Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-07, 13:23   #1
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272

Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D


Dziewczyny mam wrażenie że forum jest zdominowane przez dziewczyny które biorą ślub kościelny
a co z nami ? tymi które biorą ślub cywilny ? jakie macie kreacje w planach bądź jakie miałyście na ślubie... Co byście chciały aby było, albo też co po jakiś czasie byście zmieniły Mam nadzieję że zbierzemy się tutaj i podzielimy wrażeniami
Tym bardziej że ja jeszcze przed.... i w sumie nic nie wiemy
1. nie wiemy jaki termin ( wszyscy mnie straszą że powinniśmy załatwić termin z dużym wyprzedzeniem )
2. Restauracja prawie wybrana
3. Obrączki w trakcie oglądania
4. Sukienki brak - nie mówiąc o dodatkach

Ogólnie planujemy ślub za jakieś 2-4 m-ce Czy do przygotowania się do Ślubu Cywilnego to za mało ?
Jak to wygląda / wyglądało u Was

Najbardziej zależy mi na tym jak wyglądałyście chcecie wyglądać w tym wymarzonym dniu a reszta to tematy poboczne
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2010-04-07 o 13:25
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:24   #2
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Angel, a skad jestes? Np. w W-wie, w palacu slubow, terminow na 4 miesiace przed juz nie uswiadczysz...

Ponizej wklejam moja suknie
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:40   #3
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Z Łodzi no zobaczymy co nam się uda załatwić a Twoja sukienka bardzo ładna
A Ty już po czy przed ?
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:45   #4
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Hej
My z TŻ byliśmy dopiero dzisiaj zaklepać termin w USC a ślub bierzemy 15 maja.. Ale na szczęście wszystko się udało, data była wolna, godzina też taka jak chcieliśmy. Posiadam już sukienkę, a nawet dwie, bo we wrześniu biorę ślub kościelny. Później wkleję zdjęcia ) Obrączki będą gotowe 20 kwietnia. Restauracji nie zaklepujemy, bo nasz cywilny będzie bardzo kameralny- po wszystkim pójdziemy z rodzicami na obiad, później idziemy ze znajomymi na imprezę Wiem, że trochę dziwnie, ale skoro we wrześniu będzie kościelny i wesele a my chcieliśmy już na wiosnę się pobrać to zorganizowaliśmy to właśnie w ten sposób. Poza tym cywilny mamy w Białymstoku a oboje pochodzimy z Augustowa, nasze rodziny właśnie tam mieszkają i nie ma sensu żeby ktoś więcej niż rodzice przyjeżdżał. Oprócz tego chcemy ograniczyć koszty cywilnego do minimum- to był nasz pomysł i jest finansowany tylko przez nas.
A jak jest u Was? Duże przyjęcie planujecie?
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:51   #5
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Hej
My z TŻ byliśmy dopiero dzisiaj zaklepać termin w USC a ślub bierzemy 15 maja.. Ale na szczęście wszystko się udało, data była wolna, godzina też taka jak chcieliśmy. Posiadam już sukienkę, a nawet dwie, bo we wrześniu biorę ślub kościelny. Później wkleję zdjęcia ) Obrączki będą gotowe 20 kwietnia. Restauracji nie zaklepujemy, bo nasz cywilny będzie bardzo kameralny- po wszystkim pójdziemy z rodzicami na obiad, później idziemy ze znajomymi na imprezę Wiem, że trochę dziwnie, ale skoro we wrześniu będzie kościelny i wesele a my chcieliśmy już na wiosnę się pobrać to zorganizowaliśmy to właśnie w ten sposób. Poza tym cywilny mamy w Białymstoku a oboje pochodzimy z Augustowa, nasze rodziny właśnie tam mieszkają i nie ma sensu żeby ktoś więcej niż rodzice przyjeżdżał. Oprócz tego chcemy ograniczyć koszty cywilnego do minimum- to był nasz pomysł i jest finansowany tylko przez nas.
A jak jest u Was? Duże przyjęcie planujecie?
Nie w sumie to bardziej taki obiad dla najbliższych rodzice świadkowie no i MY

