Wszystko o saunie. SAUNA. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-21, 22:44   #61
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: sauna do twarzy / inhalator

up
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 06:58   #62
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Re: sauna do twarzy / inhalator

sama od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym wynalazkiem i jestem ciekawa opinii osób które mają i używają..

kiedyś widziałam coś takiego (ja to sobie nazwałam inhalator bo kojarzy mi się z inhalacjami nad miską parującej wody z ziołami w czasie przeziębienia ) więc widziałam taką saunę-inhalator w Rossmanie..jeśli dobrze pamiętam koszt ok 30zł..ale ostatnio nie moge na to trafić
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 09:28   #63
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: sauna do twarzy / inhalator

No właśnie ja też widziałam kiedyś w Rossmanie, ale wtedy nie nosiłam się jeszcze z zamiarem kupienia... a teraz w Rosmannie nie ma Chciałabym to urządzonko używać też do inhalacji, tylko nei wiem co lepsze czy taka mini-sauna czy może inhalator ze sklepu medycznego?
Czekam na kolejne wypowiedzi
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 23:02   #64
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: sauna do twarzy / inhalator

alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-28, 14:13   #65
kochaniutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1
sauna a solarium

mam pytanie gdyz uczeszczam regularnie na saune i solarium,moje pytanie jest takie:czy korzystanie z sauny wybiela opalenizne nabyta w solarium?Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam
kochaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 18:41   #66
Alexa70
Raczkowanie
 
Avatar Alexa70
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: nizina mazowiecka
Wiadomości: 58
Unhappy Dot.: Sauna

Korzystałam z sauny parowej...ale nie jestem pewna czy nie jestem w ciązy..
Teraz niestety mam niepokojace objawy..(plamienie) nie mające nic wspolnego z
miesiączką..Czy ktoś wie coś na ten temat..
Czy sauna moze wpłynąc na bardzo wczesną ewnetualną ciążę??
Jesli ktoś wie..bardzo proszę o odpowiedz..
Jestem w dołku..
A życie jest piękne...
__________________
Życie jest piękne...

Alexa70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 16:50   #67
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Trądzik A Sauna !

Mam cerę trądzikową.. prztłuszczającą się z grudkami i zaskórnikami... Do kosmetyczki chodzić nie mogę na oczyszczanie, ponieważ moja skóra się nie nadaje do tego typu zabiegu, ponieważ zaraz potem mam stany zapalne, guzki itp.( własnie leczę się po kolejnym oczyszczaniu twarzy z ropniaków i gul bolących)..Pomyąślałam o saunie. Podobno korzystanie z niej odblokowuje pory, dzięki czemu skóra jest ładniejsza.. Parówka przed kosmetyczką niewiele mi daję..leżę tak z 40 minut i dalej mam pozlepiane pory... czy któraś z was korzysta z sauny regularnie? czy to ma rzeczywiście dobre działanie na buzię? i czy mogę iść do suny z stanami zapalnymi na twarzy, czy poczekać lepiej, aż się zagoją ??
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-06, 17:00   #68
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: Zaskórniki a sauna..

Też mam skórę pelną zaskórników i grudek i na mnie sauna zadziałała rewelacyjnie. Była to sauna nie sucha, ale parowa i po kilku wizytach widziałam w lustrze coraz mniej niespodzianek. Do tego świetny efekt nawilżenia, buzia była gładziutka. Szkoda, że już nie mam do niej dostępu, pewnie trzeba by powtarzać sesje żeby utrzymać efekt. Niestety, wszystko szybko wróciło do stanu przed
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 22:11   #69
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Zaskórniki a sauna..

Cytat:
Napisane przez Amba
Też mam skórę pelną zaskórników i grudek i na mnie sauna zadziałała rewelacyjnie. Była to sauna nie sucha, ale parowa i po kilku wizytach widziałam w lustrze coraz mniej niespodzianek. Do tego świetny efekt nawilżenia, buzia była gładziutka. Szkoda, że już nie mam do niej dostępu, pewnie trzeba by powtarzać sesje żeby utrzymać efekt. Niestety, wszystko szybko wróciło do stanu przed
Napisz mi jeszcze proszę ile razy w tygodniu do niej chodziłaś... wielkie dzięki za odpowiedź
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 07:46   #70
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Zaskórniki a sauna..

