Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-07, 09:26   #2551
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
oj faktycznie pokombinowali, ale i tak skład jest przyzwoity

Postanowiłam zagłębić się w składy Sylveco i widzę, że jednak tylko ten balsam zmienili, ten mój kremik jest bez zmian, także fałszywy alarm Fajna marka, coś ekstra dla sucharów
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 10:35   #2552
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

to ja się jeszcze wypowiem w sprawie samoopalaczy - które b. lubię.
Czytałam opracowania które mówią iż DHA sama w sobie jest nieszkodliwa, ale bardzo niestabilne.
Pod wpływem temperatury, a zwłaszcza w środowisku wodnym zamienia się w formalinę

poniżej część artykułu na ten temat:
"W kwietniu 2004 ÖKO-TEST przetestował 24 samoopalacze. 21 z nich wydzieliło na skórze formalinę. Substancja powodująca zbrązowienie skóry to DHA (Dihydroxyaceton). Jej koncentracja w samoopalaczach wynosi 4-6%. Im wiecej DHA tym ciemniejszy kolor skóry. DHA zostaje wchłaniane przez naskórek. Tam w ciągu dwóch do sześciu godzin reaguje z proteinami skóry i barwi ją na brązowo. Pod wpływem ciepła cząsteczka DHA rozpada się na mniejsze związki, wówczas powstaje między innymi również formalina. Kupujący nie ma wpływu na to, jak producent obchodzi się z DHA przed wyprodukowaniem kosmetyku. Długie przechowywanie substancji w ciepłym pomieszczeniu sprzyja powstawaniu formaliny. Również duża ilość wody w produkcie powoduje szybsze powstanie formaliny. Dlatego jeżeli już chcemy używać samoopalacza, to najlepiej wybrac kosmytyk z jak największą zawartością tłuszczu i należy przechowywać go w lodówce. "

no i bądź tu mądry
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 11:59   #2553
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Nałożyłam bezbarwną Cassię i z niezadowoleniem stwierdzam , że moje jasne włosy są lekko żółtawe .
A z troche lepszych wiadomości po ok. roku stosowania naturalek moja łepetyna coraz częściej może być myta co drugi dzień . Włosy może nie są rewelacyjne drugiego dnia ale też nie muszę się chować przed ludźmi.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:01   #2554
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Nałożyłam bezbarwną Cassię i z niezadowoleniem stwierdzam , że moje jasne włosy są lekko żółtawe .
A z troche lepszych wiadomości po ok. roku stosowania naturalek moja łepetyna coraz częściej może być myta co drugi dzień . Włosy może nie są rewelacyjne drugiego dnia ale też nie muszę się chować przed ludźmi.
niedobra henna a może jeszcze się ta żółć wymyje? Może to tylko taki efekt przejściowy jak czasem zielona poświata po hennie czerwonej?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:13   #2555
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Nałożyłam bezbarwną Cassię i z niezadowoleniem stwierdzam , że moje jasne włosy są lekko żółtawe .
A z troche lepszych wiadomości po ok. roku stosowania naturalek moja łepetyna coraz częściej może być myta co drugi dzień . Włosy może nie są rewelacyjne drugiego dnia ale też nie muszę się chować przed ludźmi.
zastanawialam sie wlasnie nad bezbarwna henna w celu pogrubienia wlosow, ale mam bardzo jasny popielaty blond i mam obawy wlasnie przed niepozadanym efektem zoltka na glowie moglabys wstawic zdjecia?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:24   #2556
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
to ja się jeszcze wypowiem w sprawie samoopalaczy - które b. lubię.
Czytałam opracowania które mówią iż DHA sama w sobie jest nieszkodliwa, ale bardzo niestabilne.
Pod wpływem temperatury, a zwłaszcza w środowisku wodnym zamienia się w formalinę

poniżej część artykułu na ten temat:
"W kwietniu 2004 ÖKO-TEST przetestował 24 samoopalacze. 21 z nich wydzieliło na skórze formalinę. Substancja powodująca zbrązowienie skóry to DHA (Dihydroxyaceton). Jej koncentracja w samoopalaczach wynosi 4-6%. Im wiecej DHA tym ciemniejszy kolor skóry. DHA zostaje wchłaniane przez naskórek. Tam w ciągu dwóch do sześciu godzin reaguje z proteinami skóry i barwi ją na brązowo. Pod wpływem ciepła cząsteczka DHA rozpada się na mniejsze związki, wówczas powstaje między innymi również formalina. Kupujący nie ma wpływu na to, jak producent obchodzi się z DHA przed wyprodukowaniem kosmetyku. Długie przechowywanie substancji w ciepłym pomieszczeniu sprzyja powstawaniu formaliny. Również duża ilość wody w produkcie powoduje szybsze powstanie formaliny. Dlatego jeżeli już chcemy używać samoopalacza, to najlepiej wybrac kosmytyk z jak największą zawartością tłuszczu i należy przechowywać go w lodówce. "

