Czyste ale rozszerzone pory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-05, 09:39   #1
OhSpatium
Przyczajenie
 
Avatar OhSpatium
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16

Czyste ale rozszerzone pory


Cześć,
jestem posiadaczką cery mieszanej - na nosie (i tylko na nosie) skóra leciutko mi się przetłuszcza a reszta twarzy jest sucha jak wiór.
Ostatnio pojawiły mi się ogromne, rozszerzone pory na policzkach w okolicy nosa. Nie są one zanieczyszczone, nie mam problemów z zaskórnikami na policzkach (jedynie mam lekkie zaskórniki na nosie)- moje policzki wyglądają po prostu jak nakłute szpikami i rozciągnięte.

Myślałam, że to może wina mojego mieszkania - suchego i ciepłego, ale ostatni tydzień spędziłam w innym domu, raczej wilgotnym i problem nie zmniejszył się.

Mam 22 lata, to nie czas na starzenie się! Jak mam "naprawić" moją skórę?

Dodam, że używam kosmetyków: lekki krem brzozowy Sylveco, krem Hydrain3 Hialuro Dermedic, serum na noc hydratia Iwostin.

Do mycia twarzy używam żelu antybakteryjnego ziaja nuno oraz szczoteczki z rossmanna

Raz na jakiś czas oczyszczam cerę - peeling ziaja z miktogranulkami bardzo mocny i (w niektóre miejsca) pasta oczyszczająca z liści manuka Ziaja.

Czy popełniam gdzieś błąd? Odżywiam się raczej zdrowo, ostatnio prawie w ogóle nie jem słodyczy. Moja mama nie ma rozszerzonych porów, więc to raczej nie jest wina genów.

Jakiego toniku mam używać? Wszystkie polecane w internecie są do cery tłustej lub oczyszczające, a to mi raczej nie jest potrzebne na moje policzki.
Czy taka moja "uroda" ?
OhSpatium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-05 10:39:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.