Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-07, 20:45   #1
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14

Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą


Hej dziewczyny !
W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do UK. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jak to jest wynająć pokój? w łazience masz jakąś półkę dla siebie, czy kosmetyki trzymasz w pokoju? w kuchni, jakieś półki w szafkach, w lodówce? jak to jest ze środkami czystości, przyborami w kuchni itp?
2) mam swoją listę, co planuję kupić, wiadomo powoli, żeby od razu nie obciążyć budżetu, możecie pomóc mi ją uzupełnić?
Łazienka:
-pojemnik na proszek + miarka
-kosz na pranie
Kuchnia:
-ścierki
-koszyk na przyprawy
-http://allegro.pl/kd13-zestaw-przyborow-kuchennych-tarka-krajalnica-i5968245131.html
(lejek, tarka, drobna tarka, kratka do krojenia, separator do jajek, wyciskacz do cytrusów, obręcz silikonowa do odkręcania słoików, kubek 350ml z miarką)
-Kuchenne przybory, łopatka, łyżka do zupy,
-tłuczek
-deska do krojenia
-sitko
-garnki, patelnie
-miska plastikowa z pokrywką
-miska na owoce
-nóż, sztućce
-pojemnik na mąkę, cukier, kawę, herbatę, cukier puder,
-solniczka, pieprz
-pojemnik na makaron
-talerze
-http://allegro.pl/mega-zestaw-przyborow-kuchennych-17-elementow-i5951132917.html
-podkładka pod gorący garnek
-szklanki, kieliszki
-dzbanek filtrujący do wody
-drewniana łopatka
Pokój:
-kosz na śmieci
-prześcieradło, pościel
-kołdra, poduszka
-lampka
-wieszaki
-przedłużacz
-szczoteczka na kiju do sprzątania kurzu
-lusterko
-pudełka do przechowywania
3) mam również pieska, pinczera, bym chciała go zabrać z sobą, czy ciężko jest znaleźć pokój z psem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 09:03   #2
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do UK. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jak to jest wynająć pokój? w łazience masz jakąś półkę dla siebie, czy kosmetyki trzymasz w pokoju? w kuchni, jakieś półki w szafkach, w lodówce? jak to jest ze środkami czystości, przyborami w kuchni itp?
2) mam swoją listę, co planuję kupić, wiadomo powoli, żeby od razu nie obciążyć budżetu, możecie pomóc mi ją uzupełnić?
Łazienka:
-pojemnik na proszek + miarka
-kosz na pranie
Kuchnia:
-ścierki
-koszyk na przyprawy
-http://allegro.pl/kd13-zestaw-przyborow-kuchennych-tarka-krajalnica-i5968245131.html
(lejek, tarka, drobna tarka, kratka do krojenia, separator do jajek, wyciskacz do cytrusów, obręcz silikonowa do odkręcania słoików, kubek 350ml z miarką)
-Kuchenne przybory, łopatka, łyżka do zupy,
-tłuczek
-deska do krojenia
-sitko
-garnki, patelnie
-miska plastikowa z pokrywką
-miska na owoce
-nóż, sztućce
-pojemnik na mąkę, cukier, kawę, herbatę, cukier puder,
-solniczka, pieprz
-pojemnik na makaron
-talerze
-http://allegro.pl/mega-zestaw-przyborow-kuchennych-17-elementow-i5951132917.html
-podkładka pod gorący garnek
-szklanki, kieliszki
-dzbanek filtrujący do wody
-drewniana łopatka
Pokój:
-kosz na śmieci
-prześcieradło, pościel
-kołdra, poduszka
-lampka
-wieszaki
-przedłużacz
-szczoteczka na kiju do sprzątania kurzu
-lusterko
-pudełka do przechowywania
3) mam również pieska, pinczera, bym chciała go zabrać z sobą, czy ciężko jest znaleźć pokój z psem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Wiele z tych rzeczy możesz kupić taniej w UK niż w Polsce...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 10:54   #3
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Przeprowadzka