no i bądź tu mądry
Dlatego właśnie Melvita tak kusi mnie samoopalaczem - podobno nie zawiera DHA
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-05-07 o 12:28
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:29   #2557
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

bardzo ciekawie podsumowalyscie samoopalacze - 123sciri, super cytat! no i chyba mnie przekonalas do niestosowania samoopalaczy ale mnie zastanawia, czy procz DHA sa jeszcze inne substancje dajace odpowiedni efekt...
skoro samoopalacz p&r nie smierdzi, to moze sobie daje rade bez DHA...??? kto ma sklad..?

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie Melvita tak kusi mnie samoopalaczem - podobno nie zawiera DHA
o, margolcia, a co takiego zawiera? moze tez sie skusze kurde, ja to co sekunde zmieniam zdanie na temat zakupow
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 12:31   #2558
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
niedobra henna a może jeszcze się ta żółć wymyje? Może to tylko taki efekt przejściowy jak czasem zielona poświata po hennie czerwonej?
Mam cichą nadzieję , bedę je dzis pucować

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
zastanawialam sie wlasnie nad bezbarwna henna w celu pogrubienia wlosow, ale mam bardzo jasny popielaty blond i mam obawy wlasnie przed niepozadanym efektem zoltka na glowie moglabys wstawic zdjecia?
Wiesz pogrubienia włosów to ja nie widzę zupełnie . Wogóle oprócz lekkiej zmiany koloru ( ciemniejsze ? żółtawy odcień ?) nie widzę efektu użycia henny. Może po myciu . Zrobiłam zdjęcia po wysuszeniu włosów ale był tak pochmurny dzień , że wyszły kiepsko . Wkleje wieczorkiem bo nie mam ze sobą kabla do kompa.
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:32   #2559
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Hej, witam
Widzę, że jesteśmy w podobnym wieku i mamy podobną cerę no i Wrocławianki
Piękna kolekcja
joł ciotka, mówi tu ewuni szybciutko które sklepy są z odbiorem u nas (helfy, ekodrogeria, te głupie kosmetyki natury pomijam, zachustowani...)?

i stacjonarnie cosik fajnego mamy?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Z damabio podoba mi się, że właśnie ta przesyłka za 6 zł, mogłabym samo mydło wziąć Dzięki A wiecie czy TO mydło jest porządne? Szukam dobrego do higieny intymnej.
ja ci i tak sprawdze, przy czym obawiam się że drożej może wyjść, bo ta mydlarnia niezła przebitę ma (patrz: mydełka LF po 13zł za 100g)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie Melvita tak kusi mnie samoopalaczem - podobno nie zawiera DHA
to co ma zamiast?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Evi a co robisz z olejem wspaniałym?zamawiasz w jakimś innym miejscu?
już wypatrzyłam w innych miejscach, tylko się teraz zaczęłam wahać czy mi na pewno potrzebny....? potrzebny czy nie? brać? będę piękniejsza ?
jakie pozytywne skutki używania oleju wspaniałego zaliczyłyście?

a koncentrat AMB? wiem że wiele razy o nim było, ale w tej części niewiele (szukałam), fajne toto?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić




Edytowane przez evitka21
Czas edycji: 2012-05-07 o 12:37
evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:35   #2560
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Nat na pewno będzie jakaś zniżka/promocja na dzień matkii na to czekam.Biorę na pewno cały zestaw kosmetyków dla córki,dla siebie chcę balsam aox no i może na zapas maskę regenerującą kupię.Chociaż nie wiem,bo w czerwcu pewnie znowu te ich nowe BB mnie skuszą

Powiem Ci tak:zamówienie kiedyś u nch założyłam na sumę 158zł.Po zniżce do zapłaty miałam 126zł i darmo mi kurier przywiózł kosmetyki-fajni są pod tym względem

Uff nawet nie wiesz jak się cieszę,że z maski jesteś zadowolona

A Ty na co zbierasz?