Również wszystko finansujemy sami Co troszkę przeraża ale skoro jesteśmy dorośli do tego żeby brać ślub to uznaliśmy że ponosimy koszta naszych decyzji Nikt nie mówił że dorosłe życie będzie lekkie hihihi
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:33   #6
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

My też cywilniak, ale do tego i wesele więc już planujemy na 2011 Szukamy sali, DJ'a a suknia zajmę się pewnie w grudniu Też chcieliśmy sami placić za wszystko, ale jak rodzice się dowiedzieli malo nas nie zabili. Tak czy siak pozwolimy im zapłacić max 3-4tys (wyliczyłam,że wyjdzie nam 28tys za wszystko)Jak Rocki tez z warszawy
Rocki piekna suknia czemu wcześniej się nie chwaliłaś (a może ja nie widziałam ;P)

Edytowane przez takaya
Czas edycji: 2010-04-07 o 19:35
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:36   #7
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

ale się cieszę myślałam że jestem sama samiuteńka a tu nas coraz więcej

stresujecie się trochę ? Czy całe przygotowania to dla Was czysta przyjemność ?

----------------------------------------------------------------------

Ja się zakochałam w tej sukience ale raczej nie będę jej miała Chyba, że któraś z Was widziała ją w Polsce.... ?
__________________





Edytowane przez Angel_00
Czas edycji: 2010-04-08 o 12:27
Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 17:52   #8
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
A Ty już po czy przed ?
Przed, slub 8 maja za rowno miesiac

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Rocki piekna suknia czemu wcześniej się nie chwaliłaś (a może ja nie widziałam ;P)
Dzieki
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 18:39   #9
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

termin ślubu cywilnego teoretycznie powinno się zarezerwować z min. miesięcznym wyprzedzeniem, ale radzę rozejrzeć się na ok. pół roku przed, albo i wcześniej. W większych miastach te bardziej chodliwe terminy są rezerwowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 19:10   #10
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
termin ślubu cywilnego teoretycznie powinno się zarezerwować z min. miesięcznym wyprzedzeniem, ale radzę rozejrzeć się na ok. pół roku przed, albo i wcześniej. W większych miastach te bardziej chodliwe terminy są rezerwowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.
kurcze to my chyba na swoje terminy za nic się nie dostaniemy
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 21:17   #11
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Hej. My też myślimy o cywilnym, ale chcielibyśmy aby ślub nie był w urzędzie, tylko w miejscu, które wybierzemy. Mogłoby by to być np. w jakimś pałacyku lub coś w tym stylu. Ślub w ogrodzie, a później przyjęcie w środku.

Niestety wiem, że w Polsce jest z tym problem. Nie wiecie w jaki sposób można to załatwić?
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 08:40   #12
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Hej. My też myślimy o cywilnym, ale chcielibyśmy aby ślub nie był w urzędzie, tylko w miejscu, które wybierzemy. Mogłoby by to być np. w jakimś pałacyku lub coś w tym stylu. Ślub w ogrodzie, a później przyjęcie w środku.

Niestety wiem, że w Polsce jest z tym problem. Nie wiecie w jaki sposób można to załatwić?
z tego co się orientuję to pisze się pismo z prośbą itd chyba trzeba uzasadniać swój wybór czy coś.... ale to dokładniej powiedzą na pewno w Urzędzie... może nawet podpowiedzą co i jak napisać
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 13:37   #13
monika1001
Zadomowienie
 
Avatar monika1001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dolina Muminków
Wiadomości: 1 450
GG do monika1001
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Hej
Ja takze biore slub cywilny. Nie bedzie przyjecia,ani gosci.Tylko ja i Tzt Termin czerwiec-lipiec 2010 .
Jeszcze sporo spraw do zalatwienia przed nami,ale najwazniejsze juz kupione

Zdjecie mojej sukienki i dodatkow.
Pozdrawiam
__________________
Za kazdym nickiem kryje sie imie,za kazdym imieniem kryje sie czlowiek.Za kazdym czlowiekiem-uczucia.
Szanujmy sie nawzajem w sieci..


