Archiwum - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż > Zwierzaki w potrzebie

Notka

Zwierzaki w potrzebie Forum zwierzaki w potrzebie, to miejsce gdzie niesiemy pomoc zwierzętom. Tutaj dowiesz się o akcjach na rzecz zwierząt. Przeczytasz o schroniskach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 14:48   #3661
GosiaKooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11
Łatka szuka domu!!!

Witam. Pilnie poszukuję domu dla 3-letniej koteczki. Kotka jest zdrowa, wysterylizowana, odrobaczona, korzysta z kuwety. Z natury jest bardzo łagodna i towarzyska, uwielbia harce i zabawę. Nie zdarzyło sie żeby kogos ugryzła czy udrapała. Obecnie kotka meczy się w bloku dlatego szukam domu z mozliwością wychodzenia na podwórko. Kotka była by do oddania z całym wysposażeniem - legowiskiem, drapakiem, zapasek karmy, transporterem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Łatka 4.jpg (183,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Łatka 3.jpg (85,9 KB, 10 załadowań)
GosiaKooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 23:37   #3662
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Ankieta o KOTACH dla mieszkańców KRAKOWA !

jesli jeszcze ktos nie wypelnil to bardzo prosze aby nadrobil!
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-01, 11:02   #3663
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 152
Dot.: Łatka szuka domu!!!

Cytat:
Napisane przez GosiaKooo Pokaż wiadomość
Witam. Pilnie poszukuję domu dla 3-letniej koteczki. Kotka jest zdrowa, wysterylizowana, odrobaczona, korzysta z kuwety. Z natury jest bardzo łagodna i towarzyska, uwielbia harce i zabawę. Nie zdarzyło sie żeby kogos ugryzła czy udrapała. Obecnie kotka meczy się w bloku dlatego szukam domu z mozliwością wychodzenia na podwórko. Kotka była by do oddania z całym wysposażeniem - legowiskiem, drapakiem, zapasek karmy, transporterem.
W wielu znanych mi fundacjach nie oddaje się kotów do domów wychodzących z kilku bardzo prostych względów:
- ryzyko, że kota potrąci samochód jest ogromne
- kot może zjeść trujące rzeczy
- mogą go zagryźć psy
- może go ktoś zwyczajnie zabrać
- może ktoś go skrzywdzić
A oddając zwierze nie zapomnij chociaż o podpisaniu umowy adopcyjnej.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam włosy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotruś
Belushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 08:55   #3664
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Łatka szuka domu!!!

jest już wątek Łatki!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=697532
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 10:30   #3665
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
WARSZAWA - urocze szczeniaczki szukają domu! :)

Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna, ale może zacznę od początku.

Sąsiad mojej koleżanki z pracy ma 2 psy - sunia oszczeniła się 2 miesiące temu. Facet kompletnie nie interesuje się psami, nie karmi ich, nie mówiąc już o wizytach u weterynarza czy zwykłej zabawie. Wcześniej miał już kilka psów, które nagle znikały w tajemniczych okolicznościach - jednego dnia był duży czarny pies, następnego dnia go nie było, za to pojawiał się np labrador.
Koleżanka w miarę swoich możliwości stara się zaglądać do psów codziennie i je karmić - niestety jeśli facet akurat jest w domu to ją wygania..

Urodziły się 4 szczeniaki - 1 piesek i 3 sunie. Jedną z dziewcynek zabrałam ja, do oddania są jeszcze 3 maleństwa. Pieski mają już ok. 2 miesięcy, więc spokojnie można je zabrać, ładnie jedzą suchą karmę. Cały czas są na dworze, więc trzeba będzie nauczyć je załatwiania potrzeb na dworze, a nie w domu.
Psy są straszliwie zaniedbane - moja Tusia była okropnie zapchlona, miała też robaki, przez co trzeba było przesunąć pierwsze szczepienie..

