Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 12:14   #781
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Tak jak napisała LouLou wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy nie wnika w skóre, tylko tworzy filtr na powierzchni, który zapobiega nadmiernej utracie wody. Małocząsteczkowy natomiast wnika w głąb i wiąże wode żeby nie uciekala na zewnątrz .... ale spotkałam się z opinią, że ten małocząsteczkowy może wody "związać" za dużo powodując nieprzyjemne napięcie skóry, dlatego kwasu hialuronowego małocząsteczkowego nie stosujemy solo, tylko z nawilżaczem.
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:35   #782
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość




Bardzo Ci dziekuję za spostrzeżenia

Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jaka jest różnica w działaniu między wieloczącteczkowym a małocząsteczkowym żelem hialuronowym ? Do tej pory stosowałam tylko ten z BU 1%, 2% i z 5% Panthenolem, ale może ten małocząsteczkowy jest lepszy ? Czy ma ktoś porównanie, kto używał obu ? Na BU nie ma małoczasteczkowego
Ten 2% HA to właśnie mieszanka mało i wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego. W opisie jest też wyjasnione co małocząst. robi w skrócie - wielkocząsteczkowy działa 'na zewnątrz' zapobiegając 'ucieczce' wody ze skóry, natomiast małocząst. działa w głębszych wartwach.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 14:39   #783
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
ostatnio kupilam to http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
zaaplikowalam w polaczeniu z wielkoczasteczkowym i roznymi innymi rzeczami i zachwycona nie bylam(ale to moze nie byla wina tego maloczasteczkowego), ten sprzedawany w mazidlach ma chyba najmniejsze czasteczki a wielkoczasteczkowy nie wnika gleboko w skore, jeszcze porzadnie tego proszku nie przetestowalam ale podejrzewam, ze moze mocno sciagac skore....
Cytat:
Napisane przez ewcia123 Pokaż wiadomość
Tak jak napisała LouLou wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy nie wnika w skóre, tylko tworzy filtr na powierzchni, który zapobiega nadmiernej utracie wody. Małocząsteczkowy natomiast wnika w głąb i wiąże wode żeby nie uciekala na zewnątrz .... ale spotkałam się z opinią, że ten małocząsteczkowy może wody "związać" za dużo powodując nieprzyjemne napięcie skóry, dlatego kwasu hialuronowego małocząsteczkowego nie stosujemy solo, tylko z nawilżaczem.
Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ten 2% HA to właśnie mieszanka mało i wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego. W opisie jest też wyjasnione co małocząst. robi w skrócie - wielkocząsteczkowy działa 'na zewnątrz' zapobiegając 'ucieczce' wody ze skóry, natomiast małocząst. działa w głębszych wartwach.
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź. Który według Was lepiej zatem stosować ? Ja stosuję wyłącznie jako dodatek do serum olejowego.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 15:04   #784
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Stosowałyście olej palmowy organiczny z ZSK??? Chciałam zamówić masło shea organiczne, bo będę kręcić balsam z telocapilem, a tu patrze, że jest chwilowo niedostępne więc muszę jakiś substytut znaleźć
pamiętam, że schaetchzen miała ale z Ecospa i była b. zadowolona
Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co polecacie do cery 36 lat ? Problemy z cerą prawie żadne, poza niewielkimi gdzie niegdzie zaskórnikami, pierwszymi oznakami zmarszczek pod oczami, generalnie cera normalna w kierunku suchej.

Do tej pory zamawiałam tylko z BU i byłam zadowolona z serum Granat, 3XRose, Renev - każde tylko w połączeniu w żelem hiaruronowym, bo inaczej tłuszczyk na twarzy, którego nie znoszę. Z żelem wszystko idealnie się wchłania. Po wchłonięciu zawsze jakiś krem jeszcze stosuję.

chcialabym wypróbowa coś innego niż BU. Doradzicie coś ? Jakąś bombę odmładzającą
Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość




