Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-09-16, 08:32   #1051
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dzieki dziewczyny

dermatolog mowi, ze w normie, badania krwi mialam i jest okej. o vichy slyszalam, jak picie drozdzy mi nie pomoze, to zaznajomie sie z nim dokladniej
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-16, 11:57   #1052
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
dzieki dziewczyny

dermatolog mowi, ze w normie, badania krwi mialam i jest okej. o vichy slyszalam, jak picie drozdzy mi nie pomoze, to zaznajomie sie z nim dokladniej
byæ mo¿e taka natura Twoich w³osów, o ile siê nie mylê, oko³o wiosny i jesieni w³osy lubi± sobie powypadaæ, kwestia tylko, czy lec± "gar¶ciami" same z siebie, czy podczas jedynie czesania
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-16, 12:12   #1053
sandryna89xd
Raczkowanie
 
Avatar sandryna89xd
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta82 wielkie dzieki za informacje na maila, bardzo, bardzo dziekuje przydadza mi sie te informacje napewno, juz pare razy je czytalam, pozdrawiam
sandryna89xd jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-16, 16:52   #1054
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
dzieki dziewczyny
dermatolog mowi, ze w normie, badania krwi mialam i jest okej. o vichy slyszalam, jak picie drozdzy mi nie pomoze, to zaznajomie sie z nim dokladniej
mniam , dro¿d¿e, moja mama siê zajada jak piecze ciasto, ja nie próbowa³am, ale zapomnia³am ca³kiem o takiej "babcinej" metodzie, dziêki za przypomnienie chyba te¿ sobie spróbujê
A w³a¶nie my¶la³am o badaniach krwi, ale jak wszystko w porz±dku to ok.
U mnie te¿ s± takie etapy, ¿e raz lec± jak szalone, a innym razem wcale. Mo¿e mia³a¶ te¿ stresuj±cy okres, to te¿ ponoæ zabójcze dla w³osów.
Trzymam kciuki, ¿eby dro¿d¿e pomog³y

sandryna89xd-Ale¿ proszê Ciê bardzo
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-16, 20:15   #1055
killerwomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kochane wizazanki, tlumacze fryzjerce ze chce taki kolorek(chdlony, mrozny br±z) a wychodzi cieply wiec jak taki uzyskac czy u fryzjera zafarbowac kolejny raz na zimny braz czy moze jakas plukanka? Bardzo prosze o odpowiedz!

Chce taki kolorek na zdjeciu a mam br±z wpadajacy w rudy, chcialabym otrzymac chlodne odcienie br±zu taki mrozny pomozcie kochane!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 534.jpg (12,6 KB, 120 za³adowañ)

Edytowane przez killerwomen
Czas edycji: 2011-09-16 o 20:41
killerwomen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-16, 20:24   #1056
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez killerwomen Poka¿ wiadomo¶æ
Kochane wizazanki, tlumacze fryzjerce ze chce taki kolorek(chdlony, mrozny br±z) a wychodzi cieply wiec jak taki uzyskac czy u fryzjera zafarbowac kolejny raz na zimny braz czy moze jakas plukanka? Bardzo prosze o odpowiedz!
Chcesz taki jak na zdjêciu czy ju¿ taki masz? Wklej nam swój obecny stan w³osów

Poza tym wystarczy przeczytaæ kilka stron tego w±tku i u¶miechn±æ siê do zyty82 o pdf ze skompilowan± wiedz±. Wszystko Ci siê wyja¶ni.

Odpowiadaj±c zwiê¼le, farbowaæ z g³ow±, czyli dok³adnie wiedzieæ co zmieszaæ, dlaczego i na jakiej wodzie.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-16, 21:11   #1057
madzix68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hej dziewczyny!
Czyta³am trochê ten w±tek, ale uzna³am, ¿e to dla mnie zbyt skomplikowane, by farbowaæ siê w domu sama
Chce i¶æ do fryzjerki, ale niestety nie posiadam jakiej¶ swojej sprawdzonej, gdy¿ nigdy jeszcze siê nie farbowa³am.
Mo¿e powiem o co mi chodzi Mam naturalne niefarbowane w³osy o kolorze do¶æ ciemnego br±zu jednak marzy mi siê co¶ ciemniejszego. I w tym tkwi problem, chce uzyskaæ ciemny br±z, bez ¿adnych czerwonych refleksów, dobrze by by³o ¿eby te¿ nie ¶wieci³ siê jako¶ nienaturalnie, ale nie czarny. Marzy mi siê pog³êbiæ swój naturalny kolor, nic wiêcej. Mo¿liwe ¿e by³aby to moja pierwsza i ostatnia koloryzacja, bo my¶lê, ¿e wyp³ukuj±c siê, kolor bêdzie prawie identyczny jak mój naturalny (mam przynajmniej tak± nadzieje).
Jak s±dzicie, znacie jaka¶ farbê, któr± uzyskam taki efekt? Co powinnam powiedzieæ fryzjerce, ¿eby zrobi³a o co mi chodzi? Bardzo obawiam siê b³edu, bo jak mówiê, nie chce farbowaæ w³osów, ma to byæ takie jednorazowe przyciemnienie, a dodam jeszcze ¿e w³osy mam do po³owy pleców.

czyta³am co nieco i spodoba³a mi siê farba Farouk bezamoniakowa, my¶licie ¿e czym¶ takim uzyskam taki efekt czy konieczne jest mieszanie z mixtonami (cokolwiek to znaczy, bo nie znam siê)
...a mo¿e henna?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09103.jpg (69,5 KB, 86 za³adowañ)

Edytowane przez madzix68
Czas edycji: 2011-09-16 o 22:02
madzix68 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 23:32   #1058
killerwomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wizazanki drogie dodaje jeszcze jedno zdjecie i jak uzyskac taki mrozny kolorek? Plukanka czy jednak farba u fryzjera?

