Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 08:54   #4951
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

KKZJ, aloes jest bardzo alergizujący - szczególnie alona, czyli substancja znajdująca się w skórce liścia. Mazidła mają suchy ekstrakt z samego "fileta" aloesu, bez skórki - on powinien być mniej alergizujący, co nie znaczy, że wcale nie może uczulać of kors
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 10:04   #4952
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Dwie sprzeczne opinie no nic będę musiała sama wypróbować, ale wezmę mniejsze opakowania, a nie jak planowałam od razu pół litra, ale ten opis lipy tak mnie zachęcił a co do damasceńskiej i tak zamierzałam wziąć najmniejszą pojemność bo nie lubię mocnych zapachów,nie podpasował mi ani oczar, ani neroli,ale geranium jak najbardziej, a tez mocny,więc nigdy nie wiadomo, a nóż i damasceńska nie będzie taka zła

Dzięki
Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ja mam obie lipki i uważam, że obie są super - używam do przemywania rano i wieczorem, jako toniku, i nie zauważyłam, żeby coś się lepiło. A zapach... mmmmmmmm...
ja miałam lipę z BU ale to już sporo czasu temu - pamietam, że sie lepił i mnie to wkurzało, zmieszałam z cytryną i było ok
teraz znów zamówiłam i zobaczymy
co do rosa damascena to za zapachem nie przepadam - zdecydowanie za słodki
natomiast neroli uwielbiam
geranium tylko w małej dawce
Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Niezamienna, i ja również bardzo dziękuję za pomysł

zrobiłam serum dwufazowe, od 2 dni tylko tym (plus kocanka) traktuję rozhisteryzowaną buraczaną facjatę; nareszcie widzę poprawę i to zasadniczą - uffff, co za ulga..

chyba wcześniej nie doceniłam zalet pantenolu, tak samo zresztą jak maceratu herbacianego;
i pomyśleć, że zmarnowałam 3 tyg. majstrując coraz to nowe mikstury łagodzące (a nie pomogło nic, wręcz przeciwnie)..

a tak na marginesie - spotkałyście się z uczuleniem na aloes ?

bo takowe zaczynam u siebie podejrzewać
aloes był w praktycznie wszystkich moich ostatnich wynalazkach, jako że niby kojący, przyspieszający gojenie, wskazany na podrażnienia, oparzenia itd.
nawet waciki do demakijażu miałam z aloesem - tego wszystkiego się pozbyłam na rzecz pantenolu i zielonej herbaty i stał się cud... hmmmm....
ja też się ratuję pantenolem i uwaga Pilarixem na twarz
tzn. pantenol z HA i kapką oleju/physiogel idzie na okolice oczne a Pilarix na nos i policzki
jest lepiej ale już naprawdę nie wiem czym się urządziłam
dla pewności wywaliłam wszystkie kosmetyki, pudry, korektory i jeszcze cieni będę się musiała pozbyć - czas na odświeżenie kolorówki

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
KKZJ, aloes jest bardzo alergizujący - szczególnie alona, czyli substancja znajdująca się w skórce liścia. Mazidła mają suchy ekstrakt z samego "fileta" aloesu, bez skórki - on powinien być mniej alergizujący, co nie znaczy, że wcale nie może uczulać of kors
no właśnie, bo ja miałam z mazidlanym aloesem na pieńku
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 10:29   #4953
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

poczytałam o pilarixie - dla mnie to nowość - baaardzo zachęcająco wygląda
kolejny punkt na liście zakupów
a z telocapilem w parze pójdzie??

Ilona, a dlaczego tylko nos i policzki?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 11:05   #4954
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
poczytałam o pilarixie - dla mnie to nowość - baaardzo zachęcająco wygląda
kolejny punkt na liście zakupów
a z telocapilem w parze pójdzie??