Bardzo Ci dziekuję za spostrzeżenia

Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jaka jest różnica w działaniu między wieloczącteczkowym a małocząsteczkowym żelem hialuronowym ? Do tej pory stosowałam tylko ten z BU 1%, 2% i z 5% Panthenolem, ale może ten małocząsteczkowy jest lepszy ? Czy ma ktoś porównanie, kto używał obu ? Na BU nie ma małoczasteczkowego
Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź. Który według Was lepiej zatem stosować ? Ja stosuję wyłącznie jako dodatek do serum olejowego.
no ja mam akurat tyle, cera sucha i naczynkowa
tak naprawdę to jakiś rewelacji antyzmarszczkowych nie zauważyłam - ale generalnie skóra po olejach z HA jest gładka, rozjaśniona, sprężysta, przez co i zmarszczki mniej widoczne
HA mam tylko wielkocząsteczkowy, bo małocząsteczkowy dla naczynkowców niezbyt wskazany
robię sobie takie "serum" kwas HA, d-panthenol, alantoina i colostrum, używam z olejami w serach expres
lubię śliwkę, różę, skwalan i ryż, ma niespodzianki taman
pasuje mi także krem z PHA z ZySK-u
a ostatnio jestem pod wrażeniem ekstraktów owocowych z mazideł i colostrum
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 16:35   #785
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
pamiętam, że schaetchzen miała ale z Ecospa i była b. zadowolona





no ja mam akurat tyle, cera sucha i naczynkowa
tak naprawdę to jakiś rewelacji antyzmarszczkowych nie zauważyłam - ale generalnie skóra po olejach z HA jest gładka, rozjaśniona, sprężysta, przez co i zmarszczki mniej widoczne
HA mam tylko wielkocząsteczkowy, bo małocząsteczkowy dla naczynkowców niezbyt wskazany
robię sobie takie "serum" kwas HA, d-panthenol, alantoina i colostrum, używam z olejami w serach expres
lubię śliwkę, różę, skwalan i ryż, ma niespodzianki taman
pasuje mi także krem z PHA z ZySK-u
a ostatnio jestem pod wrażeniem ekstraktów owocowych z mazideł i colostrum
Bardzo Ci dziękuję Musiałam zanotować Twoje typy i przyjrzeć im się bliżej Napisałam też zapytanie do zrób sobie krem i dostałam przed cheilką odpowiedz. Przemiła pani mi poleciła serum z liposomami - o to:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?serum-na-noc-z-liposomami-(eks.-nawilzajace-i-ujedrniajace),147

Podobno wkrótce ma być ono dostepne również jako gotowiec
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 17:11   #786
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
HA mam tylko wielkocząsteczkowy, bo małocząsteczkowy dla naczynkowców niezbyt wskazany
o matko i córko, a ja sobie tak beztrosko sypię tego malucha
a dlaczego jest niewskazany dla cery skłonnej do naczynek ???
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:49   #787
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Muszę po raz drugi pochwalić ZSK. Obsługa jest po prostu niesamowita! Zamówienie w nocy z niedzieli na poniedziałek a dzisiaj już dostałam paczkę. Pomyłkowo spakowano dwa maselka shea zamiast jednego shea i drugiego mango. Wysłalam mail z informacją i zanim zdążyłam się tu zalogować już mialam odpowiedź, ze przepraszają, jutro wysylają mango a shea mam potraktowac jako gratis. Oferta innych sklepów wprawdzie tez kusi ale niezbędniki będę zamawiać w ZSK. To tempo jest poprostu niewiarygone - w pozostałych sklepach nadal bym czekala na zmianę statusu zamówienia a tu już się mogę bawić w kręcenie.

Lou Lou - dziękuję za wrzucenie tu przepisu na czekoladowo-pomarańczowe maselka do kąpieli. Dzisiaj mój smyk się będzie pławił w pachnącej wodzie . mam nadzieję, że brak masla mango nie wpłynie znacząco na jakość
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 23:03   #788
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jaco- dla uzyskania tego zapachu wystarczy m kakaowe i olejek pomaranczowy, nawet jak dodaje kokosowy to zapach kokosu znika w tych aromatach...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 09:03   #789
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Jaco- dla uzyskania tego zapachu wystarczy m kakaowe i olejek pomaranczowy, nawet jak dodaje kokosowy to zapach kokosu znika w tych aromatach...
LouLou25 mam jeszcze pytanko odnośnie kul do kąpieli, ten olejek pomarańczowy to ten?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?269,ole...iej-organiczny
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:17   #790
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ten http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:34   #791
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
LouLou25 dziękuję
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 13:00   #792
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kolejne zamówienie
fajnie, że czekałam z liposomami, bo wolę ostatnio gotowe, odmierzone zestawy

