LO czy Technikum ? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 23:09   #331
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: LO czy Technikum ?

A u Was w technikach zdarzały się osoby, co np. dopisywały się w 2 klasie?
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 23:15   #332
SiemaszSkarbie
Rozeznanie
 
Avatar SiemaszSkarbie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 720
Dot.: LO czy Technikum ?

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
A u Was w technikach zdarzały się osoby, co np. dopisywały się w 2 klasie?
ja jestem w technikum informatycznym, w 2kl nikt się nie mógł już dopisać, odpaść jak najbardziej w 1kl, I semestrze się dopisywali, później liste zamknęli
__________________
Nie można wyjść od, tak
W połowie snu i w pół marzenia

SiemaszSkarbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 01:00   #333
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: LO czy Technikum ?

Tak się zastanawiam...
Jak nie przejdę do 3 klasy, to lepiej zostać w 2, czy iść do 1 technikum?
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:27   #334
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: LO czy Technikum ?

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam...
Jak nie przejdę do 3 klasy, to lepiej zostać w 2, czy iść do 1 technikum?

Ppx wiem, że teraz wydaje ci się, że bardzo byś chciała być w tym technikum. Ale czy chcesz tracić rok?? Jeśli chcesz być dobrym weterynarzem ucz się, zdaj maturę, pogłębiaj swoje zainteresowania weterynarią. Możesz zostać wolontariuszem np. w schronisku.

Nie, żebym miała coś przeciwko technikum. Sama skończyłam technikum. Ale wiem też, że często wpada się na jakiś pomysł, coś się bardzo chce, ale że tak powiem w wieku 16-18 lat trudno jest na 100% wyczuć, że to jest to czym byś chciała się zajmować w życiu.
Dlatego uważam, że lepiej rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się i iść na studia. Jeśli chcesz być weterynarzem, który jest szanowanym, to musisz skończyć studia.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:45   #335
eMCe
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 272
Dot.: LO czy Technikum ?

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
A u Was w technikach zdarzały się osoby, co np. dopisywały się w 2 klasie?
do mnie do klasy doszła dziewczyna w 3 klasie, tylko musi zaliczyć poprzednie lata
__________________


"Miłość jest bezcenna, eskapizm to pułapka"


eMCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:56   #336
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: LO czy Technikum ?

W mieście, w którym się uczyłam było kilka LO i techników. Tylko moje Lo i technikum w szkole mojej siostry było na wysokim poziomie. Ja poszłam do LO, siostra do technikum. Jest rok starsza ode mnie więc miałam porównanie. Podczas gdy ja miałam 13 przedmiotów, ona miała 18. Fakt, ja miałam rozszerzone języki, matematykę, historię. Męczyli nas z biologii i innych przedmiotów ogólnych, za to moja siostra miała ok. 5 przedmiotów zawodowych- rozszerzonych i pod koniec semestru musiała zaliczyć praktycznie o 5 więcej ode mnie. W innych technikach o trudniejszych kierunkach niż ekonomik mojej siostry nie robiło się nic. Podobnie w liceach. Nie można też zapominać, ze czytanie mniejszej ilości lektur czy mniejszy zakres materiału na jeden rok wynika właśnie z tego, ze technikum trwa cztery lata i do matury jest więcej czasu. Wszystko zależy od szkoły, aczkolwiek w Polsce panuje przeświadczenie ze absolwent LO jest po prostu lepszy (może to wynika właśnie z poziomu nauczania w wielu technikach). Z własnego doświadczenia widzę też, że teraz gdy ja i siostra studiujemy ekonomię jej jest o wiele łatwiej. Wiele rzeczy pamięta ze szkoły średniej no i mysli "ekonomicznie", ja dopiero tego się uczę

Edytowane przez asiaczek
Czas edycji: 2011-01-06 o 10:58
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:27   #337
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: LO czy Technikum ?

Ale to jest dziwne...
Jeśli można iść do 1 kl, to czemu nie można próbować zdać przedmiotów zawodowych z niej?
Jak się nie zda to trudno i wtedy by się szło do 1.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez eMCe Pokaż wiadomość
do mnie do klasy doszła dziewczyna w 3 klasie, tylko musi zaliczyć poprzednie lata
W jakim jesteś technikum?

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

meryy82 a Ty w jakim byłaś ?

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Asiaczek to razem studiujesz ze swoją siostrą?
Fajnie tak.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 15:48   #338
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: LO czy Technikum ?

Ppx jestem po technikum odzieżowym.
I po studiach na wzornictwie - projektowanie ubioru.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:12   #339
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: LO czy Technikum ?

I jak było? Nie dopisywał się do Was nikt nowy?
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 18:13   #340
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: LO czy Technikum ?

Raczej przenosili się do liceum. Też o tym myślałam.
Ale uwierz mi w szkole średniej czasem ma się 100 pomysłów na życie.
Fakt czasem te pomysły są w podobnym temacie.
Ale jeśli chodzi o naukę, to uważam, że nie warto marnować roku. Lepiej iść do przodu.
Jeśli interesuje się weterynaria, to szukaj wiadomości na ten temat. Pogłębiaj swoją wiedzę. I jeśli w klasie maturalnej dalej będzie cię ciągła weterynaria, to idź na takie studia.
Fakt szkołe średnia kończyłam juz jakiś czas temu. Jestem ostatnim rocznikiem ze starą maturą.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:20   #341
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: LO czy Technikum ?

