Czego nie znosicie podczas gotowania? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 13:58   #211
ninitoja
Rozeznanie
 
Avatar ninitoja
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 782
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez ewelinka_111 Pokaż wiadomość
kup garnek do mleka, taki wypełniany wodą i z gwizdkiem i po problemie

a ja nie lubię kroić cebuli, bo jestem strasznie wrażliwa i później muszę przerwać na chwilę gotowanie, bo na oczy nie widzę
i jeszcze nie lubię jak zmywam gąbką lub szmatką jakieś pozostałości, które później ciężko z tej gąbki schodzą, np. garnki po kisielu blee
i oczywiście wszystkich "dobrych rad" o które nie proszę
Mój tato ma taki stary garnek i to jest po prostu rewelacja. Mleko się nigdy nie przypali ze względu na podwójne dno i wypełnienie wodą, no i gwizdek też alarmuje, że mleczko gotowe . Fajna sprawa. Ciekawe gdzie taki garnek można kupić...
__________________
15.08.2003 -
12.03.2010 -
20.08.2011 -


ninitoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 09:26   #212
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez ewelinka_111 Pokaż wiadomość
a ja nie lubię kroić cebuli, bo jestem strasznie wrażliwa i później muszę przerwać na chwilę gotowanie, bo na oczy nie widzę
pod gorącą wodą zetnij ostrym nożem oba czubki cebuli i dalej pod wodą obieraj ją ze skórki
u mnie w większości przypadków pomaga

ale i tak staram się wrzucać do robota siekacza
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 15:18   #213
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
pod gorącą wodą zetnij ostrym nożem oba czubki cebuli i dalej pod wodą obieraj ją ze skórki
u mnie w większości przypadków pomaga

ale i tak staram się wrzucać do robota siekacza
będę próbować, może wytrwam a tak pozostaje mi wykorzystywanie innych do funkcji krojenia cebuli
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 16:10   #214
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez ninitoja Pokaż wiadomość
Mój tato ma taki stary garnek i to jest po prostu rewelacja. Mleko się nigdy nie przypali ze względu na podwójne dno i wypełnienie wodą, no i gwizdek też alarmuje, że mleczko gotowe . Fajna sprawa. Ciekawe gdzie taki garnek można kupić...
Tez mamy taki w domu, swietna sprawa! Tylko bez gwizdka, po prostu jak mleko jest gotow z takiego dziubka zaczyna lecieć już ta woda
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:31   #215
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Tez mamy taki w domu, swietna sprawa! Tylko bez gwizdka, po prostu jak mleko jest gotow z takiego dziubka zaczyna lecieć już ta woda
to chyba za dużo macie nalanej tej wody
a kupić można normalnie w sklepie gdzie są też inne garnki, czy też w internecie.
Ale fakt faktem, że ułatwia życie to podwójne dno
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 19:44   #216
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
I jest jedna jedyna rzecz której znieść nie mogę. Resztki jedzenia na sitku od zlewu.... Fuuuuj! coś mi się robi jak na to patrzę. Szczególnie że w większości miejsc w których mieszkałam jako studentka są te stare zlewy ( w których nie ma wyjmowanego sitka ) i trzeba to wydostawać czymś ...
za ok. złotówkę można kupić takie małe plastikowe siteczko wkładane do odpływu, tam polecą śmieci, potem tylko wyciągasz ten plastik i siup do kubła
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 20:41   #217
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Nie lubię jak ktoś mi się wtrąca do gotowania no i jak TŻ coś gotuje i coś mu wypadnie na kuchenke i później to pozasycha i trudno odmyć kuchenke
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 20:56   #218
pamieta
Raczkowanie
 
Avatar pamieta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 181
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez cetrizini Pokaż wiadomość
I jest jedna jedyna rzecz której znieść nie mogę. Resztki jedzenia na sitku od zlewu.... Fuuuuj! coś mi się robi jak na to patrzę. Szczególnie że w większości miejsc w których mieszkałam jako studentka są te stare zlewy ( w których nie ma wyjmowanego sitka ) i trzeba to wydostawać czymś ...
Oj bleeee też tego nie znoszę czy jest sitko czy nie i tak jak cokolwiek tam spłynie i zostanie wygląda koszmarnie. Podobnie zresztą jak zbyt długo leżące gąbeczki do mycia naczyń albo torebki po herbacie odłożone na drugie parzenie. Mało gotuję częściej robi to mąż bo lubi ale ja nie znoszę widoku piany z pierwszego gotowania mięsa. Wolę już dotykać surowe
pamieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:13   #219
palermo82
Raczkowanie
 
Avatar palermo82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 252
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

smażenia
__________________


Ślub w życiu nie jest, jak i w teatrze, ostatnim aktem życia dwojga zakochanych.

