prawidłowe odżywianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-24, 11:21   #1
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439

prawidłowe odżywianie


Postanowilam przejrzec swoja lodowke co tam sie w niej znajduje, i chciala bym zebyscie pomogli mi w ulozeniu z tego 5 posilkow dziennie (ew. co moge dokupic). Zeby moja dieta byla lekka i zdrowa bo mam problemy z wyproznianiem sie (ciagl;e zatwardzenia) i problemy ze skura(tradzik)

SERY:
-smietankowy i z szynka ser topiony kremowy [Hochland]
-ser Fromage z czosnkiem [Naturalia]
-ser Turek Camambert naturalny
-ser twarogowy z ogorkiem i ziolami Almette [Hochland]
-ser zolty w dziury
-ser smazony z kmnikiem

WEDLINY:
-metka cebulowa
-watrobianka
-wedzonka
-szynka
-salami

INNE:
-jogurt z owocami lesnymi [Koscian]
-pasta rybna
-ketchup Pudliszki lagodny
-chrzan wyborowy bez konserwantow i octu
-musztarda kremska Pudliszki

Nio i bardzo prosze o ulozenie z tego posilkow, i ewentualne zmiany. Bedde bardzo bardzo wdzieczna
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 11:52   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: prawidłowe odżywianie

a gdzie owoce i warzywa?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 12:08   #3
$aeki
Przyczajenie
 
Avatar $aeki
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Question Dot.: prawidłowe odżywianie

czesc, jestem saeki i jestem tu nowa. ale forum jest super! mam nadzieje ze bede sie tu dobrze czuc. zastanawiałam sie ostatnio czy nie zaczac cwiczyc tej "szustki" ale mam 13 lat wiec nie wiem czy mam tak sobie brzuch wycwiczyc. bo narazie rosne...itp. Doradzcie mi ok? chcialam jeszcze przejsc na diete bezcukrowa, ale mi nie wychodzi. brakujre mi sily woli.


buziaaaaaaaaaaaaaczki:x_b lada:
$aeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 13:13   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: prawidłowe odżywianie

seaki a6w mozesz spokjnie cwiczyc ja mam 15 lat i nic to nie przeszkadzała mojemu rozwojowi ... przecież cwiczyc zawsze mozna cwiczyc ystko nie zaleznie od wieku....

Tak jak mówi Atram gdzie owoce , warzywa ?? a serów nie mozna jesc duzo bo tez są w jakims stopniu wysoko kaloryczne
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 13:27   #5
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: prawidłowe odżywianie

Atram i anniaa ja podalam tylko zawartosc lodowki owoce oczywiscie tez sa , teraz to duzo truskawek i czeresni a z warzyw to salata, rzodkiewki ogorek...
No wiec jak ulozycie mi diete tygodniowa?
Dodam jeszcze ze chciala bym schudnac pare kilo. Aktualnie moje wymiary to 169/63. A chciala bym wazyc 59.
Pozdro
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 13:31   #6
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: prawidłowe odżywianie

mmm wydaje mi sie że najlepiej bedzie ci na 1000 kcal jak znajde potem czas to coś ułoze bo teraz niestety nie moge
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 17:32   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: prawidłowe odżywianie

Żadne tam 1000 kcal - wątek się nazywa "prawidłowe odżywianie", a nie "szkodliwe diety głodówkowe"

Niestety, z zawartości Twoje lodówki nic specjalnie zdrowego i prawidłowego ułożyć się nie da, a już na pewno nie na tydzień (już nawet ilościowo by było ciężko).

Z serów zostaw tylko camembert naturalny, resztę wykarm nielubianym gościom zawierają sztuczne aromtyzatory, wzmacniacze smaku, konserwanty i tłuszcze trans, nawet pozornie niewinny żółty - w najlepszym razie tłuszcze nasycone w dużej ilości. Dokup twaróg i ser biały 0%.

Z wędlin zostaw szynkę, resztę - j.w. Dokup piersi kurze, ewentualnie inne chude mięso typu białego (indyk itp. - nie jestem pewna, jakie jeszcze, bo nie jadam mięsa, ale na pewno ktoś Ci podpowie w sklepie).