Ilona, a dlaczego tylko nos i policzki?
dlatego, że ostatnio mam takie podskórne krostki na bokach nosa schodzące aż na policzki, które dodatkowo są ściągnięte tak jakbym miała pogniecioną w harmonijkę skórę - odcinają się od reszty, więc je ekstremalnie nawilżam i regeneruję
pod oczy się boję, bo jestem alergikiem [moja alergia akurat objawia się zapaleniem spojówek] i nawet woda mnie podrażnia
a pilarix na salicyl w składzie
i czekam na wizytę u derma
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-31, 18:06   #4955
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ja mam obie lipki i uważam, że obie są super - używam do przemywania rano i wieczorem, jako toniku, i nie zauważyłam, żeby coś się lepiło. A zapach... mmmmmmmm...
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Zawsze będą rózne opinie, również całkiem przeciwstawne. Każdy ma inne upodobania, wymagania no i skóra róznie reaguje na to samo. Może Tobie przypadnie do gustu. Ja bym poprosiła o próbkę, ale na BU nie dają Zamawiałam kilka cudeniek na Mazidłach i bez problemu dostałam próbki tego o co prosiłam - no, bez jednej, ale 6 pozostałych dostałam (w tym własnie hydrolat z rózy damascena - po cichu liczyłam na zapach chociaż zblizony do różu Bourjois który ma w sobie olejek eteryczny właśnie z tej rozy i pachnie cudnie).

Asa___: dla mnie "zapach" hydrolatu lipowego zupełnie odpada . No i pojawia sie to uczucie lepkości. Za to ruminakowy uwielbiam
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja miałam lipę z BU ale to już sporo czasu temu - pamietam, że sie lepił i mnie to wkurzało, zmieszałam z cytryną i było ok
teraz znów zamówiłam i zobaczymy
co do rosa damascena to za zapachem nie przepadam - zdecydowanie za słodki
natomiast neroli uwielbiam
geranium tylko w małej dawce
Dzięki za opinie, wiem,że to kwestia indywidualna, np wiele osób jest zadowolonych z oczaru, a mnie ten zapach dusił. Zamówię tą lipę, ale bez szaleństw 150ml i rumiankowy( też bardzo lubię), aby ewentualnie wymieszać. Tylko teraz przed świętami to chyba nie najlepszy pomysł, ale ja zawsze zastanawiam się miesiąc nad tym co zamówić..i znowu paczki podrożeją od jutra
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 15:21   #4956
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Oto moje pierwsze w życiu surowcowe zamówienie ( na ZSK ). Narazie tylko oleje do stosowania solo, a następne zamówienie to już będzie bardziej konkretne - tak aby ukręcic jakiś krem.

....ale się ciesze już nie mogę sie doczekać listonosza

Olej ze słodkich migdałów ORGANICZNY, 30 ml
Olej Jojoba NATURALNY ZŁOTY, 30 ml
Olej rycynowy ORGANICZNY, 30 ml
Olej sezamowy ORGANICZNY, 30 ml
Naturalna witamina E - 70% mieszanina tokoferoli
Masło Kakaowe ORGANICZNE, 40g
Masło Shea ORGANICZNE, 40g
Olej kokosowy VIRGIN WHITE - ORGANICZNY, 40g
Olej makadamia ORGANICZNY, 30 ml
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2009-04-02 o 16:01
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 19:34   #4957
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Na Mazidłach pojawił się znowu olej porzeczkowy Przed świętami już chyba się nie opłaca, a zaraz po świętach wyjeżdżam na tydzień do ciepłych krajów , ale potem.... Mogę odrobineczkę poszaleć olejowo, bo zapasy stopniały mi coś ostatnio , tzn. w lodówce zaczynam mieć kilka centymetrów kwadratowych miejsca (choć brak czegoś do smarowania nie grozi mi jeszcze długo...)
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 20:49   #4958
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Dwie sprzeczne opinie no nic będę musiała sama wypróbować, ale wezmę mniejsze opakowania, a nie jak planowałam od razu pół litra, ale ten opis lipy tak mnie zachęcił a co do damasceńskiej i tak zamierzałam wziąć najmniejszą pojemność bo nie lubię mocnych zapachów,nie podpasował mi ani oczar, ani neroli,ale geranium jak najbardziej, a tez mocny,więc nigdy nie wiadomo, a nóż i damasceńska nie będzie taka zła