Co do tż to...jak kocha to niech zatyka se nos

Ja to jeszcze muszę koniecznie zamówić to masło JMO i jednak balsam też chcę.Idzie się wykończyć z tymi chciejstwamiCzekam na promo JMO....
No, maski mi starczy jeszcze na raz, dziękuję Anulka Dlatego mam chęć na maskę regenerującą, ekoampułkę, micel, tonik (tylko nie wiem na który się zdecydować, normalny, czy AOX?) i coś z serii dzieciowej. Ale wezmę tyle tylko wtedy, gdy mnie promocja zadowoli

Cię wzięło na to masło Cupuacu Wczoraj posmarowałam sobie nim piętki i mam gładziuśkie jak po moczniku Ja chyba sobie daruję promocję u JMO, bo muszę wykończyć to, co mam. Zresztą jakoś tak nie chce mi się wierzyć, że będzie to jakaś fajna obniżka. Pożyjemy, zobaczymy...
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:38   #2561
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość

już wypatrzyłam w innych miejscach, tylko się teraz zaczęłam wahać czy mi na pewno potrzebny....? potrzebny czy nie? brać? będę piękniejsza ?
jakie pozytywne skutki używania oleju wspaniałego zaliczyłyście?
Ja byłam z niego bardzo zadowolona i polecamOlej z róży mi już takiego wow na twarzy nie robi
Myślę,że to również wspaniały(bo równocześnie też używałam toniku AE)pomógł zlikwidować przebarwienia pociążoweBuzia była po nim natychmiastowo ładniejsza
Myślę,że będziesz zadowolona z niego


Closzku masz skład samoopalacza p&r
Aqua, Anthemis Nobilis Flower Water, Glycerin, Decyl Cocoate, Caprylic /Capric Triglyceride, Hamamelis Virginiana Flower Water, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Dihydroxyacetone, Betaine, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil , Hydrogenated Vegetable Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Hydrogenated Castor Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Daucus Carota Sative (Carrot) Oil, Heliantus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Stearate SE, Mica; Bismuth Oxychloride, Iron Oxide, CI 77019, CI 77491,Erythrulose, Helichrysum Stoechas Extract, Cetearyl Glucoside, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Stearic Acid, Allantoin, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 12:56   #2562
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Mam cichą nadzieję , bedę je dzis pucować



Wiesz pogrubienia włosów to ja nie widzę zupełnie . Wogóle oprócz lekkiej zmiany koloru ( ciemniejsze ? żółtawy odcień ?) nie widzę efektu użycia henny. Może po myciu . Zrobiłam zdjęcia po wysuszeniu włosów ale był tak pochmurny dzień , że wyszły kiepsko . Wkleje wieczorkiem bo nie mam ze sobą kabla do kompa.
hmm a widzisz jakies pozytywy zastosowania tej henny? bede bardzo wdzieczna za foto a jaki mialas wyjsciowy kolor wlosow?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:56   #2563
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
No, maski mi starczy jeszcze na raz, dziękuję Anulka Dlatego mam chęć na maskę regenerującą, ekoampułkę, micel, tonik (tylko nie wiem na który się zdecydować, normalny, czy AOX?) i coś z serii dzieciowej. Ale wezmę tyle tylko wtedy, gdy mnie promocja zadowoli

Cię wzięło na to masło Cupuacu Wczoraj posmarowałam sobie nim piętki i mam gładziuśkie jak po moczniku Ja chyba sobie daruję promocję u JMO, bo muszę wykończyć to, co mam. Zresztą jakoś tak nie chce mi się wierzyć, że będzie to jakaś fajna obniżka. Pożyjemy, zobaczymy...
Natjakim cudem masz tej maski jeszcze na jeden raz?Masz krótkie włosy?
Tonik polecam aox.Ja miałam/mam jeden i drugi i nie ma porównania dla mnie między oczyszczającym,a aox-ten wygrywa
Zresztą skoro bierzesz micel to tonik oczyszczający Ci zbędny,bo dla mnie to jeden i ten sam kosmetyk.Nie zauważyłam różnicy między nimi.Zresztą skład mają bardzo podobny to nic dziwnego.

