Druty - podstawy, ściegi - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-23, 19:05   #361
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

no ale wydawaloby sie ze bukle moglaby byc drozsza niz normalnie, a ja zadnej innej za 3zl nie widzialam
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:41   #362
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

To prawda ale ze składu doczytałam się, że to same sztuczne włókna. Tymczasem "moja " ma 80% wełny, powinna być ciepła. Poza tym lubię kupować w tym sklepie, wybór duży a obsługa szybka, ceny porównywalne do innych sklepów.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 20:53   #363
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
To prawda ale ze składu doczytałam się, że to same sztuczne włókna. Tymczasem "moja " ma 80% wełny, powinna być ciepła. Poza tym lubię kupować w tym sklepie, wybór duży a obsługa szybka, ceny porównywalne do innych sklepów.
na sweterek to zdecydowanie fajniejsza sie wydaje Twoja, ale czasem czlowiek robi np takiego misiaka, to mozna i ze sztucznego
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 13:32   #364
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Tak masz rację a ponadto szpule są duże i pewnie na niejednego misiaka wystarczy.Sama się kiedyś nad nią zastanawiałam ale wydaje mi się, że jakoś tych pętelek ma mało, jakaś taka mało "buklowata "jak na mój gust.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 19:54   #365
eowyn1990
Raczkowanie
 
Avatar eowyn1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 85
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Być może źle szukam, jeśli tak to mnie nie zjedzcie robię sobie komin na drutach i za chiny nie wiem jak go powinnam zakończyć, tzn połączyć ze sobą oba końca. Ktoś podpowie?
eowyn1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:00   #366
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Szukaj pod haslem szczepianie oczek

http://maba-handmade.blogspot.co.uk/...we-szycie.html

tutaj znalazlam ten sposób.
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:13   #367
eowyn1990
Raczkowanie
 
Avatar eowyn1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 85
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

racja! nie wiedziałam jak to wpisać w google zawsze robiłam proste szaliki, a teraz chcę się zabrać za coś bardziej ambitnego, dopiero się uczę. Dzięki za podpowiedz

a jak z pierwszym oczkiem? powinnam je przerzucić czy przerobić, mnie babcia w sumie uczyła przerabiania wszystkich po kolei, a ostatnie zawsze prawe. Ja robię 1 rząd - oczka prawe, 2 rząd - oczka lewe. Jak ktoś ma lepszy pomysł niech podrzuci bo chciałabym w tym roku wziąć się za druty na poważnie

Edytowane przez eowyn1990
Czas edycji: 2012-11-14 o 08:30
eowyn1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 09:28   #368
natkulec
Zadomowienie
 
Avatar natkulec
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa :)
Wiadomości: 1 653
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witajcie!
Mam do Was prośbę, chciałam zrobić dla córeczki sukienkę na ramiączkach, kiedyś robiłam trochę na drutach, ale to takie proste rzeczy typu szalik Już zaczęłam robić, ale zapomniałam jak zrobić wycięcie pod pachami i dekolt. Pewnie gdzieś w tym temacie o tym piszecie, ale nie jestem w stanie przeczytać całego. Może to błahy problem i może bym coś wykombinowała, ale lepiej mi sie robi jak mam to rozrysowane. Pomoże mi ktoś???
Pozdrawiam
__________________
natkulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:23   #369
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez natkulec Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam do Was prośbę, chciałam zrobić dla córeczki sukienkę na ramiączkach, kiedyś robiłam trochę na drutach, ale to takie proste rzeczy typu szalik Już zaczęłam robić, ale zapomniałam jak zrobić wycięcie pod pachami i dekolt. Pewnie gdzieś w tym temacie o tym piszecie, ale nie jestem w stanie przeczytać całego. Może to błahy problem i może bym coś wykombinowała, ale lepiej mi sie robi jak mam to rozrysowane. Pomoże mi ktoś???
Pozdrawiam
mozesz zrobic prosto i potem dorobic szelki - z przodu troche wyzej niz z tylu, gubiac kilka oczek przy rozdzielaniu na przod i tyl, zeby uzyskac wciecie na pache, a jesli chcesz ladniej to modelujac wciecie pod pacha... albo zrobic i wciecie i dekolt wg np takiego schematu:
http://abc_robotek_na_drutach.republ...zielne_05.html
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:30   #370
natkulec
Zadomowienie
 
