Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-13, 14:09   #1561
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
A ja zauwazylam, ze swiat jakos sie skurczyl.

Niedzielny obiad u tesciow co prawda oznacza podroz samolotem, ale mamy obcykane rozklady lotow, swoje kosmetyki i ubrania na miejscu, trasy z i na lotnisko tez juz na pamiec wyryte. To brzmi jak wielka wyprawa, a tak naprawde wystarczy torebka pod pache, paszport i telefon. Pamietam jeszcze z Polski, ze 20 minut pociagiem do sasiedniego miasta bylo wycieczka. Teraz mieszkajac w Europejskich stolicach Madryt/Londyn, 20 minut od domu nie wiem czy sobie kawe kupie. Czlowiek sie przyzwyczaja do tych odleglosci.



Sa tez i minusy, trzeba jednak planowac z duzym wyprzedzeniem, kupic bilety, zarezerowac parking itp. Ile razy mi sie zdarzylo zaplanowac swietny outfit, po czym oczywiscie w ostatniej chwili zorientowalam sie, ze sukienka zostala w innej garderobie, w innym domu. Teraz prowadze wirtualna szafe w apce, zeby wiedziec co gdzie jest. Dzieciom wydaje mi sie, ze nie sluzy takie zycie. Probuje im wbic do glowy, ze to okej miec wiecej niz jeden pokoj, wiecej niz jedno lozko. Z punktu widzenia doroslych oczywiscie, ze wiecej nieruchomosci rowna sie lepiej, ale maluchy jednak potrzebuja zakotwiczenia i stabilizacji. Tak wiec to tak slodko-gorzko.
No jasne, że teraz jest łatwiej. Apki widzę, że masz obcykane i mocno ogarnięte, super, że są takie możliwości ja natomiast nie lubię latać/długo jeździć. Lubię podróżować, ale jak już dostanę się z punktu A do punktu B. Tak samo lubię mieć wszystko na miejscu i trochę sobie nie wyobrażam mieć wszystkiego tak "porozwalanego". Oczywiście mówię z punktu widzenia aktualnej mojej sytuacji - jakby trzeba było, to do wielu rzeczy bym się przyzwyczaiła pewnie, ludzie tak już mają

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-13, 21:38   #1562
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
To ja tylko raz nadwyrężyłam kostkę i nie mogłam ćwiczyć kilka dni. Ależ to było wybawienie!
U mnie w mieście był taki powalony ortopeda. Kiedys wylądowałam na izbie przyjęć z poobijaną ręką (już nawet nie pamiętam czy na rowerze upadłam czy coś tam) i akurat trafiłam na niego. Spojrzał najpierw na tę rękę i powiedział 'no chyba sobie te siniaki jakimiś pastelami namałowałaś żeby na wfie nie ćwiczyć, co?'
Nie było to prawdą ale nie powiem.. pomysł mi podsunął.

Cześć Didalia
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-13, 22:07   #1563
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez minttee Pokaż wiadomość
U mnie w mieście był taki powalony ortopeda. Kiedys wylądowałam na izbie przyjęć z poobijaną ręką (już nawet nie pamiętam czy na rowerze upadłam czy coś tam) i akurat trafiłam na niego. Spojrzał najpierw na tę rękę i powiedział 'no chyba sobie te siniaki jakimiś pastelami namałowałaś żeby na wfie nie ćwiczyć, co?'
Nie było to prawdą ale nie powiem.. pomysł mi podsunął.

