Rezonans magnetyczny głowy. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-13, 13:34   #31
mała.mała
Raczkowanie
 
Avatar mała.mała
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: świat, w którym się zaplątałam
Wiadomości: 216
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
O to pytają w wywiadzie przed zrobieniem rezonansu, jest to czynnik wykluczający takie badanie.
Tak, ale jakie inne badanie wtedy można wykonać?
__________________
@^&#!@)$(@!*~_
mała.mała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 16:00   #32
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Odświeżam, dostałam skierowanie na MRG, ale dziś już późno, nikt w placówkach nie odbiera telefonu, a mój neurolog nie był pewny, a ja mam bardzo ważne pytanie- czy można wykonywać to badanie nosząc stały aparat ortodontyczny?
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 16:18   #33
whatIthink
Raczkowanie
 
Avatar whatIthink
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 409
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

ja miałam ostatnio RM kolana i niby piszą że podaje się kontrast a mi nic nie podawali, no chyba, że jak już leżałam na wznam i nie patrzyłam w dół - to może wtedy, ale nic nie czułam :/
Zawsze podają ten kontrast>?
Czy to prawda, że jakby ktoś miał coś metalowego to by go rozerwało? :O
__________________
Człowiek zawsze dla siebie stanowi 100%, choćby dla innych był kimś zupełnie obojętnym.

06.06.2013 r. - Piotruś
whatIthink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 16:23   #34
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Nie, nie zawsze podają kontrast. A co do metalowych elementów- pytałam post wyżej- sama noszę aparat ortodontyczny i nie wiem czy mi zrobią RM..
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 17:13   #35
marie17
Raczkowanie
 
Avatar marie17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

ja miałam robiony i nie było źle, na wszelki wypadek się nie ruszałam prawie wogole, po prostu zamknełam oczy i czekalam jakies 40 min
marie17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 20:44   #36
lidka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Cytat:
Napisane przez mała.mała Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał zrobione to badanie? Strasznie się boję. Ile to trwa? Trzeba leżeć w bezruchu? Proszę o pilne odpowiedzi.

tak ja miałam robione dzisiaj to badanie myślałam że będzie strasznie ale dało się przeżyć badanie trwa 10 góra 15 minut tak trzeba leżeć w bezruchu

Edytowane przez lidka23
Czas edycji: 2010-08-30 o 20:45
lidka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 19:07   #37
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Czy można robić to badanie jak się ma okres? Mam mieć robiony rezonans barku.

Nie znalazłam nigdzie informacji o tym Dziękuję za odpowiedź
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 20:33   #38
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

mam takie pytanie: czy wjeżdża sie do tej tuby na rezonans i jest ona zamykana?? czy górna czesc tej tuby jest bardzo nisko nad głowa? mam klaustrofobie wybieram sie na rezonans, gdyby jednak były tam otwory przy nogach i głowie to poł biedy. jak mnie zamkna to nie wytrzymam dlatego pytam zeby wiedziec
__________________
książki wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508022
kybele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 22:05   #39
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Cytat:
Napisane przez kybele Pokaż wiadomość
mam takie pytanie: czy wjeżdża sie do tej tuby na rezonans i jest ona zamykana?? czy górna czesc tej tuby jest bardzo nisko nad głowa? mam klaustrofobie wybieram sie na rezonans, gdyby jednak były tam otwory przy nogach i głowie to poł biedy. jak mnie zamkna to nie wytrzymam dlatego pytam zeby wiedziec

Ja mialam rezonans robiony dobrych pare lat temu, ale z tego, co pamietam, to niestety, jesli masz klaustrofobie, to moze to byc dla Ciebie malo przyjemne przezycie, bo ten "sufit" jest faktycznie dosc nisko,a i te huki jeszcze dodatkowo daja takie uczucie osaczenia. Do tuby wjezdzasz,ale z tego, co pamietam, nie jestem zamykana. Trzymam kciuki, mam nadzieje,ze jednak dasz rade.
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 22:44   #40
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Cytat:
Napisane przez kybele Pokaż wiadomość
mam takie pytanie: czy wjeżdża sie do tej tuby na rezonans i jest ona zamykana?? czy górna czesc tej tuby jest bardzo nisko nad głowa? mam klaustrofobie wybieram sie na rezonans, gdyby jednak były tam otwory przy nogach i głowie to poł biedy. jak mnie zamkna to nie wytrzymam dlatego pytam zeby wiedziec