Cytat:
Napisane przez miiee
Mam cerę trądzikową.. prztłuszczającą się z grudkami i zaskórnikami... Do kosmetyczki chodzić nie mogę na oczyszczanie, ponieważ moja skóra się nie nadaje do tego typu zabiegu, ponieważ zaraz potem mam stany zapalne, guzki itp.( własnie leczę się po kolejnym oczyszczaniu twarzy z ropniaków i gul bolących)..Pomyąślałam o saunie. Podobno korzystanie z niej odblokowuje pory, dzięki czemu skóra jest ładniejsza.. Parówka przed kosmetyczką niewiele mi daję..leżę tak z 40 minut i dalej mam pozlepiane pory... czy któraś z was korzysta z sauny regularnie? czy to ma rzeczywiście dobre działanie na buzię? i czy mogę iść do suny z stanami zapalnymi na twarzy, czy poczekać lepiej, aż się zagoją ??
Owszem sauna ponoć oczyszcza i odtruwa cały organizm, ale nie każdy może do niej pójść. Na pewno nie osoby z problemami naczynkowymi. Ale jestem stuprocentowo pewna że sauna absolutnie nie usunie istniejących grudek czy zaskórników, bo jest to fizycznie niemożliwe. Jesli jesteś zdrowa i nie masz przeciwwskazań, może włączyć saunę jako pewien element do Twojego programu urody, ale tylko jako dodatek do leczenia - powinnaś się udać do lekarza, myślę że najlepsze efekty u Ciebie dałoby stosowanie np retinoidów na receptę, a może złuszczanie kwasami.
Sauna nie ma aż takich właściwości oczyszczających, niestety.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 10:35   #71
Amba
Raczkowanie
 
Avatar Amba
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 170
Dot.: Zaskórniki a sauna..

miiee, to była tylko wakacyjna przygoda przez dwa tygodnie urlopu chodziłam co 2-3 dni na 15 minut. Skutki doraźne-wygładzenie i nawilżenie odczułam już po pierwszej sesji, efekt oczyszczenia pojawił się po ok. tygodniu
Amba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 16:11   #72
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Zaskórniki a sauna..

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Owszem sauna ponoć oczyszcza i odtruwa cały organizm, ale nie każdy może do niej pójść. Na pewno nie osoby z problemami naczynkowymi. Ale jestem stuprocentowo pewna że sauna absolutnie nie usunie istniejących grudek czy zaskórników, bo jest to fizycznie niemożliwe. Jesli jesteś zdrowa i nie masz przeciwwskazań, może włączyć saunę jako pewien element do Twojego programu urody, ale tylko jako dodatek do leczenia - powinnaś się udać do lekarza, myślę że najlepsze efekty u Ciebie dałoby stosowanie np retinoidów na receptę, a może złuszczanie kwasami.
Sauna nie ma aż takich właściwości oczyszczających, niestety.

Ehh.. retinoidy używałam, złuszczanie miałam, fakt zadziałało, ale teraz nie mogę sobie na to pozwolić, gdzyż pracuję i muszę dobrze wyglądać... Co do lekarzy to byłam a żaden nie pomógł....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 14:02   #73
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Sauna do twarzy

Kupiłam na allegro saune do twarzy ...Zastanawiam się co ile moge jej używać bo w instrukcji nic nie pisze na ten temat Jesli któras z was posiada takie cudo do liczne a pomoc...


PS.Czy sauna działa na waszą skóre?? Jest mniej zanieczyszczona?
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:18   #74
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Sauna do twarzy

Ja też miałam takie urządzonko, ale popsułam .... Używałam jej codziennie po 20 - 30 minut... cera zrobiła się nawilżona, ładniejsza... przykrywałam głowę ręcznikiem i wkładałam twarz żeby mieć większą jeszcze parówę....super.. ale żałuję, że się popsuła...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 14:09   #75
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Sauna do twarzy

HEJ WLASNIE DZISIAJ SOBIE KUPILAM TAKA SAUNE
w rossmanie dalam 30 zl okolo
nie chcialam inwestowac w drozsza bo to taka proba czy bedzie skuteczna
zrobilam juz pierwszy zabieg
nalozylam peeling enzymatyczny i parujemy
hmmm ztego co widze to mam bardziej rozowitka twarz a pryscze zamienily sie w strupki
zobaczymy co bedzie dalej
ale nie bede jej uzywac czesciej niz raz na tydzien
buziaczki
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:10   #76
Olympia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 6
GG do Olympia
Dot.: sauna a solarium

ponawiam pytanie! czy sauna wybiela opalenizne?
Olympia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:17   #77
Olympia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 6
GG do Olympia
solarium a sauna

mam pytanie czy sauna po solarium wybieli skóre ?
kiedy po solarium mozna iśc na saune?
Olympia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:44   #78
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: sauna a solarium

Nie rozumien ,co ma sauna do solarium , przecież w saunie pozbywamy sie toksyn z organizmu, a nie opalenizny na skórze . Przez pocenie się nie następuje złuszczanie skóry
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:25   #79
Olympia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 6
GG do Olympia
Dot.: solarium a sauna

i co nic nikt nie wie ? Panie kosmetyczki gdzie jesteście?
Olympia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 20:06   #80
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: solarium a sauna

Podobno zaleca sie aby ok 4 godzin po solarium nie brac prysznica itp. wiec sauna jak najbardziej, ale gey opalenizna bedzie juz ugruntowana. Pamietaj ,ze zbyt popazona przez slonce/solarium skora pod wplywem dluzszego moczenia sie w wodzie(a zatem tez w saunie) moze zaczac sie luszczyc:/
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:18   #81
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: solarium a sauna