Cześć Didalia
Ale by mnie kusiło tak potem zrobić

Za to dziś na siłowni było super, jednak mi tego brakowało.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 00:35   #1564
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ale by mnie kusiło tak potem zrobić

Za to dziś na siłowni było super, jednak mi tego brakowało.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Rzezbe robisz?
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 01:33   #1565
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cześć dziewczyny, mogę tak w środku nocy? Tez nie lubiłam wfu w szkole, od zawsze pomysł dawania ocen z bieganie czy robienie fikołków wydawał mi się absurdalny. Teraz za to lubię różne aktywności i lubię ćwiczyć, bez nauczyciela z dziennikiem jakoś lżej
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 06:33   #1566
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę tak w środku nocy? Tez nie lubiłam wfu w szkole, od zawsze pomysł dawania ocen z bieganie czy robienie fikołków wydawał mi się absurdalny. Teraz za to lubię różne aktywności i lubię ćwiczyć, bez nauczyciela z dziennikiem jakoś lżej
Hej! ☺
Coraz więcej nas tutaj.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 08:27   #1567
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez minttee Pokaż wiadomość
Rzezbe robisz?
Można tak powiedzieć. Raczej chcę trochę wymodelować i ujędrnić. No i oczywiście redukcja
Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę tak w środku nocy? Tez nie lubiłam wfu w szkole, od zawsze pomysł dawania ocen z bieganie czy robienie fikołków wydawał mi się absurdalny. Teraz za to lubię różne aktywności i lubię ćwiczyć, bez nauczyciela z dziennikiem jakoś lżej
Mnie się spodobało dopiero na studiach, jak mogłam wybrać sobie, co chcę robić.

Witamy, witamy!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-14, 21:35   #1568
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę tak w środku nocy? Tez nie lubiłam wfu w szkole, od zawsze pomysł dawania ocen z bieganie czy robienie fikołków wydawał mi się absurdalny. Teraz za to lubię różne aktywności i lubię ćwiczyć, bez nauczyciela z dziennikiem jakoś lżej
O, cześć!
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-15, 10:32   #1569
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Czesc, mozna sie do Was dosiasc?
W tytule watku jest "dla kazdego", ale wole sie upewnic.

Brakuje mi takiego miejsca w internecie, gdzie mozna sobie pogadac o wszystkim i o niczym, bez cisnienia i oceniania.
Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę tak w środku nocy? Tez nie lubiłam wfu w szkole, od zawsze pomysł dawania ocen z bieganie czy robienie fikołków wydawał mi się absurdalny. Teraz za to lubię różne aktywności i lubię ćwiczyć, bez nauczyciela z dziennikiem jakoś lżej
Witam nowe dziewczyny Fajnie, że jest nas tu coraz więcej

Ja za aktywnością sportową nie przepadałam nigdy - nigdy też nie znalazłam dyscypliny, która dawałaby mi radość i satysfakcję Byłam niezła z gimnastyki i dość dobrze pływałam, ale całym sercem nienawidziłam za to koszykówki i siatkówki. To raczej nie są sporty dla ludzi mających 1,52 cm Szczególną niechęć mam do ciężkiej piłki do koszykówki- jak sobie przypomnę niezliczoną ilość swoich wybitych/potłuczonych palców...
Lubię pojeździć na rowerze, na rolkach ale regularne treningi mnie nie kręcą
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-17, 20:37   #1570
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Najlepszego na święta!!!
My w tym roku spędzamy w domu, nie odwiedzamy nikogo, w końcu możemy wsypać się , najeść i zaliczać spacerki. Zawsze na święta mi tego brakowało,bo trzeba było zaliczyć cała rodzinkę. Co ciekawe nawet prezenty mamy symboliczne...jakoś tak lepiej jest.

Co ciekawe ja w szkole równie nie lubiłam wf. Zawsze byłam ta najsłabsza. No oprócz pływania, bo to akurat lubię i dodatkowo ćwiczyłam. Teraz zaś lubię to chodzenie na jogę, zumbę - poprawia mi to humor i generalnie dobrze działa na kręgosłup . Na rowerze, rolkach niestety teraz nie mogę jeździć przez alergię, ale poczekam do czerwca, lipca i spróbuję od nowa.
No i wyciągnęłam się w wyszukiwanie idealnego stroju sportowego...

