Badania na alergie???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-14, 20:42   #1
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244

Badania na alergie????


Od pewnego czasu dość często wyskakuje mi na twarzy jakieś uczulenie.Biore wtedy tabletki na alergie i smaruję maścią od dermatologa.ALe chciałabym wiedzieć skąd się bierze to uczulenie.Czy mogę to jakoś sprawdzić??gdzie i jak???
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 21:17   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Badania na alergie????

samoobserwacja i dzienniczek
testy skórne
testy z krwi (skórne lepsze)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 21:48   #3
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: Badania na alergie????

Cytat:
Napisane przez Justy
samoobserwacja i dzienniczek
testy skórne
testy z krwi (skórne lepsze)
A trzeba mieć jakies skierowanie?gdzie to się robi?
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 21:53   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Badania na alergie????

skierowanie od alergologa.
albo odpłatnie, prywatnie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:37   #5
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Badania na alergie????

ja zapisałam się na badanie testy skórne i jest tyle chętnych i nie robią ich każdego dnia i będę czekać pół rokua jakbym chciała iść prywatnie do nich to 80zł a testy miałabym jutro i tak kręcą interes
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:57   #6
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: Badania na alergie????

witam
Sama jestem strasznym alergikiem, właściwie nie powinnam wychodzić bez maseczki ochronnej z domu . Zanim trafiłam do alergologa mój lekarz rodzinny próbował mnie leczyć różnymi specyfikami na alergię........ do czasu, kiedy zaczęłam mieć duszności i zrobiłam awanturę o skierowanie do alergologa.
Z badaniami to jest tak, że poniekąd zależy to od alergologa kiedy one się odbędą ( o ile się odbędą, bo zdażają się przypadki, że alergolog nie chce badań zrobić). Ja po opowieściach co się ze mna dzieje dostałam skierowanie na tzc. cito i na badania czekałam tylko 2 tygodnie, ale było to z początkiem roku, bo pod koniec juz brakuje limitów (ale to wiemy i zostaje prywatnie).

Żeby badnia wyszły wiarygodne nie wolno brać około 6 tygodni żadnych leków p/alergicznych.
pozdrawiam serdecznie i współczuję wszystkim, którym alergia zatruwa życie
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 17:41   #7
kinga25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: Badania na alergie????

Ja osobiście jestem uczulona na większość składników kosmetyków, ale miałam to szczęście że mój dermatolog robi badania za 20 zł.
Przykleił mi plasterki na plecy i musiałam z tym chodzić 48 godzin, na szczęście nie przeszkadzały mi.
To badanie moim zdaniem jest bardzo dobrę więc polecam!
kinga25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-06, 09:13   #8
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Badania na alergie????

Dziewczyny odswieżam wątek. Już od roku męcze się z czymś na twarzy. Byłam już u czterach dermatologów i na ogół wciskają mi jakieś maści sterydowe. Kiedy posmaruję buźke wieczorem maścią clobederm, rano jest idealnie, swedzące krostki, lekko wypuchłe znikają, jest super, wszystko gładziutkie. Jednak za trzy dni wszystko wraca i zrobiło sie juz z tego takie błędne koło Więc sama na własna ręke postanowiłam zrobić sobie jakieś testy na alergię. Bo to musi byc alergia, tylko nie wiem na co. Kilkakrotnie pozmieniałam juz wszystkie kosmetyki (wydałam majatek ), ale to zawsze powraca.
Powiedzcie mi czy można jednoczesnie zrobić testy z krwi (czy to w zwykłym laboratorium, gdzie robią inne badania krwi?) i testy skórne? Miał ktoś może gdzieś w Warszawie, zależy mi na czasie, bo chciałabym juz wiedzieć co i jak
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 21:18   #9
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Badania na alergie????

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny odswieżam wątek. Już od roku męcze się z czymś na twarzy. Byłam już u czterach dermatologów i na ogół wciskają mi jakieś maści sterydowe. Kiedy posmaruję buźke wieczorem maścią clobederm, rano jest idealnie, swedzące krostki, lekko wypuchłe znikają, jest super, wszystko gładziutkie. Jednak za trzy dni wszystko wraca i zrobiło sie juz z tego takie błędne koło Więc sama na własna ręke postanowiłam zrobić sobie jakieś testy na alergię. Bo to musi byc alergia, tylko nie wiem na co. Kilkakrotnie pozmieniałam juz wszystkie kosmetyki (wydałam majatek ), ale to zawsze powraca.
Powiedzcie mi czy można jednoczesnie zrobić testy z krwi (czy to w zwykłym laboratorium, gdzie robią inne badania krwi?) i testy skórne? Miał ktoś może gdzieś w Warszawie, zależy mi na czasie, bo chciałabym juz wiedzieć co i jak
nie stosuj maści sterydowych na twarz - one mają bardzo poważne skutki uboczne - ścieniają skórę co w efekcie prowadzi do powstania rozstępów.
możesz zrobić jednocześnie badanie krwi - każde laboratorium je robi - i testy skórne
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 18:59   #10
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Badania na alergie????

Dzięki loss_lauri Odstwaiłam steryd definitywnie, pewnie znowu mnie zaraz wysypie, ale boję się posterydowego zapalenia skóry. Czy to badanie na krew to test z surowicy krwi Ige całkowite?
Wizyte u dermatologa mam zaplanowaną dopiero na czwartek
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 19:51   #11
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Badania na alergie????

tak mi się wydaje - miałam rok temu robione to badanie faktycznie było to oznaczanie poziomu IgE.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 08:57   #12
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Badania na alergie????

Też mi się wydaje, że to to badanie . A nie wiesz, czy dermatolog może wypisać skierowanie na to badanie? Bo w czwartek się do niego wybieram i nie wiem, czy czekać, czy zrobi.ć na własny koszt. Po dermatologu udam się do alergologa, bo sama nie wiem od czego zacząć przy testach
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 16:55   #13
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Badania na alergie????

chyba tak, choć ja dostałam skierowanie od alergologa. myślę, że nie zaszkodzi zapytać
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 09:26   #14
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Badania na alergie????

dziękuję Loss_lauri
Chyba zrobie te testy na własną rękę. Obdzwoniłam kilka pryw. przychodni i wykonuje tzw. panele, co wydaje mi się lepsze, niż celowanie może to jajko a, może nie...panel 20 alergenów to koszt 200 zł, chodzi mi o pokarmowe, bo w moim przypadku to raczej jakaś alergia na pokarm. Robią to z krwi. Czeka się cztery dni na wynik. Zastanaiwm się tylko czy faktycznie te skórne nie są lepsze, bo słyszałam taka opinię.
Na skierowanie od alergologa na testy w przychodni chyba nie ma co liczć (nie wiem czy robia na fundusz takie testy ), a ja już bym chciała wiedziec co i jak, bo nie daję sobie rady z tym co mam na twarzy. Dermatolog przepisał mi wczoraj Protopoic, całą noc czułam dosłownie żytwy ogień na twarzy, aż mnie ból budził szału dostaję.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.