nie napalałabym sie tak z zakupami-o ile juz wiesz, jakie warunki bedziesz miała tam na miejscu. mozesz miec pozniej problem co z tymi rzeczami zrobic.
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 12:10   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do UK. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jak to jest wynająć pokój? w łazience masz jakąś półkę dla siebie, czy kosmetyki trzymasz w pokoju? w kuchni, jakieś półki w szafkach, w lodówce? jak to jest ze środkami czystości, przyborami w kuchni itp?
2) mam swoją listę, co planuję kupić, wiadomo powoli, żeby od razu nie obciążyć budżetu, możecie pomóc mi ją uzupełnić?
Łazienka:
-pojemnik na proszek + miarka
-kosz na pranie
Kuchnia:
-ścierki
-koszyk na przyprawy
-http://allegro.pl/kd13-zestaw-przyborow-kuchennych-tarka-krajalnica-i5968245131.html
(lejek, tarka, drobna tarka, kratka do krojenia, separator do jajek, wyciskacz do cytrusów, obręcz silikonowa do odkręcania słoików, kubek 350ml z miarką)
-Kuchenne przybory, łopatka, łyżka do zupy,
-tłuczek
-deska do krojenia
-sitko
-garnki, patelnie
-miska plastikowa z pokrywką
-miska na owoce
-nóż, sztućce
-pojemnik na mąkę, cukier, kawę, herbatę, cukier puder,
-solniczka, pieprz
-pojemnik na makaron
-talerze
-http://allegro.pl/mega-zestaw-przyborow-kuchennych-17-elementow-i5951132917.html
-podkładka pod gorący garnek
-szklanki, kieliszki
-dzbanek filtrujący do wody
-drewniana łopatka
Pokój:
-kosz na śmieci
-prześcieradło, pościel
-kołdra, poduszka
-lampka
-wieszaki
-przedłużacz
-szczoteczka na kiju do sprzątania kurzu
-lusterko
-pudełka do przechowywania
3) mam również pieska, pinczera, bym chciała go zabrać z sobą, czy ciężko jest znaleźć pokój z psem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Po co chcesz tachać ze sobą rzeczy, które spokojnie możesz kupić na miejscu? Poza tym każdy ma inne potrzeby, Ty chcesz mieć dzbanek filtrujący, szczoteczkę na kiju, wyciskarkę do cytrusów, a dla kogoś te rzeczy mogą nie istnieć, za to musi mieć termofor, depilator i nawilżacz powietrza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 14:09   #5
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do UK. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jak to jest wynająć pokój? w łazience masz jakąś półkę dla siebie, czy kosmetyki trzymasz w pokoju? w kuchni, jakieś półki w szafkach, w lodówce? jak to jest ze środkami czystości, przyborami w kuchni itp?
to już chyba od konkretnego mieszkania/lokatorów zależy. znajomy wynajmował w UK domek wraz z innymi osobami i z tego co kojarzę to co się dało trzymał w kuchni/łazience chyba że miejsca zabrakło.
nie wiem na ile się różni wynajęcie pokoju tu a tam, myślę że niewiele. ja wynajmując pokoje tutaj w PL spotkałam się już z różnymi standardami co do trzymania rzeczy w częściach wspólnych, które w większości przypadków wynikały z towarzystwa z jakim mieszkałam. miałam współlokatorów takich że było miejsce żeby trzymać środki czystości w części wspólnej, ale wolałam trzymać w pokoju, bo niby każdy miał kupować sam dla siebie a zauważyłam że ktoś mi moje podkradał bo ubywało. w łazience też w jednej było miejsce żeby trzymać rzeczy, w innej było miejsce ale i lokatorki które lubiły używać czyjegoś, a w innych nie było żadnych półek, wydaje mi się że tam będzie tak samo że w jednym mieszkaniu będzie tak a w innym całkiem inaczej.

a co do rzeczy to nie kupowałabym za wiele przed przeprowadzką i zobaczeniem co jest na stanie i ile jest miejsca, jedynie to co będzie ci niezbędne i musisz mieć swoje bo nawet jakby było wspólne to byś nie używała (miałam współlokatorkę co nie miała ani jednego kubka, łyżeczki czy garnka tylko była nastawiona że będzie korzystać z naczyń innych). może zorientuj się jak tam co cenowo wychodzi żeby nie było że kupisz tu połowę rzeczy i będziesz je tam niepotrzebnie wieźć, a na miejscu okaże się że tam jest cenowo podobnie lub taniej.
no i nie wiadomo każdy ma inne potrzeby ale ja bym np dodała do listy żelazko, suszarkę do włosów, rozkładaną suszarkę do ubrań (no ale to dopiero po zobaczeniu na miejscu bo może tam jest gdzie suszyć), ręczniki. inni by dodali mikser/blender, mikrofalówkę jako coś co musza mieć. skoro masz rok czasu to myślę że na spokojnie możesz uzupełnić listę o to co będziesz potrzebować
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 16:37   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do UK. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jak to jest wynająć pokój? w łazience masz jakąś półkę dla siebie, czy kosmetyki trzymasz w pokoju? w kuchni, jakieś półki w szafkach, w lodówce? jak to jest ze środkami czystości, przyborami w kuchni itp?
Tak samo jak wszędzie, możesz trafić mieszkania od pustych, do umeblowanych aż nadto. Nikt nie wie czy będziesz miała swoje półki w twoim hipotetycznym mieszkaniu w UK.
Cytat:
2) mam swoją listę, co planuję kupić, wiadomo powoli, żeby od razu nie obciążyć budżetu, możecie pomóc mi ją uzupełnić?(...)
Dla mnie co najmniej 1/2 tych rzeczy to jakaś abstrakcja. Sama musisz wiedzieć czego potrzebujesz. Na pewno też nie kupowałabym tego w Polsce, żeby wieźć do UK. Może się okazać, że większość rzeczy z twojej listy będzie wchodziła w skład wyposażenia mieszkania, które wynajmiesz.
Cytat:
3) mam również pieska, pinczera, bym chciała go zabrać z sobą, czy ciężko jest znaleźć pokój z psem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Sprawdź oferty w internecie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 17:16   #7
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Przeprowadzka