Cytat:
Liposomowy eliksir dla cery dojrzałej - 30 ml
Serum oczyszczające 30 + 15 ml
Tonik depigmentacyjny 50 ml
Ekstrakt na rozszerzone i pękające naczynia krwionośne
Olej z pachnotki ORGANICZNY, 30 ml
Olej z kiełków pszenicy NATURALNY, 30 ml
75% D-pantenol w roztworze wodnym , 65ml
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:28   #793
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Kolejne zamówienie
fajnie, że czekałam z liposomami, bo wolę ostatnio gotowe, odmierzone zestawy
Daj znać jak się sprawuje liposomowy eliksir bo też myślę nad jego zamówieniem.

Mam juz serum oczyszczające i kocham je miłością pierwszą
Po pierwsze za zapach (olej z pestek śliwki) a po drugie za działanie.
Moja cera naprawdę się poprawiła.
Zaczełam stosować na noc serum a na to po wchłonięciu serum krem przeciwtrądzikowy i widze efekty!
Dla mnie to teraz zestaw obowiązkowy
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 13:39   #794
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Zaczełam stosować na noc serum a na to po wchłonięciu serum krem przeciwtrądzikowy i widze efekty!
Zastanawiam się nad ukręceniem tego kremiku.
Czy jest on bardzo tłusty? Po składnikach nie obawiam się zapchania, ale różnie to bywa.

Chcę go stosować po nałożeniu toniku BHA 2%.
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:28   #795
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Złożyłam swoje pierwsze zamówienie na ZSK:

- ekstrakt przeciwtradzikowy
- ekstrakt nawilzajacy
- olej z pestek moreli ORGANICZNY, probka 15 ml
- olej z krokosza barwierskiego ORGANICZNY, 30 ml
- olej z meczennicy RAFINOWANY, 30 ml -
- maslo Murumuru RAFINOWANE, 40g
- kompozycja Witaminowa All-in-one 10
- olej sojowy ORGANICZNY, 30 ml

na liscie zostało mi jeszcze sporo do zamowienia
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:37   #796
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad ukręceniem tego kremiku.
Czy jest on bardzo tłusty? Po składnikach nie obawiam się zapchania, ale różnie to bywa.

Chcę go stosować po nałożeniu toniku BHA 2%.
Początkowo też się bałam, że może będzie zapychał, nic takiego się nie stało
Mi jego konsystencja bardzo odpowiada. Nie jest bardzo tłusty, jest dość treściwy. Nie jest na tyle lekki, żeby używać go na dzień.
Ale właśnie na noc ma sie go stosować.

Czasem też używam go po toniku BHA 2%
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 10:41   #797
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jednak zdecydowałem się na lekki nawilżający, ten przeciwtrądzikowy wezmę następnym razem

Pierwsze zamówienie w ZSK:
- lekki krem nawilżający dla cery tłustej i trądzikowej
- woda demineralizowana jakości farmaceutycznej
- FEOG
- serum 10% SAP (witamina C) - 25 g
- zlewka szklana 100 ml
- zlewka szklana 50 ml
- 2 x bagietka szklana
- papierki lakmusowe 4-polowe,
- olej kokosowy RAFINOWANY, 40g
- cylinder miarowy 50 mL PP

Czyli podstawowe laboratorium domowe
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-04-03 o 14:01
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 22:50   #798
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

a ja przyszłam pochwalić coś, co zamówiłam od niechcenia (do pełnej okrągłej kwoty )

Minowicie macerat z nagietka (organiczny). Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania i ostrożnie podchodzę do nowych produktów (chociaż te z ZSK wyjątkowo mi służą i nie trafiłam jeszcze na coś, co mnie wyjątkowo rozczarowało).
Używam tego maceratu jako płynu do zmywania makijażu i za każdym razem nie mogę się nadziwić, jak miękką, doskonale oczyszczoną twarz zostawia. Właśnie zrobiłam zamówienie na dużą butlę, bo jak dla mnie to nr 1 w kategorii preparatów do zmywania makijażu..
Potem serum Lemon z BU i od kilku tygodni nie obudziłam się z ani jedną niespodzianką na twarzy

ps. przywitać się również chciałam, bo podczytuję regularnie, ale tu mnie jeszcze nie było