@panirobot bardzo współczuję śmierci psa. Przytulam mocno.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

A tu trochę fotek z naszych spacerków
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.

Edytowane przez magdaka13
Czas edycji: 2022-04-17 o 20:32
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-17, 20:39   #1571
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220417_143206.jpg (245,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220417_150501.jpg (338,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20220417_143135.jpg (217,6 KB, 46 załadowań)
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.

Edytowane przez magdaka13
Czas edycji: 2022-04-17 o 20:41
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-19, 08:13   #1572
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Dzień dobry w ten deszczowy wtorek

My już kolejne święta spędziliśmy na naszych warunkach, czyli prawdziwy relaks w domu zamiast rozjazdów i siedzenia za stołem w gościach Były i filmy i seriale, książka, spacery, krzyżówki, ba! nawet i gry na kompie, aż się sama sobie dziwię, bo mnie ogólnie do żadnych gier nigdy nie ciągło W końcu też miałam czas, żeby przysiąść na spokojnie i zrobić sobie jakieś tam małe zakupy online, bo na co dzień oczywiście albo zapominam albo czasu brakuje.
Takie spokojne święta bez spiny to ja lubię
Upiekłam też sernik z kokosem i zrobiłam sałatkę, jak zwykle za dużo, więc będziemy ją jeść chyba cały tydzień

A jak tam u Was?
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 08:22   #1573
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Dzień dobry w ten deszczowy wtorek

My już kolejne święta spędziliśmy na naszych warunkach, czyli prawdziwy relaks w domu zamiast rozjazdów i siedzenia za stołem w gościach Były i filmy i seriale, książka, spacery, krzyżówki, ba! nawet i gry na kompie, aż się sama sobie dziwię, bo mnie ogólnie do żadnych gier nigdy nie ciągło W końcu też miałam czas, żeby przysiąść na spokojnie i zrobić sobie jakieś tam małe zakupy online, bo na co dzień oczywiście albo zapominam albo czasu brakuje.
Takie spokojne święta bez spiny to ja lubię
Upiekłam też sernik z kokosem i zrobiłam sałatkę, jak zwykle za dużo, więc będziemy ją jeść chyba cały tydzień

A jak tam u Was?
U mnie były dokładnie takie same święta
Tylko zamiast sernika była babka i szarlotka z budyniem był też pasztet i chrzan ubijany na parze z jajkiem ☺ barszcz biały też machnęłam.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 08:34   #1574
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie były dokładnie takie same święta
Tylko zamiast sernika była babka i szarlotka z budyniem był też pasztet i chrzan ubijany na parze z jajkiem ☺ barszcz biały też machnęłam.
Barszcz też był - u nas tż jest od żurku
W planie miał jeszcze zrobić jajka w kremie chrzanowym, ale uznaliśmy, że w sumie to nie będzie kiedy tego zjeść i mu się upiekło

A jaki pasztet robiłaś?

Ja dziś będę próbować smalczyk z fasoli, do tego mam zamiar upiec domowe kajzerki Nigdy nie próbowałam takich rzeczy z fasoli, a czytałam dużo pozytywnych opinii.
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 09:00   #1575
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Barszcz też był - u nas tż jest od żurku
W planie miał jeszcze zrobić jajka w kremie chrzanowym, ale uznaliśmy, że w sumie to nie będzie kiedy tego zjeść i mu się upiekło

A jaki pasztet robiłaś?