Jeśli mówimy o tym co jest niezbędnę to moim zdaniem:
Łazienka:
-pojemnik na proszek + miarka - ja uzywam płynów do prania. Zajmują mniej miejsca, pojemnik i miarka już jest
-kosz na pranie
Kuchnia:
-ścierki
-koszyk na przyprawy
-http://allegro.pl/kd13-zestaw-przyborow-kuchennych-tarka-krajalnica-i5968245131.html - nie rozumiem konieczności posiadanie takiego cudu
(lejek, tarka, drobna tarka, kratka do krojenia, separator do jajek, wyciskacz do cytrusów, obręcz silikonowa do odkręcania słoików, kubek 350ml z miarką)
-Kuchenne przybory, łopatka, łyżka do zupy,
-tłuczek
-deska do krojenia
-sitko
-garnki, patelnie
-miska plastikowa z pokrywką
-miska na owoce
-nóż, sztućce
-pojemnik na mąkę, cukier, kawę, herbatę, cukier puder, - to też nie jest niezbedne
-solniczka, pieprz
-pojemnik na makaron - tak jak i to
-talerze
-http://allegro.pl/mega-zestaw-przyborow-kuchennych-17-elementow-i5951132917.html - pisałaś o nożach i deskach, więc po co to?
-podkładka pod gorący garnek - da się żyć bez
-szklanki, kieliszki szklanki tak, ale kieliszki nie
-dzbanek filtrujący do wody
-drewniana łopatka - już pisałaś o łopatkach
Pokój:
-kosz na śmieci
-prześcieradło, pościel
-kołdra, poduszka
-lampka
-wieszaki
-przedłużacz
-szczoteczka na kiju do sprzątania kurzu
-lusterko
-pudełka do przechowywania
3) mam również pieska, pinczera, bym chciała go zabrać z sobą, czy ciężko jest znaleźć pokój z psem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. [/QUOTE]
Ja bym na Twoim miejscu zorientowała się czy w mieszkaniu nie ma garnków, noży, pościeli, czy lampki i przedłużacza. potem na bieżąco dokupuj czego Ci trzeba ludzie żyją bez większości rzeczy i żyją. może być tak, że kupisz te rzeczy, przytachasz i będą porastały kurzem. poza tym przywożenie tego typu pierdół z Polski jest pozbawione sensu. połowa Ci sie potłucze... w UK są sklepy, odpowiedniki naszych "wszystko po 5 zł". Można cały dom urządzić tanim kosztem. Nie warto kupować na zapas.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 20:17   #8
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do UK. W związku z tym mam kilka pytań:
1) jak to jest wynająć pokój? w łazience masz jakąś półkę dla siebie, czy kosmetyki trzymasz w pokoju? w kuchni, jakieś półki w szafkach, w lodówce? jak to jest ze środkami czystości, przyborami w kuchni itp?
2) mam swoją listę, co planuję kupić, wiadomo powoli, żeby od razu nie obciążyć budżetu, możecie pomóc mi ją uzupełnić?
Łazienka:
-pojemnik na proszek + miarka
-kosz na pranie
Kuchnia:
-ścierki
-koszyk na przyprawy
-http://allegro.pl/kd13-zestaw-przyborow-kuchennych-tarka-krajalnica-i5968245131.html
(lejek, tarka, drobna tarka, kratka do krojenia, separator do jajek, wyciskacz do cytrusów, obręcz silikonowa do odkręcania słoików, kubek 350ml z miarką)
-Kuchenne przybory, łopatka, łyżka do zupy,
-tłuczek
-deska do krojenia
-sitko
-garnki, patelnie
-miska plastikowa z pokrywką
-miska na owoce
-nóż, sztućce
-pojemnik na mąkę, cukier, kawę, herbatę, cukier puder,
-solniczka, pieprz
-pojemnik na makaron
-talerze
-http://allegro.pl/mega-zestaw-przyborow-kuchennych-17-elementow-i5951132917.html
-podkładka pod gorący garnek
-szklanki, kieliszki
-dzbanek filtrujący do wody
-drewniana łopatka
Pokój:
-kosz na śmieci
-prześcieradło, pościel
-kołdra, poduszka
-lampka
-wieszaki
-przedłużacz
-szczoteczka na kiju do sprzątania kurzu
-lusterko
-pudełka do przechowywania
3) mam również pieska, pinczera, bym chciała go zabrać z sobą, czy ciężko jest znaleźć pokój z psem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
chyba za bardzo się zajarałaś przeprowadzką
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:14   #9
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Przeprowadzka

