"Dieta"dla tych którzy mają trądzik. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-23, 12:34   #121
Maja164
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Aliszcze:
To jak Ci w końcu ten dermatolog pomógł?
No - najbardziej sklałaniałabym się do twojej wypowiedzi - to jest sprawa indywidualna, jednym dieta pomoże a innym niekoniecznie, bo być możę mają inne psoblemy (hormonalne, stres)

Co do artykułu to faktycznie cośtam dziwnie piszą, bo to skrobia jest cukrem złożonym i ona nie tyle dopiero powtaje po rozłożeniu, co tworzy to jabuszko (skrobia to cukier budulcowy roślin) - tak, o ile się nie myle, mnie przynajmniej do maturki i na studiach uczyli ;]
Maja164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 14:01   #122
2724fc39232e7d7e714caae7afe31b7bba2006d5_62c613f34a28b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 96
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Zgadzam się z Tobą. Mam podobne doświadczenia. Przy "burzy" hormonów, trudno coś zmienić dietą. Ja się strasznie katowałam, bo i trądzik był paskudny. Kolejne zmiany diet, hektolitry ziół, tabletki, jakieś smarowidła. Brrr! A lepiej się zrobiło, kiedy zaczęłam regularnie odwiedzać kosmetyczkę, co służy mi do dnia dzisiejszego.
2724fc39232e7d7e714caae7afe31b7bba2006d5_62c613f34a28b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 20:38   #123
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

jak mozna zyc bez slodyczy, czipsów, chili i szybkim zupek ?? ja bym chyba umarła z głodu ;/
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 16:05   #124
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

wszyscy piszą o serkach wieljskich i tłustych w swej diecie. Pamiętajcie , że to są produkty na śmietance, też niewskazane,tak jak najzwyklejsza śmietana i bita śmietana. Ponadto sery- zwłaszcza ser żółty- działa łojotokowo i przytyka jelita. Ja nie potrafię oduczyc się pic kawy;/ Czytałam też , że osobom z trądzikiem nie wolno śledzi

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Dieta na trądzik powinna być bogata w selen , który w pośredni sposób bierze udział w oczyszczaniu krwi. Działanie to jest szczególnie korzystne w połączeniu z witaminą E i cynkiem. Dlatego wprowadź drobne zmiany w swoim jadłospisie, i pozbądź się niedoskonałości.


Bogatym źródłem selenu są: podroby, ryby, owoce morza, mięso wołowe, drób, kukurydza, chleb z pełnego przemiału, ziarna soi, czosnek i drożdże. Ryby i owoce morza są także doskonałym źródłem witaminy E i cynku, stanowią więc pokarm idealny dla właścicieli tego typu cery. Największym wrogiem selenu są natomiast węglowodany (słodycze, ciasta, cukier).
Krzem poprawia sprężystość gruczołów skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych.
Siarka podobnie jak selen ma działanie oczyszczające. Z diety wchłaniana jest w postaci aminokwasów siarkowych - cysteiny i metioniny. I to ich niedobór odbija się na stanie naszej cery i kondycji włosów. Dobroczynne działanie na cerę tradzikową wynika z właściwości siarki: działa ona antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz zmniejsza wydzielanie sebum. Ma moc oczyszczania i zwężania porów skóry oraz zapewnia właściwe pH. Warto więc dieta na trądzik powinna być bogata w produkty zawierające aminokwasy siarkowe: mięso i jego przetwory, jaja, mleko, ryby, kiełki pszenicy, pełnoziarniste przetwory zbożowe, a także seler, szpinak, cykorię, pomidory, koper, brukselkę, morele i awokado.