Masło JMO jest boskieZakochałam się w nim mieć muszę.Nic tak nie działa na moje ręcę jak onoJeszcze strasznie lubię nim dekolt pomiziaćNo i zapach wprost zniewala.Jest strasznie wydajny,bo mam tego próbaska od Ciebiei mam.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 12:59   #2564
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bardzo ciekawie podsumowalyscie samoopalacze - 123sciri, super cytat! no i chyba mnie przekonalas do niestosowania samoopalaczy ale mnie zastanawia, czy procz DHA sa jeszcze inne substancje dajace odpowiedni efekt...
skoro samoopalacz p&r nie smierdzi, to moze sobie daje rade bez DHA...??? kto ma sklad..?

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------


o, margolcia, a co takiego zawiera? moze tez sie skusze kurde, ja to co sekunde zmieniam zdanie na temat zakupow
p&r niestety ma DHA ale i tak kurcze mnie kusi

ja mam zawsze pod ręką macerat z marchwi i dodaję do wszystkiego
nie lubię być blada, a za słońcem też nie przepadam
Koniecznie zaraz muszę zobaczyć ten samoopalacz od margoltki

Margo czy to ten :http://uk.melvita.com/melvita-prosun...6663,47055.htm super jest gdzie go można kupić ?
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie

Edytowane przez 123sciri
Czas edycji: 2012-05-07 o 13:05
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 13:08   #2565
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Natjakim cudem masz tej maski jeszcze na jeden raz?Masz krótkie włosy?
Tonik polecam aox.Ja miałam/mam jeden i drugi i nie ma porównania dla mnie między oczyszczającym,a aox-ten wygrywa
Zresztą skoro bierzesz micel to tonik oczyszczający Ci zbędny,bo dla mnie to jeden i ten sam kosmetyk.Nie zauważyłam różnicy między nimi.Zresztą skład mają bardzo podobny to nic dziwnego.

Masło JMO jest boskieZakochałam się w nim mieć muszę.Nic tak nie działa na moje ręcę jak onoJeszcze strasznie lubię nim dekolt pomiziaćNo i zapach wprost zniewala.Jest strasznie wydajny,bo mam tego próbaska od Ciebiei mam.
Oszczędna jestem Została mi co prawda 1/3 opakowania, ale coś tam jeszcze maźnę Ja nie lubię jak mi spływa z włosów, bardziej się koncentruję na dobrym rozprowadzeniu i delikatnym wtarciu kosmetyku. Włosy aż za długie mi porosły, fryzjer się kłania, jak nic.

Dekoltu jeszcze nim nie smarowałam, trochę się boję o zapchanie, bo jednak zostawia taką warstewkę na skórze. Chociaż jak buzię smaruję, to cudowna jest na drugi dzień i nic nie zapycha. Patrz, taki delikatniutki zapach, a taką potrafi sprawić przyjemność . Cieszę się, że jeszcze masz, taki był zamiar, co by niewinne duszyczki kusić Znasz zresztą moje zdanie na temat próbaskowania A tak na poważnie chciałam sprawdzić, czy tylko ja mam taką schizę na masło. Chciałaś, to masz To i teraz wydasz
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 13:13   #2566
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
hmm a widzisz jakies pozytywy zastosowania tej henny? bede bardzo wdzieczna za foto a jaki mialas wyjsciowy kolor wlosow?
Jak pisałam niespecjalnie na razie widzę różnice. Ale ktoś chyba pisał , że dopiero po kolejnym myciu włosy wygladały dużo lepiej. Jestem naturalną mysią blondynką z dwoma odcieniami pasemek ( tym razem w ciepłej tonacji) dla ukrycia siwulców

effa na bardzo jasne o popielatym odcieniu radziła bym Ci zrobić próbę na jednym pasemku gdzieś z dolnej warstwy czuprynki

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2012-05-07 o 13:17
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 13:21   #2567
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość


jakie pozytywne skutki używania oleju wspaniałego zaliczyłyście?

a koncentrat AMB? wiem że wiele razy o nim było, ale w tej części niewiele (szukałam), fajne toto?
Pozytywne skutki oleju wspaniałego: wygładzenie zmarszczek na dekolcie + rozjaśnienie starej blizny po usunięciu tarczycy + rozjaśnienie rozstęów na biuście; w ogóle stosuję olej na szyję biust i dekolt ale jak wykończę kremiki to będę go używać do twarzy także, bo bardzo dobrze robi mojej skórze no ale ja jestem już stara, pewnie u Ciebie nie będzie takich efektów
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 13:28   #2568
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
joł ciotka, mówi tu ewuni szybciutko które sklepy są z odbiorem u nas (helfy, ekodrogeria, te głupie kosmetyki natury pomijam, zachustowani...)?