po pierwsze... czym zamierzasz dostać się do UK? samolotem? bo do samolotu nie weźmiesz tyle rzeczy. znaczy się weźmiesz, ale zapłacisz fortunę - i lepiej wydać te pieniądze na zakupy na miejscu. przemyślałaś tą kwestię jak się z tym zabierzesz wszystkim? będzie miał Ci kto pomóc z tymi walizami potem? bo same ubrania i buty zajmą Ci duuuużo więcej miejsca niż myślisz

po drugie... wszystkiego tego co wymieniłaś używasz na co dzień? rzeczy takie jak miska do owoców, koszyk na przyprawy, separator do jajek (co to w ogóle jest?), czy pojemnik na cukier puder są to rzeczy, bez których, przeżyłabyś pierwsze kilka miesięcy. powinnaś wziąć to co jest niezbędne i już masz. kupowanie w Polsce nie jest wcale odciążaniem budżetu. wszystkie te rzeczy kupisz w UK w niskich cenach. lepiej wziąć ze sobą więcej pieniędzy i wydać na miejscu jesli będziesz czegoś potrzebować

po trzecie... wynajmując mieszkanie/pokój zwróć uwagę czy jest umeblowane czy nie. znajomi nieźle się zdziwili, jak zobaczyli całkiem puste mieszkanie w wygórowanej cenie jak na warunki, które tam zobaczyli.

po czwarte... pamiętaj, że pies musi mieć zrobione badania, musisz zrobić mu paszport, wszczepić mikroczipa... przy czym kilka miesięcy to może trwać. Ponadto musisz zarezerwować podróż do Wielkiej Brytanii u jednego z zarejestrowanych przewoźników zwierząt. Poza tym podróż może odbywać się tylko na zatwierdzonych trasach.
a jeśli chodzi o szukanie pokoju, gdzie będziesz mogła mieszkać z psem.. to jak już ogarniesz wszystkie w/w procedury, to samo znalezienie pokoju nie będzie problemem. wystarczy pytać. zazwyczaj landlordowie się zgadzają, ale oczywiście wszystkie szkody jakie pies wyrządzi pokrywasz sama. zdarzyło się znajomym, że musieli wymienić dywany bo były pozaciągane od pazurów psa.
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:54   #10
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Przeprowadzka

Planuje samochodem. Podróż samolotem byłaby za ciężka dla mojego psa.
Pokoju szukam umeblowanego. Mniej problemu z szukaniem łóżka, szafy itd.
Dzięki za odpowiedź.
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:30   #11
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Roxi999 Pokaż wiadomość
Planuje samochodem. Podróż samolotem byłaby za ciężka dla mojego psa.
Pokoju szukam umeblowanego. Mniej problemu z szukaniem łóżka, szafy itd.
Dzięki za odpowiedź.
a wiesz, ze te rzeczy, ktore wymienilas to juz pelen bagaznik? a gdzie chocby ubrania?
chyba jeszcze nigdy sie nie przeprowadzalas po pierwszym razie odechce ci sie miseczek i kubeczkow w nadmiarze
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 21:06   #12
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
a wiesz, ze te rzeczy, ktore wymienilas to juz pelen bagaznik? a gdzie chocby ubrania?
chyba jeszcze nigdy sie nie przeprowadzalas po pierwszym razie odechce ci sie miseczek i kubeczkow w nadmiarze
O tak! W pełni popieram, za sobą mam już jakieś 5 przeprowadzek i nie ma mowy bym kupowała coś na zapas.
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 22:10   #13
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Przeprowadzka

Przeprowadzałam się 9 razy, wiem wszystko o tym, co potrzebne na start
Przede wszystkim, nie napalaj się tak. Jasne, ja nie wyobrażam sobie mieć w domu jednej deski i dwóch kubków, ale gdy przeprowadzałam się pierwszy raz to wzięłam:
2 talerze duże, 2 małe, 2 miseczki
2 kubki, 2 szklanki
Dwa "komplety" sztućców (2 łyżki, 2 noże obiadowe, 2 widelce, 2 łyżeczki)
Kubek termiczny
Duży nóż do krojenia i mały do obierania
Deskę drewnianą
Pościel z prześcieradłem, dwa komplety, kołdrę z poduszką
Koc (najlepiej grubszy, zawsze może być na kołdrze, jako narzuta, albo pod pupą, gdy jest łóżko twarde)
Żelazko
2 ręczniki duże, 2 małe, 2 ścierki kuchenne
Plastikowa miska (przydała się do noszenia mokrych naczyń lub prania)
Lampka
Wieszaki
2 garnki różnej wielkości (mały i średni), patelnię
Solniczkę, pieprzniczkę
Mały proszek do prania
Plastikową skrzynkę dużą (ażurową) do przechowywania jakichś swoich rzeczy
Klamerki do prania (nigdy nie wiesz, gdzie będziesz suszyć)

Oczywiście ubrania, kosmetyki, które używałam, komputer, kilka płyt i książek, drukarkę, jakiś zeszyt, kilka długopisów.