Avatar natkulec
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa :)
Wiadomości: 1 653
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
mozesz zrobic prosto i potem dorobic szelki - z przodu troche wyzej niz z tylu, gubiac kilka oczek przy rozdzielaniu na przod i tyl, zeby uzyskac wciecie na pache, a jesli chcesz ladniej to modelujac wciecie pod pacha... albo zrobic i wciecie i dekolt wg np takiego schematu:
http://abc_robotek_na_drutach.republ...zielne_05.html
dzięki, spróbuję zrobić jednolicie, czyli z dekoltem

szukałam też schematu na komin-szalik dla dziecka, chodzi i o taki w którym jest golf i po kawałku materiału z przodu i z tyłu, masz coś takiego bo nie mogę znaleźć.
__________________
natkulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 21:16   #371
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

znalazlam takie (ale nie probowalam )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89385
http://2owieczki.blogspot.com/2008/0...o-golfiku.html
http://spec.pl/rozrywka/hobby/dla-ty...sny-szyjogrzej

sama robilam kiedys z red heart baby na 3 ilestam rzedow na okraglo sciagaczem 1x1 a potem zaczelam rozszerzanie tak zeby plasko mi wyszlo kolo bez srodka...
ale jestem wybitnie niezadowolona bo po 1. zrobilam za krotka gorna czesc, 2. wloczka sie bardzo rozciagnela...
z tego co pozniej czytalam to 1 trzebaby miec zdecydowanie mniejsze druty, 2. mozna robic oczka przekrecone zeby sie mniej rozciagalo (tego jeszcze nie probowalam)... no i chyba ta wloczka jest troche nie bardzo na takie cos..

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2012-11-22 o 21:21
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 11:45   #372
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witam wizażanki.
Jakiś czas temu opanowałam szydełko teraz przyszła pora na druty Postanowiłam wykonać rzecz na załączonym zdjęciu (tylko u mnie będzie sweterek a nie sukienka). Umiem oczka prawe, lewe, dobierać oczka i przerabiać dwa na raz. Wystarczy aby zrobić sporą część sweterka
Jednak na pewno nie zrobię tego misternego wzoru na środku robótki. Dlatego zwracam się z prośbą macie może w swoich zbiorach jakiś prostszy reliefowy wzór? np jakiś warkocz dla początkujących czy coś takiego??

Macie może link do jakiejś strony gdzie opisane są oznaczenia na wzorach?
I dlaczego na wzorze są tylko rzędy nieparzyste??

Ps. tak wiem ze zabieranie się za tak dużą rzecz na początku ociera się o szaleństwo ale ja już tak mam. Gdy uczyłam się na szydełku tez postawiłam sobie wysoko poprzeczkę.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2013-05-10 o 17:53
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 18:25   #373
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Witam wizażanki.
Jakiś czas temu opanowałam szydełko teraz przyszła pora na druty Postanowiłam wykonać rzecz na załączonym zdjęciu (tylko u mnie będzie sweterek a nie sukienka). Umiem oczka prawe, lewe, dobierać oczka i przerabiać dwa na raz. Wystarczy aby zrobić sporą część sweterka
Jednak na pewno nie zrobię tego misternego wzoru na środku robótki. Dlatego zwracam się z prośbą macie może w swoich zbiorach jakiś prostszy reliefowy wzór? np jakiś warkocz dla początkujących czy coś takiego??

Macie może link do jakiejś strony gdzie opisane są oznaczenia na wzorach?
I dlaczego na wzorze są tylko rzędy nieparzyste??

Ps. tak wiem ze zabieranie się za tak dużą rzecz na początku ociera się o szaleństwo ale ja już tak mam. Gdy uczyłam się na szydełku tez postawiłam sobie wysoko poprzeczkę.
jak juz i tak chcesz robic w srodku warkocze, to prawie wszystko jedno jakie - moim zdaniem wszystkie beda podobnie trudne...Wydaje sie ze najlepiej jakbys zrezygnowala z warkocza, ale co moznaby dac w zamian
jakbys chciala wzorki warkoczowe jednak inne niz ten co masz to tutaj mozesz cos wybrac:
http://abc_robotek_na_drutach.republ..._warkocze.html
tutaj jest cos takiego jak niby warkocz...
http://abc_robotek_na_drutach.republ...odstawowe.html
ale mysle ze warkocz dodatkowo "sciaga" te robotke w odpowiednim miejscu, dlatego nie wiem czy rezygnacja z niego na korzysc innego wzorku nie wplynie niekorzystnie...
przy czym jak juz robic warkocze, to czemu nie od razu te co trzeba? mozesz sobie zrobic probke wczesniej