Ja dziś będę próbować smalczyk z fasoli, do tego mam zamiar upiec domowe kajzerki Nigdy nie próbowałam takich rzeczy z fasoli, a czytałam dużo pozytywnych opinii.
Miałam trochę zamrożonego mięsa drobiowego z rosołu, więc wykorzystałam, dołożyłam trochę wątróbki i pycha wyszedł ☺

Zabieram się za ten smalczyk z fasoli już ładne kilka lat, jak zrobisz to daj znać jak wyszło ☺
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 09:08   #1576
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Miałam trochę zamrożonego mięsa drobiowego z rosołu, więc wykorzystałam, dołożyłam trochę wątróbki i pycha wyszedł ☺

Zabieram się za ten smalczyk z fasoli już ładne kilka lat, jak zrobisz to daj znać jak wyszło ☺
Ok, dam znać
Lubię domowe pasztety, i o ile robiłam już takie warzywne z cukinii czy selera, to zupełnie nie mam wprawy w tych typowo mięsnych, zawsze się boję, że coś sknocę albo źle doprawię i na darmo tyle mięsa pójdzie
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 09:15   #1577
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Moja mama robiła taki smalec i była bardzo zadowolona. Ja smalcu nie tknę nawet z fasoli, więc niestety z doświadczenia się nie wypowiem

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 09:17   #1578
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

i po świętach!
mam przesyt mięsny;p
przez dwa dni non stop szyneczka, kotlet, bigos, pasztet...

ze słodyczami nie przesadziłam, ciasta o dziwo mało jadłam.

ale to mięso za dużo, bleeeee

robię detox xd
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 09:20   #1579
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Ok, dam znać
Lubię domowe pasztety, i o ile robiłam już takie warzywne z cukinii czy selera, to zupełnie nie mam wprawy w tych typowo mięsnych, zawsze się boję, że coś sknocę albo źle doprawię i na darmo tyle mięsa pójdzie
Pasztet zawsze możesz sobie spróbować przed włożeniem do pieca, w końcu to ugotowane mięso pieprz zwykły i ziołowy, sól, chili, majeranek i ciut gałki muszkatołowej to gwarancja pysznego pasztetu
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-19, 19:52   #1580
Didalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 134
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Dzień dobry w ten deszczowy wtorek

My już kolejne święta spędziliśmy na naszych warunkach, czyli prawdziwy relaks w domu zamiast rozjazdów i siedzenia za stołem w gościach Były i filmy i seriale, książka, spacery, krzyżówki, ba! nawet i gry na kompie, aż się sama sobie dziwię, bo mnie ogólnie do żadnych gier nigdy nie ciągło W końcu też miałam czas, żeby przysiąść na spokojnie i zrobić sobie jakieś tam małe zakupy online, bo na co dzień oczywiście albo zapominam albo czasu brakuje.
Takie spokojne święta bez spiny to ja lubię
Upiekłam też sernik z kokosem i zrobiłam sałatkę, jak zwykle za dużo, więc będziemy ją jeść chyba cały tydzień

A jak tam u Was?
Tez nie lubie objazdowych swiat. Moge podejmowac u siebie gosci nie ma problemu, ale wizytacje na konkretna godzine nie bardzo. Dla mnie najwazniejsze, ze spedzilam Swieta z dziecmi. Na codzien opiekuje sie tylko jednym, drugie mieszka ze swoim tata. Na szczescie udalo sie nam dogadac, ze mialam oboje na caly tydzien.

Nie robilam gory jedzenia, 2-3 dania i starczy. Nie chcialam zeby mi sie salatka jarzynowa po nocach snila.

@Melike znam bardzo dobrze ten smalec z fasoli. Nie ma z nim duzo roboty, a wychodzi calkiem smaczny.
Didalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 18:14   #1581
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

My święta spędziliśmy głównie w domu. Posiedzieliśmy trochę z moim bratem, bo rodzice się pochorowali i leżeli w łóżkach.
Była tradycyjna sałatka jarzynowa i makaronowa z kurczakiem Na słodko-tarta z mascarpone. Wszystkiego tak akurat Pojedliśmy, ale się nie przejedliśmy.