Dzięki
Prosze ,oto trzecia opinia, pokochałam hydrolat z róży damasceńskiej, z BU.
Mam suchą twarz ,po kwasach itp.Ten hydrolat ma w sobie troche olejku,bo czuje taką fajną skóre po nałożeniu,zero ściągnięcia.Zapach też mi się podoba.

Może jest jeszcze jakiś inny ,do suchej skóry,który daje podobne efekty,prosze o opinie ,chętnie wypróbuje.Pozdrawiam:cmok :

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-03 o 19:37
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-02, 22:34   #4959
Jaco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 124
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Prosze ,oto trzecia opinia, pokochałam hydrolat z róży damasceńskiej.
Mam suchą twarz ,po kwasach itp.Ten hydrolat ma w sobie troche olejku,bo czuje taką fajną skóre po nałożeniu,zero ściągnięcia.Zapach też mi się podoba.

Może jest jeszcze jakiś inny ,do suchej skóry,który daje podobne efekty,prosze o opinie ,chętnie wypróbuje.Pozdrawiam:cmok :
Zgłasza się kolejna wielbicielka mazidłowego hydrolatu z roży damasceńskiej. Cerę mam mieszaną, po solidnych dawkach retinaldehydu (diacneal codziennie z malymi przerwami na atrederm ). I też mi służy bardzo ale to bardzo
Jaco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 00:36   #4960
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A czy ten mazidlany hydrolat z rozy bulgarskiej tez pachnie lekka zgnilizna jak ten z BU?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 01:01   #4961
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A czy ten mazidlany hydrolat z rozy bulgarskiej tez pachnie lekka zgnilizna jak ten z BU?
Nie wiem ,ja używam z BU i nie czuje zgnilizny,dla mnie bardzo ładny zapach.Niestety każdy inaczej odbiera zapachy.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 09:05   #4962
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nie wiem ,ja używam z BU i nie czuje zgnilizny,dla mnie bardzo ładny zapach.Niestety każdy inaczej odbiera zapachy.
No ja się nawet zastanawiałam czy nie dostałam popsutego hydrolatu Ale juz np. moja Mama nie wyczuwała w nim zgnilizny
Tak czy inaczej - czy ktoś miał okazje porównać hydrolaty z róży bułgarskiej z BU i Mazideł?

I jeszcze jedno pytanie Czy olej z czarnej maliny jest rzeczywiście taki dobry? Chodzi mi głównie o właściwości nawilżające i regulujące pod kątem cery mieszanej Miał ktoś porównanie z czarną porzeczką (tutaj nieśmiałe spojrzenie w stronę Niezamiennej, bo pamiętam, że miała oba oleje ) ?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 09:34   #4963
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Na Mazidłach pojawił się znowu olej porzeczkowy Przed świętami już chyba się nie opłaca, a zaraz po świętach wyjeżdżam na tydzień do ciepłych krajów , ale potem.... Mogę odrobineczkę poszaleć olejowo, bo zapasy stopniały mi coś ostatnio , tzn. w lodówce zaczynam mieć kilka centymetrów kwadratowych miejsca (choć brak czegoś do smarowania nie grozi mi jeszcze długo...)
o, niektórzy to mają dobrze
Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A czy ten mazidlany hydrolat z rozy bulgarskiej tez pachnie lekka zgnilizna jak ten z BU?
dla mnie tam BU zgnilizną nie pachnie

mam próbkę czarnej maliny ale jakoś jeszcze nie otworzyłam...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 09:56   #4964
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Prosze ,oto trzecia opinia, pokochałam hydrolat z róży damasceńskiej.
Mam suchą twarz ,po kwasach itp.Ten hydrolat ma w sobie troche olejku,bo czuje taką fajną skóre po nałożeniu,zero ściągnięcia.Zapach też mi się podoba.