Papierowo-zapraszam http://papierowyzakatek.blogspot.com/
monika1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 14:45   #14
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez monika1001 Pokaż wiadomość
Hej
Ja takze biore slub cywilny. Nie bedzie przyjecia,ani gosci.Tylko ja i Tzt Termin czerwiec-lipiec 2010 .
Jeszcze sporo spraw do zalatwienia przed nami,ale najwazniejsze juz kupione

Zdjecie mojej sukienki i dodatkow.
Pozdrawiam

śliczna sukienka a kolor bucików .... ja Wam zazdroszczę że już sukienki macie wybrane
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 15:20   #15
monika1001
Zadomowienie
 
Avatar monika1001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dolina Muminków
Wiadomości: 1 450
GG do monika1001
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
śliczna sukienka a kolor bucików .... ja Wam zazdroszczę że już sukienki macie wybrane
dziekuje

Zapraszam tez na watek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404314 o skromnym slubie cywilnym (kilka dziewczyn koscielnym): od dluzszego czasu pomagamy sobie w wyborze tj.: w co sie ubrac, jakie dodatki itp.
__________________
Za kazdym nickiem kryje sie imie,za kazdym imieniem kryje sie czlowiek.Za kazdym czlowiekiem-uczucia.
Szanujmy sie nawzajem w sieci..


Papierowo-zapraszam http://papierowyzakatek.blogspot.com/
monika1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 19:45   #16
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

termin ślubu cywilnego niestety można zarezerwować najwcześniej 6 miesięcy przed chcianą datą co jest trochę śmieszne bo sale czy restauracj trzeba min. rok wcześniej.. u mnie w mieście niestety niebardzo są za udzieleniem ślubu poza urzędem, no chyba że ważny powód będzie :/ do tego ślubów udzielają w godzinach 8-13 -_-

ślub chcemy wziąć dopiero 2.07.11 i jeszcze nic poza obejrzaną salą nie mamy :P
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 19:59   #17
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
termin ślubu cywilnego niestety można zarezerwować najwcześniej 6 miesięcy przed chcianą datą co jest trochę śmieszne bo sale czy restauracj trzeba min. rok wcześniej.. u mnie w mieście niestety niebardzo są za udzieleniem ślubu poza urzędem, no chyba że ważny powód będzie :/ do tego ślubów udzielają w godzinach 8-13 -_-