W przypadku zanieczyszczonej cery zaleca się spożywanie drożdży, bogatych w witaminy z grupy B, enzymy i sole mineralne (z powodzeniem leczą trądzik), jak również stosowanie ich w formie maseczek.
Jeśli chodzi o kontrowersje wokół tłustych pokarmów, czekolady oraz ostrych przypraw - same w sobie nie wywołują trądziku, ale przyjmowane w dużych ilościach mogą u nielicznych osób go nasilać. Dlatego najlepiej obserwuj swój organizm, aby stworzyć własną listę produktów „zakazanych".
Wybieraj: warzywa i owoce (świeże i gotowane), rośliny strączkowe, jaja, chude mięso, kapustę, cebula, czosnek, mleko, oleje roślinne bogate w NNKT.
Wyeliminuj: sól, krewetki, wodorosty, słodycze, fast foody.
ze strony w-spódnicy
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:48   #125
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Przyznaję się bez bicia że nie przeczytałam calego wątku, więc na 100% to co napiszę nie będzie odkrywcze,ale chciałam się z wami podzielić moim skromnym doświadczeniem w tej dziedzinie
Trądzik pojawil się u mnie nagle w wieku 22 lat. Pani dermatolog oprócz jakiś tam maści kazała:
-Przynajmniej 1,5 litra wody z cytryną dziennie
-Humavit
-bratek
-belissa
-B complex
-herbatki wedle uznania ale bez cukru w każdej ilości
-dużo wody

No i ogolnie zdrowa dieta
pomoglo
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 16:43   #126
linka2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: mazurrrrrrry ;)
Wiadomości: 937
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Witam
17-latka do Was zawitała

Większych problemów z trądzikiem nigdy nie miałam, tlyko lekkie wysypy, Udałam się do dermatolog i zapisała mi Duac Once Daily Gel- bardzo dobry, ale podobno tylko pierwsza tubka, a potem organizm sie uodparnia- nie wiem, bo miałam receptę na tylko jedną małą tubkę, a potem nie poszłam juz de derm.
A teraz znowu mam armie nieprzyjaciół na czole:/
Piłam przez miesiąc skrzyp i pokrzywę, przestałam, i mnie wysypało niemiłosiernie!
I to mnie rozbraja, bo mam pryszcze (z tą armią to trochę przesadziłam, to po prostu wysyp jakichś 7 pryszczy: 4 dużych gul, 3 mniejszych) tylko na czole, a reszta buzi-gładka.
Na plecach kiedyś miałam, ale samo przeszłom, na dekolcie i ramionach- nigdy.
Czy to normalne, że pojawiają mi się tylko na czole?
Wątpię, aby było to od fast foodów, bo na wsi to nie za bardzo mam gdzie je jadać, mc donalda niestety w mieście, gdzie się uczę nie ma, a mrożone pizze, zapiekanki, zupki w proszku jadam od wielkiego dzownu

Macie już jakiś patent?
__________________
__cisza przed burzą.......
linka2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:24   #127
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Witam wszystkich
Ja zauważyłam, że jak nie objadam się chipsami, fast foodami i innymi podobnymi produktami to wyskakuje mi mniej pryszczy. Kiedyś przez ponad tydzień jadłam w OGROMNYCH ilościach warzywa i owoce, do tego piłam 2 litry wody dziennie i muszę powiedziec, że w życiu nie miałam lepszej cery. Była gładka i taka jakaś inna bardzo mi się podobała. Będę musiała wrócic do takiego sposobu odżywiania, bo ostatnio moja cera nie wygląda najlepiej
agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 14:41   #128
moorfina
Rozeznanie
 
Avatar moorfina
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 806
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

To chyba i ja od dzisiaj zacznę dietę... mam nadzieje,że chociaż trochę dam rade..
__________________
po prostu moorf albo chociaż błagam przez 2xo i małe M


