Pomocy! Oczka, których nie ma! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-25, 10:46   #1
xoni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3

Pomocy! Oczka, których nie ma!


Witam wszystkich!
Mam nadzieję, że nie dubluję tematu. Proszę o pomoc z oczkami, których nie ma. Co to takiego i jak je przerabiać? Załączam zdjęcie robótki, którą chcę zrobić, żeby była jasność .
xoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 21:33   #2
limomanka
Raczkowanie
 
Avatar limomanka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 334
Dot.: Pomocy! Oczka, których nie ma!

To są oczka, których się nie przerabia. Zauważ, że w późniejszych rzędach dodajesz oczka (narzuty) - ostatecznie liczba oczek się więc wyrównuje. Przerabiasz po prostu kolejno wzór, ignorując oczka, które figurują w opisie jako niebyłe. Czy ja piszę zrozumiale?
limomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 15:34   #3
xoni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pomocy! Oczka, których nie ma!

No, niestety, nie. Czy to znaczy, że te oczka /puste kratki/ mam przełożyć na prawy drut bez przerabiania? A co w takim razie z 3.rzędem ? Zrobiłam do tej pory około 50 sweterków, ale z tym wzorem w ogóle mi nie wychodzi, a robiłam już naprawdę skomplikowane ażury. Nie wiem, co jest nie tak. Podążam za wzorem od prawej do lewej i z powrotem i kicha!
xoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 07:08   #4
ona34Mazury
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Pomocy! Oczka, których nie ma!

Cytat:
Napisane przez xoni Pokaż wiadomość
No, niestety, nie. Czy to znaczy, że te oczka /puste kratki/ mam przełożyć na prawy drut bez przerabiania? A co w takim razie z 3.rzędem ? Zrobiłam do tej pory około 50 sweterków, ale z tym wzorem w ogóle mi nie wychodzi, a robiłam już naprawdę skomplikowane ażury. Nie wiem, co jest nie tak. Podążam za wzorem od prawej do lewej i z powrotem i kicha!
Może mnie się uda:napisali że pusta kratka oznacza że oczka nie ma.Jak chcesz przekładać coś czego nie ma?? Omijasz wzrokiem te puste kratki i przerabiasz tylko to co faktycznie istnieje.Popatrz na rząd 4 i 5: w 4 gubisz dużo oczek więc w 5 masz tylko 2 lewe w motywie do przerobienia.Potem dobierzesz i ci przybędzie znów tych oczek.Napisz czy to jest jaśniejsze wytłumaczenie.Bo jesli robiłaś azury to zakładam że wiesz w jakim kierunku przerabiać-i dasz radę,nie święci garnki lepią
ona34Mazury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 16:02   #5
xoni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pomocy! Oczka, których nie ma!

A ja sobie przejrzałam"Diany" sprzed 16 lat i znalazłam wzór z "oczkami bez znaczenia", które zaznaczono pustą kratką. Na szczęście zamieszczone było duże zdjęcie wzoru i przy pomocy lupy policzyłam wszystkie oczka.
Ta benedyktyńska robota się opłaciła, bo tę analogię zastosowałam do mojego wzoru no i wszystko jasne Ja miałam dłuższą przerwę w dzierganiu, ale odkąd jestem na emeryturze muszę jakoś walczyć z czasem Wnuki do przedszkola a babcia do dziergania! Dziękuję za cierpliwość w wyjaśnianiu, myślę, że poradzę już sobie z oczkami "bez znaczenia" albo z tymi, których po prostu brak
xoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.