Krosty po solarium ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 22:44   #1
Francuska_21_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Unhappy

Krosty po solarium ???


Witam !!!

Mam raczej ciemną karnację skóry, od kilku lat chodzę do solarium. Nieregularnie ale chodze. (tzn. czasem dwa razy w tygodniu, czasem kalka razy na dwa tygodnie itd.) Nigdy nic mi się nie działo. Nie jestem alergiczką. Jednak po osatatniej wizycie w solarium pojawiły się na mojej ręce liczne bąble przypominające ukąszenie komara !!! Bąble silnie swędzą i są twarde. O niewielkim rozmiarze. Jest ich dużo na lewej rece podczas gdy na prawej nie ma ani jednego. Pojedyncze bąble występują też na lewej nodze i palcu stopy a także pośladku. Proszę o pomoc? Czy to jakaś nadwarażliwość na UV ??? D;laczego wcześniej nic takiego mi się nie zdarzało? Czy nie będę mogła już chodzić do solarium ???

Byłam u lekarza pierwszego kontaktu ale szczerze mówiąc tio się nie wyznał. Przepisał mi taki lek ale niestety nie schodzą te krostki? Co to może być???? Prosze o radę.
Francuska_21_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 19:01   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Krosty po solarium ???

może wybierz się do dermatologa.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 20:00   #3
pytajnik
Raczkowanie
 
Avatar pytajnik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grajewo / Bydgoszcz
Wiadomości: 418
Wyślij wiadomość przez ICQ do pytajnik
Dot.: Krosty po solarium ???

moze wkoncu skora sie zbuntowala i dlatego teraz cos Ci wyskoczylo ale jak wyzej lepiej przejc sie do dermatologa.
pytajnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 20:43   #4
Francuska_21_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Dot.: Krosty po solarium ???

Otóż byłam u dermatologa. A nawet dwóch prywatnie i jednego lekarza pierwszgo kontaktu! Niestety nik z nich nie potrafił postawić ostatecznej diagnozy. Myślałam że może ktoś miał podobne problemy. Dostałam leki przeciwalerguiczne jednak do końca nie ma pewności że to alergia!!!!! a co ???? własnie nie wiadomo. Fakt zmiany zaobserwowałam po wisycie w solarium jednak również w tym samym czasie zmieniłam miejsce w którym śpię. (inne łóżko) Dermatolog zwrócił na to uwagę ale nie wiadomo co mi jest???

Zmiany nadal swędzą. Te które pojawiły się pierwsze powoli zanikają jednak te świeższe widnieja jako plamy czerwone rozpalone (ciepłe) a na ich srodku są minimalnej wielkości bąbelki (nie na każdej!) wypełnione wodopodobnym surowiczym płynem.

Zmiany są twarde. Bliźniaczo przypominają ukąszenie jakiegoś owada z pozostawieniem jadu. Jednak bądzmy realistami - jest zima i trudniej w tym okresie o jakieś insekty
Francuska_21_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 22:55   #5
quality
Rozeznanie
 
Avatar quality
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 548
Dot.: Krosty po solarium ???

Ile czasu masz juz te zmiany?
Mialam tez kiedys jakis wysyp czerwonych plam ?krost? po solarze, ale minęły i to szybko(brałam wtedy cos na alergie, ale nie pamietam co).
Tylko po ustapieniu tego swinstwa nie idz od razu do solarium, daj skorze odpoczac...
__________________

Nie ważne co robisz.
Ważne jak wyglądasz.
quality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 12:56   #6
Francuska_21_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Dot.: Krosty po solarium ???

No mam je już tydzień ale zaobserwowałam dzisiaj ze stają się już bardziej blade i że tak powiem znikają. Zaczynają nabierać koloru cielistego. A czy te plamy które ty miałaś swędziały ??? Bo mnie bardzo.
Francuska_21_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 16:38   #7
tusia27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 13
Dot.: Krosty po solarium ???

witaj, miałam swojego czasu podobny problem tylko u mnie krosty pojawiły się na dekolcie, wyglądały tak jak je opisałaś, poszłam z tym do mojego drmatologa ale specyfiki od tej pani nie bardzo mi pomogły, więc zastosowałam maść gojącą która jest w mojej apteczce odkąd mam dziecko - bephanten i to jakoś wyleczyło mi ten stan ale naprwdę potrzeba na to czasu, sytuacja ta zmobilizowała mnie do wizyty u endokrynologa by zbadać sobie poziom hormonów bo podobno solarium ma z tym jakiś związek, no zobaczymy narazie jestem w trakcie badań

pozdrawiam
__________________
tusia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 20:53   #8
MalwinaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 16
Dot.: Krosty po solarium ???

Do Francuska_21_


Hej właśnie dziś wybrałam się na solarium na 9 minut . Po wyjściu spojrzałam się w lustro i byłam wściekła . Wyskoczyły mi jakieś małe czerwone krostki na lewej ręce na lewej nodze mniej więcej na udzie i małe krostki na buzi . Nie wiem co to jest ;/ Ale też mnie strasznie swędzi ... jak wróciłam z wizyty na solarium i posmarowałam kremem ochronnym przeciw odparzeniom firmy Hipp . A nie dawno wzięłam prysznic i wysmarowałam te krostki trybiotykiem . Zobaczymy jaki będzie jutrzejszy efekt ... jeśli będzie ich co raz więcej ... to wtedy wybiorę się do lekarza .

Chciałam dodać , że zawsze chodziłam do jednego gabinetu , a tym razem chciałam iść do innego solarium i tak zrobiłam efekt końcowy .. okropne krostki i ból . Oczywiście należę też do alergików ;/

Pozdrawiam
MalwinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 22:39   #9
Monte_
Wtajemniczenie
 
Avatar Monte_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Krosty po solarium ???

Podpinam się pod wątek... na solarke chodzilam juz od jakiegos czasu, mniej wiecej raz na tydzien/dwa i mialam piękną, zarumienioną skóre. Pozniej zrobilam ok 2 miesiące przerwy, poszlam w srodę i bach- cos mi zaczęło wyskakiwac. Zastanawiam się czy to nie czasem właśnie po tym opalaniu, bo prawe udo z przodu całe jest obolałe, jakieś tam krosty wyskoczyły, ale przede wszystkim mam takie uczucie "ciągnięcia" skóry, bolesnego napięcia.
Myślicie że to może być od tego?? Pomóżcie, bo nie wiem czy to coś poważnego czy nie, w sobotę idę na komunię, więc muszę być pewna, że to nic takiego...
__________________
Było: 88kg
Jest: 64,9kg
Cel: 58kg

Monte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 07:35   #10
Monte_
Wtajemniczenie
 
Avatar Monte_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Krosty po solarium ???

U mnie to jednak nie byly zadne krosty po solarium, akurat sie trafil zbieg okolicznosci- miałam półpasiec
__________________
Było: 88kg
Jest: 64,9kg
Cel: 58kg

Monte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.