Może jest jeszcze jakiś inny ,do suchej skóry,który daje podobne efekty,prosze o opinie ,chętnie wypróbuje.Pozdrawiam:cmok :
Cytat:
Napisane przez Jaco Pokaż wiadomość
Zgłasza się kolejna wielbicielka mazidłowego hydrolatu z roży damasceńskiej. Cerę mam mieszaną, po solidnych dawkach retinaldehydu (diacneal codziennie z malymi przerwami na atrederm ). I też mi służy bardzo ale to bardzo
Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No ja się nawet zastanawiałam czy nie dostałam popsutego hydrolatu Ale juz np. moja Mama nie wyczuwała w nim zgnilizny
Tak czy inaczej - czy ktoś miał okazje porównać hydrolaty z róży bułgarskiej z BU i Mazideł?

I jeszcze jedno pytanie Czy olej z czarnej maliny jest rzeczywiście taki dobry? Chodzi mi głównie o właściwości nawilżające i regulujące pod kątem cery mieszanej Miał ktoś porównanie z czarną porzeczką (tutaj nieśmiałe spojrzenie w stronę Niezamiennej, bo pamiętam, że miała oba oleje ) ?
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

dla mnie tam BU zgnilizną nie pachnie
I jak tu się zdecydować tyle opinii, ja potrzebuję hydrolatu, który nie będzie ściągał skóry, nawilżał, dlatego tak ta lipa mi się z opisu spodobała,a czytałam jeszcze opinie wcześniej,że jednak hydrolaty ekologiczne są lepsze od tych zwykłych, bo prawdę mówiąc te zwykłe dla mnie to takie pachnące wody, działania na skóre nie zauważyłam żadnego. Ale ta zgnilizna mnie wystraszyła.Zamówi ę po świetach lipe na pewno, kleik na twarzy jednak mnie nie zraził, a z ta damasceńską to nie wiem czy wziąć mniejszą pojemność czy poprosic o próbkę..

Miałam zamiar zamówic oleje, ale ostatnio wygrzebałam jeszcze koncówkę karite i nareszcie ulga! Zupełnie o nim zapomniałam, żaden olej z HA nie działa tak na moją skóre jak karite, więc chyba dam sobie spokój z olejami i zamówię cupuacu(podobno jeszcze lepsze od shea,więc chciałabym wypróbować). Nie wiem ile jeszcze razy zmienię listę produktów do zamówienia.
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 10:04   #4965
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

czy ktoś ma coś do powiedzenia na temat tego kremu?
dostałam od dermatologa, kiepsko się rozsmarowuje, nie wiem czy dać sobie z nim spokój i zużyć do rąk, łydek itd
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 10:11   #4966
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
I jak tu się zdecydować tyle opinii, ja potrzebuję hydrolatu, który nie będzie ściągał skóry, nawilżał, dlatego tak ta lipa mi się z opisu spodobała,a czytałam jeszcze opinie wcześniej,że jednak hydrolaty ekologiczne są lepsze od tych zwykłych, bo prawdę mówiąc te zwykłe dla mnie to takie pachnące wody, działania na skóre nie zauważyłam żadnego. Ale ta zgnilizna mnie wystraszyła.Zamówi ę po świetach lipe na pewno, kleik na twarzy jednak mnie nie zraził, a z ta damasceńską to nie wiem czy wziąć mniejszą pojemność czy poprosic o próbkę..