podane sa tylko nieparzyste, bo w parzystych przerabiasz wg zasady "jak schodzi z druta" czyli te co byly w poprzednim rzedzie przerabiane na lewo robisz na prawo i odwrotnie w robotce prawo-lewo, albo przerabiasz tak samo jak poprzednio jesli robisz na okraglo...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 18:29   #374
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Witam wizażanki.
Jakiś czas temu opanowałam szydełko teraz przyszła pora na druty Postanowiłam wykonać rzecz na załączonym zdjęciu (tylko u mnie będzie sweterek a nie sukienka). Umiem oczka prawe, lewe, dobierać oczka i przerabiać dwa na raz. Wystarczy aby zrobić sporą część sweterka
Jednak na pewno nie zrobię tego misternego wzoru na środku robótki. Dlatego zwracam się z prośbą macie może w swoich zbiorach jakiś prostszy reliefowy wzór? np jakiś warkocz dla początkujących czy coś takiego??

Macie może link do jakiejś strony gdzie opisane są oznaczenia na wzorach?
I dlaczego na wzorze są tylko rzędy nieparzyste??

Ps. tak wiem ze zabieranie się za tak dużą rzecz na początku ociera się o szaleństwo ale ja już tak mam. Gdy uczyłam się na szydełku tez postawiłam sobie wysoko poprzeczkę.
tu akurat niemasz dużo oczek...
3 nad daszkiem to 3 oczka z jednego
3 pod daszkiem to 3 oczka przerobić razem jako jedno
pozioma kreska oczkalewe,
pionowa oczka prawe,
po lewej stronie robisz prawe na prawych i lewe na lewych, czyli jak schodzą z drutów
stronka z oznaczeniami i filmami jak przerabiać oczka
http://www.abc_robotek_na_drutach.re...is_tresci.html
projekt bardzo trudny.. ale życzę powodzenia

i jeszcze jedna fajna stronka
http://www.garnstudio.com/lang/pl/sc...s_knitting.php
http://www.abc_robotek_na_drutach.re...is_tresci.html

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość

podane sa tylko nieparzyste, bo w parzystych przerabiasz wg zasady "jak schodzi z druta" czyli te co byly w poprzednim rzedzie przerabiane na lewo robisz na prawo i odwrotnie w robotce prawo-lewo, albo przerabiasz tak samo jak poprzednio jesli robisz na okraglo...
jak echo zabrzmiałam... w jednym czasie pisałyśmy
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 21:15   #375
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cześć dziewczyny, znalazłam fajną czapkę, ale wiem jak zrobić ściągacz a nie wiem jaki ścieg jest później. Może któraś z Was mogłaby mi pomóc?
Przepraszam, jeśli to nie ten wątek, ale nie mogłam znaleźć innego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 407341_493918083986776_2136847875_n.jpg (59,8 KB, 18 załadowań)
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 07:31   #376
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Callanthe Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, znalazłam fajną czapkę, ale wiem jak zrobić ściągacz a nie wiem jaki ścieg jest później. Może któraś z Was mogłaby mi pomóc?
Przepraszam, jeśli to nie ten wątek, ale nie mogłam znaleźć innego
Tu jest wątek o czapkach może coś znajdziesz

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=78808
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 12:39   #377
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witam po krótkiej przerwie. Na początku miesiąca przyszłam tutaj z kilkoma pytaniami zanim zabiorę się za dzierganie. Dzisiaj mogę już zaprezentować fragment sweterka. Zamiast misternego wzoru (na który nie czuje się gotowa ) wybrałam zwykły warkocz.
Jak wam się podoba? wiem, ze jakość słaba ale mam nadzieję, ze coś widać.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2013-05-10 o 17:53
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 15:47   #378
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziewczyny pomocy.Tłumaczę wzór chusty i trafiłam na coś czego nie mogę rozszyfrować. Wygląda to tak :C** = This is the only hard stitch - a double decrease where the center stitch is on top whenviewed from the right side. To do it, purl 1, slip the next 2 together through the back loop (all three are now on the right needle), pass all three to left needle, slip the right needle over
the
first stitch and under the next two to pass them over the first stitch (the one you purled).
The remaining stitch is still on the right needle, so pass it to the left
Pomóżcie proszę bo dalej nie ruszę.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 17:25   #379
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Witam po krótkiej przerwie. Na początku miesiąca przyszłam tutaj z kilkoma pytaniami zanim zabiorę się za dzierganie. Dzisiaj mogę już zaprezentować fragment sweterka. Zamiast misternego wzoru (na który nie czuje się gotowa ) wybrałam zwykły warkocz.
Jak wam się podoba? wiem, ze jakość słaba ale mam nadzieję, ze coś widać.
super