Z "innych" bym zrezygnowała w całości (goście się ucieszą ), ewentualnie chrzan ujdzie. Po kolei do nabycia: tłuste ryby morskie (makrela, łosoś, śledź), tuńczyk w puszce w sosie własnym, jogurty naturalne z niską zawartością tłuszczu. Z sosami bym uważała - kupne są zawsze z masą chemii, lepiej robić własne. Koniecznie kup trochę jajek

Do trzymania poza lodówką dokup trochę pestek i orzechów, olej lniany, oliwę z oliwek. Dietę redukcyjną układaj, odejmując ok. 10-15% od swojego zapotrzebowania dziennego, uwzględniając treningi czy inną aktywność fizyczną. Wskazane ok. 1,5-1,8 g białka na kg masy ciała, 25-30% kalorii ze zdrowych tłuszczów, reszta - ww.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-25, 10:07   #8
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: prawidłowe odżywianie

ale ona chce aby ktos jej ułozyc diete ... ja cos to sorrki mtyslałam ze ona chce diete ale pomylilam sie albo źle doczytałam...
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-25, 10:17   #9
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: prawidłowe odżywianie

No tak w sumie o to mi chodzilo zeby mi ulozyc dokladna diete
No ale to co mi Midi napisala to tez dobrze, tyle ze ja nie znam sie na tych wszystkich kaloriach , gramach itp bo jakos nigdy tego nie liczylam..
No i z tym zapotrzebowaniem.. skad mam wiedziec jakie mam?
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 07:49   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: prawidłowe odżywianie

Dieta = sposób odżywiania chyba Dieta 1000 kcal nie jest prawidłowym sposobem odżywiania, to chyba jasne. Można na niej zgubić parę kg mięśni, tłuszcz zostanie, zostanie też spaprany metabolizm. Efekt jojo po kilku latatch murowany, no i całkowity brak mięśni.

Kalorie i makroskładniki, a także indeks glikemiczny są podane np. tu www.kalorie.net. A zapotrzebowanie kaloryczne musisz znać, bo jak inaczej masz zamiar się odchudzać, "na oko"? Można obliczyć np. tu http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 20:29   #11
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: prawidłowe odżywianie

Midi a mogla bys mi obliczyc te zapotrzebowanie?? bardzo bym prosila bo ja za bardzo nie wiem jak... nie wiem co do tego jest potrzebne, pewnie wzrost, waga, wiek.. i co jeszcze?
Mam 169 cm, waze 63 kg, mam 18 lat, co do sportu to regularnie niczego nie uprawiam, ale raz po raz jade na przejazdzke rowerowa tak ok 5-7km.
Napisz co jeszcze jest do tego potrzebne...pozdrawiam
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 20:56   #12
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: prawidłowe odżywianie

hej anitko
napisalas ze masz problemy z wyproznianiem wiec polecam ci zielone herbatki , kefir to min pomaga przemianie materii pozdrawiam
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 09:23   #13
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: prawidłowe odżywianie

sloneckoo dzieki za rade pozdrawiam
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 10:17   #14
rudarybcia
Raczkowanie
 
Avatar rudarybcia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Halberstadt
Wiadomości: 100
Wyślij wiadomość przez ICQ do rudarybcia
Dot.: prawidłowe odżywianie

na dobre wyproznianie polecam wieczorem zalac 10 sztuk sliwek suszonych wrzatkiem i odstawic pod przykryciem na cala noc. rano na czczo wypic powstala ciapke. Nawet smaczne....)) a dziala po prostu tak, ze bedziesz fruuuwac z poczucia lekkkosci )) najlepiej taka kuracje zrobic przez tydzien codziennie, a potem w zaleznosci od zapotrzebowania..naturaln e, sprawdzone, smaczne...
no i ja osobiscie przelewam przez siebie "hektolitry" wody...zawsze mam 1,5 butelke przy sobie, bez niej sie nigdzie nie ruszam....
pozdr
rudarybcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 16:22   #15
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: prawidłowe odżywianie

Noo.. fajny pomysł. Napewno sprubuję, ale pewnie jakos na przełomie lipca/sierpnia. Nie mam zbyt chęci kupować te ze sklepu w torebeczkach, bo dość sporo na ten temat się nasłuchałam , chociażby to, że one po ususzeniu są pryskane, a raczaj się ich nie myje

No, to kto pomoże mi schudnąć te 4 kilo, ale tak z rozsądkiem, żeby dostarczyć organizmowi wszystkie niezbedne składniki i aby nie bylo efektu jo-jo??
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 16:44   #16
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: prawidłowe odżywianie