Miałam zamiar zamówic oleje, ale ostatnio wygrzebałam jeszcze koncówkę karite i nareszcie ulga! Zupełnie o nim zapomniałam, żaden olej z HA nie działa tak na moją skóre jak karite, więc chyba dam sobie spokój z olejami i zamówię cupuacu(podobno jeszcze lepsze od shea,więc chciałabym wypróbować). Nie wiem ile jeszcze razy zmienię listę produktów do zamówienia.
Mam próbkę cupuacu i jest super. Wczoraj posmarowąłm nim całą twarz, jest bardzo wydajny, bo niewielka ilość starcza Nastenym raezm wezmę pełnowymiarowe opakowanie

Co do hydrolatów jeszcze, to różany (z damascenskiej) napina mi skórę i zalatuje alkoholem - tzn przy przecieraniu twarzy czuję jakby miał alkohol w składzie Geraniowy tez ściąga, a szkoda, bo jego zapach bardzo mi się podoba.

Mam fantazje żeby zrobić sobie macerat z tzw "angiki" (to tez geranium, jak pelargonia, ale inny gatunek niż ten "balkonowy" z kwiatuszkami. A moze poknociłam, bo ja na kwiatkach sie nie znam ) Zapach jest dla mnie obłędny, ma duzo olejków eterycznych, które działają antyseptycznie, leczniczo (wąchanie jej listków podczas choroby naprawde pomaga ). Zastanawiam sie tylko jakim olejem mozna by ja zalać http://www.szperaczek.pl/?p=productsMore&iProduct=335
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-04-03 o 10:17
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 10:18   #4967
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość

I jeszcze jedno pytanie Czy olej z czarnej maliny jest rzeczywiście taki dobry? Chodzi mi głównie o właściwości nawilżające i regulujące pod kątem cery mieszanej Miał ktoś porównanie z czarną porzeczką (tutaj nieśmiałe spojrzenie w stronę Niezamiennej, bo pamiętam, że miała oba oleje ) ?
ja nie NIEZAMIENNA ale mogę coś napisać
miałąm obydwa oleje - zdecydowanie wolę ten z czarnej maliny - jest lżejszy i po prostu lepiej mi się wchłąniał; jeśli chodzi o nawilżenie - ja nei mam z tym problemu, każdy mnie nawilża - ale malina rzeczywiście łądnie wyregulowałą strefą tłustą (u mnie policzki)
bardziej tez odpowiada mi zapach - chociaz porzeczka jest raczej z tych "przyjemniejszych"
no i muszę dodac - maliny miałam tylko próbkę - na razie nie zamówię jej, bo mam sporo maceratu i oleju jojoba - a te mi odpowiadają NAJ
no to tyle...
zaraz się zabieram za zamówienie na mazidłach - podochodzę jak pies do jeża, bo kiedy mi wyskakuje cena szybko sie zaczynam zastanawiać, co wyrzucić z koszyka (nie wyrzuce chyba nic...)
pozdrawiam
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 10:28   #4968
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
ja nie NIEZAMIENNA ale mogę coś napisać
miałąm obydwa oleje - zdecydowanie wolę ten z czarnej maliny - jest lżejszy i po prostu lepiej mi się wchłąniał; jeśli chodzi o nawilżenie - ja nei mam z tym problemu, każdy mnie nawilża - ale malina rzeczywiście łądnie wyregulowałą strefą tłustą (u mnie policzki)
bardziej tez odpowiada mi zapach - chociaz porzeczka jest raczej z tych "przyjemniejszych"
no i muszę dodac - maliny miałam tylko próbkę - na razie nie zamówię jej, bo mam sporo maceratu i oleju jojoba - a te mi odpowiadają NAJ
no to tyle...
zaraz się zabieram za zamówienie na mazidłach - podochodzę jak pies do jeża, bo kiedy mi wyskakuje cena szybko sie zaczynam zastanawiać, co wyrzucić z koszyka (nie wyrzuce chyba nic...)
pozdrawiam
Śliczne dzięki za opinię

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Co do hydrolatów jeszcze, to różany (z damascenskiej) napina mi skórę i zalatuje alkoholem - tzn przy przecieraniu twarzy czuję jakby miał alkohol w składzie Geraniowy tez ściąga, a szkoda, bo jego zapach bardzo mi się podoba.
Mówisz o hydrolacie z BU czy z Mazideł?

