Plomba porcelanowa światłoutwardzalna ceny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-16, 15:00   #1
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410

Plomba porcelanowa światłoutwardzalna ceny


Hej
Prosze o wyjasnienie przez osoby znajace sie na rzeczy, czy plomba porcelanowa jest rzeczywiscie duzo trwalsza itp od takiej zwyklej, bialej plomby, ktora szybko zolknie (zdaje sie światłoutwardzalnej)?
Ile płaciłyście w gabinetach prywatnych za take wypełnienia? Mam 2 plomby do wymiany (własnie takie zwykłe, które pożółkły) i ponoć 4 początki próchnicy, więc trochę się wykosztuję...
Pozdrawiam
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 19:36   #2
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Plomba porcelanowa światłoutwardzalna ceny

Wyglada na to, ze wszyscy maja nieskazitelne zęby lub omijaja dentyste szerokim łukiem
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 08:25   #3
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Plomba porcelanowa światłoutwardzalna ceny

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
Wyglada na to, ze wszyscy maja nieskazitelne zęby lub omijaja dentyste szerokim łukiem
Przyznaję, że nie wiedziałam, że stosuje się teraz plomby inne niż światłoutwardzalne. Przedwczoraj byłam na przeglądzie z pantomogramem i podłamałam się. Ostatnio byłam u dentysty 4 miesiące temu i... mam do zrobienia SIEDEM zębów - w tym wymianę dwóch starych wypełnień i "poprawkę" dwóch zębów, które miałam robione w lipcu. Jestem podłamana
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 15:29   #4
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Plomba porcelanowa światłoutwardzalna ceny

jak sie dowiedzialam, to sa 3 rodzje plomb -
1. finansowane przez nfz (amalgamatowe, takie srebrnego koloru, ale one sa niezdrowe),
2. biale (wlasnie nie jestem pewna, czy to sa inaczej swiatloutwardzalne? wiec prosze o poprawienie mnie kogos, kto sie na tym zna),
3. porcelanowe (tez koloru bialego i podobno nie żółkną, sa stosowane na zachodzie Europy), mialam utwardzane takim malym recznym laserem (musialam zamykac oczy)

ja zrobilam 3 zeby- wymienilam stara pozolkla plombe (pod ktora bylo troche prochnicy) na porcelanowa- 100 zl
w 2gim troszke borowania i plomba porcelanowa-100 zl
w 3cim poczatek prochnicy, plomba porcelanowa i dentystka policzyla mi za 50 zł, bo dala malo wypelnienia.
Za zwykla biala plombe powiedziala mi po 80 zl, wiec skorzystlama juz z tej promocji na porcelanowe

Mam jeszcze kilka zebow do zaplombowania, a kasy zero tyle dobrze, ze ja ostatni raz leczylam zęby 10 lat temu, zrobilam wtedy 4 plomby i spokoju tyle mialam. Denerwuje mnie to, ze w koncu nie mam pewnosci, czy w tych zebach naprawde sa poczatki prochnicy, czy moze jakies przebarwienia, ja sama przeciez sie nie znam, a wizyta u innego dentysty to kolejne 100 zl za sam przeglad:-( i dlaczego biora tyle samo kasy za zeba, ktorego trzeba dlugo borowac i wlozyc duzo materialu oraz za tego, w ktorym wystrczy kilka obrotow wiertlem i doslownie tyle plmby, ze prawie nie widac, ze tam jest cos wlozone.
Jakie ceny sa u Was?
Jesli plobma wypdala czy cos to reklamuj. Ja dostalam rok gwarancji na moje, ale sie troszke boje, bo dzis jadlam 2 banany i poczulam kilka razy przeciagly bol w tym zebie (dolna 6tka), w ktorym mialam wymieniana stara plombe. Stara plomba byla pozolkla, pod nia podobno troche prochnicy, ale nic nie bolalo! jak ona mi zrobila to plombe, to nie wiem, ze niby ząb wyczul cukier z banan?ale jak on sie dostal do srodka, skoro mam plombe? Moze trafilam do zlej dentystki... moglam sie najpierw dobrze dopytac, jak ona leczy zeby

Edytowane przez NowaIza
Czas edycji: 2010-11-24 o 15:33
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 19:39   #5
krzysiek576
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Plomba porcelanowa światłoutwardzalna ceny

NowaIza, może podpowiesz gdzie jest taki stomatolog z takim cennikiem jaki podałaś?
krzysiek576 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.