Pani Kosmetyczka

egzamin zawodowy praktyczny 97%


WIECZNIE SZUKAJĄCA..
moorfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 17:34   #129
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Przeczytałam ten cały wątek i widzę, że to wszystko bez sensu. Przecież gdybym miała przejść na dietę antytrądzikową to musiałabym przestać: jeść ziemniaki, pieczywo, makarony, jogurty, pić soki, słodkiego bym w ogóle nie spróbowała nic itd. Przecież to można w jakąś anemię popaść albo inną chorobę a prawdopodobnie trądziku to i tak nie zlikwiduje w całości. Owszem ograniczyć znacznie czekoladę, kakao, używki, fast foody i tyle. Ja sama nie jem czekolady od pół roku, ciągle piję wodę mineralną w ramach oczyszczania i nic to nie daje. Biorę od pół miesiącaUnidox Solutab i smaruję się Klindacyn t i też nie widzę zdumiewających efektów. Już mam tego dosyć.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 20:55   #130
kasik6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 149
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Zgadzam się połowicznie Dlatego chcąc znaleźć złoty środek po prostu staram się jeść rzeczy jak najbardziej zdrowe, bez dodatków, konserwantów itp. Jestem bardzo szczupła i chudnąc jeszcze bardziej nie chce, jak już to mogłabym przytyć, więc diety żadnej nie stosuje. Idąc na zakupy po prostu kupuje dużo owoców, warzyw, ryby i zanim cokolwiek kupię patrzę na skład i biorę tylko rzeczy bez dodatków, spulchniaczy, konserwantów itp. Wydaję się trudne to zrealizowania, ale właśnie mija 2 miesiąc od tej mojej "diety" i efekty naprawdę są! Oprócz poprawy stanu cery czuję się lepiej psychicznie Polecam, polecam. Oczywiście zdarza mi się zjeść jakiegoś batonika, albo rzeczy które mają w składzie konserwanty (to chyba oczywiste biorąc pod uwagę jak wygląda skład żywności ogolnodostepnej w marketach..), ale staram się tego unikać.
I jeszcze dodam, że wyeliminowałam w zupełności sól i cukier, nie pije czarnej herbaty (może czaem mi się zdarzy), tylko pokrzywe, bratka, herbate zieloną i biała

Edytowane przez kasik6
Czas edycji: 2010-03-21 o 20:58
kasik6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 12:29   #131
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Ja też jestem raczej szczupła, dlatego nie cuduję z dietami bo to się może źle skończyć. Jedyne co właśnie ograniczam to cukier eliminując słodycze, nie słodząc herbaty, piję częściej mineralną, nie jem fast foodów itd. Kupiłam sobie nawet parowar żeby jeść zdrowiej i będę w końcu musiała go wykorzystać. Mam nadzieję, że tak jak u Ciebie w końcu będzie widać jakieś efekty i nie tylko będę lepiej wyglądać ale także lepiej się czuć. Pozdrawiam!
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 14:16   #132
Renfrii
Raczkowanie
 
Avatar Renfrii
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 187
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Też zmieniłam ostatnio dietę i widzę pewna poprawę, cera jest o wiele gładsza. Nic radykalnego, no ale unikam słodyczy, szczególnie czekolady, nie pije kawy, czarnej herbaty ani kakao, unikam produktów wysoko przetworzonych, np. serków homogenizowanych i tp., nie jem fastfoodów, chipsów... staram się za to jeść dużo owoców i warzyw. Staram się po prostu zdrowo odżywiać i tyle.
__________________
mój suwaczek: http://www.przewodnikmp.pl/img-070420060493.png



Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall
Renfrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 19:03   #133
Idusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 40
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Hej,
Od kilku dni postanowiłam wziąć się za siebie i spróbować powalczyć z trądzikiem od wewnątrz, czyli właśnie odpowiednią dietą.
Wyrzuciłam z jadłospisu fast foody słodycze, cukier, nie solę potraw dodatkowo.
Unikam białego pieczywa, mleka, jogurtów smakowych (jem naturalne), sera żółtego.
Wcinam za to owoce, warzywa, piję dziennie około 2 litrów wody mineralnej niegazowanej+ herbata zielona (z kawy i herbaty czarnej zrezygnowałam). Jem makarony z sosami (ze słoika niestety, wiem, ze to nie to samo co własnoręcznie przygotowany, ale cóż, życie studenckie...), ryż, chude wędliny, drób.

Za jakiś czas zdam relację jak mi idzie z tym zdrowym żywieniem.

Jestem pod opieką dermatologa, przeszła kurację antybiotykową i przez jakiś rok miałam spokój, teraz niestety znów jest nieciekawie, zwłaszcza przed okresem.
Obecnie stosuję maści zewnętrzne. Na noc Duac, na dzień- na zmianę Differin z Epiduo. Cóż, solidna dawka wysuszaczy więc staram się też regularnie skórę nawilżać- stosuję Iwostin krem nawilżający.