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
I jak tu się zdecydować tyle opinii, ja potrzebuję hydrolatu, który nie będzie ściągał skóry, nawilżał, dlatego tak ta lipa mi się z opisu spodobała,a czytałam jeszcze opinie wcześniej,że jednak hydrolaty ekologiczne są lepsze od tych zwykłych, bo prawdę mówiąc te zwykłe dla mnie to takie pachnące wody, działania na skóre nie zauważyłam żadnego. Ale ta zgnilizna mnie wystraszyła.Zamówi ę po świetach lipe na pewno, kleik na twarzy jednak mnie nie zraził, a z ta damasceńską to nie wiem czy wziąć mniejszą pojemność czy poprosic o próbkę..
Jeśli chodzi o nawilżenie to moim skromnym zdaniem dużo lepsza jest lipa od róży damasceńskiej. Może dlatego, że jest ekologiczna
O właśnie, chciałam się jeszcze podpytać czy testowałyście ekologiczna różę z Biolandera? Cena dość wysoka, ale już sie przekonałam, że te ekologiczne działają dużo, dużo lepiej od tradycyjnych , więc byłabym gotowa zaryzykować
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 10:54   #4969
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused: z mazideł
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 10:56   #4970
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mam próbkę cupuacu i jest super. Wczoraj posmarowąłm nim całą twarz, jest bardzo wydajny, bo niewielka ilość starcza Nastenym raezm wezmę pełnowymiarowe opakowanie

Co do hydrolatów jeszcze, to różany (z damascenskiej) napina mi skórę i zalatuje alkoholem - tzn przy przecieraniu twarzy czuję jakby miał alkohol w składzie Geraniowy tez ściąga, a szkoda, bo jego zapach bardzo mi się podoba.
Ja chcę kupić od razu 100g cupuacu dużo bardziej się opłaca, a masła mają raczej dłuższy termin ważności od niektórych olei. Zapach hydrolatu geraniowego też bardzo mi się podobał i tego z róży stulistnej, no ale tak jak pisałam wyżej ot taka pachnąca woda... przypomniałam sobie,że jeszcze ubiegłego lata dostałam próbkę hydrolatu jakbłkowego z BU i ten bardzo mi odpowiadał, fajnie odswieżał i nawilżał, czuło sie jego działanie.

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o nawilżenie to moim skromnym zdaniem dużo lepsza jest lipa od róży damasceńskiej. Może dlatego, że jest ekologiczna
O właśnie, chciałam się jeszcze podpytać czy testowałyście ekologiczna różę z Biolandera? Cena dość wysoka, ale już sie przekonałam, że te ekologiczne działają dużo, dużo lepiej od tradycyjnych , więc byłabym gotowa zaryzykować
Czyli jest różnica?właśnie łudzę się,że skoro ekologiczny to można liczyć na coś więcej
opinie o hydrolacie z Biolandera rzeczywiście zachęcają, ale cena jak za taka pojemność jednak za wysoka, w końcu troche się tego zużywa, zwłaszcza teraz kiedy coraz cieplej na dworze
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:28   #4971
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zgadzam się, cena zdecydowanie za wysoka. Gdyby nie śliczna kobaltowa buteleczka to nawet przez chwile bym się nad nim nie zastanawiała
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:39   #4972
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mam próbkę cupuacu i jest super. Wczoraj posmarowąłm nim całą twarz, jest bardzo wydajny, bo niewielka ilość starcza Nastenym raezm wezmę pełnowymiarowe opakowanie

Zastanawiam sie tylko jakim olejem mozna by ja zalać http://www.szperaczek.pl/?p=productsMore&iProduct=335
jak bardziej obojętnym zapachowo
słonecznik, jojoba, ja robiłam też na ryżu