Bardzo prosze o odpowiedz, za kilka dni fryzjer i nie wiem jak wytlumaczyc co do kolorku który chce uzyskaæ na za³±czonym zdjêciu!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 11111.jpg (14,2 KB, 112 za³adowañ)
killerwomen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-17, 10:51   #1059
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Za³±czam zdjêcia po 3 tygodniach od farbowania. Za tydzieñ mam zamiar powtórzyæ farbowanie i po³o¿yæ Elumen Clear. Dam znaæ
Kolor piêkny a te prze¶wity wygl±daj± bardzo naturalnie. Ty szczê¶ciaro
Mnie te¿ teraz ten Elumen zaintrygowa³, zw³aszcza ¿e przeczyta³am o d³uzej trzymaj±cej siê farbie i juz zaczynam intensywnie nad tym myslêæ. .Nie wiem czy dok³ada sie go do farby czy samodzielnie, no i jaki odcieñ, taki jak mix?

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
jestem zdesperowana stanem wlosow, wypadaja garsciami
robie odwyk od farbowania minimalnie do pazdziernika.

odrost jest ciemny, chlodny, a ten wyplukany zloto-popielaty(jasniejszy o max.1,5tonu od naturalnego, wydaje mi sie ze to zasluga poswiaty).

wkurza mnie tylko to, ze widze jak sa wyplukane, ale dla dobra wlosow daje sobie na wstrzymanie i chantalem nie bede robic (zmarnuja sie 4tubki), no i nowa oxy mam, gdyby nie to, to bym sie skusila na henne
Mnie wypadaj± w³osy sezonowo, np. po zimie przez kilka miesiêcy obserwuje u siebie takie wypadanie i te¿ wtedy nic nie pomaga, ale przychodzi taki okres ¿e wszystko wraca do normy. Te¿ chcialam spróbowaæ z ampu³kami vichy.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez killerwomen Poka¿ wiadomo¶æ
Wizazanki drogie dodaje jeszcze jedno zdjecie i jak uzyskac taki mrozny kolorek? Plukanka czy jednak farba u fryzjera?

Bardzo prosze o odpowiedz, za kilka dni fryzjer i nie wiem jak wytlumaczyc co do kolorku który chce uzyskaæ na za³±czonym zdjêciu!
Mo¿e we¼ zdjêcie ze sob± do fryzjera. Ja robi³am tak z fryzur± ¶lubn±, bra³am laptopa do fryzjerki i pokazywa³am na za³±czonym obrazku. Nie musia³am t³umaczyæ. A to co pokazujesz to dla mnie popiel na poziomie 6
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."

Edytowane przez Lukrecja86
Czas edycji: 2011-09-17 o 10:56
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-17, 12:21   #1060
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 203
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hej nie wiem czy moge sie tu zapytac czy to dobry watek ale moze ktoras z was bedzie wiedziec mam wlosy po dekoloryzacji robilam lorealem. postanowilam dac sobie spokoj na razie z wlosami bo uzywalam tyle farb i zadna nie pokryla jakos super obecnego koloru;p ale chce poszukac jakiejs farby bo jak siedze domu to kolor niezly ale w sloncu jest rudy;/ i mi sie nie podoba;( czytalam o londzie ciemny popielaty blond ale podobno wychodzi bardzo ciemno nawet czarny wyszedl jakiejs dziewczyny wiec boje sie zarywykowac;d;d moze znacie jakies farby nie za drogie a zeby byl zimny odcien i i pokryl moje wlosy i troszke przyciemnil bo kolor mi sie podoba tylko te rudosci sa za bradzo widoczne? jesli ktoras z was wiec to prosze piszcie a ja dolaczam zdj moich wlosow robione z lampa i w roznym swietle i kolor wlosow jaki mi sie podoba
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6190.jpg (117,4 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6194.jpg (125,3 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg jasny_sredni_braz.jpg (8,6 KB, 32 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Lucy-lucy-kate-hale-2818567-299-450.jpg (18,0 KB, 42 za³adowañ)
lilia23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-17, 13:16   #1061
Ptys_Mietowy
Raczkowanie
 