Alfred Aleksander Konar

kliknij na www.pajacyk.pl

palermo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:11   #220
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Cytat:
Napisane przez ewelinka_111 Pokaż wiadomość
to chyba za dużo macie nalanej tej wody
a kupić można normalnie w sklepie gdzie są też inne garnki, czy też w internecie.
Ale fakt faktem, że ułatwia życie to podwójne dno
Źle się wyraziłam nie, że ta woda leci jak z kranu oczywiście tylko jak kapnie to znaczy, że gotowe
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 15:10   #221
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Czego nie znosicie podczas gotowania?

Napisałam taki elaborat a tu mi zniknął

Większość moich "nielubionych" czynności wynika że jeszcze nie mam wymarzonej kuchni...

Pierwsza rzecz - zapachy. Brak dobrej wentylacji i okapu mnie dobija, ostatnio pół nocy chciało mi się bo nawdychałam się smrodu smażonych placków ziemniaczanych. Jestem na nie b.wrażliwa i potrafię się po prostu zatruć takim czymś.

Dwa, moja kuchnia jest beznadziejnie rozplanowana, wszystko w innym kącie - lodówka, kuchenka, zlew, szafki... dosłownie! Przez noszenie rzeczy brudzę podłogę (coś kapnie, pokruszy się) i mam wieczny syf.

Trzy, ja się narobię, ciasto, chleb a nie mam dobrego piekarnika i o ile mi nic nie siądzie, to nigdy nie ma ładnej skórki itp, a pieczenie zajmuje ponad dwukrotny czas podany w przepisie :/

Ogólnie wściekają mnie niedogodności w kuchni, za mało szafek, więc mam wszystko upchnięte i muszę długo szukać itede..

Zmywanie naczyń z ciasta chlebowego - masakra, klejące się, wchodzące pod paznokcie... chcę zmywarkę!

Ostatnio mikser wieloczynnościowy załatwił mi takie "przyjemności"

- wyrabianie ciasta. Gdyby nie piekarnik, mogłabym piec codziennie. I moja figura
- krojenie warzyw na sałatkę, ziemniaków na frytki, niestety malakser nie tnie na równą kosteczkę, ale może być. Siekanie cebuli, uff.
- tarcie warzyw - wszystko przebija ręczne utarcie dwóch kilo buraków na barszcz, kuchnia wygląda jakby szaleniec z siekierą wybił całą rodzinę. A tak tylko opłukałam tarcze jeszcze jest letnie robienie buraczków do słoików

To były moje zmowy wcześniej. Niestety zostało jeszcze obieranie (twarde ziemniaki!) ale nawet teraz to robię chętniej, bo nie będę musiała potem tego kroić...

A tak w ogóle mam coraz mniej czynności których nie lubię, odkąd nauczyłam się prostych rzeczy - jak smażyć żeby nie przypalić, jak gotować żeby nie rozgotować no i moje potrawy się stają coraz bardziej zjadliwe


Wyciąganie ze zlewu resztek, ble!

Porcjowanie kurczaka i innego mięsa - po moim "porcjowaniu" mięso wygląda jakby było wyrwane jakiemuś głodnemu psu. Za patroszenie ryb nie biorę się, za drogie żeby zniszczyć.

Czekanie np. na wyrośnięcie ciasta, upieczenie. Wtedy produkuję proste przekąski, porządkuje kuchnię itp.

Jak mi ktoś chodzi po kuchni. Patrzy do garów bez wyraźnego pozwolenia. Wścieka się że nie robię dokładnie tak jak ktoś chce i przyprawiam po swojemu. Nie mogłabym mieć z mamą wspólnej kuchni

Uff...

Przeczytałam wątek i przypomniało mi się :

- miażdżenie czosnku w zwykłej prasce - i tak palce śmierdzą, muszę poszukać innego narzędzia,
- smażenie w głębokim tłuszczu - odkąd mam frytownicę to nie dość że lepiej się upiecze, to o wiele mniej upaćkanej kuchni. Smażenie frytek w zwykłym garnku to tłuszcz na suficie normalnie...
-

Edytowane przez mikia20
Czas edycji: 2011-01-19 o 15:48
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.