Pieski będą małe - jest to miks małego kundelka z prawdopodobnie beaglem - widać to nawet po zachowaniu mojej suczki, uwielbia się bawić, szaleje ze starszą sunią

na pierwszym zdjęciu są wszystkie szczeniaki

Do oddania w dobre ręce - na terenie Warszawy jestem w stanie dostarczyć pieska wszędzie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 943080_465977856824182_116726421_n.jpg (183,1 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj__cie0238.jpg (68,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg musia i tusia.jpg (89,3 KB, 32 załadowań)
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 11:16   #3666
Fantazja1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: WARSZAWA - urocze szczeniaczki szukają domu! :)

Ja bym chętnie jednego pieska wzięła, ale jestem z wielkopolski, więc trochę to przeszkadza.
Fantazja1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 11:54   #3667
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: WARSZAWA - urocze szczeniaczki szukają domu! :)

szkoda, jednak mam nadzieję, że znajdzie się ktoś z Warszawy lub okolic
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 14:58   #3668
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: WARSZAWA - urocze szczeniaczki szukają domu! :)

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna, ale może zacznę od początku.

Sąsiad mojej koleżanki z pracy ma 2 psy - sunia oszczeniła się 2 miesiące temu. Facet kompletnie nie interesuje się psami, nie karmi ich, nie mówiąc już o wizytach u weterynarza czy zwykłej zabawie. Wcześniej miał już kilka psów, które nagle znikały w tajemniczych okolicznościach - jednego dnia był duży czarny pies, następnego dnia go nie było, za to pojawiał się np labrador.
Koleżanka w miarę swoich możliwości stara się zaglądać do psów codziennie i je karmić - niestety jeśli facet akurat jest w domu to ją wygania..

Urodziły się 4 szczeniaki - 1 piesek i 3 sunie. Jedną z dziewcynek zabrałam ja, do oddania są jeszcze 3 maleństwa. Pieski mają już ok. 2 miesięcy, więc spokojnie można je zabrać, ładnie jedzą suchą karmę. Cały czas są na dworze, więc trzeba będzie nauczyć je załatwiania potrzeb na dworze, a nie w domu.
Psy są straszliwie zaniedbane - moja Tusia była okropnie zapchlona, miała też robaki, przez co trzeba było przesunąć pierwsze szczepienie..

Pieski będą małe - jest to miks małego kundelka z prawdopodobnie beaglem - widać to nawet po zachowaniu mojej suczki, uwielbia się bawić, szaleje ze starszą sunią

na pierwszym zdjęciu są wszystkie szczeniaki

Do oddania w dobre ręce - na terenie Warszawy jestem w stanie dostarczyć pieska wszędzie!
Zgłoś to organizacji w Warszawie, oni powinni pomóc Ci z adopcją psiaków. Ponad to zajmą się rownież tym gościem, którego działania podchodzą pod paragraf.
To jedna z warszawskich fundacji.
http://psianiol.org.pl/co_robimy/projekty/patrol
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 17:45   #3669
Kleik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 191
Kocurek potrzebuje domu PILNE GDYNIA TRÓJMIASTO

Witajcie,
Potrzebujemy pomocy. Dziś będąc z psem na spacerze natknęłam się na leżącego na betonie, krzyczącego i całego oblezionego muchami koteczka. Wg mnie był ślepy tzn. myślałam, że ma wyłupane oczy. Tak mi go było żal, że zabrałam do lecznicy, byłam prawie pewna, że kotek umiera. Okazało się, że młody ma 3-5 tygodni, jest kocurkiem, zapchlonym i chorym na koci katar. Podaliśmy dzis środek przeciw pchłom, pierwszą dawkę antybiotyku, oraz witaminy. Malutki jest słaby i chudy, ale rogówka nie jest uszkodzona,jeśli zwalczy chorobę będzie normalnie żył. U mnie nie może zostać, ojciec uczulony na koty, pies w domu. Pilnie szukam dobrej duszy, która zaopiekuje się maluchem. Póżniej dodam zdjęcia.
Kontakt tutaj lub nr telefonu 608431154. Koteczek jest teraz w Gdyni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kot.jpg (69,4 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kot1.jpg (66,5 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Kleik
Czas edycji: 2013-07-04 o 20:23
Kleik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 11:19   #3670
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: WARSZAWA - urocze szczeniaczki szukają domu! :)

