Pomocy-rozstepy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-07, 11:55   #1
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Unhappy

Pomocy-rozstepy


__________________
Martaaaa

Edytowane przez martaaaa
Czas edycji: 2006-04-08 o 18:09
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 13:02   #2
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Pomocy-rozstepy

No one w końcu trochę przyblakną a z czasem przestaną być prawie widoczne ale to może trochę potrwać...Ja do końca pierwszej ciąży nie miałam ani jednego rozstepu...A po porodzie okazało się że cały brzuch mam w okropnych rożowych szparkach....Wczesniej wogóle nie było ich widać...(( Nie przejmuj się już niedługo będzie dzidzia i wszystko będziesz widzieć w innym świetle...
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 15:14   #3
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Pomocy-rozstepy

Nie mam jeszcze rozstępow ale wczoraj rozmawialam o tym z kolezanką. podobno kremy nic tak naprawde nie daja a rozstepy mozna usunac tylko laserowo. z czasem jednak robia sie biale i lekko blyszczace jak blizny i nie szpecą az tak tragicznie. nawet jak dostane rozstępow to bardziej bede martwic sie cellulitem ktory podczas ciazy zrobil mi sie jeszcze gorszy.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 19:38   #4
intakta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Dot.: Pomocy-rozstepy

Jakiś czas temu oglądałam w tv program na temat rozstępów i kobita, która się na tym zna mówiła,że tak naprawde kremy nic nie pomogą są tylko profilaktyczne,wspomgając e ale to czy w ciąży będziemy miały rozstępy zależy od uwarunkowań genetycznych i kremy nic tu nie zdziałają. Ja nie mam doświadczenia bo to moja pierwsza ciąża a rozstępy mam na udach(mnie akurat one jakoś specjalnie nie martwią)



Pozdrawiam
intakta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 23:18   #5
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: Pomocy-rozstepy

Dziekuje dziewczyny za wsparcieMam nadzieje,ze moje rozstepy po ciazy zmniejsza sie troche.
__________________
Martaaaa

Edytowane przez martaaaa
Czas edycji: 2006-04-08 o 18:10
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 17:22   #6
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pomocy-rozstepy

Hej

ja tez nie poznaje swojego ciała.. a do rozwiązania kilka dni.
Pamiętam jak pierwszy raz pojawiły się na piersiach.. jak kretynka leciałam do lekarza, bo wyglądało to okropnie - czerwone krechy na bladym ciele. No i lekarz kazał stosować rózniaste kremy - polecał te najdroższe niestety. Kupiłam kremik z Gerbera. Uzyłam kilka razy a znajmoma ginekolog zabroniła mi używania, że względu na masaż..
No i przestałam użwyać. Wezmę się za siebie po porodzie basen, gimanstyka i dobre odżywianie.. a teraz to tylko malutek jest najważniejszy. I jak dopada mnie żal za dawną figurą, wagą czy ciałem, to pocieszam się faktem, że uroda i tak przemija.. a dziecko na świecie przysłania wszelkie błahe sprawy... wiadomo )
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 20:37   #7
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 263
GG do Edycia15
Thumbs up Dot.: Pomocy-rozstepy

"Tak sie dzisiaj zastanawialam i doszlam do wniosku,ze powinnysmy zaakceptowac te drobne straty na urodzie,bo w zamian dostajemy piekny prezent"
Bardzo mi się podoba twoja wypowiedż MARTOOOOO i zupelnie się zgadzam
Edycia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-11, 00:43   #8
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: Pomocy-rozstepy

__________________
Martaaaa

Edytowane przez martaaaa
Czas edycji: 2006-04-08 o 18:10
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 08:13   #9
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Pomocy-rozstepy

