Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 20:44   #31
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
przy tabletkach yaz tez bralam zawsze stalego dnia... po prostu wychodzilo to samo z opakowania.
Tak. Bo yaz ma model 24+4, a nie 21+7, jak inne tabletki
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 21:08   #32
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
przy tabletkach yaz tez bralam zawsze stalego dnia... po prostu wychodzilo to samo z opakowania.
tak, ale przy tabsach bierzesz zawsze dajmy na to w piątek, a kończysz brać, tzn bierzesz ostatnią tabletkę w czwartek. i dla wielu dziewczyn to właśnie jest niepojęte, że jak skończyłam w czwartek to dopiero w piątek mam brać nowe opakowanie
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 22:48   #33
happys
Zadomowienie
 
Avatar happys
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 148
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

czytać czytać czytać i jeszcze raz czytać ulotki informacyjne. po za tym wątków na ten temat jest tu od groma i ciut ciut.
happys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 21:52   #34
shinne
Przyczajenie
 
Avatar shinne
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 22
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Witam Dziewczynki
Mam do Was takie pytanie, w innym wątku pisałam o tym, że mam zespół policystycznych jajników i niedoczynność tarczycy, i pisałam o problemach z okresami, z krwawieniami międzymiesiączkowymi etc...
Miałam często plamienia, dlatego nie miałam jak zacząć brać pigułek, bo trudny był do ustalenia pierwszy dzien cyklu i w ogóle. Ginekolog przepisała mi Estrofem i Duphaston, brałam je, i po odstawieniu miała wystąpić miesiączka - rzeczywiście tak się stało, i od pierwszego dnia krwawienia zaczęłam brać Diane 35. Dziś wzięłam ostatnią tabletkę, robię 7dniową przerwę, i czy od tej pierwszej tabletki z nowego opakowania będę już zabezpieczona przed ciążą?
Przez te problemy z okresami w tym miesiącu zabezpieczaliśmy się z TŻ-em dodatkowo gumkami, bo baliśmy się, że może przez ten pierwszy miesiąc po tylu huśtawkach jeszcze nie będzie działania. Ale chcielibyśmy już odstawić gumki, i kochać się przy samych pigułkach... Czy myślicie że od następnego opakowania mogę być już pewniejsza? Wiem, że tabletki nie dają 100% pewności, ale moja mama bierze całe życie praktycznie, z przerwami (np. pół roku, albo rok) i ma tylko dwoje dzieci, planowanych i dlatego ja też chciałabym im zaufać. Bardzo Was proszę o rady.
Pozdrawiam
shinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 08:03   #35
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez shinne Pokaż wiadomość
Witam Dziewczynki
Mam do Was takie pytanie, w innym wątku pisałam o tym, że mam zespół policystycznych jajników i niedoczynność tarczycy, i pisałam o problemach z okresami, z krwawieniami międzymiesiączkowymi etc...
Miałam często plamienia, dlatego nie miałam jak zacząć brać pigułek, bo trudny był do ustalenia pierwszy dzien cyklu i w ogóle. Ginekolog przepisała mi Estrofem i Duphaston, brałam je, i po odstawieniu miała wystąpić miesiączka - rzeczywiście tak się stało, i od pierwszego dnia krwawienia zaczęłam brać Diane 35. Dziś wzięłam ostatnią tabletkę, robię 7dniową przerwę, i czy od tej pierwszej tabletki z nowego opakowania będę już zabezpieczona przed ciążą?
Przez te problemy z okresami w tym miesiącu zabezpieczaliśmy się z TŻ-em dodatkowo gumkami, bo baliśmy się, że może przez ten pierwszy miesiąc po tylu huśtawkach jeszcze nie będzie działania. Ale chcielibyśmy już odstawić gumki, i kochać się przy samych pigułkach... Czy myślicie że od następnego opakowania mogę być już pewniejsza? Wiem, że tabletki nie dają 100% pewności, ale moja mama bierze całe życie praktycznie, z przerwami (np. pół roku, albo rok) i ma tylko dwoje dzieci, planowanych i dlatego ja też chciałabym im zaufać. Bardzo Was proszę o rady.
Pozdrawiam
jesli wziełas 1-wsza tabletke z 1-wszego opakowania w 1-wszym dniu miesiaczki to juz od tej tabletki jestes zabezpieczona. W 7-mio dniowej przewie miedzy jednym opakowaniem a drugim równiez jestes zabezpieczona. Aaaa no i co wazne, zeby brac je o stałes porze.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:49   #36
shinne
Przyczajenie
 