Tyle wystarczyło. Dwa komplety większości rzeczy, bo gdyby ktoś przyszedł na kawę, gdybym chciała coś więcej ugotować - to się przyda. I tyle.
Zajęło to cały bagażnik, ja przeżyłam przez dwa miesiące, później z czasem dokupywałam inne pierdoły, które raczej były przydatne niż niezbędne. Poza tym, w UK masz sklepy typu "wszytko za funta" i nakupujesz tam duperelków jeszcze i to taniej niż w Polsce. Wyciskacze, tarki, lejki - to jest mało potrzebne. Nie ma sensu pchać wszystkiego.

Edytowane przez 201701261449
Czas edycji: 2016-08-09 o 22:12
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 22:27   #14
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
2 talerze duże, 2 małe, 2 miseczki
2 kubki, 2 szklanki
Dwa "komplety" sztućców (2 łyżki, 2 noże obiadowe, 2 widelce, 2 łyżeczki)
Kubek termiczny
Duży nóż do krojenia i mały do obierania
Deskę drewnianą
Pościel z prześcieradłem, dwa komplety, kołdrę z poduszką
Koc (najlepiej grubszy, zawsze może być na kołdrze, jako narzuta, albo pod pupą, gdy jest łóżko twarde)
Żelazko
2 ręczniki duże, 2 małe, 2 ścierki kuchenne
Plastikowa miska (przydała się do noszenia mokrych naczyń lub prania)
Lampka
Wieszaki
2 garnki różnej wielkości (mały i średni), patelnię
Solniczkę, pieprzniczkę
Mały proszek do prania
Plastikową skrzynkę dużą (ażurową) do przechowywania jakichś swoich rzeczy
Klamerki do prania (nigdy nie wiesz, gdzie będziesz suszyć)

Oczywiście ubrania, kosmetyki, które używałam, komputer, kilka płyt i książek, drukarkę, jakiś zeszyt, kilka długopisów.

Tyle wystarczyło. Dwa komplety większości rzeczy, bo gdyby ktoś przyszedł na kawę, gdybym chciała coś więcej ugotować - to się przyda. I tyle.
Zajęło to cały bagażnik, ja przeżyłam przez dwa miesiące, później z czasem dokupywałam inne pierdoły, które raczej były przydatne niż niezbędne. Poza tym, w UK masz sklepy typu "wszytko za funta" i nakupujesz tam duperelków jeszcze i to taniej niż w Polsce. Wyciskacze, tarki, lejki - to jest mało potrzebne. Nie ma sensu pchać wszystkiego.
Kubek termiczny to wg upodoban akurat. Proszek, po co to przewozic? Klamerki, no wlasnie. Skoro niewiadomo gdzie i na czym bedzie sie suszyc pranie to po co je kupowac na zas?

Ogolnie nie da sie stworzyc takiej idealnej listy, mnostwo z tych rzeczy moze byc na wyposazeniu. Mnostwo mozna kupic po przeprowadzce. Skrzynka na rzeczy hm... moze w twoim przypadku sie to sprawdzilo. Ja nie mialabym co z nią zrobic.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 08:52   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Kubek termiczny to wg upodoban akurat. Proszek, po co to przewozic? Klamerki, no wlasnie. Skoro niewiadomo gdzie i na czym bedzie sie suszyc pranie to po co je kupowac na zas?

