Pierwszy raz zabezpieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 12:29   #1
closedoor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8

Pierwszy raz zabezpieczenie


witam wszystkich. chciałabym prosic o rade.
mam 16 lat, chłopaka od ponad poł roku.
jestem gotowa na 'ten pierwszy raz' z gory mowie, ze to przemyslana decyzja jestem swiadoma konsekwencji i calej reszty. wiec prosze mnie nie potepiac, bo nie liczy sie wiek tylko ' z kim' pozatym dodam, ze jestem dojrzala psychicznie i wiem co robie. pojawia sie tutaj problem - antykoncepcja. chcialabym brac tabletki, czy ginekolog przepisze mi w tym wieku ? czy nie beda one mialy wplywu na moje zdrowie? czy to prawda czy mit ze trudno jest pozniej zajsc w ciaze jesli za wczesnie stosowalo sie antykoncepcje hormonalna ? chlopak nalega abym nie brala tego, ze zabezpieczymy sie prezerwatywa, ewentualnie globulka plemnikobojcza lub wyliczenie dni nieplodnych. tabletki - jak wiadomo komfort wygoda i brak strachu ...
Prosze o rzetelne odpowiedzi, Pozdrawiam
closedoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:19   #2
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Poczytaj kilka innych tematów (które powiedzą np. że nikt nie udowodnił jednoznacznie wpływu brania tabletek na zajście w ciążę po ich odstawieniu, a także że tabletki mają wpływ na zdrowie - pozytywny i negatywny. Negatywny przy niewłaściwym ich dobraniu przez lekarza lub gdy po prostu Twój organizm akurat tych konkretnych nie będzie tolerować - ale wtedy w 90% jest możliwość zmiany na inne). Ale przede wszystkim - idź do lekarza w pierwszej kolejności. To podstawa przed podjęciem współżycia. On odpowie Ci na wszystkie pytania.

Z jakich powodów konkretnie chłopak nie chce, abyś brała tabletki?
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:27   #3
miriuri
Raczkowanie
 
Avatar miriuri
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 445
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Z tego co wiem, w świetle prawa lekarz może przepisać Ci tabletki tylko za wiedzą i zgodą Twoich rodziców.

Kiedy byłam niepełnoletnia, w mojej przychodni wymagano, żeby wizyta odbywała się z rodzicem - oczywiście na czas samego badania nie, ale już podczas wypisywania recept i tak dalej - już tak.

Także musiałabyś porozmawiać z mamą o tej sprawie. O inne kwestie, zdrowotne, najlepiej zapytaj samego ginekologa Ponieważ tu, na forum (i w ogóle w internecie) - ile ludzi, tyle opinii na temat szkodliwości tabletek bądź jej braku. Jak i ewentualnych konsekwencji stosowania.
__________________
a w e s o m e !

Edytowane przez miriuri
Czas edycji: 2011-03-06 o 21:28
miriuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:30   #4
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
czy nie beda one mialy wplywu na moje zdrowie?
Tego Ci nikt nie powie. Na jedną dziewczynę zadziałają negatywnie, a na inną przeciwnie. Moje skromne zdanie jest takie, że w tak młodym wieku, kiedy jeszcze organizm nie jest w pełni ukształtowany, nie powinno się "majstrować" w naturalnej płodności.
Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
lub wyliczenie dni nieplodnych.
To nie jest najlepszy pomysł
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:39   #5
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
witam wszystkich. chciałabym prosic o rade.
mam 16 lat, chłopaka od ponad poł roku.
jestem gotowa na 'ten pierwszy raz' z gory mowie, ze to przemyslana decyzja jestem swiadoma konsekwencji i calej reszty. wiec prosze mnie nie potepiac, bo nie liczy sie wiek tylko ' z kim' pozatym dodam, ze jestem dojrzala psychicznie i wiem co robie. pojawia sie tutaj problem - antykoncepcja. chcialabym brac tabletki, czy ginekolog przepisze mi w tym wieku ? czy nie beda one mialy wplywu na moje zdrowie? czy to prawda czy mit ze trudno jest pozniej zajsc w ciaze jesli za wczesnie stosowalo sie antykoncepcje hormonalna ? chlopak nalega abym nie brala tego, ze zabezpieczymy sie prezerwatywa, ewentualnie globulka plemnikobojcza lub wyliczenie dni nieplodnych. tabletki - jak wiadomo komfort wygoda i brak strachu ...
Prosze o rzetelne odpowiedzi, Pozdrawiam
Liczenie dni płodnych to niestety nie najlepszy pomysł,prezerwatywa będzie najlepsza,ale oczywiście decyzja należy do Ciebie
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:56   #6
16igla
Raczkowanie
 