i stacjonarnie cosik fajnego mamy?
Joł, joł No mamy jeszcze mydlarnię na Wita Stwosza ale ja jakoś nigdy nic tam nie kupiłam. Mają tam niektóre produkty z ZSK ale dość drogo...
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 13:28   #2569
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Jak pisałam niespecjalnie na razie widzę różnice. Ale ktoś chyba pisał , że dopiero po kolejnym myciu włosy wygladały dużo lepiej. Jestem naturalną mysią blondynką z dwoma odcieniami pasemek ( tym razem w ciepłej tonacji) dla ukrycia siwulców

effa na bardzo jasne o popielatym odcieniu radziła bym Ci zrobić próbę na jednym pasemku gdzieś z dolnej warstwy czuprynki
tak tez planowalam, poczekam na Twoja opinie nie wiem czy warto ryzykowac, nie chce pozniej zalowac bo moge sobie narobic wiecej szkody niz pozytku
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 13:29   #2570
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Oszczędna jestem Została mi co prawda 1/3 opakowania, ale coś tam jeszcze maźnę Ja nie lubię jak mi spływa z włosów, bardziej się koncentruję na dobrym rozprowadzeniu i delikatnym wtarciu kosmetyku. Włosy aż za długie mi porosły, fryzjer się kłania, jak nic.

Dekoltu jeszcze nim nie smarowałam, trochę się boję o zapchanie, bo jednak zostawia taką warstewkę na skórze. Chociaż jak buzię smaruję, to cudowna jest na drugi dzień i nic nie zapycha. Patrz, taki delikatniutki zapach, a taką potrafi sprawić przyjemność . Cieszę się, że jeszcze masz, taki był zamiar, co by niewinne duszyczki kusić Znasz zresztą moje zdanie na temat próbaskowania A tak na poważnie chciałam sprawdzić, czy tylko ja mam taką schizę na masło. Chciałaś, to masz To i teraz wydasz
Tej akurat maski nie da się chyba nałożyć w nadmiarzeo spływaniu mowy nie ma
No,ale fajnie,że Ci wystarczyła.Ba!i że jeszcze zostało

O widzisz!Ja się boję nim twarz posmarować
Chciałam,mam i wydamale warto
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 13:39   #2571
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
bardzo ciekawie podsumowalyscie samoopalacze - 123sciri, super cytat! no i chyba mnie przekonalas do niestosowania samoopalaczy ale mnie zastanawia, czy procz DHA sa jeszcze inne substancje dajace odpowiedni efekt...
skoro samoopalacz p&r nie smierdzi, to moze sobie daje rade bez DHA...??? kto ma sklad..?

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------


o, margolcia, a co takiego zawiera? moze tez sie skusze kurde, ja to co sekunde zmieniam zdanie na temat zakupow
p&r ma roslinny dha - może on nie robi takich świństw jak ten opisany prez sciri???????
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 14:08   #2572
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Czy któraś z was przyglądała się może temu filtrowi z rossmanna SUNOZON SPAY 20SPF?
Ma ekotest GUT.
Widziałam też filtry babydream. Miała któraś z was okazję je wypróbować. Chodzi mi o zastosowanie na ciało, nie na twarz
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 14:13   #2573
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Eeee... formalina mówicie
To dlatego ja tak dobrze wyglądam... jestem zakonserwowana przez wieloletnie używanie samoopalaczy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 14:58   #2574
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Czy któraś z was przyglądała się może temu filtrowi z rossmanna SUNOZON SPAY 20SPF?
Ma ekotest GUT.
Widziałam też filtry babydream. Miała któraś z was okazję je wypróbować. Chodzi mi o zastosowanie na ciało, nie na twarz
miałam Sunozon do ciała i był ok
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 15:07   #2575
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
joł ciotka, mówi tu ewuni szybciutko które sklepy są z odbiorem u nas (helfy, ekodrogeria, te głupie kosmetyki natury pomijam, zachustowani...)?

i stacjonarnie cosik fajnego mamy?
Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Joł, joł No mamy jeszcze mydlarnię na Wita Stwosza ale ja jakoś nigdy nic tam nie kupiłam. Mają tam niektóre produkty z ZSK ale dość drogo...
Poza tym są jeszcze 3 punkty Organique (Renoma, Magnolia, Dominikańska), ale trzeba uważać, bo tylko część produktów jest naturalna (maski do włosów ). W TK Maxx (Renoma, Młyn) można upolować zagraniczne marki. No i Organic Farma Zdrowia (Renoma) to sklep głównie z żywnością ekologiczną, ale mają też trochę kosmetyków.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 15:16   #2576
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Eeee... formalina mówicie
To dlatego ja tak dobrze wyglądam... jestem zakonserwowana przez wieloletnie używanie samoopalaczy
To się nazywa poczucie humoru
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 16:30   #2577
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Nie mam pojęcia co ma w sobie Samoopalacz Melvita. Nie jestem biegła w składach. W reklamie chwalili się, że nie ma DHA. Do kupienia jest między innymi na feelunique.com.