ślub chcemy wziąć dopiero 2.07.11 i jeszcze nic poza obejrzaną salą nie mamy :P
u nas w restaruacji jeszcze tydzień temu były wolne terminy na czerwiec tego roku nie wiemy jak teraz... znajoma natomiast w grudniu załatwiła ślub na luty więc może u nas w mieście nie jest tak źle - mam przynajmniej taką nadzieję
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 20:41   #18
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Ja też przygotowuję się do cywilnego, ale jeszcze dużo czasu przede mną - lipiec 2011
Mam już zarezerwowaną restaurację, fotografa i DJ-a. Będzie to nasz jedyny ślub, więc robimy po nim normalne wesele, na 50-60 osób
Suknię również planuję typowo ślubną
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 13:10   #19
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
u nas w restaruacji jeszcze tydzień temu były wolne terminy na czerwiec tego roku nie wiemy jak teraz... znajoma natomiast w grudniu załatwiła ślub na luty więc może u nas w mieście nie jest tak źle - mam przynajmniej taką nadzieję
to też zależy od restauracji i terminu na lipiec-sierpień w lepszych/ciekawszych restauracjach coraz trudniej o terminy ja sie dalej zastanawiam nad tą co mi się podoba.. obiekt jak najbardziej na TAK jednak pani z którą się wszystko załatwia niebardzo mi się podoba :/ mam wrażenie że się wywyższa i mnie troche olewa :P
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 14:21   #20
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
to też zależy od restauracji i terminu na lipiec-sierpień w lepszych/ciekawszych restauracjach coraz trudniej o terminy ja sie dalej zastanawiam nad tą co mi się podoba.. obiekt jak najbardziej na TAK jednak pani z którą się wszystko załatwia niebardzo mi się podoba :/ mam wrażenie że się wywyższa i mnie troche olewa :P
no ja właśnie wysłałam zapytanie jak jest z terminami jeśli chodzi o m-ce które nas interesują.... pewnie inaczej jest gdy ktoś chce całą restaurację a inaczej jak kilka stolików
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 00:31   #21
pm1408
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Hej,
również miałam ślub cywilny z tego względu, że mój TŻ był po rozwodzie. Decyzję o ślubie podjeliśmy w połowie grudnia a termin zaklepaliśmy w połowie stycznia. Ślub odbył się pod koniec marca 2010, było to skromne przyjęcie na 25 osób...
__________________

pm1408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 09:28   #22
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

a powiedzcie mi planujecie/ miałyście białe sukienki czy bardziej wizytowe wieczorowe ?
Bo ja się zastanawiam nad czerwoną i usłyszałam że to bardzo odważne
co prawda i tak kupię kolor w którym będę się dobrze czuła ale jestem ciekawa jak to wygląda/ wyglądało u Was
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 10:54   #23
pm1408
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Ja miałam suknie ecru, nie była to typowo ślubna suknia...zaś moja przyjaciółka, która bierze ślub w lipcu będzie miała bordową suknie do cywilnego...myślę, że spokojnie możesz założyć czerwoną suknie...Będzie małe grono osób, więc będzie wszystko bardzo ładnie wyglądać
__________________

pm1408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 15:50   #24
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

a ja zamierzam mieć suknię białą typowo ślubną... niestety na razie na zadną się nie zdecydowałam :P a zdanie innych czy wypada isc w takiej sukni doślubu cywilnego czy nie, mało mnie interesuje to jest mój i Tżta dzień i będzie taki jaki będziemy chcieli :P
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 17:46   #25
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
a ja zamierzam mieć suknię białą typowo ślubną... niestety na razie na zadną się nie zdecydowałam :P a zdanie innych czy wypada isc w takiej sukni doślubu cywilnego czy nie, mało mnie interesuje to jest mój i Tżta dzień i będzie taki jaki będziemy chcieli :P
Ja tez za bardzo nie rozumiem czemu dziewczyny sie tak spinaja czy biala suknie wypada? a czerwona? a dluga? a z trenem? a welon?

W koncu sa to suknie slubne, a nie koscielne. I kupuje sie je w salonie, w ktorym naprawde nikt nie kaze przynosic zaswiadczenia z kosciola, bo inaczej to nie sprzedadza

Moja jest koronkowa z trenem i bardzo mi z tym dobrze

Zwyczaj garsonek i tym podobnych wzial sie stad, ze kiedys nie bylo slubow konkordatowych - do cywilnego szlo sie w czymkolwiek, bo pozniej i tak byl wazniejszy koscielny. A dzis coraz wiecej par decyduje sie tylko na cywilny z roznych powodow i naprawde mozna isc w typowej sukni slubnej, bo niby dlaczego nie...?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 09:33
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 17:49   #26
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez pm1408 Pokaż wiadomość
Ja miałam suknie ecru, nie była to typowo ślubna suknia...zaś moja przyjaciółka, która bierze ślub w lipcu będzie miała bordową suknie do cywilnego...myślę, że spokojnie możesz założyć czerwoną suknie...Będzie małe grono osób, więc będzie wszystko bardzo ładnie wyglądać
na ślubie pewnie będzie pełno osób.... oprócz rodziny przyjaciele znajomi osoby z pracy (aż się boję pomyśleć ile może być osób ) jedynie obiad robimy dla najbliższych...