Avatar 16igla
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 371
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Najlepiej nie kombinować z wyliczaniem dni niepłodnych. Globułki i prezerwatywa- jak najbardziej. Jesteś w takim wieku, że lepiej nie brać tabsów, jak to któraś z Wizażanek napisała.
Co do lekarza, pójść by się przydało, ale na zwykłe badania. Nie po tabletki, na nie przyjdzie jeszcze pora. I Twój chłop dobrze mówi, żebyś ich nie brała, jednak nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzi.
__________________
'You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as on'




Praca nad samoakceptacją w toku! ;D

16igla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 13:57   #7
niebieskayumm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: kraniec świata
Wiadomości: 151
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

moim zdaniem dla was najlepsza bedzie prezerwatywa + globulka plemnikobójcza
tabsy sa bardzo szkodliwe, sama używam powyższego zestawu, a jestem rok starsza od ciebie
niebieskayumm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 14:30   #8
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Są bardzo szkodliwe i dlatego je dopuścili do sprzedaży w aptekach.
Trochę myślenia...
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 14:42   #9
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Są bardzo szkodliwe i dlatego je dopuścili do sprzedaży w aptekach.
Trochę myślenia...
Ale jednak dopuszczone są do sprzedaży tylko na receptę, co wskazuje na to, że ich stosowanie wymaga sporej ostrożności. Natomiast mam wrażenie, że kobiety, szczególnie te młodziutkie, podchodzą do nich bardzo lekko, żeby nie powiedzieć lekkomyślnie.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 15:47   #10
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Owszem. Ale są na receptę nie dlatego, że są ogólnie szkodliwe tylko dlatego, że powinny być one odpowiednio dobrane przez lekarza, po wcześniejszym badaniu, wywiadzie i przy odpowiednich wskazaniach do ich brania.
Oczywiście zgadzam się z tobą gdy piszesz że niektóre dziewczyny bagatelizują tabletki. Ale nie wiem już co gorsze - bagatelizowanie tabletek czy bagatelizowanie antykoncepcji i wiara w to, że rajstopy zabezpieczą przed ciążą...
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 16:01   #11
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

moim zdaniem, jesteś w takim wieku w którym ciąż duzo by Ci namieszała, i powinnaś sięgnąć po tabletki czyli najpewniejsze zabezpieczenie

mi lekarz przypisał w wieku 16 lat na trądzik i wiem że wielu dziewcząt je dostaje w tym wieku
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 16:30   #12
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Owszem. Ale są na receptę nie dlatego, że są ogólnie szkodliwe tylko dlatego, że powinny być one odpowiednio dobrane przez lekarza, po wcześniejszym badaniu, wywiadzie i przy odpowiednich wskazaniach do ich brania.
W przypadku osoby z problemami hormonalnymi, idzie dobrze dobrać tabletki. W przypadku osoby zdrowej, to niestety wybieranie na chybił-trafił.

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
czy nie beda one mialy wplywu na moje zdrowie?
Mogą mieć wpływ. Zwłaszcza, że jesteś młoda i nie masz jeszcze w pełni ustabilizowanej gospodarki hormonalnej.

Cytat:
chlopak nalega abym nie brala tego, ze zabezpieczymy sie prezerwatywa, ewentualnie globulka plemnikobojcza lub wyliczenie dni nieplodnych. tabletki - jak wiadomo komfort wygoda i brak strachu ...
Prezerwatywa + globulka to dobry pomysł Wyliczanie dni niepłodnych też, ale to już wyższa szkoła jazdy. No i trzeba poświęcić wiele czasu na obserwację własnych cykli. Dopiero jak się je dobrze pozna to można zacząć stosowanie NPR-u
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 16:31   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
witam wszystkich. chciałabym prosic o rade.
mam 16 lat, chłopaka od ponad poł roku.
jestem gotowa na 'ten pierwszy raz' z gory mowie, ze to przemyslana decyzja jestem swiadoma konsekwencji i calej reszty. wiec prosze mnie nie potepiac, bo nie liczy sie wiek tylko ' z kim' pozatym dodam, ze jestem dojrzala psychicznie i wiem co robie.
Śmiem w to wątpic ale to moje odczucie.

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
pojawia sie tutaj problem - antykoncepcja. chcialabym brac tabletki, czy ginekolog przepisze mi w tym wieku ?
nie powinnien ale jak zaplacisz to nie ma problemu.