Tuba nie jest zamykana, jedynie głowa jest usztywniana tak aby nią nie ruszać. Górna część jak dla mnie nie była zbyt nisko, ale też nie za wysoko, z resztą i tak to bez różnicy bo głowa jest w taki sposób usztywniona, że nie można jej nawet podnieść. Dostaniesz do ręki przycisk, który możesz nacisnąć gdyby coś się działo (np. atak paniki ). Moim zdaniem to nic strasznego, wystarczy zamknąć oczy i myśleć o czymś innym.
Dasz radę
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 22:49   #41
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Popieram, nic strasznego. Sama się bałam, że będę miała jakiś atak paniki w środku i na wszelki wypadek jak wjeżdżałam to zamknęłam oczy, ale później podglądałam jak tam jest w środku i było w porządku Gdyby nie te huki to można by sobie przysnąć
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 23:55   #42
Davidoffka
Raczkowanie
 
Avatar Davidoffka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 191
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

ja nie mam klaustrofobii, a mimo tego rezonans był dla mnie bardzo nieprzyjemny... już myślałam że przerwe badanie bo nie dam rady ale dałam radę, bo wiedziałam, że jeśli badanie zostanie przerwane to będe na następne musiała znów czekać kilka m-cy...
ja bardzo denerwowałam się o wynik, dlatego badanie było straszne, bo myślałam, że to moje ostatnie chwile w zdrowiu

a czy będziesz zamknięta cała w tubie czy tylko głowa to zależy od sprzętu. w tych bardziej nowoczesnych masz tylko usztywniona głowe i leżysz a w tych starszych podobno wjeżdzasz do tuby no i dźwięki są też głośniejsze.

Edytowane przez Davidoffka
Czas edycji: 2010-09-12 o 23:57
Davidoffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 08:44   #43
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Są gorsze badania To przynajmniej nie boli, leżysz sobie i już.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 21:47   #44
kybele
Rozeznanie
 
Avatar kybele
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 840
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

dziekuje WAm wszystkim za odpowiedzi.
mam nadzieje ze jakos dam rade. musze sie skupic i przygotowac na to psychicznie. azeby ten rezonans miec szybciej gotowy ide do szpitala. jesli nie tak to musiałabym do grudnia czekac ...
__________________
książki wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508022
kybele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 18:15   #45
Innesia
Raczkowanie
 
Avatar Innesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 206
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Podniosę, może którejś z Was się przyda.

Dziś miałam rezonans magnetyczny głowy w Choroszczy k. Białegostoku. Jest to nowoczesny "oddział" słynnego szpitala. Rezonans tu jest nowego typu, tzn, nie wjeżdża się do tuby, tylko kładziesz się na łóżku i Pan technik wsunął mnie jakbym była w szufladzie takiej, pod aparat. Mnie to się skojarzyło z wsuwaniem klawiatury pod biurko na takiej półeczce.
Wcześniej głowę musiałam położyć w takiej wyprofilowanej miseczce, zapiął mi jakieś rzepy na niej i nałożył taką plastikową maskę. Normalnie się oddychało, maska miała otwory i widać było przez nią pokój, jak otworzyłam oczy. Przez większość badania miałam zamknięte, bo bałam się, że jak się zacznę rozglądać to się poruszę
Dźwięki nie były wcale takie głośne, jak się naczytałam. Jakby ktoś delikatnie pracował wiertarką nad głową i stukał młotkiem. Na początku Pan mnie wysunął z powrotem, bo zapomniałam zdjąć wsuwki z włosów. Pojechałam natomiast w dresie, bez makijażu, nawet bez lakieru na paznokciach

Badanie trwało 20 minut, bez kontrastu. Przed wejściem musiałam podpisać takie oświadczenie, że wiem na czym polega badanie i zgadzam się na nie i na ew. podanie kontrastu.

Także, nie ma czego się bać. W tym oświadczeniu też było napisane, że trzeba być na czczo. Ja o tym mnie wiedziałam wczśśnej, ale i tak byłam.