Avatar Ptys_Mietowy
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 214
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No to teraz pora na mnie... Schodzi³am z ciemnego br±zu. Zrobi³am ma³y demakija¿ Effasorem Loreala (proszek rozrobiony ciep³± wod±), potrzyma³am chwilkê na g³owie i zmy³am. Moim oczom ukaza³a siê ciemna marchewa. W swojej naiwno¶ci, ¿e farby sklepowe wychodz± zawsze ciemniej, po³o¿y³am na to Nice And Easy Clairola w kolorze ciemny, naturalny blond. Zmy³am i... farba rozja¶ni³a mi jeszcze w³osy. Ciachnê³am wiêc na ca³o¶æ Goldwella 6 NA i 6 SB (pó³ na pó³) z wod± 6% - no i mam na g³owie to co mam obecnie. Jakie¶ rady? Co zrobiæ ¿eby wybiæ to z³otko (rudy?). Odrost mam ja¶niutki, ¿ó³to-z³oty, reszta jak widaæ. Bêdê wdziêczna za ka¿d± radê.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00082.jpg (25,1 KB, 53 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC00091.jpg (42,5 KB, 66 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC00085.jpg (21,4 KB, 81 za³adowañ)
__________________
Nie dogonisz mnie jednak¿e bo mam p³etwy wszak¿e.
Ptys_Mietowy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-17, 17:22   #1062
killerwomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Lilia23 - mam zupelnie ten sam problem po rozjasnianiu super braz a w sloncu poswiata rudosci - obawiam sie ze nic nie da sie z tym zrobic, mianowicie pytalam dzisiaj sie profesionalnej fryzjerki i niestety jedynie potrzebna jest kolejna dekoloryzacja i nalozenie chlodnego odcienia albo nalozenie odcienia chlodnego ale ciemniejszy kolor o ton ale niestety ten ciemniejszy juz podchodzi pod czern a tak chcialam chdlony kolorek jak wyzej na zdjeciu moze cos jeszcze dziewczyny poradzicie?
killerwomen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-17, 17:39   #1063
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 203
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

no coz pocieszylas mnie ze nie jestem sama;d ale kurcze to kiepsko jak sie nie da nic z tym zrobic po ta rudosc mnie dobija wiem ze nie da sie jej totalnie "usunac" ale chociaz zgasic w sloncu strasznie mi sie nie podoba na serio;/ kurcze dekoloryzacji juz nie zrobie bo robilam 2 razy renee blanche a pozniej lorealem najzywaczej w swiecie juz mi zal kasy i wlasnie zastanawiam sie jaka mam polozyc farbe bo polozylam mleczna czekolade z joanny i tak wyglda ale zdj jest robione wieczorem w sztucznym swietle i tak mi sie podoba a w sloncu tak jak zdj powyzej;/

ale moze ktoras z wizazanek nam pomoze
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6202.jpg (76,4 KB, 40 za³adowañ)
lilia23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-17, 18:36   #1064
killerwomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kochana ja mam identyczne w sloncu jak Twoje, taki plomienny rudy a w cieniu cieply braz tak chcialam taki kolorek jak ponizej na zdjeciu, albo nawet bez tych rudosci - nie wiedzialam ze tak ciezko jest uzyskac kolor taki jaki sie chce, fryzjerka mowila ze nie da rady ale musi byc jakis sposob skoro widzialam wiele kolorow wloskow jak mialy inne kobietki (chlodny brazik) moze ktos nam poradzi, pomozcie dziewczyny!
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 63.jpg (12,5 KB, 24 za³adowañ)
killerwomen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-17, 19:23   #1065
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 203
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ten kolor na zdjeciu tez mi sie podoba mi jedna wizazanka mowila ze ciemny popielaty blond z londy ladnie pokrywa rudosci, wiec poczytalam o nic troche i niektorym nawet czarny wyszedl po tej farbie i boje sie zaryzykowac no nic poczekamy moze ktos nam pomoze
lilia23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-17, 20:56   #1066
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Do wszystkich pytaj±cych o poradê:
Ogólnie zasady g³ówne to:

1) Je¶li masz rudy, szukaj farby np. 7.1, 6.1 - gdzie 1 to popiel/niebieski, neutralizuje rydy refleks
2) Je¶li masz z³oto, szukaj 7.22 lub 6.22 - (.2 - to per³a/opal/ fiolet neutralizuje z³oty rfleks)
3) Je¶li masz czerwony reflex zastosuj zieleñ, czêsto zieleñ/metalik to 7 ale czêsto te¿ br±z
4) Je¶li nasz rudy/pomarañczowy refleks patrzysz na pomarañcz na kole i kolor le¿±cy naprzeciw pomarañczowego neutralizuje go i to niebieski/popiel, po przecinku .1 ....a pierwsze numery od 1-12 oznaczaj± poziom (ciemno¶æ) gdzie 1 to czerñ a 12 bardzo, bardzo jasny blond
5) Najlepiej popiele, czy ch³odne odcienie farbowaæ na wodzie/oxydancie 4%, wtedy nie wychodz± rudo¶ci,(chocia¿ mniej trwa³e, ale za parê razy siê powinnno utrwaliæ, bo 6% mo¿e powodowaæ, ¿e siê bêdzie farba wyp³ukiwaæ na rudo
6) u¿ywamy równie¿ mixtonów,(niebieski, czerwony, ¿ó³ty, zielony) czyli pigmentów które dodaje siê do farb najlepiej naturalnych NN(mix musi byæ tej samej firmy co farba) lub tonowaæ samymi mixami z oxy - ja tak robiê i dla mnie na razie to najlepszy pomys³ na och³adzanie mojego rudo-z³otego refleksu
.
.
.
7) farba farby nie rozja¶ni, tylko naturalne i odrost!!!
8) nie jestem fryzjerk±, do wszystkich wniosków dosz³y¶my na swoich g³owach