Ogolnie nie da sie stworzyc takiej idealnej listy, mnostwo z tych rzeczy moze byc na wyposazeniu. Mnostwo mozna kupic po przeprowadzce. Skrzynka na rzeczy hm... moze w twoim przypadku sie to sprawdzilo. Ja nie mialabym co z nią zrobic.
Dla mnie to w ogóle większość wymienionych rzeczy jest zbędna. Żyłam na walizkach przez jakieś 7 lat i z rzeczy "kuchennych" brałam zawsze niezbędne minimum tzn komplet sztućców, talerz, kubek, miseczkę (która całkiem nieźle zastępuje głęboki talerz). W ostateczności co się może przydać to mały czajnik elektryczny, jak nie wiadomo, czy kuchnia będzie w cokolwiek wyposażona. No i na wstęp jedzenie na 2 dni, które się nie zepsuje czyli np tuńczyk, zupki chińskie, konserwy, jakiś gotowiec w słoiku.
Ale po co wlec ze sobą proszek, klamerki, jakieś plastikowe pudła, solniczki? No chyba, że się wie, że się będzie mieszkało na uroczej prowincji czytaj strasznym zadupiu i może być problem z zakupami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 09:04   #16
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to w ogóle większość wymienionych rzeczy jest zbędna. Żyłam na walizkach przez jakieś 7 lat i z rzeczy "kuchennych" brałam zawsze niezbędne minimum tzn komplet sztućców, talerz, kubek, miseczkę (która całkiem nieźle zastępuje głęboki talerz). W ostateczności co się może przydać to mały czajnik elektryczny, jak nie wiadomo, czy kuchnia będzie w cokolwiek wyposażona. No i na wstęp jedzenie na 2 dni, które się nie zepsuje czyli np tuńczyk, zupki chińskie, konserwy, jakiś gotowiec w słoiku.
Ale po co wlec ze sobą proszek, klamerki, jakieś plastikowe pudła, solniczki? No chyba, że się wie, że się będzie mieszkało na uroczej prowincji czytaj strasznym zadupiu i może być problem z zakupami.
osobiscie kupilam solniczke po 6 latach, bo akurat w kazdym mieszkaniu jakas byla i nie potrzebowalam innej. Klamerek nie mam do tej pory, bo nie potrzebuje. Proszek mozna kupic doslownie wszedzie. Naprawde nie wiem po co jechac z mnostwem rzeczy, ktore
A) mozna kupic w kazdym sklepie
B) nawet niewiadomo czy sa potrzebne i czy bedzie na nie miejsce
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 09:39   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
osobiscie kupilam solniczke po 6 latach, bo akurat w kazdym mieszkaniu jakas byla i nie potrzebowalam innej. Klamerek nie mam do tej pory, bo nie potrzebuje. Proszek mozna kupic doslownie wszedzie. Naprawde nie wiem po co jechac z mnostwem rzeczy, ktore
A) mozna kupic w kazdym sklepie
B) nawet niewiadomo czy sa potrzebne i czy bedzie na nie miejsce
Ja do dziś nie mam, sól stoi w słoiczku. Klamerki używałam chyba z 10 lat temu, jak nie więcej.
Za to zawsze tachałam ze sobą dużo kosmetyków z Polski, bo oferta drogerii w Holandii i Niemczech mi nie odpowiada.
No chyba że jak pisałam, ktoś jedzie na saksy, nie ma auta, wokół same pola i lasy i nie wiadomo, kiedy będzie można jechać na zakupy. Ale wtedy to się raczej bierze jedzenie, ciuchy, a nie jakieś pierdółki kuchenne. Autorka pytania chyba też nie zdaje sobie sprawy z tego, ile miejsca potrafią takie pierdółki i "przydasie" zająć, jak się je pozbiera do kupy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:08   #18
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Autorka pytania chyba też nie zdaje sobie sprawy z tego, ile miejsca potrafią takie pierdółki i "przydasie" zająć, jak się je pozbiera do kupy.
Zdecydowanie zwlaszcza, ze na liscie umiescila chocby kosz na smieci. Tej liscie brakuje rozsądku. Nie chodzi o to, zeby zabrac wszystko od A do Z i zeby przypadkiem czegos nie zabraklo tylko o to, zeby na wejsciu nie musiala jechac po lyzke, bo nie ma czym zjesc zupy.
Autorko najbardziej to ty zadbaj o leki, ktore zwykle bierzesz a nie o 17-elementowy zestaw przyborow kuchennych.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Az wlaczylam te zestawy kuchenne. po pierwsze, w jednym z nich masz i noze i jakies chochelki cedzaki i lopatki i deski (4!!!) Co potem powtarzasz na liscie. Po drugie powodzenia z tym cedzakiem. Po trzecie, w drugim zestawie masz jakis separator do jaj. Jak nie umiesz oddzielic zoltka od bialek to te wszystkie plastiki i tak ci sie nie przydadzą.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:55   #19
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Przeprowadzka