Avatar shinne
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 22
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Biorę je codziennie o tej samej porze, nie pominęłam żadnej tabletki, ale przez to, że miałam ten okres wywoływany, i w ogóle że miałam tyle tych nieprawidłowości wydawało mi się, że może muszę odczekać i zobaczyć, czy wszystko będzie tak, jak powinno, czyli że dostanę krwawienia z odstawienia, później ono ustąpi (miałam już przy Dianie różne takie anomalie).
shinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 14:03   #37
LusciousElegance
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 542
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

albo ja nie przeczytałam ze zrozumieniem, albo ulotka kłamie. Od pół roku biore microgynon i kiedy odstawiam na 7 dni, nie biore tabletki tego 7 dnia tylko 8 tak jak jest napisane w ulotce. A spotkałam sie z wypowiedziami, ze trzeba brac 7 dnia pierwsza tabletke 2 opakowania. A samo to, ze 7 dni przerwy to całe 7 dni, czy dobrze mówie?
LusciousElegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 14:41   #38
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez LusciousElegance Pokaż wiadomość
albo ja nie przeczytałam ze zrozumieniem, albo ulotka kłamie. Od pół roku biore microgynon i kiedy odstawiam na 7 dni, nie biore tabletki tego 7 dnia tylko 8 tak jak jest napisane w ulotce. A spotkałam sie z wypowiedziami, ze trzeba brac 7 dnia pierwsza tabletke 2 opakowania. A samo to, ze 7 dni przerwy to całe 7 dni, czy dobrze mówie?
są to wypowiedzi osób, które się nie znają/nie potrafią czytać ulotki, ty dobrze bierzesz: 7 dni przerwy = 7 dni bez tabletki
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 08:24   #39
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
mam plastry! dzien zmiany plastra jest stały i na yazach tez dzien pierwszej tabletki miałam stały. takie naklejki byly z dniami tygodnia
Boże..
Jeżeli ostatnią - 21 pigułkę bierze się w pt., to pierwszą z nowego opakowania w sobotę. Jak byk jest napisane - 7 dni przerwy, 8-go zaczynamy kolejne opakowanie. Czyli liczymy przerwę:
1 dzień przerwy - sob.
2 - nd
3 - pn
4 - wt
5 - śr
6 - czw
7 - pt
----
8 - sob. - zaczynamy kolejne opakowanie.
(chyba, że przy plastrach jest napisane, że robimy 6-dniową przerwę i 7-go dnia zaczyna się nowe opakowanie )
Tym sposobem dzień zaczęcia nowego opakowania jest zawsze ten sam - sob. Chyba, że zaczniemy sobie majstrować przy tym.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez LusciousElegance Pokaż wiadomość
albo ja nie przeczytałam ze zrozumieniem, albo ulotka kłamie. Od pół roku biore microgynon i kiedy odstawiam na 7 dni, nie biore tabletki tego 7 dnia tylko 8 tak jak jest napisane w ulotce. A spotkałam sie z wypowiedziami, ze trzeba brac 7 dnia pierwsza tabletke 2 opakowania. A samo to, ze 7 dni przerwy to całe 7 dni, czy dobrze mówie?
Dobrze robisz.
(Mam te same tabsy i jak byk jest tam napisane - przy Yasminelle też tak było)
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 23:02   #40
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Odpowiednie zastosowanie przerwy w tabletkach anty :)

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Boże..
Jeżeli ostatnią - 21 pigułkę bierze się w pt., to pierwszą z nowego opakowania w sobotę. Jak byk jest napisane - 7 dni przerwy, 8-go zaczynamy kolejne opakowanie. Czyli liczymy przerwę:
1 dzień przerwy - sob.
2 - nd
3 - pn
4 - wt
5 - śr
6 - czw
7 - pt
----
8 - sob. - zaczynamy kolejne opakowanie.
(chyba, że przy plastrach jest napisane, że robimy 6-dniową przerwę i 7-go dnia zaczyna się nowe opakowanie )
Tym sposobem dzień zaczęcia nowego opakowania jest zawsze ten sam - sob. Chyba, że zaczniemy sobie majstrować przy tym.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------



Dobrze robisz.
(Mam te same tabsy i jak byk jest tam napisane - przy Yasminelle też tak było)
W plastrach jesli masz ustalony jeden dzien to tez tak naklejasz plasterki. Nie kombinujesz, nie wymyslasz tylko naklejasz w jeden stały dzien.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.