuję ich jak oka w głowie, czyszczę, noszę delikatnie w torebce - za tę cenę należy im się trochę szacunku.
Widziałam też Polaroidy na allegro, za 100 zł, ale nie bardzo wierzę, że to oryginały- już się tyle podróbek kosmetyków i perfum trafiało, że wolałam nie ryzykować.
AniazZielonego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 09:58   #10
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
Re: okulary przeciwsłoneczne

chcę tylko krótko skomentować cene twoich okularków. Na szczęśliwych osób mających zdrowe oczęta ta cena z pewnością jest wysoka. Zwłaszcza jeśli to ich piersze profesjonalne okularki. Profesjonalne w odróżnieniu od tych bazarowych [img]icons/icon7.gif[/img] Dla osób noszących okularki ze względu na wadę wzroku lub po prostu dla urody ta ceno to standard. Powiem więcej - bardzo często za nowe okularki trzeba zapłacić więcej. Oczywiście później wymiana szkieł wychodzi taniej, bo nie płaci się już za oprawki.

Mam jedną prośbę: namawiaj znajomych na 'prawdziwe' okularki. Ja też staram się tak robić. Podobnie jak z filtrami do ciała, nadal mało przeciętny Polak o tym ma pojęcie.
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 10:25   #11
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: okulary przeciwsłoneczne

mmmm kupiłam sobie kilka dni temu okularki ......oczywiście z filtrami, u optyka zapłaciłam 50 PLN.....chadzam w nich na codzień do pracy i wypróbowałam już nad morzem...sprawdzają się [img]icons/icon7.gif[/img]

pewnie jeestem sknera ale nie dam 200 zł cz więcej za jedne okularki....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 13:53   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: okulary przeciwsłoneczne

wszystko zalezy od bieżącej obfitości portfela [img]icons/icon7.gif[/img] ja kupiłam sobie 2 lata temu okulary Cacharel i do tej pory są jak nowe. żadna śrubka się nie poluzowała, nic nie odprysnęło itp. itd.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.