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-04-04 o 23:08
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 23:06   #799
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witaj, cathy
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 00:10   #800
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hello Cathy Gdzies Cie juz widzialam, chyba na mineralach
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 00:21   #801
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Witaj, cathy
Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Hello Cathy Gdzies Cie juz widzialam, chyba na mineralach
hej dziewczyny Tak, najczęsciej można mnie spotkać własnie na minerałach.. Wsiąkłam tam na dobre
Ale jako iż razem z odstawieniem tradycyjnej kolorówki (no prawie, bo tusze i cienie zostawiłam jednak) przyszedł czas na naturalną pielęgnację, to biochemię również podczytuję i już nawet co nieco rozumiem
A że ostatnio znowu zaszalałam na BU, ZSK i NP to postanowiłam się w końcu ujawnic

Żeby nie było całkiem OT, to dodam iż zakochałam się właśnie we wcześniej wspomnianym maceracie z nagietka oraz spirulinie z ZSK ... Te dwa produkty wpisałam na moją stałą listę zakupową O kwasie hialuronowym oczywiscie nie wspomnę, bo to był pierwszy zakup, jakiego dokonałam i dziś już nie wyobrażam sobie życia bez niego...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 01:04   #802
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
a ja przyszłam pochwalić coś, co zamówiłam od niechcenia (do pełnej okrągłej kwoty )

Minowicie macerat z nagietka (organiczny). Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania i ostrożnie podchodzę do nowych produktów (chociaż te z ZSK wyjątkowo mi służą i nie trafiłam jeszcze na coś, co mnie wyjątkowo rozczarowało).
Używam tego maceratu jako płynu do zmywania makijażu i za każdym razem nie mogę się nadziwić, jak miękką, doskonale oczyszczoną twarz zostawia. Właśnie zrobiłam zamówienie na dużą butlę, bo jak dla mnie to nr 1 w kategorii preparatów do zmywania makijażu..
Potem serum Lemon z BU i od kilku tygodni nie obudziłam się z ani jedną niespodzianką na twarzy

ps. przywitać się również chciałam, bo podczytuję regularnie, ale tu mnie jeszcze nie było
Witaj
Samym maceratam zmywasz ?

Dziewczyny, potrzebuję waszej pomocy
Ukręciłam Wujowi tonik z salicylem na uporczywe krostki po goleniu i po drugim użyciu go wypryszczyło niemiłosiernie... teraz już jest dużo lepiej ( używa nadal), ale mam wrzut sumienia i chciałabym coś co mu naprawdę złagodzi to paskudne podraznienie.... Może macie jakieś pomysły z ZSK ?

Dodam, że alergik niego przeokrutny...
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 07:48   #803
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Ukręciłam Wujowi tonik z salicylem na uporczywe krostki po goleniu i po drugim użyciu go wypryszczyło niemiłosiernie... teraz już jest dużo lepiej ( używa nadal), ale mam wrzut sumienia i chciałabym coś co mu naprawdę złagodzi to paskudne podraznienie.... Może macie jakieś pomysły z ZSK ?

Dodam, że alergik niego przeokrutny...
Pantenol 5%, aloes 10%, alantoina 0.5%; rozpuścić w wodzie oczyszczonej i tym przemywać skórę. Powinno pomóc i na podrażnienie i na krostki. Kwas salicylowy po goleniu, to niezbyt dobry pomysł.

