Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-26, 11:04   #1
Liczi.Aliczi
Przyczajenie
 
Avatar Liczi.Aliczi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Unhappy

Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :(


Moja cera jest mieszana, wrazliwa z zaczerwieniami na policzkach. Mam na czole i na policzkach zaskórniki zamkniete (mniej więcej u mnie to tak wyglada jak na dolaczonym zdjęcu, które znalazłam w necie). W ogle nie moge sie ich pozbyc. Co myslicie abym zamienila zwykły podkład na podkład mineralny?Może to coś pomoze? Slyszalam również że na zaskórniki zamkniete dobrze działa herbatka z bratka. Njabardziej prosiłabym o porady w kwesti kosmetyków do mojej nieszczęsnej cery. Tylko prosze nie zadrogie bo niestety nie moge sobie na nie pozwolic .
Jeszcze raz chiałabym bardzo prosic Was o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg acneVulgaris_928_lg.jpg (11,7 KB, 548 załadowań)
Liczi.Aliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:49   #2
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :(

najpierw napisz czego używasz teraz, żeby z bieżącej pielęgnacji wykluczyć to, co szodliwe i zastąpić czymś lepszym.

A tak w ogóle, to tematów o takiej cerze, zaskórnikach jest mnóstwo, trzeba tylko trochę poszukać...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 12:01   #3
Liczi.Aliczi
Przyczajenie
 
Avatar Liczi.Aliczi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 23
Dot.: Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :(

Uzywam od czasu do czasu kremu AA teraphy tradzik na noc. Ale tak raz na jakis czas bo nie chcę obciążac cery chemią(wiem że to trochę dziwne podejscie ) Do mycia twrazy uzywam w tej chwili pianki oczyszcającej clerasil ale bardzo czesto uzywam tez żelów z ziaji biobalans z kwasami AHA i oliwkowego czasami tez pure zone lub z nivea young(lubię zmieniać). A podkład to użwyman albo City Matt lirene albo Bell Anti-Age.
Liczi.Aliczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:29   #4
Ducky Duck
Raczkowanie
 
Avatar Ducky Duck
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 207
Dot.: Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :(

Ja mam cerę mieszaną, naczynkową, skłonną do zaskórników i podrażnień. Przez kilka lat sukcesywnie matowałam ją różnymi kremami, w kółko walcząc z zaskórnikami, co jakiś czas pojawiającymi się wypryskami, zaczerwienieniem w okolicach płatków nosa (które musiałam maskować korektorem, bo wyglądałam z tym czerwonym nosem jakbym sobie lubiła trochę wypić ). Jakiś czas temu zaczęłam czytać, że to matowanie skóry i używanie agresywnych środków myjących wcale nie wpływa dobroczynnie na skórę. Zaczęłam zwracać uwagę na składy - czy w żelach do mycia są jakieś pozytywne składniki, czy sama chemia. Przez dłuższy czas stosowałam bezalkoholowe toniki nawilżające, ale sprawdzały się one głównie gdy stosowałam regulujące, beztłuszczowe kremy, bo pod półtłuste, jakich używam teraz zapewniały skórze za dużo szczęścia na raz i ponownie zaczynało się tango z wypryskami na brodzie i czole.

Aktualnie stosuję krem do twarzy półtłusty Oeparol z Agropharmu. Jest bardzo tłusty i świecę się po nim na całej twarzy, ale wreszcie nie mam żadnych podrażnień na twarzy, skóra jest nawilżona, w dobrej kondycji, naczynka nie są rozszerzone a z pryszczami i zaskórnikami praktycznie nie ma problemu.

Już od dłuższego czasu używam kojących kremów do twarzy, bogatych we właściwości odżywcze i nawilżające. Nie pamiętam, kiedy ostatnio używałam korektora w celu maskowania zaczerwienień (które zniknęły) czy pryszczy (które się prawie nie pojawiają). Wcześniej na mojej półce zalegało pełno peelingów i maseczek, które wspomagały mnie w walce o oczyszczenie porów. Teraz mam jedną maseczkę, używaną sporadycznie i peeling, używany równie rzadko. Nie maluję się, więc nie doradzę, jaka kolorówka byłaby odpowiednia dla takiej cery. Obecne kremy nie zapewnią mi matowej cery, ale szczerze mówiąc gwiżdżę już na to, grunt, że skóra wreszcie jest zadowolona, a nie ciągle napięta i usiana zaskórnikami.

W moim przypadku zatem kosmetykami źle dobranymi okazały się:
- silnie wysuszające żele do mycia,
- toniki alkoholowe,
- kremy matujące.

Nie służyły mi też bardzo drobne peelingi mechaniczne i maseczki rozgrzewające, czy peel-off, niby do skóry mieszanej, ale skóra była po nich wysuszona, nie wspominając o tym, jak reagowały naczynka.
__________________
"...and we saved the world together for a while and that was lovely... "
Ducky Duck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 17:35   #5
Andzia280
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :(

Ducky Duck-Twoim zdaniem najlepiej uzywac tylko kosmetykow naturalnych i odżywczych?? Ja do tej pory myslalam ze jak napakuje tch wszystkich chemikaliow to bedzie lepiej... A mam skore sucha z zaskornikami i co jakis czas wyskakuja mi pryszcze (przewaznie na czole i czasami na nosie). szczerze mowiac nie widzialam poprawy :/

Moze wie ktos z Was co jest dobre na zaskorniki i nie wysusza skory??
Andzia280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:19   #6
Ducky Duck
Raczkowanie
 
Avatar Ducky Duck
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 207
Dot.: Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :(

Cytat:
Napisane przez Andzia280 Pokaż wiadomość
Ducky Duck-Twoim zdaniem najlepiej uzywac tylko kosmetykow naturalnych i odżywczych?? Ja do tej pory myslalam ze jak napakuje tch wszystkich chemikaliow to bedzie lepiej... A mam skore sucha z zaskornikami i co jakis czas wyskakuja mi pryszcze (przewaznie na czole i czasami na nosie). szczerze mowiac nie widzialam poprawy :/

Moze wie ktos z Was co jest dobre na zaskorniki i nie wysusza skory??
Nie tylko naturalne i odżywcze mogą pomóc. To co stoi na mojej kosmetycznej półce raczej nie można nazwać kosmetykami naturalnymi, bo jako takie uważam np. Burt's Bees, czy te proponowane przez Biochemię Urody. Używałam ewentualnie takiej półnatury jak Alverde czy Alterra, ale z tego tylko część przypadła mi do gustu.

Ostatnio używam albo kosmetyków ze sklepów zielarskich i apteki, albo kosmetyków profesjonalnych. Mam zatem sprawdzone, dobrze nawilżające i odżywiające kremy z apteki za ok. 10zł, których używam, jak skóra znów jest podrażniona, mam suche plamy na twarzy etc. - wówczas wolę posmarować się tłustym kremem, który zabezpieczy skórę przed utratą wody, zmiękczy i wygładzi, niestety przy tym sprawi, że będzie się błyszczeć. Gdy zależy mi na dobrym efekcie bez świecenia strefy T używam droższych kremów profesjonalnych - ostatnio np. Viviean Sensitive Cream, który baardzo dobrze nawilża, chroni i koi skórę, a przy tym jej nie nabłyszcza - skóra jest matowa, ale tak delikatnie
__________________
"...and we saved the world together for a while and that was lovely... "
Ducky Duck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 22:35   #7
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Problemowa, mieszana, wrazliwa cera z zaskórnikami :(

Jest ktoś jeszcze w tym wątku? A może jest na wizażu wątek o pielęgnacji cery mieszanej? Nie mogę znaleźć .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.