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy.Tłumaczę wzór chusty i trafiłam na coś czego nie mogę rozszyfrować. Wygląda to tak :C** = This is the only hard stitch - a double decrease where the center stitch is on top whenviewed from the right side. To do it, purl 1, slip the next 2 together through the back loop (all three are now on the right needle), pass all three to left needle, slip the right needle over
the
first stitch and under the next two to pass them over the first stitch (the one you purled).
The remaining stitch is still on the right needle, so pass it to the left
Pomóżcie proszę bo dalej nie ruszę.
hmm to jest jakas metoda zmniejszania oczek z 3 do 1 - taki musisz miec efekt i jeszcze to srodkowe oczko musi wypasc na wierzchu po prawej stronie...
napisane jest zeby to zrobic tak:
przerobic 1 oczko na lewo, przelorzyc 2 oczka z lewego druta na prawy (przelozyc je RAZEM przez tylna nitke) przelozyc 3 oczka na lewy drut. przelozyc prawy drut nad pierwszym oczkiem i pod nastepnymi dwoma tak by przelozyc je nad pierwszym oczkiem (czyli tym wczesniej przerobionym na lewo) na koniec przelozyc to pozostale oczko na lewy drut...
to pierwsze przekladanie razem powinno spowodowac takie ulozenie dwoch nieprzerabianych oczek, zeby to srodkowe bylo na gorze, a to ostatnie przekladanie nad przerobionym, przesunie przerabiane pod spod...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-30, 18:15   #380
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dzięki Agatko. Ja myślałam ,że to jakieś krzyżowanie oczek a nie redukcja.Choć i tak bardzo to pogmatwane. Szczególnie to przekładanie. Mam to jeszcze po rosyjsku ale też namotane. A tak na "chłopski rozum"to jak byś to przerobiła?
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:28   #381
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

tak po prawdzie to chyba zalezy od tego jak przerabiasz oczka...
przy lewym oczku lapiesz nitke od gory czy od dolu?
od tego zalezy, czy lewe i prawe oczka ustawiaja Ci sie na lewym drucie jednakowo czy roznie...
jesli to jest wzor "ang" to oni maja wszystkie oczka ustawione jednakowo - ja np tak robie, bo po powrocie do drutow "wyksztalcilam" sobie taki nawyk, zeby latwiej korzystac z wzorkow angielskojezycznych... sprobuje przerobic i zobaczyc czy mi wyszlo...

E: Zrobilam dokladnie tak jak napisalam i mi wyszlo... sprobuj tez
ogolnie to z tego ze mi wyszlo wynika ze to jest dla tego ang ustawienia oczek.... to pierwsze "przekladanie" to musisz wbic ustawic prawy drut rownolegle do lewego przed robotka i wbic w dwa ostatnie oczka jakby od tylu i wtedy zdjac - zamieni Ci sie kolejnosc tych dwoch oczek...

a to drugie przekladanie to przekladasz 2 oczka bedace dalej na drucie nad oczkiem pierwszym, tak zeby je zdjac z druta

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2012-12-30 o 21:39
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:36   #382
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Ale mnie załatwiłaś. Musiałam druty wziąć do ręki żeby się zorientować, bo zazwyczaj to robię automatycznie i się nad tym nie zastanawiam. Wychodzi na to że od dołu łapię nitkę, zresztą kiedyś znalazłam określenie na mój sposób robienia na drutach "heretyckie" jeżeli wiesz co to znaczy.
Z tego co piszesz to trzeba zrobić oczka przekręcone, a środkowe ma być na wierzchu tak? Z prawymi robię to bez problemu z lewymi jeszcze nie próbowałam. Jutro poćwiczę może coś wyjdzie