Zrób ogłoszenia na tablica.pl gumetree.pl alegratka.pl olx.pl wydarzenie na facebooku, na dogogmanii tam dużo osób zaglądai dobrze sprawdź domki,bo są różni ludzie..
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 20:38   #3671
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kocurek potrzebuje domu PILNE GDYNIA TRÓJMIASTO

Szukaj pomocy w kocich fundacjach, może znajdą mu chociaż dom tymczasowy... Biedny maluch.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 09:24   #3672
Kleik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 191
Dot.: Kocurek potrzebuje domu PILNE GDYNIA TRÓJMIASTO

Kotek nadal jest u mnie, szukamy domu dalej!!! Jest po 2 wizycie u weta, na której dostał glukozę, witaminy, mikro i makro elementy. Czuje się lepiej! Zaczyna chodzić, troszkę zaczął jeść. Dziś znów weterynarz będę zdawać relację na bierząco. Kto przygarnie koteczka? Jest cudowny!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kotv1.jpg (54,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kotv2.jpg (58,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kotv3.jpg (29,5 KB, 28 załadowań)
Kleik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 00:14   #3673
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Ankieta o KOTACH dla mieszkańców KRAKOWA !

up up up
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 08:52   #3674
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 197
Dot.: Ankieta o KOTACH dla mieszkańców KRAKOWA !

Wypełnione
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 10:37   #3675
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Ankieta o KOTACH dla mieszkańców KRAKOWA !

dziekuje bardzo
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-21, 17:51   #3676
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Smile Ruda suczka Pola szuka domu!

Witam

Intensywnie szukamy domu dla młodziutkiej suczki - Poli. Mała została znaleziona w pobliskich polach (stąd imię). Pies obecnie przebywa w miejscu pracy tymczasowych właścicieli. Ma swój kantorek, może wchodzić i wychodzić przez klapkę. Niestety jest pod kontrolą tylko przez pare godzin dziennie, wieczorem dodatkowo wyprowadzana jest na długi spacer. Jest to rozwiązanie na chwilę, ale na dłuższą metę obecna sytuacja jest niedopuszczalna. Poszukiwania chociażby domu tymczasowego spełzły póki co na niczym

Jest BARDZO zależna od ludzi, bardzo szybko (i mocno) się przywiązuje. Nie jest psem, który pozostawiony sam sobie zacznie kombinować, włóczyć się itd. Pola zostaje w miejscu i czeka na ludzką pomoc.

Psinka jest niezwykle spokojna, ufna, towarzyska. Nie ma problemów z nawiązaniem kontaktu ani z ludźmi, ani z innymi psami. Niestety nie dogaduje się najlepiej z kotami... Ma bardzo stabilny charakter, życiowo koncentruje się obecnie na paru metrach, i mimo że ma możliwość wychodzenia nieco dalej - nie bardzo chce z niej korzystać Za to bardzo chętnie chodzi na długie spacery z człowiekiem.

Świetnie znosi podróże samochodem. Szybko nauczyła się chodzić na smyczy.

Ceni sobie bliski kontakt z człowiekiem, jest klasyczną psią przylepą. Na powitanie obejmuje łapami udo człowieka, przytula do niego pysk i zostaje długo w takiej pozycji

No i na dodatek - jest psią pięknością, co widać na zdjęciach. Jej futro ma wszystkie odcienie rudości. Wet ocenił Polę na bardzo młodziutkiego psa. Psina ma piękny garnitur białych zębów. I frędzelki na łapkach. Waga - ok. 13 kg. Odpchlona, odrobaczona.

Obecnie Pola przebywa w powiecie kieleckim. Ale poszukiwania dobrego domu nie znają granic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0014.jpg (129,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0010.jpg (159,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0009.jpg (167,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0007.jpg (165,2 KB, 16 załadowań)
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 16:42   #3677
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Nieśli bezinteresowną pomoc - teraz sami jej potrzebują.