Nie robiê reklamy, ale okazja jest na wypróbowanie, na zbyciu caate ma u¿ywane mixy z chantala (wa¿no¶æ chyba siê koñczy za ok 2 miesi±ce), gdzie¶ ni¿ej napisa³a to mo¿e na priv do niej napiszcie je¶li kto¶ reflektuje, od razu z instrukcj± od nas bêdzie i na pewno taniej na próby, ¿eby siê przekonaæ jak to dzia³a

Madzik68 - niech Ciê rêka Bo¿a chroni od farbowania takich w³osów !!! proponujê szamponetkê, chba, ¿e bardzo Ci sê chce to poczytaj na ±tku hennowym. Do nnatury wróciæ jest baaaardzo ciê¿ko, a U ciebie z 15 lat to bêdzie trwa³o wiêc proszê sobie to przemy¶leæ

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:53
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-18, 13:48   #1067
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

killerwoman -Po pierwsze wstaw na forum swojeaktualne zdjêcie "w³osy" bo je¶li masz b, ciemne, dajmy poziom 6 i po zafarbowaniu nastêpny raz, b±d¼ stonowaniu niebieskim mixem przyciemni± siê o jeden poziom, czyli bêd± na poziomie 5 a to ju¿ rzeczywi¶cie prawie czerñ. Nastêpna zasada: farba farby nie rozja¶ni !!!
i ¿eby uzyskaæ poziom 7 czy nawet 6 musisz swoje w³asne rozja¶niæ, lub lepiej zdekoloryzowaæ, no ale to by³by Twój kolejny dekolor. To w³a¶nie dlatego fryzjerka powiedzia³a, ¿e bez ¶ci±gania koloru siê nie obejdzie.
Bez fotki na oko nie da siê doradziæ, napisz czy masz refleksz³oty, rudy, czerwony, czy bordowy, zielony bo to wa¿ne w doborze neutralizuj±cego koloru

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-18 o 13:50
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-18, 14:10   #1068
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Do wszystkich pytaj±cych o poradê:
Info macie w za³±czniku w pdf-ie #634
Prze¶ijcie mi na priv maile to wy¶lê Wam jeszcze pdf-a który siê tutaj nie zmie¶ci³.
Ogólnie zasady g³ówne to:

1) Je¶li masz rudy, szukaj farby np. 7.1, 6.1 - gdzie 1 to popiel/niebieski, neutralizuje rydy refleks
2) Je¶li masz z³oto, szukaj 7.22 lub 6.22 - (.2 - to per³a/opal/ fiolet neutralizuje z³oty rfleks)
3) Je¶li masz czerwony reflex zastosuj zieleñ, czêsto zieleñ/metalik to 7 ale czêsto te¿ br±z
4) W po¶cie 634 jest ko³o kolorów z napisanymi na nim numerami farb (niestety nie pamiêtam co to za firma). Je¶li nasz rudy/pomarañczowy refleks patrzysz na pomarañcz na kole i kolor le¿±cy naprzeciw pomarañczowego neutralizuje go i to niebieski/popiel, po przecinku .1 ....a pierwsze numery od 1-12 oznaczaj± poziom (ciemno¶æ) gdzie 1 to czerñ a 12 bardzo, bardzo jasny blond
5) Najlepiej popiele, czy ch³odne odcienie farbowaæ na wodzie/oxydancie 4%, wtedy nie wychodz± rudo¶ci,(chocia¿ mniej trwa³e, ale za parê razy siê powinnno utrwaliæ, bo 6% mo¿e powodowaæ, ¿e siê bêdzie farba wyp³ukiwaæ na rudo
6) u¿ywamy równie¿ mixtonów,(niebieski, czerwony, ¿ó³ty, zielony) czyli pigmentów które dodaje siê do farb najlepiej naturalnych NN(mix musi byæ tej samej firmy co farba) lub tonowaæ samymi mixami z oxy - ja tak robiê i dla mnie na razie to najlepszy pomys³ na och³adzanie mojego rudo-z³otego refleksu
.
.
.
7) farba farby nie rozja¶ni, tylko naturalne i odrost!!!
8) nie jestem fryzjerk±, do wszystkich wniosków dosz³y¶my na swoich g³owach

Nie robiê reklamy, ale okazja jest na wypróbowanie, na zbyciu caate ma u¿ywane mixy z chantala (wa¿no¶æ chyba siê koñczy za ok 2 miesi±ce), gdzie¶ ni¿ej napisa³a to mo¿e na priv do niej napiszcie je¶li kto¶ reflektuje, od razu z instrukcj± od nas bêdzie i na pewno taniej na próby, ¿eby siê przekonaæ jak to dzia³a

Madzik68 - niech Ciê rêka Bo¿a chroni od farbowania takich w³osów !!! proponujê szamponetkê, chba, ¿e bardzo Ci sê chce to poczytaj na ±tku hennowym. Do nnatury wróciæ jest baaaardzo ciê¿ko, a U ciebie z 15 lat to bêdzie trwa³o wiêc proszê sobie to przemy¶leæ

moze warto to podpiac pod pierwszego posta?