Oto skład:
AQUA/WATER - CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT WATER* - GLYCERIN -
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE - ERYTHRULOSE - DICAPRYLYL ETHER - COCO-CAPRYLATE - ARACHIDYL
ALCOHOL - CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL* - GLYCERYL STEARATE SE - HELIANTHUS
ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL* - COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL* - MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL* -
CERA ALBA/BEESWAX - BEHENYL ALCOHOL - ARACHIDYL GLUCOSIDE - TOCOPHEROL - XANTHAN GUM -
SCLEROTIUM GUM - LEVULINIC ACID - CETEARYL ALCOHOL - SODIUM LEVULINATE - TERPINEOL - SODIUM
BENZOATE - PARFUM/FRAGRANCE - BENZYL BENZOATE**.
* Ingrédients issus de l’Agriculture Biologique / Ingredients from Organic Farming
** Constituants naturels du concentré aromatique / Natural components of fragrance
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 16:52   #2578
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja byłam z niego bardzo zadowolona i polecamOlej z róży mi już takiego wow na twarzy nie robi
Myślę,że to również wspaniały(bo równocześnie też używałam toniku AE)pomógł zlikwidować przebarwienia pociążoweBuzia była po nim natychmiastowo ładniejsza
Myślę,że będziesz zadowolona z niego


Closzku masz skład samoopalacza p&r
Aqua, Anthemis Nobilis Flower Water, Glycerin, Decyl Cocoate, Caprylic /Capric Triglyceride, Hamamelis Virginiana Flower Water, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Dihydroxyacetone, Betaine, Cetearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil , Hydrogenated Vegetable Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Hydrogenated Castor Oil, Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Daucus Carota Sative (Carrot) Oil, Heliantus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Stearate SE, Mica; Bismuth Oxychloride, Iron Oxide, CI 77019, CI 77491,Erythrulose, Helichrysum Stoechas Extract, Cetearyl Glucoside, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Stearic Acid, Allantoin, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene.
dziekuje slicznie za sklad wyglada calkiem calkiem, DHA jest jednak, ale moze nie az tak zle... chyba jeszcze procz niego to ekstrakt z lupiny wloskiego orzecha daje efekt... hmm... jeszcze sobie go przemysle
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 16:57   #2579
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia co ma w sobie Samoopalacz Melvita. Nie jestem biegła w składach. W reklamie chwalili się, że nie ma DHA. Do kupienia jest między innymi na feelunique.com.

Oto skład:
AQUA/WATER - CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT WATER* - GLYCERIN -
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE - ERYTHRULOSE - DICAPRYLYL ETHER - COCO-CAPRYLATE - ARACHIDYL
ALCOHOL - CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL* - GLYCERYL STEARATE SE - HELIANTHUS
ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL* - COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL* - MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL* -
CERA ALBA/BEESWAX - BEHENYL ALCOHOL - ARACHIDYL GLUCOSIDE - TOCOPHEROL - XANTHAN GUM -
SCLEROTIUM GUM - LEVULINIC ACID - CETEARYL ALCOHOL - SODIUM LEVULINATE - TERPINEOL - SODIUM
BENZOATE - PARFUM/FRAGRANCE - BENZYL BENZOATE**.
* Ingrédients issus de l’Agriculture Biologique / Ingredients from Organic Farming
** Constituants naturels du concentré aromatique / Natural components of fragrance
ma Erytruloze która skutecznie zastępuje DHA bez ryzyka powstania formaliny - natomiast efekty są podobno wolniejsze ale zdrowsze
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 17:16   #2580
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
ma Erytruloze która skutecznie zastępuje DHA bez ryzyka powstania formaliny - natomiast efekty są podobno wolniejsze ale zdrowsze
A ja już obmyśliłam sprytny plan domieszywania odrobiny podkładu do balsamu do ciała...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.