Anitaa, ja tam w poście wyżej wkleiłam adres kalkulatora, który obliczy zapotrzebowanie za Ciebie, tylko musisz wpisać dane (mam na myśli stronę http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:42   #17
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Dot.: prawidłowe odżywianie

Dieta 1000kcal to jedno wielkie gówno :/ Z tego co się orientuję to 90% anorektyczek (a trochę ich poznałam ...) tak zaczynało.
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 08:44   #18
AnnR.B
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 15
Dot.: prawidłowe odżywianie

Hej. Widze że macie ten sam problem co ja. Kiedys byłam na diecie 1000 Kcal i schudłam na nniej 9 kilo. Ale tłuszcz pozostał tylko moja masa mięśniowa się spaliła. Włąśnie zmieniłam sposólb swojego odzywiania. Przede wszystkim trzeba z menu wyrzucić węglowodany, za to jesc dużo białka i tłuszczów nienasyconych omega-3 i -6. Moge równiez podac jadłospis bo chyba o to wam chodzi.Ważne: 5 posiłków dziennie co 3 godziny.

śNiadanie:
Omlet z 2 białek lub całych jajek z twarożkiem chudym, kilka plasterków szynki.
lub płatki owsiane bez cukru z chudym mlekiem i jabłkiem .

II śniadanie:koktajl mleczno-owocowy
lub sałatka z pomodorów, ogórków i cebulą
lub jogurt owocowy

Obiad: talerz zupu, miseczka surówki z jabłek i marchewką oraz pomidory z ogórkeim
lub talerz zupy, pstrąg pieczony, porcja sałatek
lub talerz zupy 2 krokiety z kaputa i grzybami plus surówki

Przekąska: jabłko lub orzeszki lub jogurt naturalny

Kolacja: makrela
lub miseczka sałatkik z brokułów i łososia i 2 kromki chrupkiego pieczywa
lub 50 g chudej cielęciny miseczka warzyw gotowanych, np. kalafior brokuły fasolka szpaRAGOWA marchewka i seler)
AnnR.B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:07   #19
loneliness
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 568
Exclamation Dot.: prawidłowe odżywianie

Cytat:
Napisane przez AnnR.B
Przede wszystkim trzeba z menu wyrzucić węglowodany, za to jesc dużo białka
NIE.
Nie "wyrzucić węglowodany" tylko ograniczyć je.
Jeśli będziesz jadła samo białko, to organizm będzie musiał z niego czerpać energię. I zamiast funkcji budulcowej będzie ono spełniało funkcję energetyczna.
A Ty po dłuższym czasie takiej diety możesz czuś się po prostu słabo, źle; możesz być zmęczona, bez energii.
__________________
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dla osób odchudzających się: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127964

Dla Przekupek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=134950 - 13 sierpnia - DOKŁADKA!
loneliness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 20:22   #20
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: prawidłowe odżywianie

Cytat:
Napisane przez loneliness
NIE.
Nie "wyrzucić węglowodany" tylko ograniczyć je.
Jeśli będziesz jadła samo białko, to organizm będzie musiał z niego czerpać energię. I zamiast funkcji budulcowej będzie ono spełniało funkcję energetyczna.
A Ty po dłuższym czasie takiej diety możesz czuś się po prostu słabo, źle; możesz być zmęczona, bez energii.
albo się zakwasić

dużo białka to tez niebezpiecznie, szczególnie gdy się nie ćwiczy
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 18:34   #21
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: prawidłowe odżywianie

Cytat:
Napisane przez AnnR.B
Hej. Widze że macie ten sam problem co ja. Kiedys byłam na diecie 1000 Kcal i schudłam na nniej 9 kilo. Ale tłuszcz pozostał tylko moja masa mięśniowa się spaliła. Włąśnie zmieniłam sposólb swojego odzywiania. Przede wszystkim trzeba z menu wyrzucić węglowodany, za to jesc dużo białka i tłuszczów nienasyconych omega-3 i -6. Moge równiez podac jadłospis bo chyba o to wam chodzi.Ważne: 5 posiłków dziennie co 3 godziny.

śNiadanie:
Omlet z 2 białek lub całych jajek z twarożkiem chudym, kilka plasterków szynki.
lub płatki owsiane bez cukru z chudym mlekiem i jabłkiem .