Genialnie kojące i łagodzące (oprócz nawilżającego, zmiękczającego i wygładzającego ) działanie mają liposomy w toniku (mam przeciwtrądzikowe), ale to wyciągi roślinne, więc jest pewne ryzyko reakcji alergicznej.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-04-05 o 07:49
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:44   #804
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Na takie krostki i podrażnienia genialny jest krem babydream nagietkowy z cynkiem - działa szybko i na prawdę skutecznie Jest dość toporny, więc najelpeiej używać go na noc.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 12:15   #805
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zamawiałyście może spirulinę?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?199,algi-morskie-spirulina
ja planuje sobie ją dorzucić do mojego zamówienia, na dobry początek może 10 g

i bardzo prosiłabym żebyście zerknęły na moją mini listę zakupów w ZSK,
cera mieszana, wrażliwa, skłonna do zapychania, okropne wągry na nosie i czole, trochę rozszerzonych porów na policzkach, skłonność do czerwienienia...
chcę wziąć olejek jojoba i pachnotka, kwas hialuronowy, no i tą spirulinę + hydrolat ale to już z mazideł
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463

Edytowane przez sugarfree87
Czas edycji: 2009-04-05 o 12:21 Powód: dopisek
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 12:47   #806
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Minowicie macerat z nagietka (organiczny). Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania i ostrożnie podchodzę do nowych produktów (chociaż te z ZSK wyjątkowo mi służą i nie trafiłam jeszcze na coś, co mnie wyjątkowo rozczarowało).
Używam tego maceratu jako płynu do zmywania makijażu i za każdym razem nie mogę się nadziwić, jak miękką, doskonale oczyszczoną twarz zostawia. Właśnie zrobiłam zamówienie na dużą butlę, bo jak dla mnie to nr 1 w kategorii preparatów do zmywania makijażu..
Bardzo ciekawe Następnym razem zamówię i wypróbuję
Stosujesz do zmywania twarzy czy także makijazu oczu? Uzywasz później jeszcze jakiegoś żelu ?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 12:57   #807
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Witaj
Samym maceratam zmywasz ?
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawe Następnym razem zamówię i wypróbuję
Stosujesz do zmywania twarzy czy także makijazu oczu? Uzywasz później jeszcze jakiegoś żelu ?
Używam tego jak tradycyjnego mleczka do demakijażu- trochę na wacik i po całej twarzy nim jeżdżę zmywając makijaż. U mnie zmywa wszystko, łącznie z filtrem, primerem, podkładem mineralnym, pudrem, cieniami i tuszem Co prawda zostawia tłustą powłokę, ale czasem, gdy moja cera jest wysuszona (jak np. po primerze z SN), to mi się to nawet podoba. Njaczęściej jednak zmywam tą powłokę zwykłą wodą mineralną.

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Zamawiałyście może spirulinę?
http://www.zrobsobiekrem.pl/?199,algi-morskie-spirulina
ja planuje sobie ją dorzucić do mojego zamówienia, na dobry początek może 10 g
ja używam spiruliny i choć pachnie koszmarnie, to efekty jakie przynosi mojej cerze są warte chwili cierpienia. Używam ją na zmianę z maseczką morską z pereł z BU (która też jest na bazie spiruliny) i obie moja skłonna do zanieczyszczeń i rozszerzonych porów cera bardzo lubi. Choć wygląd Shreka zawsze budzi wesołość mojego TŻ (ale ostatnio dał się sam namówić i też mu się spodobała )
Spirulinę rozrabiam najczęściej z jakimś hydrolatem, albo ze zwykłą wodą mineralną.
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 14:01   #808
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

wiosna przyszła, słoneczko świeci

no właśnie słoneczko świeci ...czy myślicie, że serum oczyszczające uwrażliwia skórę na słońce i należy codziennie używac filtów (poza tym, że zawsze, codziennie należy używać filtów )

Może powinnam je odstawić na wiosenno-letni okres?
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 15:41   #809
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

ja używam spiruliny i choć pachnie koszmarnie, to efekty jakie przynosi mojej cerze są warte chwili cierpienia. Używam ją na zmianę z maseczką morską z pereł z BU (która też jest na bazie spiruliny) i obie moja skłonna do zanieczyszczeń i rozszerzonych porów cera bardzo lubi. Choć wygląd Shreka zawsze budzi wesołość mojego TŻ (ale ostatnio dał się sam namówić i też mu się spodobała )
Spirulinę rozrabiam najczęściej z jakimś hydrolatem, albo ze zwykłą wodą mineralną.
a powiedz mi jeszcze na ile użyć starcza to 10g? bo zastanawiam się jaką ilość tego sobie wziąć
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 15:53   #810
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

10 g spiruliny spokojnie wystarczy na kilka albo nawet kilkanaście maseczek.. przynajmniej w moim przypadku
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.