Straszna skóra po usunięciu wąsika. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-13, 08:34   #1
reel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 14
Unhappy

Straszna skóra po usunięciu wąsika.


Witam. W piątek wieczorem usunęłam sobie wąsik nad górną wargą, który niesamowicie mnie irytował. Użyłam plastrów do depilacji z Tanity. Myślałam, że wszystko będzie OK. Było trochę zaczerwienione. Jednak następnego dnia rano przeraziłam się, patrząc w lustro - czerwień się nasyciła, a ponadto pojawiły się w tym miejscu okropne ropne wypryski. Skóra jest piekąca, wysuszona i podrażniona. Słowem: tragiczna. Nie wiem co robić - wygląda to okropnie. Zamiast wąsów archipelag przyszczy - suuuuuper. :| Bardzo proszę o jakąś radę. Może jakaś maść? Czy też miałyście podobny problem?
reel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 08:39   #2
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: Straszna skóra po usunięciu wąsika.

z wąsikiem problemów nie miała takich, a raczej mam delikatny ( jak kazda z nas) i mimo ze jestem brunetka poprostu sie nim nie przejmuje, zato mam czesto wypryski na nogach i okolicach bikini ( poprostu delikatna skóra)
moze spróbuj tribiotykim, kosztuje niewiel a napewno nie zaszkodzi (mała saszetka delikatnego antybiotyku)
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 08:59   #3
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Straszna skóra po usunięciu wąsika.

miałam pare razy to samo
i zaczełam robić tak: przed usunięciem wąsika smaruję skórę wodą utlenioną, po wyschnięciu przystepuje do 'operacji', a po usunięciu reszty wosku etc smaruję skórę maścią z wit. A (w aptece, 2 zł). Jest ona na bazie wazeliny, więc naprawdę dobrze nawilża.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 11:26   #4
reel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 14
Dot.: Straszna skóra po usunięciu wąsika.

Czyli głównie chodzi o nawilżanie tego miejsca, tak? I po jakim to czasie mniej więcej zniknie?
reel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 11:33   #5
~Gosienka~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 111
Dot.: Straszna skóra po usunięciu wąsika.

reel polecam sudocrem a nastepnym razem zrob to moze po kapieli kiedy skora jest miekka i lepiej wloski wychodza i mysle,ze nawilzac to tylko przed a nie po.
~Gosienka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 15:47   #6
reel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 14
Dot.: Straszna skóra po usunięciu wąsika.

Boże, jakie to paskudne ;( Pół dnia przebeczałam ;(
reel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 16:04   #7
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Straszna skóra po usunięciu wąsika.

Cytat:
Napisane przez ~Gosienka~ Pokaż wiadomość
reel polecam sudocrem a nastepnym razem zrob to moze po kapieli kiedy skora jest miekka i lepiej wloski wychodza i mysle,ze nawilzac to tylko przed a nie po.
tu nie chodzi tylko o puste nawilzenie 'po', bo rownie dobrze mozna by bylo uzyc jakiegokolwiek kremu nawilzajacego a masc, fakt jest taka tlustawa, ale jej najwieksza zaleta jest wlasnie wit A, ktora 'pomaga' szybciutko odbudowac naskorek. oczywiscie sudocrem tez jest pomocny i polecam podleczy skore i powysusza pryszczyki. ale ja wole zapobiegac niz leczyc, bo wiem jak to nieestetycznie wyglada. i popieram domowe usuwanie wasika najlepiej zrobic tuz po kapieli.

a te pryszczyki, powinny zniknac max do 3-4 dni, musisz to przecierpiec i zadbac odpowiednio o skore.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.