Piszcie kochani, czy zdrowe odżywianie pomaga wam w walce z trądzikiem?
Idusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 16:15   #134
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

ja walczę z trądzikiem już hoho, mam 24 lata i trochę za stara na to jestem, ale niestety - ciągle mam jakieś syfy :/

byłam u wielu, wielu dermatologów i przerobiłam prawie wszystkie dostępne na rynku antybiotyki doustne, smarowidła, pasty robione w aptece, od 1,5roku tabletki anty i efektów brak! tzn może jest nieco lepiej, ale ja chcę, żeby było dobrze. newralgicznym punktem u mnie jest broda, a dokładniej okolice ust - zazwyczaj wyskakuje mi coś nad wargą lub poniżej kącików

rok temu miałam wycięty wyrostek i jak byłam kilka dni tylko na kroplówce to było IDEALNIE! niestety jak zaczęłam jeść normalnie, to syfy wróciły

wydaje mi się, że może mi szkodzić ser żółty, ale jem bardzo rzadko, a pryszcze i tak wyskakują. piję dość dużo herbaty, poza tym rzadko jem potrawy smażone, raczej pieczone, żadnych zup zaciąganych śmietaną czy sosów na bazie tłuszczu ze smażenia i mąki, no ale jak widać moje żywienie nie jest aż tak dobre...

zamierzam poeksperymentować z dietą i może sprobuję odstawić herbatę na kilka dni, zobaczymy jakie będą efekty
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 10:09   #135
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

SER ŻÓŁTY

kiedyś jadłam codziennie bo uwielbiam, i nawet nie kojarzyłam,że może mi szkodzić. ale niedawno przeszłam na dietę białkową, odstawiłam i cera się poprawiła. i kiedy wróciłam do niego, momentalnie cera się pogorszyła.
teraz znowu odstawiłam i znowu poprawa także, jak dla mnie ser żółty to zło
suspense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 17:08   #136
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Odświeżam wątek,

Czy ktoś z Was słyszał,stosował SUFRIN ? to tabletki z bio przyswajalną siarką tutaj więcej na ten temat http://www.sufrin.pl/

Byłam dziś w zielarskim po olejki które stosuje do mycia twarzy i pan mi polecał ten suplement.

Nie chce zakładać specjalnie wątku dla tego suplementu.
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 16:30   #137
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

ser żółty to ZŁO!!!

zrobiłam zupę cebulową i przez 3dni robiłam do niej grzanki z serem i od razu syf na syfie! koniec z serem! ale co ciekawe, cheddar mi nie szkodzi
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 18:26   #138
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

A co z ogórkami kiszonymi albo konserwowymi? To to samo? Pasztet na mące pszennej jest, jecie pasztety? Paprykarze?

Chciałem też zapytać czy wg Was soki Kubuś itp to słodycze? Czytam na etykiecie, że to niby sok, owszem najgorszy z możliwych bo pasteryzowany i z koncentratu ale mimo wszystko bez dodatku cukru i konserwantów, jakoś dziwnie smakuje w porównaniu do soków na pewno zdrowych, tych za 5-6 zł 100% Tymbarka itp.

Co sądzicie? Dużo Kubusia piję.

Ja uważam, że dieta ma ogromne znaczenie i zauważyłem jedno: dieta na trądzik jest dietą na zdrowie i dietą przeciwgrzybiczną czyli wszystkie są podobne do siebie, czyli trądzik jednak musi być efektem syfu w pożywieniu. Nie ma bata.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 11:52   #139
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

^ Ogórki mogą szkodzić, kiszone są na soli, a konserwowe na occie., Pasztetu ja akurat nie jem, więc nie mogę się wypowiedzieć.

Sok Kubuś - nie wiem, ale chyba lepiej samemu wyciskać soki.