przezciez my tu zwariujejmy i zrobi sie znowu sajgon...

to taki FAQ obowiazkowy, a Ty dobra robote odwalilas z pdf-em.
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-18, 15:05   #1069
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
moze warto to podpiac pod pierwszego posta?

przezciez my tu zwariujejmy i zrobi sie znowu sajgon...

to taki FAQ obowiazkowy.
A gdzie zapa³ wszystkich "nowych" ...ja to po³owê Icz. w±tku musia³am przeczytaæ, ¿eby co¶ zrozumieæ, a tu 2 strony w ty³ przeczytaæ by wystarczy³o.... no nic, kiedy¶ przestanê tu zagl±daæ i tyle...bo rêce opadaj¿ mi...choæ na razie powoli...
Caate - bo to tylko zas³uga naszych g³ów, desperacji i ju¿ pewnie setkach godzin spêdzonych tutaj
Nie wiem jak siê skontaktowaæ z moderatorem, to mogê dopracowaæ t± "pigu³ê" i wys³aæ moderatorowi, a On wklei jako 1 post, tylko jak to zrobiæ

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:55
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 15:23   #1070
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
A gdzie zapa³ wszystkich "nowych" ...ja to po³owê Icz. w±tku musia³am przeczytaæ, ¿eby co¶ zrozumieæ, a tu 2 strony w ty³ przeczytaæ by wystarczy³o.... no nic, kiedy¶ przestanê tu zagl±daæ i tyle...bo rêce opadaj¿ mi...choæ na razie powoli...
Caate - bo to tylko zas³uga naszych g³ów, desperacji i ju¿ pewnie setkach godzin spêdzonych tutaj
Nie wiem jak siê skontaktowaæ z moderatorem, to mogê dopracowaæ t± "pigu³ê" i wys³aæ moderatorowi, a On wklei jako 1 post, tylko jak to zrobiæ
rozumiem Cie doskonale, dlatego ja tu malo jestem mimo, ze czytam Was na biezaco, nie mam sil czesto na dyskusje i uczenie podstaw. pamietam dziewczyny z pierwszej czesci, pamietam chodzenie po angielskich stronach i doksztalcanie sie, mimo ze zadna ze mnie fryzjerka... mi zawsze bylo wstyd pytac sie o rade, jak chociaz odrobine nie kiwnelam palcem w tym kierunku od siebie.

napisz do Eloe77 lub Estelle, mysle ze moderatorki dobrze nas zrozumieja
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-18, 16:36   #1071
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
rozumiem Cie doskonale, dlatego ja tu malo jestem mimo, ze czytam Was na biezaco, nie mam sil czesto na dyskusje i uczenie podstaw. pamietam dziewczyny z pierwszej czesci, pamietam chodzenie po angielskich stronach i doksztalcanie sie, mimo ze zadna ze mnie fryzjerka... mi zawsze bylo wstyd pytac sie o rade, jak chociaz odrobine nie kiwnelam palcem w tym kierunku od siebie.

napisz do Eloe77 lub Estelle, mysle ze moderatorki dobrze nas zrozumieja
Dziêkujê...to mo¿e rzeczywi¶cie wykrzesam jeszczê trochê si³y i cierpliwo¶ci i jak ju¿ bêdê mia³a gotowe napiszê do której¶ moderatorki.
A mo¿e jeszcze dziewczyny macie jakie¶ cenne rady lub pomys³y, to dopiszê, ¿eby wszystko w 1 po¶cie zawrzeæ???

Przeczyta³am w³a¶ñie tego pdf-a sklejkê i stwierdzam, ¿e nikt nie powinien mieæ ¿adnych w±tpliwo¶ci co do wyboru farby i w³a¶ciwego odcienia.... jeden chochlik siê wgryz³ apropo % oxy, tak mi siê wydaje

· barw "1) od 1.0 na 6.0 - stosujemy wodê utlenion± 12%i czas reakcji 30 minut.
· barw 2) od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barw 3) od 9.0 na 10.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut."
Po my¶lniku 1) zamieniæ z 3)
Tak??????


I jeszcze wklejê tu wa¿ne info:
"Warto wspomnieæ ¿e woda o stê¿eniu 3% lepsza jest generalnie dla popieli (je¶li nie planujemy du¿o ja¶niejszego odcienia)- mocniejsza powoduje ¿e baza rozja¶ni siê do czerwonych odcieni i po wyp³ukaniu koloru bêdziemy mieæ ciep³e tonacje. Ni¿sza woda je stonuje a nie wyrudzi, owszem, kolor mo¿e siê szybciej wyp³ukaæ ale kolejne farbowania go utrwal±. Miedziany, czerwony czy kurczakowy efekt jest najczê¶ciej skutkiem u¿ycia (za) wysokiego stê¿enia utleniacza."