Monika i Paweł pomocą dla zwierząt zajmują się już kilka lat. Przez długi czas działali w organizacji pro zwierzęcej, ratując, lecząc oraz dając schronienie skrzywdzonym zwierzętom. Część z nich znalazła kochające domy, a te mniej adopcyjne, stare, kalekie, zostały pod ich opieką. Niestety ich sytuacja finansowa jest ciężka - oboje zostali bez pracy, a do wykarmienia pozostało im 10 psów i 5 kotów. Jedyne o co proszą to karma dla ich podopiecznych. Adres do wysyłki będzie podawany indywidualnie.
Z góry dziękujemy za zainteresowanie oraz wsparcie, to dla nich bardzo wiele znaczy.

nr. kontaktowy: 507935349

Opis psiaków:
1. Gapa - leżała pod kościołem, wszyscy przechodzili obok nie zwracając uwagi na chorego potrzebującego pomocy psa. Dopiero jedna kobieta zlitowała się nad nią i udzieliła jej pomocy.
2. Zuzia - odebrana od kobiety nadużywającej alkoholu.
3. Pchełka - jej tylne łapki zostały ucięte przez kose/kosiarkę. Nie udzielono jej medycznej pomocy, kikuty same się zabliźniły. Została zabrana "właścicielowi" który nie zapewnił jej odpowiedniej opieki.
4. Zeus - jego "właściciele" głodzili go, psiak mając 1,5 roku ważył 11kg.
5. Joźin - został znaleziony na bagnach. Miał połamaną miednicę oraz ślady po śrucie.
6. Maks - został potrącony przez samochód, miał potworne złamanie tylnej łapy, dodatkowo był przestraszony i nie dał do siebie podejść. Na szczęście zaufał człowiekowi, a łapa została wyleczona.
7. Borys - został porzucony w lesie, wychudzony ledwo stał na nogach. Monika z Pawłem podjęli szybką decyzje żeby zabrać go do weterynarza. Psiak ze spokojem zniósł podróż samochodem. U lekarza okazało się, że ma zapalenie uszu oraz łojotokowe zapalenie skóry.
8. Misio - mieszkał pod balkonem, psiak był niesamowicie dziki. Niestety nadal jest bardzo nieufny.
9. Nena - spanielka z pseudohodowli.
10. Kajtek - to ofiara wakacji.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/240370512754410/

Album ze zdjęciami:
https://www.facebook.com/events/2403...0394109418717/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PlakatM.jpg (195,9 KB, 38 załadowań)
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 14:50   #3678
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Nakarm 300 psów jednym klikiem

Bardzo proszę o pomoc w wygraniu konkursu w Krakvecie - można jednym klikiem zapewnić karme 300 bezdomnym psom:

"Prosimy Was Kochani o pomoc dla tych naszych czteronożnych podopiecznych.
Jest ich zawsze u nas około 300 sztuk.
Zbieramy je z Polski, z miejsc gdzie nie mogą liczyć na pomoc nikogo.
Mamy psy praktycznie z całej Polski.
Dawniej Boguszyce to było moloch (ponad 800psów). Obecnie pod zarządem Naszej Fundacji staramy się trzymać w granicach ok 300 sztuk.
Mamy psy, za które nikt nie płaci miesiecznej stawki - a my leczymy je, socjalizujemy i szukamy im domów - najwspanialszych.
Nasze BOGUSZAKI są obligatoryjnie sterylizowane, szczepione i chipowane.
Jeśli pies wymaga leczenia specjalistycznego - leczymy go.
Biorąc psa pod swoją opiekę, bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za niego.
Nie uciekamy się do tego minimum. Staramy się zapewnić naszym BOGUSZAKOM godny byt i dbamy o ich zdrowie. Każdy jest nasz, Każdy ma swoje imie.
Nasze schronisko to nie kojce. Nasze psy mieszkają w grupach - w pomieszczeniach. Śpią na kanapach, legowiskach. Te w kojcach to takie, które są nowe i systematycznie oswajamy je z mieszkaniem w domu. Oddajemy psy głównie do domów - stąd nasze psy muszą umieć się zachować w 4 ścianach u człowieka.