A czemu woleli liceum?
Łatwiej im tam było?

Ja się nie interesują weterynarią jako zawód, ale ogólnie jest ciekawa. (:
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 22:13   #342
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: LO czy Technikum ?

zmieniali bo uważali, że liceum jest lepiej oceniane np. gdy chcesz dostać się na studia.
Ale jak pisałam wtedy była stara matura, egzaminy itd. teraz przy nowej decydują punkty.
Choć dalej uważam, że bezsensu jest poświęcanie roku by zmienić liceum na technikum.
A co ja stwierdzisz w technikum, że to jednak był błąd? Co jeśli w technikum ci się nie spodoba? Itd.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 22:40   #343
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: LO czy Technikum ?

No właśnie nie wiem... ._.
Na razie mam dosyć obecnej szkoły, tego jestem pewna.
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 13:39   #344
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: LO czy Technikum ?

Moim zdaniem zależy od Twojego charakteru. I uważam, że to bez różnicy-technikum czy liceum... Stereotypowo, do technikum chodzą słabsi uczniowie, bo wolą mieć zawód i jakieś perspektywy na pracę bez studiów. A to WCALE nie oznacza, że w technikach uczą mniej. A już na pewno, że Twoja wiedza będzie mniejsza niż licealisty.

Moja siostra skończyła to samo liceum, do którego ja teraz chodzę. Szkoła ta cieszy się opinią drugiego pod względem poziomu w mieście. Teraz studiuje wieczorowo filologię angielską. Maturę zdała raczej na poziomie średnim. Mimo poziomu szkoły, powiedzmy, że nie miała aż tak dużej motywacji do nauki w ciągu dwóch pierwszych lat... Podobnie, jak 90% jej klasy. Natomiast brat mojej koleżanki, 22 lata. Chodził do technikum, które "cieszyło się" opinią drugiego pod względem poziomu w mieście. Drugiego od końca... W tym roku pisze licencjata na politechnice, studiując dziennie. Na Politechnice Gliwickiej....

Uważam, że wszystko zależy od Twojej motywacji do nauki. Obie szkoły mają swoje minusy i plusy. Tak samo jak liceum, a liceum to kolosalna różnica. Poziom, nauczyciele, klasa, znajomi... To wszystko wpływa na Twoją osobowość, nastawienie do nauki, oceny. Zależy też na jakie studia potem chcesz iść- czy trudno się na nie dostać, jakie przedmioty są potrzebne... Sama wybrałam liceum. Nie uważam, żeby to był błąd, ale czasem myślę, że technikum byłoby lepszym rozwiązaniem. Prawda jest taka, że w szkołach cisną tylko na przedmioty, które dana klasa z założenia ma zdawać na rozszerzeniu. U mnie 7 godzin matmy tygodniowo,a przykładowo biologia- jedna... W technikum jest podobnie, też skupiają się na przedmiotach rozszerzonych. A nauczyciele często ci sami co w liceum (kilka etatów...). A dodatkowo uczniowie technikum po zdaniu egzaminu, mają możliwość pójścia na studia albo wykonywania swojego wyuczonego zawodu. Albo studiowanie i pracowanie jednocześnie...


Gdybym miała wybierać jeszcze raz poważnie bym się zastanowiła nad technikum. I chyba bym jednak wybrała 4 lata+zawód, a nie 3lata+nic.
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 15:59   #345
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: LO czy Technikum ?

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość


Asiaczek to razem studiujesz ze swoją siostrą?
Fajnie tak.
tak, studiuję z siostrą ma to swoje plusy i minusy, ale ogólnie nie narzekam. Natomiast na magisterkę wybieramy się już osobno- inne priorytety
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 20:36   #346
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: LO czy Technikum ?

Hej, ma ktoś zbędne notatki z technikum weterynaryjnego? (chodzi mi o przedmioty zawodowe, ew. też biologię) Proszę mi napisac tutaj, albo na pw, bądź gadu-gadu:6519773 .
Z góry ślicznie dziękuję!
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:49   #347
xeve19x
Przyczajenie
 
Avatar xeve19x
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 11
Dot.: LO czy Technikum ?

ja skończyłam LO o profilu artystycznym...
uważam że technikum jest lepsze,mimo średniego ma się też zawodowe...
Czasem żałuję że poszłam do liceum,bo mam średnie + maturkę ;p
a teraz uczę się na zupełnie innym kierunku - KOSMETYKA ;d
xeve19x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 22:12   #348
blueberry92
Raczkowanie
 
Avatar blueberry92
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Dot.: LO czy Technikum ?

Idz do liceum! Ja gdybym cofnela sie 3 lata wstecz poszlabym do liceum... Myslalam, ze sie nie dostane, dlatego wybralam technikum, a pozniej nie chcialo mi sie przepisywac i jakos zostalam. Zaluje, ze poszlam do technikum, bo te przedmioty zawodowe w ogole mnie nie interesuja, nawet oleje egzamin zawodowy, albo pojde tak o moze mi sie uda. Najwazniejsza jest matura. Po technikum tez mozesz isc na studia, tylko ze w liceum (dobrym liceum) lepiej cie przygotuja. U mnie nie bylo zabardzo nacisku na przedmioty takie jak fizyka czy chemia. Prawie nic na nich nie robilismy. Nie wiem jak to jest w innych miastach, ale w moim miescie w technikach za przeproszeniem g**no ucza.
blueberry92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.