No w³a¶nie ja zauwa¿y³am u siebie, ¿e mi siê na rudo wyp³ukuj± po tonowaniu, nastêpnym razem bêdê rozcieñczaæ 6% z wod± destylowan± na 3%

Caate a kiedy Ty otwiera³±¶ swoj± 6% bo ja wezmê mo¿e j± od Ciebie i bêdê babci siwe na 6% robiæ, tylko muszê przeje¿d¿aæ przez wroc³aw i jaka to firma? chantal?
Wys³a³am Ci maila

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-18 o 19:33
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 14:05   #1072
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
A gdzie zapa³ wszystkich "nowych" ...ja to po³owê Icz. w±tku musia³am przeczytaæ, ¿eby co¶ zrozumieæ, a tu 2 strony w ty³ przeczytaæ by wystarczy³o.... no nic, kiedy¶ przestanê tu zagl±daæ i tyle...bo rêce opadaj¿ mi...choæ na razie powoli...
Caate - bo to tylko zas³uga naszych g³ów, desperacji i ju¿ pewnie setkach godzin spêdzonych tutaj
Nie wiem jak siê skontaktowaæ z moderatorem, to mogê dopracowaæ t± "pigu³ê" i wys³aæ moderatorowi, a On wklei jako 1 post, tylko jak to zrobiæ
Oj dziewczyny robicie kawa³ dobrej roboty, tak¿e nie rezygnujcie z w±tku. Ja przynajmniej chodzi³abym teraz z rudym na g³owie, gdyby nie Wasze rady
Takie pytanie o jedno oi to samo mo¿e denerwowaæ, dlatego ¶wietny pomys³ z t± pigu³k± na 1 stronie
Ja rozumiem to zagubienie, mimo tego ¿e czyta³am i próbowa³am jeszcze na wlasnej g³owie stary w±tek to prze¿y³am okres "wszystko mi jedno" i zgupia³am na wodzie 3%, nie wiedzia³am z czym to siê je. A tu objawienie i strza³ w 10. Ten watek to kopalnia wiedzy
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."

Edytowane przez Lukrecja86
Czas edycji: 2011-09-19 o 14:06
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 14:24   #1073
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Jestem 2 dni po farbowaniu, w sumie mam mieszane uczucia. Farbowa³am 6A i 6 SB. Ogólnie efekt mi siê podoba, ale szczególnie od góry przebijaj± jeszcze z³oto-rude refleksy. Dolnie warstwy lepiej z³apa³y zimny kolor mimo ¿e by³y krócej trzymane ni¿ góra. W³osy siê nie zniszczy³y, przynajmniej jeszcze nie zauwa¿y³am ale wypad³a mi przera¿aj±ca ilo¶æ w³osów w trakcie farbowanie i po... Nie wiem czym to by³o spowodowane, nigdy tak nie mia³am ¿eby na raz tyle w³osów :O Tymbardziej ¿e czêsto w³osów nie farbuje, przewa¿nie co 3 miesi±ce. Zobaczê jeszcze jak kolor bêdzie siê trzyma³, a je¿eli w³osy nie bêd± wypadaæ bardzo to my¶lê ¿e za miesi±c zafarbuje jeszcze raz, a potem dam im odpocz±æ 3-4 miesi±ce. Zdjêcia wstawie wieczorem albo jutro, bo nie mam aparatu na którym zrobi³am zdjêcia
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 15:24   #1074
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No w³a¶nie, bo pamiêtam moje rozczarowanie po ka¿dorazowym farbowaniu u fryzjera i rozumiem Was doskonale i choæ nie wiem, czy nasze dzia³ania s± poprawne to 1000x lepiej mi z eksperymentowaniem, chocia¿ jak sobie pomy¶lê, ¿e odbieram przez to klientki fryzjerce to mi siê przykro robi, co by by³o gdyby ka¿dy tak sobie....ale dobra koniec rozczulania....No w³a¶nie rekompensat± jest zadowolenie Forumek.

chicoore - jak wstawisz ju¿ fotki to najlepiej z przed i po i w cieniu i w s³oñcu i od razu napisz jeszcze raz Czym robi³a¶, z jakim oxy% i ile trzyma³±¶, komu¶ siê mo¿e przyda

killerwoman - wys³a³am Ci maila

Chcia³abym podziêkowaæ jeszcze za pomoc fryzjerce Matys-Magdzie za cenne porady i informacje, oraz blond bunny i wszystkim którzy przyczynili siê do naszych "sukcesów". I choæ jeszcze nie znalaz³y¶my z³otego ¶rodka, chêtnie przyjmiemy kolejne rady

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-09-19 o 15:34
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 16:59   #1075
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej dziewczyny!
Mam wlasnie taki problem. Na wakacjach robilam po bokach czerowne 2 pasemka glownie kolo grzywki...i nie moglam sie ich pozbyc wiec kupilam jaks farbe ale dalej przeswitywalo wiec ostatnio kupilam farbe Joanna Mleczna czekolada....kolor ladny braz ale w sloncu rudo-pomaranczowe refleksy a co najgorsze przy samej skorze gdzie mam wlosy zasze najjasniejsze-rudo-mahoniowe. Kupilam kilka dni temu Joanne Slodkie cappuccino bo chcialam zeby wyszedl zimny braz i zrobilam jedna strone i wyszlo normalnie jasny rudyi to bardzo no i teraz zamierzam kupic Garnier color naturals tylko nie wiem czy kupic Ciemny braz czy Braz? Chce zeby nie bylo refleksow glownie przy skorze zeby to byl zimny odcien. No i czy jak zafarbuje lewa i prawa strone to to sie wyrowna czy ta lewa strone zrobic tym cappucino zeby byl w miare ten sam kolor i dopiero polozyc ten ciemny? Bo nie chce zeby przy splukiwaniu sie koloru byly jasniejsze tylko w miare te same...