Dziennie BOGUSZAKI zjadają ponad 120 kg karmy.

POMOŻECIE WYGRAĆ KARMĘ z KrakVetu?
Zróbcie to dla nich.
My poświęcamy się dla nich dzień w dzień. Ta karma z konkursu KrakVetu na chwilę da nam skupić się tylko na zdrowiu i socjolizacji naszych biedaków.
Ostatnie przypadki psów, które trafiły do nas wyciagneły nas finansowo totalnie. Duży pies = duże koszta obsługi weterynaryjnej.
A tu ostatnio same wielkopsy nam "wpadły", ale nie było alternatywy i musieliśmy im pomóc."

Jak głosować:


Oddawanie głosów jest BEZPŁATNE.
KLIKA należy oddać na Forum organizatora:

http://www.krakvet.pl/forum/viewtopi...de3a79b8704a5b


1. Wejdź na: http://www.krakvet.pl/forum/ucp.php?mode=register

2. Zarejestruj się i podaj prawdziwy adres e-mail.

3. Wejdź na swoja pocztę podaną przy rejestracji i aktywuj rejestrację na forum.

4. Zaloguj się.

5. Napisz jakiś post na:http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=16773

6. Wejdź na http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=16773 i kliknij na Fundację Ostatnia Szansa ( schronisko Boguszyce Małe )

W imieniu tych 300 psów z Boguszyc prosimy WAS o Mobilizację, o Głosy ... Wygrajmy dla nich tą TONĘ KARMY !!!
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-27, 20:07   #3679
ivy_chance
Raczkowanie
 
Avatar ivy_chance
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 356
POMOCY! Mała suczka (3-4 miesiące) szuka domu. NOWY SĄCZ

Witajcie dzisiaj znaleźliśmy z moim chłopakiem małą suczkę, błąkała się biedna po ulicy co chwilę była prawie potrącana przez samochód. Wzieliśmy ją i zawieźliśmy do weterynarza gdzie po badaniu okazało się, że jest całkowicie zdrowa. Szukamy dla niej nowego domu. Jest bardzo ładna, mała (ok 3-4 miesiące), ma brązową sierść i śliczną mordkę. Chciałam się zorientować czy w ogóle ktoś znalazłby się kto by ja mógł przygarnąć. Jutro postaram się dodać jakieś zdjęcia. Bardzo proszę kogokolwiek o pomoc gdyż niestety nie mamy warunków by pieska zatrzymać
__________________
Październik miesiącem zmian!
Świadoma pielęgnacja włosów: październik 2011
Pole dance: październik 2014


Cele: Allegra, Handspring, Extended Butterfly, szpagat, stanie na rękach!
ivy_chance jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 15:20   #3680
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Nieśli bezinteresowną pomoc - teraz sami jej potrzebują.

Może ktoś z Was ma w domu otwartą karmę, której wasz zwierzak z jakiegoś powodu nie chce/nie może jeść? I byłby w stanie ją wysłać?
Zwierzaki oraz ich opiekunowie będą bardzo wdzięczni za pomoc
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 17:27   #3681
Nunum
Rozeznanie
 
Avatar Nunum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 812
Dot.: Ankieta o KOTACH dla mieszkańców KRAKOWA !

.
__________________
Słodycze i niezdrowe jedzenie
Waga w dół !
...

Edytowane przez Nunum
Czas edycji: 2014-09-04 o 17:39
Nunum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 09:48   #3682
Domino12
Przyczajenie
 
Avatar Domino12
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Masz stara nieprzemakalna niepotrzebna kurtke?? wejdz koniecznie

Czy akcja jest aktulna? Jeśli tak chętnie wezmę w niej udział!