Będąc w ciąży cały czas martwiłam się, abym nie miała rozstępów na plecach i tyłku (moja szwagierka ma tam straszne "rowy" i jak tylko się nachyli, spod bluzeczki wyglądają przerażające pęknięcia), no i tam nic (może jakiś jeden mały zabłąkany rozstęp), za to uda, biodra i brzuch.... szkoda mówić. Na początku bardzo mnie to martwiło, ale po jakimś czasie skwitowałam to tak jak koleżanki wczesniej pisały, czyli co tam rozstęy, skoro mam takiego kochanego szkraba! No i mężowi to też nie przeszkadza, a to chyba najważniejsze
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 08:41   #10
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: Pomocy-rozstepy

Moj ukochany tez nie zwraca na to uwagi. Wszystko zalezy od genetyki. Moja mamuska miala rozstepy, siostra i ja tez mam. Mimo, ze nigdy nie byłam chudziutka to i tak wyszły...Są okropnie szerokie na brzuchu i różowe... ale naprawde mam to gdzies, smaruję się cala samoopalaczem i na ciemniejeszej skórze aż tak nie widac.
A maż się smieje, ze przesadzam. Codziennie smaruje brzuch oliwką dla dzieci... miało pomoc... ale niestety nie w moim przypadku
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 09:02   #11
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Pomocy-rozstepy

No tak, zapomniałam dodać, że w ciąży wcierałam w siebie tony czy hektolitry balsamów i do ciała i do biustu i to nic nie dało, no i moja mama też ma rozstępy...więc niestety, to z genetyką to prawda....
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-10, 18:16   #12
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: Pomocy-rozstepy

Ja w czasie całej ciąży oprócz kremów stosowałam taki dziwny szczypiący masaż

gdzieś tam zalecany dla kobiet w ciąży. Rozstępów nie mam. Ale z drugiej strony moja mama też nie ma, a nic nie robiła więc może to jednak genetyka????

Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 20:56   #13
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: Pomocy-rozstepy

__________________
Martaaaa

Edytowane przez martaaaa
Czas edycji: 2006-04-08 o 18:10
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 20:53   #14
Dorotka1
Raczkowanie
 
Avatar Dorotka1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56
Dot.: Pomocy-rozstepy

Moje rozstępy z czasem zanikają.4 lata temu, po urodzeniu dziecka miałam duże, a teraz prawie ich nie widać.I dodam, że nie stosowałam żadnych kuracji czy kremów w celu ich zlikwidowania.Zwykły balsam i peeling.
Dorotka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 14:08   #15
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: Pomocy-rozstepy

Bardzo mnie pocieszylas,mam nadzieje,ze w moim przypadku taki cud tez sie stanie.To niesamowite,ze zmniejszyly sie bez stosowania kremow.Pozdrawiam
__________________
Martaaaa
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 14:51   #16
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Pomocy-rozstepy

Cytat:
Napisane przez Dorotka1
Moje rozstępy z czasem zanikają.4 lata temu, po urodzeniu dziecka miałam duże, a teraz prawie ich nie widać.I dodam, że nie stosowałam żadnych kuracji czy kremów w celu ich zlikwidowania.Zwykły balsam i peeling.
Coś w tym jest z tym znikaniem rozstępów... moje tez sa coraz mnie widoczne. Ale ja od 2,5 roku smaruje je dwa razy dziennie kremami na rozstępy, codziennie robie peeling Erisem antycellulitowym, raz do roku kuracje złuszczania 30% kwasem, masuję skórę, itp. Ogólnie one nie zniknęły ale skóra jest jędrniejsza, nawilżona i rozstepy nie rzucają się tak w oczy, zwłaszcza latem kiedy jestem opalona.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:27   #17
KASIAAO
Raczkowanie
 
Avatar KASIAAO
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 335
GG do KASIAAO
Dot.: Pomocy-rozstepy

moja znajoma dzien w dzien od pocztaku ciazy smarowała sie oliwka dla dzieci ,kilkanascie razy dziennie aby skora była natłuszczona , wtedy skóra staje sie bardziej elastyczna i nie tworza sie rozstepy. zuzyła kilkanascie opakowan tej oliwki ale poskutkowało nie ma zadnego czerwonego paseczka czyli rozstepów.pozdrawiam!!
KASIAAO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:27   #18
Vendi
Raczkowanie
 