z gory dzieki za odp
__________________
: )
Lasd jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 18:00   #1076
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lasd Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny!
Mam wlasnie taki problem. Na wakacjach robilam po bokach czerowne 2 pasemka glownie kolo grzywki...i nie moglam sie ich pozbyc wiec kupilam jaks farbe ale dalej przeswitywalo wiec ostatnio kupilam farbe Joanna Mleczna czekolada....kolor ladny braz ale w sloncu rudo-pomaranczowe refleksy a co najgorsze przy samej skorze gdzie mam wlosy zasze najjasniejsze-rudo-mahoniowe. Kupilam kilka dni temu Joanne Slodkie cappuccino bo chcialam zeby wyszedl zimny braz i zrobilam jedna strone i wyszlo normalnie jasny rudyi to bardzo no i teraz zamierzam kupic Garnier color naturals tylko nie wiem czy kupic Ciemny braz czy Braz? Chce zeby nie bylo refleksow glownie przy skorze zeby to byl zimny odcien. No i czy jak zafarbuje lewa i prawa strone to to sie wyrowna czy ta lewa strone zrobic tym cappucino zeby byl w miare ten sam kolor i dopiero polozyc ten ciemny? Bo nie chce zeby przy splukiwaniu sie koloru byly jasniejsze tylko w miare te same...


z gory dzieki za odp
Niestety bez fotki siê nie da poradziæ, nawet nie wiem jaki masz naturalny swój kolor. A odrost wyszed³ rudy, bo albo masz jasne blond w³osy, albo za d³ugo farba by³a na odro¶cie i rozja¶ni³o Ci do rudego.
A na czerwone pasemka trzeba bylo na³o¿yæ zielony, zneutralizowa³o by siê do neutralnego br±zu, tylko by³yby ciemniejsze.
A na rudypotrzebny Ci niebieski (popiel) czyli farba która ma po przecinku . 1
Poczytaj ze zrozumieniem posty ni¿ej i jak jeszcze bêdziesz mieæ jakie¶ w±tpliwo¶ci napisz.
Nie wyobra¿am sobie jak mog³a¶ po³o¿yæ farbê na pó³ g³owy Od przedzia³ka na np. prawo, czy spód w³osów przyciemni³a¶
Foto,foto, foto...gdzie widaæ wszystko dok³adnie. Fryzjerka te¿ musi kolor zobaczyæ zanim dobierze i po³o¿y farê
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 18:27   #1077
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

no po prostu po bokach pod spodem mialam ciemna czerwien tak z pod grzywki wychodzila ale teraz mi to wszystko przeszkadza bo jak zrobie kucyka to inny kolor i to wyglada nie ladnie...
Farby z przecienkiem 1 to jaka to mzoe byc firma? Bo chcialam kupic z garniera ten ciemny braz
Z garniera sa takie farby?
Bo wlasnie moja matka ktora miala jasny braz koncowki kupila blond popielaty z tym przecienkiem 1 i gdy dala na te jase wlosy to wyszedl jej i tak rudy odcien....
Naprawde nie wiem juz jaka farbe kupic
A moj naturalny kolor to taki braz(ale nei ciemny) bardziej jasny
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2011-09-19 o 18:32
Lasd jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 18:46   #1078
sandryna89xd
Raczkowanie
 
Avatar sandryna89xd
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Lasd jak chcesz kupic drogeryjna farbe to z tego jak czytalam forum kilka dziewczyn polecalo farbe z LONDY, CIEMNY POPIELATY BLOND, podobno dobrze pokrywa rozne odcienie rudosci i czerwieni mozesz sprobowac, napewno bd lepsza od tych z garniera, bo garnier ma to do siebie ze szybko wyplukuje sie kolor
sandryna89xd jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 18:54   #1079
Lasd
Raczkowanie
 
Avatar Lasd
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

o nie dziekuje bardzo za londe...jedynie lubie palette( kolor dlugo sie trzyma i tak szybko nie rudzieje) i garnier...inne londy wellatony to po kilku myciach i ich nie ma...tak jak syoss
Siade zaraz i poszukam z palette czy oze jakis innych bo cos trzeba kupic.


A zeby kolor wyszedl ciemnieejszy itd to dluzej farbe przetrzymac zeby wszytskie rudosci zniknely?

EDIT: znalazlam Palette Inensive color creme n4 jasny braz - wydaje sie byc taki zimny cos ala popielaty...jak myslicie wyjdzie zimny? Juz mam ostatnia sznase bo matka nie da mi wiecej na farbe a ze swojego kieszonkowego mam wlasne wydatki...
__________________
: )

Edytowane przez Lasd
Czas edycji: 2011-09-19 o 18:59
Lasd jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-19, 19:08   #1080
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lasd Poka¿ wiadomo¶æ
o nie dziekuje bardzo za londe...jedynie lubie palette( kolor dlugo sie trzyma i tak szybko nie rudzieje) i garnier...inne londy wellatony to po kilku myciach i ich nie ma...tak jak syoss
Siade zaraz i poszukam z palette czy oze jakis innych bo cos trzeba kupic.