_________________________ _______
Niepowtarzalne t-shirty męskie na każdy portfel!

Edytowane przez Domino12
Czas edycji: 2013-10-28 o 19:51
Domino12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 21:39   #3683
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Interwencja w Częstochowie - koszmar prawie 60 królików!

https://www.facebook.com/media/set/?...0393280&type=1

Cytat:
Kochani, zapewne zauważyliście naszą 3 dniową nieobecność na FB.
Nie pojechaliśmy na wakacje - trzecią dobę zajmujemy się blisko 60 królikami.
Na potrzeby postępowania nie ujawniamy danych właścicieli oraz ważnych dla sprawy szczegółów.

Zanim kupisz jakiekolwiek zwierzę od hodowcy, sprawdź w jakich warunkach przebywają zwierzęta. Nie sugeruj się ustawionymi zdjęciami ze stron internetowych hodowców.
W większości przypadków to „ustawki” na potrzeby sprzedaży. Tak było też w tym przypadku.

Zwierzęta stłoczone w nieludzki sposób, bez możliwości poruszania się, baaa nawet swobodnego położenia.
Temperatura wewnątrz pomieszczenia sięgająca 50 C.
Warunki po prostu cieplarniane – jak w szklarni !!!
Odór amoniaku niewyobrażalny !!!
Ciężko było wytrzymać tam kilka minut bez wychodzenia na zewnątrz w celu zaczerpnięcia powietrza.
Amoniak szczypał w oczy i gardła.
Przytłaczała nas niewyobrażalna ilość much.
Były ich miliardy !!!
Do tego brak oświetlenia. Niektóre króliki przebywały w całkowitej ciemności.

W takich warunkach od wielu miesięcy – może nawet lat, żyło blisko 60 zwierząt.
Króliki zostały czasowo odebrane.
Na miejscu ciężko było ocenić nam stan zwierząt.

Ogrom tragedii ujawnił się nam następnego dnia, gdy zaczęliśmy obdukcję zwierząt i sprzątanie klatek.
Wyjaśniła się zagadka skąd wzięła się taka ilość much.

Cała powiedzmy „podściółka”, na której zmuszone były żyć zwierzęta aż ruszała się od larw much !!!
Smród był niewyobrażalny !!!

Wielomiesięczny brak oczyszczania klatek i cieplarniane warunki panujące w hodowli były idealne do rozwoju grzybów w klatkach.
Na dnie każdej z nich rosły grzyby, roiło się od larw much w różnych stadiach rozwoju.

Ciężko to opisać słowami.

Same zwierzęta skrajnie zaniedbane.
Pod warstwą dobrze na pierwszy rzut oka wyglądającego futerka, kryje się skorupa skołtunionej sierści.
W wielu przypadkach uniemożliwiająca zwierzętom poruszanie się.
Ale aby to stwierdzić, trzeba każdego króliczka dotknąć, bo jest to niewidoczne.
Wszystkie zwierzęta mają nienormalnie poprzerastane pazury.
A króliczki, to takie czyste zwierzątka – jak można było im to zrobić !!!

Kilka zwierząt przejawia objawy choroby psychiczne spowodowanej ciągłym zamknięciem.
Kiwają główkami ruchem wahadłowym – tak samo jak zwierzęta w zoo.
Jest to zachowanie przymusowe, nad którym króliczki nie panują.
Kiwają się nawet w trakcie jedzenia

Kochani,
Taka ilość królików wymaga od nas masy pracy.
Samo karmienie i pojenie zwierząt zajmuje blisko 5 godzin dziennie.

Ciągnie to za sobą również ogromne nakłady finansowe i tu nasza OGROMNA PROŚBA do Was o pomoc !!!

Czego potrzebujemy:
- poideł dla gryzoni – w każdej ilości !!!!!!!
To bardzo ważne. Króliczki bardzo dużo piją.
Część poideł jest niesprawna a na zakup nowych nas nie stać !!!

- siana w każdej ilości !!!

- granulatu dla królików – w każdej ilości !!!