Edytowane przez Innesia
Czas edycji: 2011-07-29 o 11:46
Innesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 19:20   #46
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Ja miałam MRI na kolano. Trwało 40 minut i nie rozumiem czego tu się bać. Leżenia w hałasie? To nic nie boli
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 11:47   #47
Innesia
Raczkowanie
 
Avatar Innesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 206
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Shanaya, a gdzie miałaś robione MRI, widzę, że też jesteś z Białegostoku?
Innesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 12:06   #48
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Badanie robiłam w USK, czyli w Gigancie
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 20:09   #49
inasequible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Na badanie MR nie ma konieczności zgłoszenia się na czczo, jest natomiast wskazane ograniczenie spożywania pokarmów na ok. 4 godzin przed badaniem. Nie należy pić kawy, bądź innych napojów zawierających kofeinę. Przy badaniu głowy nie należy stosować makijażu. Badanie nie wymaga odstawiania stosowanych leków, bądź też zmieniania ich dawek.

Ze względu na specyfikę badania, która polega na zastosowaniu pola magnetycznego, u pacjentów u których zostały zastosowane elementy metalowe wskazana jest konsultacja z radiologiem przed badaniem:
  • klipsy naczyniowe,
  • sztuczna zastawka,
  • filtr żyły głównej,
  • ciało obce w gałce ocznej,
  • spirala wewnątrzmaciczna,
  • spirala embolizująca,
  • endoprotezy,
  • metalowe śruby, płytki,
  • metalowe wypełnienia zębów.
Należy poinformować również o:
  • uczuleniach na substancje chemiczne,
  • klaustrofobii,
W przypadku wszczepienia rozrusznika serca lub neurostymulatora niemożliwe jest wykonanie badania MR.
Ciąża nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania, nie zaleca się natomiast wykonywania MR w pierwszym trymestrze.

Do pomieszczenia, w którym znajduje się aparat MR nie należy wnosić urządzeń elektronicznych, metalowych elementów ubioru, biżuterii, okularów, kart kredytowych, zegarków. Nie należy również stosować silnego makijażu przed badaniem.

zrodlo: http://www.tomograf.pl/3/2/19/Rezonans-magnetyczny
inasequible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 20:13   #50
inasequible
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Na badanie nie ma konieczności zgłoszenia się na czczo, jest natomiast wskazane ograniczenie spożywania pokarmów na ok. 4 godzin przed badaniem. Nie należy pić kawy, bądź innych napojów zawierających kofeinę. Przy badaniu głowy nie należy stosować makijażu. Badanie nie wymaga odstawiania stosowanych leków, bądź też zmieniania ich dawek.
Ze względu na specyfikę badania, która polega na zastosowaniu pola magnetycznego, u pacjentów u których zostały zastosowane elementy metalowe wskazana jest konsultacja z radiologiem przed badaniem:
  • klipsy naczyniowe,
  • sztuczna zastawka,
  • filtr żyły głównej,
  • ciało obce w gałce ocznej,
  • spirala wewnątrzmaciczna,
  • spirala embolizująca,
  • endoprotezy,
  • metalowe śruby, płytki,
  • metalowe wypełnienia zębów.
Należy poinformować również o:
  • uczuleniach na substancje chemiczne,
  • klaustrofobii,
W przypadku wszczepienia rozrusznika serca lub neurostymulatora niemożliwe jest wykonanie badania MR.
Ciąża nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania, nie zaleca się natomiast wykonywania MR w pierwszym trymestrze.

Do pomieszczenia, w którym znajduje się aparat MR nie należy wnosić urządzeń elektronicznych, metalowych elementów ubioru, biżuterii, okularów, kart kredytowych, zegarków. Nie należy również stosować silnego makijażu przed badaniem.

zrodlo: http://www.tomograf.pl/3/2/19/Rezonans-magnetyczny
inasequible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 09:36   #51
Saberity
Raczkowanie
 
Avatar Saberity
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: Rezonans magnetyczny głowy.

Czy ktoś mógłby polecić mi tanie i dobre miejsce do zrobienia rezonansu magnetycznego?
Saberity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-07 10:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.