A zeby kolor wyszedl ciemnieejszy itd to dluzej farbe przetrzymac zeby wszytskie rudosci zniknely?

EDIT: znalazlam Palette Inensive color creme n4 jasny braz - wydaje sie byc taki zimny cos ala popielaty...jak myslicie wyjdzie zimny? Juz mam ostatnia sznase bo matka nie da mi wiecej na farbe a ze swojego kieszonkowego mam wlasne wydatki...
Rada na pozbycie siê rudego jest jedna - kolr niebieski (popiel) mix niebieski, lub farba z 1 po przecinku ....
My tu tylko na profeskach jedziemy, wiêc nie znamy siê na sklepowych i ich oznaczeniach.

Pisa³±m to do kogo¶ kto przys³a³ mi zdjêcia i prosi³ mnie o rade!!!
W³osy na poziomie 6 z mocno rudym refleksem.
Nie chce siê znów powtarzaæ, wiêc wklejam:
Tak jak Ci wcze¶niej napisa³am dobrze fryzjerka mówi³a, ¿eby zrobiæ najpierw dekolor, a potem farbê o poziom ja¶niejsz± po³o¿yæ. I wyja¶niê ci dlaczego....
Twój kolor wygl±da mi na poziom 6, wiêc jak wybierzesz farbê 6.1, to ta 1 która oznacza niebieski powinna wybiæ t± rudo¶æ,[ ale je¶li masz odrost trzeba najpierw na³o¿yæ na farbowane w³osy na d³ugo¶æ odrost omin±æ, a pó¿niej na naturalne (odrost) ¿eby farba nie by³a na nim za d³ugo i nie rozja¶ni³a Ci odrostu do rudego].
Równocze¶nie 6.1 spowoduje, ¿e kolor siê przyciemni o ok 1 poziom czyli poziom 5 i bêdziesz zbli¿aæ siê ku czerni.
Farba farby nie rozja¶ni, nawet jak dasz wy¿szy oxydant%!!! Tylko wtedy Ci siê odrost rozja¶ni, a tego by¶ nie chcia³a.
Mo¿esz sobie zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c± która otworzy ³uski w³osa i zmyje trochê farbê, ale musisz potem zakwasiæ wod± z octem w³osy ¿eby pozamykaæ ³uski, bo jak zostan± pootwierane to bêd± bardzo szorstkie, têpe i bardziej nara¿one na zniszczenie.
K±piel to po prostu umycie g³owy mieszank±
1)szamponu przeciw³upie¿owego np. Head&Schoulders + soda oczyszczona +woda
lub
2)Szampon +proszek rozja¶niaj±cy w³osy (taki jak w rozja¶niaczu)
Trzeba potrzymaæ z 5 minyt na g³owie, w miarê potrzeby powtórzyæ.
Je¶³i masz rudy, miedzieny refleks, trzeba zastosowaæ niebieski kolor np. 6.1 (uwaga bo czasem 6.11 to zieleñ)
Je¶li masz bordowy to potrzebujesz zieleni np. 6.77 (ale uwaga w ró¿nych firnach 7 to br±¿ a w innych zieleñ)
Na tym kole kolorów masz napiane numery farb, to masz u³atwione zadanie
Ja bym na Twoim miejscu zrobi³a k±piel rozja¶niaj±c± i potraktowa³± je niebieskim barwnikiem tzn mixtonem (w proporcji 1:%1cz farby, 5 cz oxydantu) z oxydantem np 3% (sp³ukuje siê jak szamponetka(z 6% s± trwalsze, ale wyp³ukuj± siê na rudo)
Ja u¿ywan tylko mixu.Mam refleks z³oto rudy wiêc mieszm niebieski z czerwonym i neutralizujê. U¿ywam farb i mixówAllwaves bo tanie i wydajne ja ju¿ mam rok nawet nie zu¿y³am po³owy tubki i mi siê nied³ugo przetermnuje
Je¶li Kolor wyjdzie za ciemny wtedy zrobisz dekoloryzacjê, chyba, ¿e najpierw sama sobie j± zrobisz, bo dziewczyny robi± w domu,pisz±, ¿e nieszkodliwe, bo usuwa tylko sztuczny pigment z w³osów, naturalnych nie rusza, poszukaj takiego tematu na forum. Taniej bêdzie na pewno!!!
Dla mnie mixy s± najlepsze.Mo¿na je równie¿ dodawaæ w minimalnych ilo¶ciach do farb naturalnych np 6NN (ale mix i farba mysz± byæ z tej samej frmy!!!) Je¶li dodasz niebieski mix uzuska siê farbê naturaln± z np niebieskim neutralizatoren koloru rudego.
A nanah przerobi³a wszystkie majirelki i mówi, ¿e siê na rudo wyp³ukuj±. Mo¿esz te¿ spróbowaæ Goldwella, ale tam ju¿ inne oznaczenia i drogie pieruñstwo...jak na razie fachowcem w Goldwellu jest nanah wiêc jak co¶ to zapytaj j±.
Ufff...mia³o byæ krótko... no nic teraz prawid³owo oceñ swój refleks (bo je¶li rudy/mied¿ na 100% to niebieskiego Ci trzeba) i heja
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.