- podściółki dla dużych gryzoni – bardzo dużo !!!

- KLATEK !!! Jeśli ktoś z was posiada nieużywana klatkę, błagamy o przekazanie jej nam.
Część zwierząt rozdzieliliśmy, ale wiele z nich wciąż zmuszona jest żyć w ciasnocie i pilnie potrzebujemy klatek !!!

- kojcy wybiegowych, lub ogrodzeń aby móc wypuścić zwierzęta.

Sami widzicie, ze potrzeby są olbrzymie absolutnie przekraczające nasze możliwości – prosimy więc o wsparcie finansowe dla króliczków, aby móc to wszystko kupić !!!

Dary dla króliczków można przynosić i zostawiać (z opisem „dla OTOZ”) w :
- Przychodnia weterynaryjna „Animals” ul. P.O.W 33 (obok focha) godziny: 9-19
- Gabinet weterynaryjne „Eskulap” ul. Aleja Niepodległości 41 B (przy estakadzie) godziny: 9-13 i 15-19

Każda złotówka dla króliczków na:
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt
OTOZ Animals – Inspektorat w Częstochowie
ul. Jana III Sobieskiego 11/35
42-217 Częstochowa

Nr. konta:
23 1540 1014 2003 7321 9619 0001
PayPal:
issiwet@gmail.com

Dane do wpłat zagranicznych:
IBAN.: PL23154010142003732196190 001
BIC.: EBOSPLPW
PayPal.: issiwet@gmail.com












__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 19:10   #3684
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Ruda suczka Pola szuka domu!

ogłoszenie nieaktualne, z radością donoszę, że Pola znalazła super dom
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 16:26   #3685
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: POMOCY! Mała suczka (3-4 miesiące) szuka domu. NOWY SĄCZ

i jak?udało się znaleźć dom dla suni ?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:05   #3686
ivy_chance
Raczkowanie
 
Avatar ivy_chance
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 356
Dot.: POMOCY! Mała suczka (3-4 miesiące) szuka domu. NOWY SĄCZ

Tak, udało się Wzięła ją polska rodzina z Niemiec
__________________
Październik miesiącem zmian!
Świadoma pielęgnacja włosów: październik 2011
Pole dance: październik 2014


Cele: Allegra, Handspring, Extended Butterfly, szpagat, stanie na rękach!
ivy_chance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 14:16   #3687
Lilith_s
Raczkowanie
 
Avatar Lilith_s
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 34
Dot.: Ankieta o KOTACH dla mieszkańców KRAKOWA !

Mam nadzieję, że wciąż aktualne wypełnione
__________________
Nie sztuka dostrzec sukę w oczach damy, ale uszanować damę w oczach suki.

The One Year Challenge:
Matura 2014! Przyszła studentka weterynarii
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Lilith_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 13:26   #3688
_Desolation
Zakorzenienie
 
Avatar _Desolation
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 629
Dot.: Ankieta o KOTACH dla mieszkańców KRAKOWA !

Wypełniłam chociaz nie wiem czy aktualna była
__________________
Roguc mym Bogiem,
Coma nałogiem
,
muzyka postawą,
koncerty zabawą

narCOMAnka

http://www.youtube.com/watch?v=mf97F-SpBQU

Życie motocyklisty nie liczy się w latach tylko w kilometrach

_Desolation jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 18:46   #3689
nozka38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 18
Nieśli bezinteresowną pomoc - teraz sami jej potrzebują.

Witam
Jak potoczyly sie sprawy ? Czy dalej potrzebna jest pomoc?


......................... ................

Zawsze jestes piekna silna i najwazniejsza!
Pamietaj!
nozka38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 07:01   #3690
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Nieśli bezinteresowną pomoc - teraz sami jej potrzebują.

Kilka osób zadeklarowało pomoc i tą pomoc przekazało Potrzeba chwilowo zaspokojona, jednak gromadka jest spora i szybko wchłania jedzenie. Każda dodatkowa pomoc na pewno się przyda.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzaki w potrzebie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-22 23:07:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.