Edytowane przez grafit1
Czas edycji: 2012-12-30 o 21:45
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:46   #383
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

tutaj jest troche o tych oczkach jesli nie robisz kontynentalnie:
http://abc_robotek_na_drutach.republ...any_oczek.html
ale chyba nie ma tej opcji ze srodkowe na spodzie przerabiane w rzedach lewych (mysle ze ta metoda z opisem: "Drugi sposób, gdy oczka prawe leżą odwrotnie, najczęściej w pracy w okrążeniach" najbardziej pokazuje o co chodzi...)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:52   #384
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Muszę to przestudiować ale z grubsza wiem o co biega. Na jednym z blogów dziergana jest teraz chusta razem i dziewczyna na filmikach pokazuje świetne sposoby przekręcania tych oczek (tylko że w dzierganej chuście same prawe są w robocie). Jeszcze raz dzięki Agatko za pomoc.
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:59   #385
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez grafit1 Pokaż wiadomość
Ale mnie załatwiłaś. Musiałam druty wziąć do ręki żeby się zorientować, bo zazwyczaj to robię automatycznie i się nad tym nie zastanawiam. Wychodzi na to że od dołu łapię nitkę, zresztą kiedyś znalazłam określenie na mój sposób robienia na drutach "heretyckie" jeżeli wiesz co to znaczy.
Z tego co piszesz to trzeba zrobić oczka przekręcone, a środkowe ma być na wierzchu tak? Z prawymi robię to bez problemu z lewymi jeszcze nie próbowałam. Jutro poćwiczę może coś wyjdzie
mnie sie wydaje ze to jest zmniejszanie na lewej stronie, wiec jak bedziesz robic, to to srodkowe musi Ci wyjsc nieprzekrecone na spodzie (czyli jak obrocisz robotke i bedziesz na prawej, to bedzie ladnie na wierzchu)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 22:03   #386
grafit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 54
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Racja to jest lewa strona , no nic, spróbuję się przez to przegryźć. Musi wyjść bo ja uparta jestem i nie daruję tej chuście
grafit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 12:56   #387
chmureczka9120
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 38
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Chciałam zapytać jak się robi te przerwy które zaznaczyłam na zdjęciu.
Proszę o wyjaśnienie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sss.jpg (72,2 KB, 14 załadowań)
__________________
Pozdrawiam
chmureczka9120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 13:13   #388
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez chmureczka9120 Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać jak się robi te przerwy które zaznaczyłam na zdjęciu.
Proszę o wyjaśnienie...
podobne do mereżki , ale chyba to oczko nawinięte a nie przerabiane
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 17:25   #389
bea20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 51
GG do bea20
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

a mógłby mi ktoś pomóc przetłumaczyć jak mam dalej robić płaszczyk, opis jest po rosyjsku i niestety utknęłam :/ http://www.liveinternet.ru/users/langrig/post243117118/

Robiąc plecy mam już zrobiony ściągacz, kolejne rzędy prawymi, szachownicą, ryżem i rzędy ściegiem gładkim, niestety nie rozumiem co dalej robić, jak często powtarzać wzór 2 i jak odczytywać te oznaczenia warkoczy,
nie rozumiem tego opisu:
Потом провязываем 7 рядов лицевой гладью и в последнем изнаночном раду осуществляем прибавки – вытягиваем между петель скрещенную изнаночную после каждой четвертой петли. Вяжем узором «косы» 3 раппорта. В последнем изнаночном раду осуществляем убавки -провязываем 4 и 5 петли вместе изнаночной. Затем вяжем плетенкой 4 раппорта и переходим к узору «медальоны». После того, как начали узор «медальоны» делаем убавки для пройм – 1 раз *4 петли, 4 раза * 2 петли в каждом втором ряду (всего 12 петель) Провязав 2 раппорта «медальоны», вяжем 4 ряда платочной вязки, далее вяжем «рис». Через 16 см от начала закрытия петель закрываем средние 18 петель, в следующем лицевом ряду закрываем с каждой стороны по 8 петель. Через 18 см от начала закрытия петель закрываем оставшиеся 20 петель левого плеча и 20 п. правого плеча.
__________________
Beata

Edytowane przez bea20
Czas edycji: 2013-01-06 o 17:26 Powód: zapomniałam zapytać o warkocze
bea20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 10:21   #390
dziewuszka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Czy ktoś wie jaki to wzór?

Czy ktoś wie jaki to wzór?! Proszę o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27969_0048_F2.jpg (38,0 KB, 47 załadowań)
dziewuszka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.