Wszystko i tak jest kwestią indywidualną, ale zgadzam się, że trądzik jest między innymi "efektem syfu w pożywieniu". Odkąd nie solę i nie słodzę widzę znaczną poprawę. Przez ostatnie 2 dni (dwa!!!) podczas wyjazdu jadałam na mieście (pizza, makarony z sosami, czasem gofry) i moja cera dawno nie wyglądała tak źle.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 15:22   #140
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Szkoda,że wątek padł...
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 17:19   #141
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

odstawiłam mleko i jest poprawa
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 15:18   #142
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Ja też odstawiłam mleko i jest poprawa, ale w tym samym czasie ograniczyłam też słodycze, więc może to... Nie wiem, ale wolę żyć bez slodyczy niż bez mleka, choć to już rok jak za nim tęsknię
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 17:47   #143
long red thread
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 612
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

na pewno poprawa po zmianie diety? a może nowy krem albo mniej stresu? ja juz nie wierze w żadne dietowe rewelacje.
long red thread jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 23:54   #144
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Mniej stresu na bank nie, wręcz przeciwnie... Z kremami jest tak, że uzywam tylko i wyłącznie z próbek, więc średnio co 2-3 dni zmieniam, a poprawa jest już b. długo, szczególnie na plecach. No na 100% Ci nie napsizę jak jest naprawdę, bo sama nie jestem pewna, ale... wolę nie ryzykować.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:09   #145
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Czy któraś z Was zaobserwowała pogorszenie cery po serku śmietankowym, takim polskim z klasycznego sklepu lub po serku typu Almette, Turek, Piątnica? One też są na serku śmietankowym.

Z czego wytwarza się serek śmietankowy? To nie jest nadtrawione mleko jak w przypadku kefiru czy jogurtu naturalnego tak?

Czytałem o mleku itp. ale nie moge znaleźć z czego dokładnie, tj. z jakiego mleka robi się serek śmietankowy
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2011-02-12 o 20:10
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 20:02   #146
Liyiah
Raczkowanie
 
Avatar Liyiah
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 191
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Wznawiam wątek ;P

Niedawno badania potwierdziły wpływ jedzenia na cerę i informację taką podano oficjalnie do ludzkiej wiadomości.
Nigdzie jednak nie znalazłam konkretów dotyczących tego, czego powinno się unikać żeby zredukować trądzik.
Może Wy macie jakieś informacje? albo doświadczenie na sobie?

Mam prawie 23 lata i wciąż problem z trądzikiem. To nie jest normalne dlatego postanowiłam zadziałać w każdy możliwy sposób zeby dojść do tego jaka jest przyczyna i pozbyć się wreszcie tego problemu.
Pomóżcie !!!
Liyiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 20:19   #147
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez Liyiah Pokaż wiadomość
Wznawiam wątek ;P

Niedawno badania potwierdziły wpływ jedzenia na cerę i informację taką podano oficjalnie do ludzkiej wiadomości.
Nigdzie jednak nie znalazłam konkretów dotyczących tego, czego powinno się unikać żeby zredukować trądzik.
Może Wy macie jakieś informacje? albo doświadczenie na sobie?

Mam prawie 23 lata i wciąż problem z trądzikiem. To nie jest normalne dlatego postanowiłam zadziałać w każdy możliwy sposób zeby dojść do tego jaka jest przyczyna i pozbyć się wreszcie tego problemu.
Pomóżcie !!!
niekt nie musiał tego oficjalnie potwierdzać bo to logiczne.

Napiszę krótko, jedz jak Adam i Ewa
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 20:51   #148
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

ja odstawiłam nabiał i jest zdecydowana poprawa!
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 21:23   #149
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Cytat:
Napisane przez riliana Pokaż wiadomość
ja odstawiłam nabiał i jest zdecydowana poprawa!
ja tez bez nabiału już 8 miesięcy i jest lepiej ale bez szału. Mleko nie jest wskazane dla dorosłych, można tylko fermentowane przetwory mleczne.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 08:55   #150
sloodkamisia
Raczkowanie
 
Avatar sloodkamisia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 62
Dot.: "Dieta"dla tych którzy mają trądzik.

Nie trzeba jakiejs radykalnej diety, wystarczy wyłączyc ze swojego jedzenia chipsy i czekolade bo to sprzyja tradzikowi no i najlepiej zamienic je na porcje warzyw i owocow, do tego przedewszystkim pic min litr wody mineralnej dziennie bo to nawilza skore, a skora nawilzona to zdrowa skora, w suchej rozwija sie tradzik
__________________
dokąd prowadzi to życie....?
sloodkamisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-24 19:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.