Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-18, 13:58   #1
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404

Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???


W drogerii jest dość spory wybór kosmetyków do włosów blond-jak zapewnia producent zarówno do naturalnych,farbowanych lub rozjaśnianych.Na Pantene pisze nawet,że kosmetyk przeznaczony jest do każdego odcienia włosów od platyny po beże i złote blondy.Ale zastanawia mnie,czy te kosmetyki tak naprawdę nie są tylko do naturalnych blondów lub tylko ciepłych odcieni,bo przecież są one oparte albo na wyciągu z rumianku (Timotei,Sunsilk)lub słonecznika (Pantene),które owszem,ciepłym blondom nadadzą słoneczne refleksy,ale zimnym lub rozjaśnianych blondom mogą nadać żółte refleksy.Być może się mylę,jeśli tak to pytanie do chłodnych lub rozjaśnianych blndynek-które z tych produktów nie spowodują żółknięcia włosów??Aha-dodam,że już np na zachodzie choćby taka seria Pantene do blondu ma wersje dla chłodnych i ciepłych blondów...
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 19:40   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
W drogerii jest dość spory wybór kosmetyków do włosów blond-jak zapewnia producent zarówno do naturalnych,farbowanych lub rozjaśnianych.Na Pantene pisze nawet,że kosmetyk przeznaczony jest do każdego odcienia włosów od platyny po beże i złote blondy.Ale zastanawia mnie,czy te kosmetyki tak naprawdę nie są tylko do naturalnych blondów lub tylko ciepłych odcieni,bo przecież są one oparte albo na wyciągu z rumianku (Timotei,Sunsilk)lub słonecznika (Pantene),które owszem,ciepłym blondom nadadzą słoneczne refleksy,ale zimnym lub rozjaśnianych blondom mogą nadać żółte refleksy.Być może się mylę,jeśli tak to pytanie do chłodnych lub rozjaśnianych blndynek-które z tych produktów nie spowodują żółknięcia włosów??Aha-dodam,że już np na zachodzie choćby taka seria Pantene do blondu ma wersje dla chłodnych i ciepłych blondów...
Właściwie snułam ostatnio podobne rozważania. Wiele dziewczyn spodziewa się , że takie kosmetyki rozjaśnią kolor co jest poprostu niemożliwe, one jedynie podkreślają kolor blond na włosach naturalnych lub farbowanych na ten odcień, ale rzeczywiście dodatek rumianku może powodowac już żółknięcie zimnych odcieni, zresztą tak jak wiele innych kosmetyków bo aby utrzymać zimny odcień trzeba specjalnie dbać o kolor. Tego typu kosmetyki nie utrzymają zimnego odcienia, ale myślę, że stosowane razem z płukankami chociażby nie zaszkodzą.
Rzeczywiście na zachodzi jest podział kosmetyków na te dla zimnych i ciepłych odcieni( np J. Frieda) i tak powinno być, bo jak napisałam zimny odcień utrzymuje się inaczej niż ciepły, za pomocą innch składników. Stosowanie płukanek czy fioletowych szamponów na włosy o bardzo ciepłym odcieniu blondu lub miedzianych spowowduje w większości przypadków jedynie pogłębienie tego odcienia ( o czym niewielu producentów informuje min Farouk) a nie oziębienie jak można by się spodziewać, dlatego moim zdaniem ważne jest użwyanie kosmetyków dla odpowiedniego typu blondu.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 21:24   #3
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

Dokładnie-dlatego,kosmetyk do blondu przeznaczony według producenta do wszystkich odcieni to małe nieporozumienie..
mam rozjaśniane włosy i osobiście boję się wypróbować kosmetyków do blondu Sunsilka czy Pantene,bo boję się,ze pojawią mi się żółto-złote refleksy
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 23:10   #4
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
Dokładnie-dlatego,kosmetyk do blondu przeznaczony według producenta do wszystkich odcieni to małe nieporozumienie..
mam rozjaśniane włosy i osobiście boję się wypróbować kosmetyków do blondu Sunsilka czy Pantene,bo boję się,ze pojawią mi się żółto-złote refleksy
seria do blondu z MArionu(szampon, odzywka i maseczka) dają chlodny efekt, same sa fioletowe, wiec o żołci nie ma mowy, nie wysuszaja tak wlosow jak inne tego typy produkty, nie kosztuja duzo, a warto wyprobowac
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 00:45   #5
Pipi6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 52
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

Ja mam maseczkę do włosów blond John Frieda i wcale nie jest do zimnych ani ciepłych odcieni tylko po prostu do blond. Za to szampony są rzeczywiście do platynowych blondów i miodowych. Ja mam akurat te dwa odcienie pasemek (fantazje dwóch fryzjerek), to nawet używanie ich na raz by mi nie pomogło. Każdy działałby nieodpowiednio na te pasma, które są inne niż zaleca producent. Przestałam sie jakiś czas temu przejmować szamponami itp do włosów farbowanych, postawiłam przede wszystkim na odżywianie. Bo tak na chłopski rozum to musiałabym używać produktów odpowiednich do koloru, do włosów zniszczonych, chroniących przed suszeniem i prostowaniem, wygładzających, do włosów cienkich i jeszcze czegoś na porost. To wszystko na pewno w jakimś stopniu działa, ale jest przede wszystim wyciąganiem kasy. Dlaczego nikt nie wymyślił jeszcze szamponu all-in-one? A może taki gdzieś istnieje?
Pipi6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:11   #6
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
seria do blondu z MArionu(szampon, odzywka i maseczka) dają chlodny efekt, same sa fioletowe, wiec o żołci nie ma mowy, nie wysuszaja tak wlosow jak inne tego typy produkty, nie kosztuja duzo, a warto wyprobowac
chyba wypróbuję szampon z tej serii,skoro nie wysusza tak włosów.
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 14:19   #7
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

Do zimnych blondów dobre są kosmetyki Gliss Kur ( są takie perłowe i włosy naprawdę fajnie wyglądają ).Kupiłam też kiedyś w salonie szampon i odżywkę dla włosów blond Loreal Professional ( kolor fioletowy ) , po nich na pewno włosy nie żółkną , a wręcz przeciwnie.Moje ( fakt,że stosowałam latem) zrobiły się prawie białe.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 15:18   #8
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

a czy Gliss Kur do blondu zawiera jakiś wyciąg z ruaminku czy słonecznika pwoodujące żółknięcie?bo w opisie na KWC nie widzę...
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 11:12   #9
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Drogeryjne kosmetyki do blondu-tylko dla ciepłych odcieni???

Joanna ma szampon do włosów blond, niwelujący żółte refleksy.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.