Avatar Vendi
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Herault
Wiadomości: 76
Dot.: Pomocy-rozstepy

Ja po urodzeniu syna mialam straszne rozstepy na piersiach,cos okropnego,oczywiscie w panice bylam gotowa zrobic wszystko zeby sie ich pozbyc.Na szcezscie trafilam na bardzo madrego ginekologa,ktory mi uswiadomil ze te wszystkie kremy,mleczka i zele(nawet te najdrozsze) to pic na wode.Zalecil mi wmasowywac oliwke dla dzieci i oczywiscie masowac,masowac,masowac;M inelo troche czasu a moje piersi wygladaja ladnie i tylko naprawde z bliska mozna znalezc malusienkie blizny ze cos bylo nie tak;Tak ze kobitki glowa do gory,trzeba troche wytrwalosci i czasu,a najwazniejsze ze wkrotce w waszym zyciu pojawi sie malenstwo,malenka czasteczka was i waszego partnera i tak naprawde nic pozatym sie nie liczy
__________________
Najwiekszym sekretem szczescia jest byc w zgodzie z samym soba. Fontenelle
Vendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 14:19   #19
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: Pomocy-rozstepy

q
__________________
Martaaaa

Edytowane przez martaaaa
Czas edycji: 2006-04-08 o 18:12
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-15, 10:36   #20
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Pomocy-rozstepy

Cytat:
Napisane przez martaaaa
Ps.Powoli brakuje mi cierpliwosci.Lekarz(dobry specjalista)wyznaczyl termin porodu na 16 podczas pierwszej wizyty.Jakis miesiac temu powiedzial,ze dziecko jest juz gotowe i mozemy spodziewac sie porodu w kazdej chwili wiec tak sobie miesiac tkwimy w uczuciu niepewnosciMaluszko wi wiocznie dobrze jest w srodku,ale ja juz zaczynam swirowac.To bardzo stresujace tak ciagle czekac.Obiecuje,ze jak zaczna sie skurcze napisze na forum.niecierpliwa.
Martaaaa pomyśl, że juz niedługo bedziesz mogła przytulic swoje maleństwo do siebie .
Trzymamy za ciebie, żeby wszystko poszło sprawnie i szybciutko bo w końcu to juz niedługo, i nawet jak czekasz niecierpliwie to pomyśl, że tego czekania coraz mniej ci zostaje
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 21:39   #21
Lexika
Przyczajenie
 
Avatar Lexika
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 8
Wink Dot.: Pomocy-rozstepy

hej,,chcialabym powiedziec ze jestem dopiero w 3 miesiacu ciazy i rozstepow jeszcze nie mam,ale rowniez stosuje rownie dobre preparaty by temu zapobiec,szczerze mowiac boje sie co bedzie pozniej ,co mnie czeka i jak to bedze wygladac ,mama nadzieje ze nie tak strasznie...
__________________
Najwazniejsze w Zyciu Jest To bY Sie CiEszyc Tym Co Sie Ma,CieszyC Sie Darem Od Boga,Nie Grdzic Niczym Ofiarowanym
Lexika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 11:13   #22
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: Pomocy-rozstepy

Ja się rozstępami nie przejmuję. Po pierwszej córce pozostały mi na brzuchu, pośladkach. Ale jak się opalę to są niewidoczne. Mojemu mężowi się podobam z rozstępami czy bez. Najważniejsza jest miłość. A tworzenie się rozstępów w dużej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych. Moja mama też miała. Co zrobić?
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 16:36   #23
martaaaa
Raczkowanie
 
Avatar martaaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 162
Dot.: Pomocy-rozstepy

.
__________________
Martaaaa

Edytowane przez martaaaa
Czas edycji: 2006-04-08 o 18:12
martaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.