pojemniki na makarony itp to może i fajna sprawa ale jak się nie wie ile będzie się miało miejsca to nie warto takich rzeczy brać na zapas, bo jednak zazwyczaj makaron w opakowaniu zajmuje mniej miejsca niż w pojemniku. a jak się wynajmuje pokój i trzeba dzielić kuchnię z innymi to często brak miejsca na rzeczy które spokojnie mieściły we własnej kuchni.
kosz na śmieci do pokoju to w sumie też zbędne coś, ja miałam zawsze wspólny w kuchni i tam wrzucałam wszystkie swoje śmieci. tak samo kosz na pranie, trochę miejsca zajmuje, nie wiadomo czy w łazience będzie na to w ogóle miejsce, a zawsze można brudne ubrania rzucać na wolną półkę czy choćby to jakiej reklamówki.
a co do wspomnianego proszku do prania to też nie widzę sensu żeby to brać ze sobą, no chyba że się wie że będzie sie mieszkać gdzieś gdzie do sklepu daleko, ja takie rzeczy brałam ze sobą tylko jak się przeprowadzałam z jednego miejsca w drugie i mi to zostało, chociaż jakbym miała sie przeprowadzac aż tak daleko to rzeczy typu pół proszku do prania brałabym tylko jakbym widziała że mam na to jeszcze wystarczająco miejsca.
z innego wątku autorki podejrzewam że to jej pierwsza wyprowadzka z domu i tymi niezbędnymi rzeczami są rzeczy które zawsze w domu były i umieszcza je na liście nawet jeśli później miałoby się okazać że będą całkowicie zbędne, bo są osoby które kupują coś tylko dlatego bo w domu to było
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 16:30   #20
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Przeprowadzka

Ja tak tylko od siebie dodam, że w życiu przeprowadzam się tak wiele razy aż zdążyłam się pogubić przy 11 razie. Pewnie było tego ze 20 razy. Ostatecznie całe moje stałe wyposażenie mieści się w jednej większej walizce + ubrania w drugiej. Nigdy nie miałam żadnych koszy na śmieci, pudełek na makaron czy solniczki. Sztućce, naczynia, garnki miałam w wynajmowanych miejscach, a jeśli nie, to zdobywałam jakieś z drugiej (?) ręki i potem porzucałam dla kolejnych lokatorów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 14:59   #21
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
separator do jajek (co to w ogóle jest?)
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34466/jaj1.jpeg

__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 09:26   #22
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
to tym bardziej uważam, że da się bez tego przeżyć... całe życie
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 09:33   #23
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Przeprowadzka

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
to tym bardziej uważam, że da się bez tego przeżyć... całe życie
Tamten na szczescie byl mniej szpetny


Autorko i jak twoja lista? Bo my sie produkujemy a ty milczysz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 14:40   #24
Roxi999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą

Wybaczcie, ale wakacje

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam z Waszych rad.

A lista zmniejszyła się i to bardzo.
Roxi999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 10:09   #25
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą

Dziewczyny, czy można się podpiąć do tego wątku i podpytać jak wygląda cała procedura wynajmu pokoju czy mieszkania? Czeka mnie to za miesiąc.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 10:44   #26
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy można się podpiąć do tego wątku i podpytać jak wygląda cała procedura wynajmu pokoju czy mieszkania? Czeka mnie to za miesiąc.
mieszkanie najczęściej (o ile nie zawsze) wynajmuje się przez agencję. w zależności od agencji będą potrzebować różnych danych, w tym udokumentowanych dochodów z pewnego okresu czasu, referencji od pracodawcy itd. więc na samym początku pobytu w UK może być bardzo trudno, z tego względu, że nie będziesz mogła wykazać żadnych stałych dochodów. znaczenie też ma czy praca jest stała (na kontrakt) czy dorywcza (przez agencję pracy). z grubsza cała procedura wygląda tak, że agent pokazuje Ci mieszkanie, wyrażasz chęć wynajęcia, oni Cię sprawdzają i dostajesz odpowiedź. przy czym w przypadku moich znajomych takie sprawdzanie trwało do dwóch tygodni.
być może da się też wynająć mieszkanie prosto od właściciela, ale przynajmniej w mieście gdzie ja mieszkałam, było to praktycznie niemożliwe.
z pokojem jest o tyle łatwiej, że te już najczęściej idą prosto od właściciela. i tutaj procedury nie różnią się od tych w Polsce. pilnuj koniecznie żeby podpisać umowę, bo potem możesz mieć problemy z odzyskaniem kaucji. i tak samo jak w Polsce musisz być gotowna na wpłacenie kaucji i pierwszego czynszu z góry.