Dziś wstawiliśmy nasz pierwszy zakwas na chleb. Zobaczymy, co z niego wyjdzie

Im jesteśmy starsi, tym większą mamy potrzebę jeść zdrowiej. Coraz bardziej doceniamy domowe, samodzielnie przygotowane posiłki Studenckie czasy jedzenia byle czego i tańszego chyba minęły nam bezpowrotnie Żołądki i wątroby już nie te
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023

Edytowane przez gothka152
Czas edycji: 2022-04-21 o 18:15
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 21:25   #1582
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
My święta spędziliśmy głównie w domu. Posiedzieliśmy trochę z moim bratem, bo rodzice się pochorowali i leżeli w łóżkach.
Była tradycyjna sałatka jarzynowa i makaronowa z kurczakiem Na słodko-tarta z mascarpone. Wszystkiego tak akurat Pojedliśmy, ale się nie przejedliśmy.

Dziś wstawiliśmy nasz pierwszy zakwas na chleb. Zobaczymy, co z niego wyjdzie

Im jesteśmy starsi, tym większą mamy potrzebę jeść zdrowiej. Coraz bardziej doceniamy domowe, samodzielnie przygotowane posiłki Studenckie czasy jedzenia byle czego i tańszego chyba minęły nam bezpowrotnie Żołądki i wątroby już nie te
Chleb na własnym zakwasie jest boski ☺
Swego czasu tylko taki jedliśmy, teraz mniej czasu i jakoś rzadziej robię.
Robisz żytni?
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 21:35   #1583
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Kurcze chyba nie miałam takiego etapu w życiu, a przynajmniej nie trwającego dłużej niż miesiąc. Oczywiście gdyby mi KTOŚ przyrządzał smaczne i zdrowe posiłki, to co innego.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 20:47   #1584
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość

Im jesteśmy starsi, tym większą mamy potrzebę jeść zdrowiej. Coraz bardziej doceniamy domowe, samodzielnie przygotowane posiłki Studenckie czasy jedzenia byle czego i tańszego chyba minęły nam bezpowrotnie Żołądki i wątroby już nie te
U mnie tak samo

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Chleb na własnym zakwasie jest boski ☺
Swego czasu tylko taki jedliśmy, teraz mniej czasu i jakoś rzadziej robię.
Robisz żytni?
Imp, daję znać, że smalczyk całkiem ok wyszedł, szczególnie ze świeżutkim pieczywem Raz na jakiś czas myślę, że będę przyrządzać, ale nie jest to wielkie WOW dla mnie, dużo bardziej wolę pasztet z cukinii jeśli chodzi o takie domowe smarowidła do chleba
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 21:05   #1585
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Meli, dzięki za cynk muszę spróbować, żeby ocenić z własnej perspektywy.

Ja ze smarowideł niedomowych kocham pasty warzywne Wawrzyniec
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 21:42   #1586
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Ooo pasztet domowy też bym wrąbała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 18:59   #1587
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Meli, dzięki za cynk muszę spróbować, żeby ocenić z własnej perspektywy.

Ja ze smarowideł niedomowych kocham pasty warzywne Wawrzyniec
Nie znam tych past, gdzie można je dostać?
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-23, 20:02   #1588
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez MeIike Pokaż wiadomość
Nie znam tych past, gdzie można je dostać?
W Lidlu i Biedronce, ale raczej na rzutach, niż w stałej ofercie
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-24, 10:49   #1589
MeIike
Zadomowienie
 
Avatar MeIike
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 147
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
W Lidlu i Biedronce, ale raczej na rzutach, niż w stałej ofercie
Dzięki, dzisiaj akurat będę w Biedrze to zerknę
MeIike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 17:34   #1590
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Miejsce dla każdego- pogaduchy, ploteczki

Brakuje mi czasem Biedry, serio. Szczególnie tych wszystkich wypasionych hummusow z odjechanymi smakami. Niby sama tez robię, choć ostatnio to jakby średnio mi życie wychodzi, to kuchenne tez.

Ten smalczyk z fasoli kiedyś robiłam często i raz nawet wkręciłam znajomego ze wcale nie warzywny :P
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-21 10:39:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.