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Ja chcę kupić od razu 100g cupuacu dużo bardziej się opłaca, a masła mają raczej dłuższy termin ważności od niektórych olei. Zapach hydrolatu geraniowego też bardzo mi się podobał i tego z róży stulistnej, no ale tak jak pisałam wyżej ot taka pachnąca woda... przypomniałam sobie,że jeszcze ubiegłego lata dostałam próbkę hydrolatu jakbłkowego z BU i ten bardzo mi odpowiadał, fajnie odswieżał i nawilżał, czuło sie jego działanie.
no to ja znowu pokręcę
miałam cupuacu i nie byłam zachwycona, bo miało grudkowatą konsystencję, tzn podczas rozsmarowywania czułam efekt piaskowania
to samo ma masło z avocado
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:42   #4973
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona: dziękuję za odp. Ale jak to "na ryżu" ?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 11:48   #4974
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ilona: dziękuję za odp. Ale jak to "na ryżu" ?
ups, skrót myślowy = olej ryżowy dostępny na EcoSPA, mój ukochany na lato w parze ze skwalanem, bardzo delikatny, lekki, prawie bezwonny, nadaje się dla potomstwa
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 13:36   #4975
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Zgadzam się, cena zdecydowanie za wysoka. Gdyby nie śliczna kobaltowa buteleczka to nawet przez chwile bym się nad nim nie zastanawiała
To prawda,przyjemnie mieć taki drobiazg w łazience

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
no to ja znowu pokręcę
miałam cupuacu i nie byłam zachwycona, bo miało grudkowatą konsystencję, tzn podczas rozsmarowywania czułam efekt piaskowania
to samo ma masło z avocado
a już myślałam ,że na temat cupuacu są same pozytywne opinie jednak mimo wszytko zaryzykuję ciekawa jestem jego działania, tylko teraz mam wątpliwości,czy wziąć 50 czy 100g
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 13:57   #4976
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość



a już myślałam ,że na temat cupuacu są same pozytywne opinie jednak mimo wszytko zaryzykuję ciekawa jestem jego działania, tylko teraz mam wątpliwości,czy wziąć 50 czy 100g
Jak nie znam produktu,to lepiej wziąść małą ilość.Teraz jestem mądra,za pierwszym ,drugim razem brałam duże ilości,a potem
jak coś było do
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 14:32   #4977
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jak nie znam produktu,to lepiej wziąść małą ilość.Teraz jestem mądra,za pierwszym ,drugim razem brałam duże ilości,a potem
jak coś było do

coś wiem o tym, raczej nie kręcę żadnych ser, poza tym z wit.c, kupiłam lecytynę , wersenian, kwas ferulowy, glicerynę i praktycznie zrobiłam takie serum raz składniki leżą i się marnują,teraz jednorazowo rozpuszczam wit.c w wodzie i dodaje pare kropli alkoholu, nie muszę myć buteleczek, wyparzać i dezynfekować wszystkiego, chyba sie do tego nie nadaję chciałam kupić zapas masła, salicyla, wit.c i hydrolatów,bo właściwie tylko tego używam,żeby nie musieć robić zakupów przez pół roku ..ale chyba się nie uda,bo ani lipy, ani cupuacu jeszcze nie miałam
i niewiadomo jak sie sprawdzą
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 15:24   #4978
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dalsze wrazenia na temat kocanki:
niestety,jezeli chodzi o mnie, nie moge pochwalic hydrolatu z kocanki. odstawiam go juz na dobre. zrobilam sobie od niego wczesniej odpoczynek, ponownie dalam mu szanse, ale zamiast lagodzic to czesto mialam znowu takie napady i fale gorąca,że twarz " płonęła mi żywym ogniem" . a niekoniecznie dzialo sie to w dusznych pomieszczeniach, czy pod wplywem stresu, dlatego stwierdzilam,ze cos jest nie tak stosowalam kocanke na wszystkie mozliwe sposoby i jedyne, co moge pochwalic to aksamitna w dotyku skora po zastosowaniu hydrolatu. zazdroszcze tym , ktorym pomaga na naczynka
teraz czaje sie na hydrolat z lipy, rumianku i zastanawiam sie jeszcze nad hydrolatem geraniowym i pomimo,ze naczytalam sie o jego pozytywnym dzialaniu na zaczerwienienia oraz te nieszczesne naczynka to zetknelam sie tez z opinia,ze w przypadku problemow z cera naczynkowa w zadnym razie nie powinno sie go stosowac . to jak to jest z tym hydrolatem geraniowym?