Nie ma żadnego wpływu ani sauna ,ani prysznic. Opalenizny nie można zmyć wodą! Nad sauną zastanawiałabym się tylko pod tym względem czy zaraz po solarium nie będzie to zbytnie przegrzewanie organizmu.
Nie ma żadnych zakazów korzystania z prysznica ,kąpieli
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 20:56   #82
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: solarium a sauna

hm no raczej niestety mycie sie zmywa nasza cudowna opalniezne wiec ja polecalabym saune odpoczyne a na koniec solarium tak dla opalenia odswiezonej skoty i samopoczycia lepszego
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 21:25   #83
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: solarium a sauna

A mogłabyś wyjaśnić w jaki sposób woda "zmywa" opaleniznę? Zakładamy ,że był wcześniej zrobiony peeling skóry i zostały złuszczone obumarłe rogowe komórki naskórka. W jaki sposób woda "zmywa" melaninę wytworzoną w skórze? Jeśli słyszałaś jakieś zakazy kąpieli po solarium to myślę ,że bardziej chodzi tu o to ,że wiele osób stosuje po opalaniu preparaty utrwalające opaleniznę -te najczęściej zawierają samoopalacz - samoopalacz potrzebuje czasu aby zadziałać (właśnie te kilka godzin 3 - 4) i tylko w takim przypadku nie zaleca się prysznica czy kąpieli (także sauna). Natomiast na tworzenie się naturalnej opalenizny woda nie ma żadnego wpływu. Była też wzmianka o poparzonej w solarium czy na słońcu skórze - zakładam ,że autorka pytania nie będzie opalała się na max. i nie przekroczy czasu opalania , nie będzie miała poparzonej skóry. Wątpię aby po poparzeniu w solarium lub na słońcu chciało się jej iść jeszcze do sauny
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 09:49   #84
Olympia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 6
GG do Olympia
Dot.: solarium a sauna

dziekuję bardzo za odpowiedz. pozdrawiam
Olympia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 08:53   #85
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: solarium a sauna

Podłączę się do wątku jeśli pozwolicie - mam możliwość korzystania gratis z sauny, zamierzam to oczywiscie maksymalnie wykorzystac Czytałam już o zbawiennym wpływie peelingów i maseczek połączonych z "leżakowaniem" w saunie ale jeszcze jedno mnie ciekawi. Mam w domku specjalne ujędrniające błotko, ktore nakladamy na ciało, zawijamy sie w folię i czekamy na efekty I nie wiem za bardzo jak ten zabieg połączyć z sauną - czy najlepiej go zroobić przed, czy moze po ( wydaje się najsensowniejsze) czy moze między seriami...?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 18:00   #86
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Jaka maseczka w saunie?

Mam mieszaną cerę - sucho wokół nosa i pasek na czole, reszta się świeci, i zwykle stosuję maseczki nawilżające, od czasu do czasu oczyszczające. W saunie bywam systematycznie raz w tygodniu i pomyślałam sobie, że może jakoś lepiej dałoby się wykorzystać całe dobro w mazidełkach zawarte.
Czy każda maseczka nadaje się do sauny, czy są jakieś specjalnie polecane (bądź odradzane)?
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 18:07   #87
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Jaka maseczka w saunie?

maseczka w saunie?pierwsze słysze taka normalna ci nie zaschnie
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 18:24   #88
sylwiaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 181
Dot.: Jaka maseczka w saunie?

maseczka do samej sauny się raczej nie nadaje.ale ja bym się chciała dowiedziec kiedy najlepiej nakładać maseczkę,po pierwszym wyjściu z sauny (bo zazwyczaj się chodzi na 3 razy ) i jaki rodzaj.ja stawiam na oczyszczającą ale nie jestem pewna.w ogole jakby ktoś posiadał takie info,co,kiedy i jak nakładać żeby na maxa wykorzystac pobyt w saunie to miło by było jakby sie podzielił.
__________________



sylwiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 17:07   #89
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Jaka maseczka w saunie?

na pewno jakas oczyszczajaca.

Poza tym idac do sauny, dobrze jest nalozyc odzywke na wlosy i zawinac w recznik. I jeszcza fajna mikstura na cale ciało: miod wymieszay z gruba sola. Naklada się i juz ;-) Miod wsiaka i skora jest gladziutka. Mozna na koniec troche rozmasowac, sól posluzy jako peeling
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 17:32   #90
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Dot.: Jaka maseczka w saunie?

Cytat:
Napisane przez sylwiaa_
maseczka do samej sauny się raczej nie nadaje.ale ja bym się chciała dowiedziec kiedy najlepiej nakładać maseczkę,po pierwszym wyjściu z sauny (bo zazwyczaj się chodzi na 3 razy ) i jaki rodzaj.ja stawiam na oczyszczającą ale nie jestem pewna.w ogole jakby ktoś posiadał takie info,co,kiedy i jak nakładać żeby na maxa wykorzystac pobyt w saunie to miło by było jakby sie podzielił.

chyba kazda maseczke mozna nalozyc do sauny. kazda maseczka zadziala odpowiednio jesli pory skory sie otworza pod wplywem ciepla, wtedy maska jeszcze lepiej zadziala niz na codzien w domowych warunkach. mi sie wydaje ze jak trzy razy sie chodzi to za drugim, tak wydedukowalam
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 10:42:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.