II śniadanie:koktajl mleczno-owocowy
lub sałatka z pomodorów, ogórków i cebulą
lub jogurt owocowy

Obiad: talerz zupu, miseczka surówki z jabłek i marchewką oraz pomidory z ogórkeim
lub talerz zupy, pstrąg pieczony, porcja sałatek
lub talerz zupy 2 krokiety z kaputa i grzybami plus surówki

Przekąska: jabłko lub orzeszki lub jogurt naturalny

Kolacja: makrela
lub miseczka sałatkik z brokułów i łososia i 2 kromki chrupkiego pieczywa
lub 50 g chudej cielęciny miseczka warzyw gotowanych, np. kalafior brokuły fasolka szpaRAGOWA marchewka i seler)
Oczywiście węglowodany są niezbędne w diecie i próby ich wyrzucania do niczego dobrego nie prowadzą. Zresztą w Twoim jadłospisie jest ich całkiem sporo, więc trochę nie rozumiem, w jakim sensie piszesz, że je "wyrzuciłaś"
Powinnaś zwrócić uwagę na to, że posiłek MUSI zawierać co najmniej porcję białka + porcję zdrowych tłuszczów + warzywa.
W Twoim jadłospisie brakuje tych składników w II śniadaniu (prawie same węglowodany, białka ilość niewarta wspomnienia i niezdrowe tłuszcze), w drugiej wersji I śniadania (same węglowodany, białka w mleku jest za mało, żeby wystarczyło na posiłek, brak warzyw), w pierwszej i trzeciej wersji obiadu (same węglowodany), no a przekąska w ogóle nie jest posiłkiem, więc do tych 5 dziennie jednego brakuje...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 13:04   #22
skilly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 31
Dot.: prawidłowe odżywianie

Ja mam co drugi dizen takie niby mocne postanowienia ze 'od jutra/dzisiaj bede sie zdrowo odzywiac i na pewno mi sie uda' ale w sumie to tylko raz, niecaly rok temu udalo mi sie zdrowo odzywiac, pozocilam ziemniaki i jasne pieczywo i nawet schudlam xD 13 kilo x)
Ale teraz jakos nie moze sie wziac za siebie xP
skilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 19:03   #23
agata:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: prawidłowe odżywianie

Ja mam 14 lat i caly czas slysze ze źle sie odżywiam. Wiem o tym ale nie potrafie tego zmienic. Nie lubie ryb jakis z konserw wędzonych wątrobki.I duzo innych rzeczy. Tez nie opycham sie slodyczami chipsami ani takimi rzeczami. Bardzo czesto jem kromki z serem żółtym i dżemem. Mam alergie i i podejrzenie o astme. Czy te choroby moga byc spowodowane moim zlym odzywianiem? i co powinnam jesc aby prawidlowo sie odzywiac? pomozcie!!
agata:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 19:57   #24
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: prawidłowe odżywianie

Cytat:
Napisane przez agata:D Pokaż wiadomość
Ja mam 14 lat i caly czas slysze ze źle sie odżywiam. Wiem o tym ale nie potrafie tego zmienic. Nie lubie ryb jakis z konserw wędzonych wątrobki.I duzo innych rzeczy. Tez nie opycham sie slodyczami chipsami ani takimi rzeczami. Bardzo czesto jem kromki z serem żółtym i dżemem. Mam alergie i i podejrzenie o astme. Czy te choroby moga byc spowodowane moim zlym odzywianiem? i co powinnam jesc aby prawidlowo sie odzywiac? pomozcie!!
Odnośnie prawidłowego odżywiania są wątki podwieszone.
Alergia - na co konkretnie ?

Nie wydaje mi się aby podejrzenie o astmę czy ta alergia były przyczyną Twojego odżywiania. Jesteś jeszcze bardzo młoda, z czasem 'wyrobi' Ci się smak. Teraz jeszcze niektóre produkty Ci nie będą smakowały ale ręcze że za kilka lat te których teraz nie lubisz, będziesz wcinała ze smakiem.
Postaraj się stopniowo przekonywać do wartościowego jedzenia, dobrze przyrządzone dania to niebo dla podniebienia, tylko daj im szansę.
A ryby - poezja, jeśli dobrze sie je przyrządzi. A na dodatek takie zdrowe...
Nie zniechęcaj sie odrazu, próbuj nowości, aż odkryjesz 'swoje' smaki.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.