Edytowane przez mmaggiee
Czas edycji: 2009-04-03 o 15:26
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 15:42   #4979
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmaggiee Pokaż wiadomość
to jak to jest z tym hydrolatem geraniowym?
Jestem naczynkowcem, sucholcem i wrażliwcem. U mnie hydrolat geraniowy nie sprawdził się pod żadnych względem. Wysuszył. Po kocankowym mam identyczne odczucia jak Ty. Po prawie dwumiesięcznych próbach ogarnęło mnie zwątpienie hydrolatowe. Stoi jeszcze na posterunku ten z róży damasceńskiej, ale wielkich nadziei w nim nie pokładam. Jakże ja również zazdroszczę tym, które zaobserwowały
i poczuły pozytywne zmiany po użyciu hydrolatów.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-03, 15:47   #4980
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Widzę, że piękna pogoda wzmaga produkcję postów Sio na spacer, Olejomaniaczki, a nie przed komputerami siedzieć

Confused, i olej porzeczkowy, i olej z czarnej maliny wielbię mniej więcej po równo. Porzeczka jest zdecydowanie cięższa, raczej nocna (na dzień używałam jej tylko w kremie i serum), ma jadowity zielony kolorek, pachnie "charakterystycznie" i bardzo silnie, nie da się zabić tego zapachu chyba niczym, ale można się przyzwyczaić. Pięknie nawilża i ujednolica koloryt - lubię taki poranny efekt wygładzonej, jednolitej, jasnej skóry. U mnie nie wchłaniała się całkowicie, ale może za dużo jej dawałam. Zresztą używałam jej w początkach pielęgnacji olejowej, więc może i cera nie była jeszcze przyzwyczajona
Czarną malinę stosuję na dzień - to rzadki, znakomicie się wchłaniający olej o pięknym, jakby owocowym, bardzo delikatnym zapachu. Leciutki. Skóra wygląda po nim naturalnie, nietłusto.
Wydaje mi się, że działanie obu olejów jest podobne, więc nie bardzo potrafię wskazać, który lepszy. Dla mnie jeden doskonały na dzień, drugi na noc. O wyregulowaniu cery trudno mi mówić, bo od jakiegoś czasu (czyli od przerzucenia się na oleje) nie mam problemów z przetłuszczaniem.

Ilu, nie zrozumiałam: zazdrościsz mi wyjazdu czy względnych pustek w lodówce?

Hosenko, maceraty najlepiej robić na olejach bezwonnych i dość trwałych - pomysły Ilony są super.

Co do hydrolatów z róży damasceńskiej, na rynku jest jeszcze hydrolat z ZSK (uwielbiam go, pachnie cudownie) i woda kwiatowa Sanoflore (do dostania w aptekach).

Mmaggie, hydrolat geraniowy jest raczej dla cer tłustych, a nie wrażliwych i naczynkowych. Jest dość intensywny w działaniu - mnie jakiś czas temu trochę podrażnił po dłuższym używaniu, choć stosowałam go wcześniej i byłam zadowolona. Jeśli zależy Ci na działaniu łagodzącym, pomyśl jeszcze o aloesie, róży, zielonej herbacie, lipie. Aha, i jeszcze o głogu.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-04-03 o 15:52
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.