i bardzo bardzo ważna rzecz. mieszkanie czy tam pokój sprawdz bardzo dokładnie pod kątem występowania pluskiew. zwłaszcza te w okazyjnych cenach. u mnie w mieście to była jakaś masakra czasami.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 11:04   #27
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mieszkanie najczęściej (o ile nie zawsze) wynajmuje się przez agencję. w zależności od agencji będą potrzebować różnych danych, w tym udokumentowanych dochodów z pewnego okresu czasu, referencji od pracodawcy itd. więc na samym początku pobytu w UK może być bardzo trudno, z tego względu, że nie będziesz mogła wykazać żadnych stałych dochodów. znaczenie też ma czy praca jest stała (na kontrakt) czy dorywcza (przez agencję pracy). z grubsza cała procedura wygląda tak, że agent pokazuje Ci mieszkanie, wyrażasz chęć wynajęcia, oni Cię sprawdzają i dostajesz odpowiedź. przy czym w przypadku moich znajomych takie sprawdzanie trwało do dwóch tygodni.
być może da się też wynająć mieszkanie prosto od właściciela, ale przynajmniej w mieście gdzie ja mieszkałam, było to praktycznie niemożliwe.
z pokojem jest o tyle łatwiej, że te już najczęściej idą prosto od właściciela. i tutaj procedury nie różnią się od tych w Polsce. pilnuj koniecznie żeby podpisać umowę, bo potem możesz mieć problemy z odzyskaniem kaucji. i tak samo jak w Polsce musisz być gotowna na wpłacenie kaucji i pierwszego czynszu z góry.

i bardzo bardzo ważna rzecz. mieszkanie czy tam pokój sprawdz bardzo dokładnie pod kątem występowania pluskiew. zwłaszcza te w okazyjnych cenach. u mnie w mieście to była jakaś masakra czasami.
powiedz mi czy referencje mogą być od rodziny u której zatrzymuję się gdy jestem w Londynie?

właściwie co oni sprawdzają skoro to trwa dwa tygodnie?
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 13:17   #28
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
powiedz mi czy referencje mogą być od rodziny u której zatrzymuję się gdy jestem w Londynie?

właściwie co oni sprawdzają skoro to trwa dwa tygodnie?
wątpię, bo takie referencje są niemiarodajne. to jest oczywiste, że rodzina napisze o Tobie wszystko to, co najlepsze, a nawet i więcej.

sprawdzanie może trwać nawet do dwóch tygodni bo:
1. nie jesteś jedyną klientką agencji i nie jest powiedziane, że prośba o referencje musi wypłynąć tego samego dnia, którego wyraziłaś chęć wynajęcia - jak wszędzie, agencje mają swoje dopuszczalne terminy.
2. pracodawca też może nie mieć czasu na odpowiedź od razu, stąd on też ma kilka dni na odpowiedź.
3 wszystko odbywa się listownie (pocztą) więc należy doliczyć czas dostarczania pism w jedną i drugą stronę.
przy czym wcale nie jest powiedziane, że po sprawdzeniu tego dostaniesz zgodę na wynajęcie.

na Twoim miejscu celowałabym w najpierw w pokój. a po kilku miesiącach starała się o mieszkanie. albo szukaj agencji, która nie wymaga takich referencji - jeśli zamierzasz mieszkać w Londynie, to jest duża szansa, że taką znajdziesz.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 14:55   #29
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
wątpię, bo takie referencje są niemiarodajne. to jest oczywiste, że rodzina napisze o Tobie wszystko to, co najlepsze, a nawet i więcej.

sprawdzanie może trwać nawet do dwóch tygodni bo:
1. nie jesteś jedyną klientką agencji i nie jest powiedziane, że prośba o referencje musi wypłynąć tego samego dnia, którego wyraziłaś chęć wynajęcia - jak wszędzie, agencje mają swoje dopuszczalne terminy.
2. pracodawca też może nie mieć czasu na odpowiedź od razu, stąd on też ma kilka dni na odpowiedź.
3 wszystko odbywa się listownie (pocztą) więc należy doliczyć czas dostarczania pism w jedną i drugą stronę.
przy czym wcale nie jest powiedziane, że po sprawdzeniu tego dostaniesz zgodę na wynajęcie.

na Twoim miejscu celowałabym w najpierw w pokój. a po kilku miesiącach starała się o mieszkanie. albo szukaj agencji, która nie wymaga takich referencji - jeśli zamierzasz mieszkać w Londynie, to jest duża szansa, że taką znajdziesz.
Dziekuję za odpowiedź. Ja nie będę niestety w Londynie, ale w Reading.

A jak np. zgłoszę się do agencji to mam im z góry zapłacić czy dopiero jak mi cos znajdą?
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 15:00   #30
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Przeprowadzka do UK co zabrać ze sobą

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedź. Ja nie będę niestety w Londynie, ale w Reading.

A jak np. zgłoszę się do agencji to mam im z góry zapłacić czy dopiero jak mi cos znajdą?
ja nie mówiłam o agencji, która Tobie ma znaleźć mieszkanie. nie miałam z takimi doświadczenia i nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało.
ja mówiłam o sytuacji gdy właściciel mieszkania wynajmuje przez agencję swoje mieszkanie. a więc mieszkanie szukasz sobie sama. ale potem z agentem nieruchomosci umawiasz się na spotkanie i on załatwia z Tobą formalności w imieniu właściciela mieszkania.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-31 13:36:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.