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
a ja zamierzam mieć suknię białą typowo ślubną... niestety na razie na zadną się nie zdecydowałam :P a zdanie innych czy wypada isc w takiej sukni doślubu cywilnego czy nie, mało mnie interesuje to jest mój i Tżta dzień i będzie taki jaki będziemy chcieli :P
ja też będę miała sukienkę taką jaka mi się spodoba i nie obchodzi mnie czy komuś będzie taki kolor przeszkadzał wiadomo krój dostosowany do tego że jednak urząd więc nie będzie to super mini czy coś ale już powiedzmy krój mam upatrzony tylko kwestia znalezienia takiej sukienki a moje pytanie zadałam z ciekawości czy jednak przeważają sukienki typowo ślubne czy bardziej wizytowe
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 09:53   #27
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

po opiniach na forum mam wrażenie że pół na pół

a tak z innej beczki.. kurcze mam wątpliwości kogo zaprosić na obiado-przyjęcie po uroczystości.. niestety nie możemy sobie pozwolić na zaproszenie całej rodziny bo jest to ponad 150 osób i tak wymyśliłam że w takim razie zaprosimy tylko rodzine z okolicy (większa część mieszka 200-500 km od nas) i teraz moje wątpliwości.. skoro nie będzie to typowe wesele tylko obiad z zimną płytą i zabawa do godzin wieczornych (na wynajętej sali) czy goście nie odbiorą tego jako że zapraszamy ich tylko dla kasy/prezentów? z drugiej strony nie chce samego obiadu z rodzicami i dziadkami... pomóżcie
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 10:05   #28
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
po opiniach na forum mam wrażenie że pół na pół

a tak z innej beczki.. kurcze mam wątpliwości kogo zaprosić na obiado-przyjęcie po uroczystości.. niestety nie możemy sobie pozwolić na zaproszenie całej rodziny bo jest to ponad 150 osób i tak wymyśliłam że w takim razie zaprosimy tylko rodzine z okolicy (większa część mieszka 200-500 km od nas) i teraz moje wątpliwości.. skoro nie będzie to typowe wesele tylko obiad z zimną płytą i zabawa do godzin wieczornych (na wynajętej sali) czy goście nie odbiorą tego jako że zapraszamy ich tylko dla kasy/prezentów? z drugiej strony nie chce samego obiadu z rodzicami i dziadkami... pomóżcie
mnie się wydaje że skoro Wy tak chcecie to to jest najważniejsze a ludzie zawsze będą gadać albo myśleć co myślą i nie ważne czy wyprawicie wesele na 100 osób czy obiad na 5 osób to jak będą chcieli i tak znajdą powód żeby się przyczepić.... Uważam że jeśli ktoś będzie miał takie odczucie i będzie mu to przeszkadzać to po prostu nie przyjdzie to Wam ma być dobrze tego dnia tak jak tu dziewczyny pisały i ja też tak uważam
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 10:44   #29
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

w sumie masz racje przecież nikogo zmuszać nie będę jeśli nie będzie chciał przyjść, a że gadać będą to też oczywiste.. dzięki
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 17:54   #30
pm1408
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Dot.: Ślub Cywilny - przed, w trakcie, po :D

Miałam przyjęcie na ok 25 osób, była to najbliższa rodzina i znajomi...obiad zaczął się już bardzo wcześnie bo ok godz.12.30. Wiadomo na początku nie było super tańców, ale jak się wszyscy rozkręcili to bawili się do północy. Każdy stwierdził, że była to jedna z lepszych imprez
__________________

pm1408 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-23 09:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.