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
czy nie beda one mialy wplywu na moje zdrowie?
Wszytsko wplywa na zdrowie ,a skutki moga byc za kilka lat lub wcale
dlatego trzeba wiedziec na co sie czlowiek decyduje

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
czy to prawda czy mit ze trudno jest pozniej zajsc w ciaze jesli za wczesnie stosowalo sie antykoncepcje hormonalna ?
nie ma zdaje sie takich badań a dodatkowo skąd wiesz ,że nie miałabyś klopotów i bez pigulek skoro masz dopiero 16 lat?


Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
chlopak nalega abym nie brala tego, ze zabezpieczymy sie prezerwatywa, ewentualnie globulka plemnikobojcza lub wyliczenie dni nieplodnych. tabletki - jak wiadomo komfort wygoda i brak strachu ...
Prosze o rzetelne odpowiedzi, Pozdrawiam
Chłopak dzisiaj jest jutro go nie ma a to twoje zdrowie i zycie
ty masz decydujące zdanie w tej kwestii bo jak przyjdzie co do czego to on w ciązy chodzic nie bedzie .

Pogadaj z mamą i idż z nią do gina.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 16:42   #14
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Śmiem w to wątpic ale to moje odczucie.
Nie tylko Twoje, Paula.
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:06   #15
closedoor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Poczytaj kilka innych tematów (które powiedzą np. że nikt nie udowodnił jednoznacznie wpływu brania tabletek na zajście w ciążę po ich odstawieniu, a także że tabletki mają wpływ na zdrowie - pozytywny i negatywny. Negatywny przy niewłaściwym ich dobraniu przez lekarza lub gdy po prostu Twój organizm akurat tych konkretnych nie będzie tolerować - ale wtedy w 90% jest możliwość zmiany na inne). Ale przede wszystkim - idź do lekarza w pierwszej kolejności. To podstawa przed podjęciem współżycia. On odpowie Ci na wszystkie pytania.

Z jakich powodów konkretnie chłopak nie chce, abyś brała tabletki?

wlasnie z takich, ze moga one miec wplyw na moje zdrowie, jakies zaburzenia itp . jego siostra miala probemy z tabletkami moze dlatego jest przewrazliwiony
closedoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:08   #16
closedoor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez 16igla Pokaż wiadomość
Najlepiej nie kombinować z wyliczaniem dni niepłodnych. Globułki i prezerwatywa- jak najbardziej. Jesteś w takim wieku, że lepiej nie brać tabsów, jak to któraś z Wizażanek napisała.
Co do lekarza, pójść by się przydało, ale na zwykłe badania. Nie po tabletki, na nie przyjdzie jeszcze pora. I Twój chłop dobrze mówi, żebyś ich nie brała, jednak nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzi.

na pewni nie samo wyliczenie dni plodnych ! tylko to jako dodatkowa ochrona w polaczeniu z prezerwatywa
closedoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:07   #17
niebieskayumm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: kraniec świata
Wiadomości: 151
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

wg mnie tez zalezy czy bd wspólzyc regularnie, bo sadze ze nie, przeciez szkoła itp.
to po co brac tabletki na ten raz czy dwa..
niebieskayumm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:55   #18
closedoor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
Nie tylko Twoje, Paula.
nie znasz- nie oceniaj. ja smiem twierdzic, ze mam wiecej w glowie niz nie jedna 18nastka - ktora w perspektywie pelnoletnosci moze uprawiac sex. nie wszystkie pelno-letnie sa pelne rozumu ...
closedoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 21:10   #19
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
nie znasz- nie oceniaj. ja smiem twierdzic, ze mam wiecej w glowie niz nie jedna 18nastka - ktora w perspektywie pelnoletnosci moze uprawiac sex. nie wszystkie pelno-letnie sa pelne rozumu ...
Gdzie ja, przepraszam, poddałam cokolwiek, jakiejkolwiek ocenie? Wybacz, ale chyba się nie zrozumiałyśmy. Posłuchaj rad starszych koleżanek i nie filozofuj.
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 00:30   #20
morska fala
Rozeznanie
 
Avatar morska fala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 611
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
ja smiem twierdzic, ze mam wiecej w glowie niz nie jedna 18nastka - ktora w perspektywie pelnoletnosci moze uprawiac sex. nie wszystkie pelno-letnie sa pelne rozumu ...
Dlaczego mnie nie dziwi, że jesteś kolejną nastolatką, która tak o sobie myśli?
Zatem skoro twierdzisz, że jesteś taka dojrzała, to hulaj duszo. Chyba nie potrzebujesz do tego błogosławieństwa wizażanek? A wątków o antykoncepcji jest tysiąc pincet dwa dziwincet (i nie tylko na tym forum), więc znajdziesz coś dla siebie.
__________________
Akcje: Pajacyk, Pusta Miska, Okruszek, Polskie Serce, Wyklikaj Żywność, Habitat i Marzenia za jednym kliknięciem:

Wejdź na stronę i kliknij w serduszko "7 w 1".

http://humanitarni.pl/



morska fala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:50   #21
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
wlasnie z takich, ze moga one miec wplyw na moje zdrowie, jakies zaburzenia itp . jego siostra miala probemy z tabletkami moze dlatego jest przewrazliwiony
No więc teraz dobra rada od osoby, która tabletki bierze już długo i nadal żyje - poczytaj różne tematy (jak przeczytasz o wyrastaniu trzeciej nogi po tabletkach to nie wierz), zorientuj się gdzie w Twojej okolicy przyjmuje ginekolog i który jest dobry (możesz też poczytać coś w internecie, popytaj koleżanek), jak czujesz się na siłach pogadaj też z mamą (Mamo, planuję rozpocząć współżycie i chcę do tego podejść odpowiedzialnie - będziesz mi towarzyszyć w trakcie wizyty u lekarza? Chcę się przebadać, chcę porozmawiać z lekarzem na temat najlepszej dla mnie formy antykoncepcji. Chcemy z moim chłopakiem odpowiedzialnie podejść do tego tematu), a potem porozmawiaj z LEKARZEM na temat najlepszej dla Ciebie metody zabezpieczania się. Jak już LEKARZ (a nie anonimowi ludzie w internecie) powie Ci, jaką metodę sugeruje, to SAMA rozważ, czy taka metoda Ci pasuje. Jesteś w stanie podjąć dobrą decyzję wiedząc o tym, że niektóre dziewczyny mają źle dobrane tabletki bądź w ogóle nie mogą ich brać, ale są też takie, którym nic złego one nie zrobiły; musisz wiedzieć także, że są dziewczyny, które czują się w 100% zabezpieczone używając prezerwatywy a także takie, które dopiero podczas brania tabletek odetchnęły spokojnie. Każda kobieta jest inna, każda z nas ma różne poglądy. Ale i każda z nas musi sama podjąć decyzję o tym, jak chce się zabezpieczać przed ciążą, która oznacza ścisły związek matki z dzieckiem przez 9 miesięcy.
Tyle ode mnie.
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:19   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
nie znasz- nie oceniaj. ja smiem twierdzic, ze mam wiecej w glowie niz nie jedna 18nastka - ktora w perspektywie pelnoletnosci moze uprawiac sex. nie wszystkie pelno-letnie sa pelne rozumu ...
A ja śmiem twierdzić ,że tylko ci się tak wydaje i mam do tego prawo czy ci sie to podoba czy nie.

Osoba bez wątpliwości nie musi pytać na forum bo potrafi sama zorganizować sobie antykoncepcję i wiedzę na ten temat.

W każdym razie powodzenia w podejmowaniu dorosłych decyzji
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:11   #23
kotulanka79
Przyczajenie
 
Avatar kotulanka79
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Ja bylam troche starsza od Ciebie. Mialam opanowane dni plodne i nieplodne i podczas tych drugich za 'pomoca' prezerwatywy pierwszy raz sie dokonal. Jesli to nie bedzie Ci przeszkadzalo i opanujecie technike z gumka mozecie przy tym zostac. Osobiscie nie jestem wielka zwolenniczka pigulek mimo, ze kiedys sama je jakis czas bralam. Kazdy organizm reaguje inaczej. Wizyta u ginekologa to dobry pomysl, ale musi to byc sprawdzony fachowiec. Ja jako juz mezatka trafilam na pania doktor, bardzo bogobojna, ktora o przepisaniu mi tabletek nie chciala slyszec, bo sa w koncu metody naturalne. Moim zdaniem nie ma sensu ingerowac w gospodarke horminalna organizmu tak mlodej dziewczyny jak Ty, jesli nie wspolzyje ona czesto, gdzie i kiedy popadnie. Poza tym rozmowa z kims bliskim i doswiadczonym bylaby bardzo podobna, np. siostra, kuzynka lub po prostu mama. Jak nie osiwieje, padnie na zawal i nie zatarga cie do proboszcza w celu wypedzenia zlych duchow to moze byc bardziej pomocna, niz my tu wszystkie razem wziete.
kotulanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 22:25   #24
closedoor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
No więc teraz dobra rada od osoby, która tabletki bierze już długo i nadal żyje - poczytaj różne tematy (jak przeczytasz o wyrastaniu trzeciej nogi po tabletkach to nie wierz), zorientuj się gdzie w Twojej okolicy przyjmuje ginekolog i który jest dobry (możesz też poczytać coś w internecie, popytaj koleżanek), jak czujesz się na siłach pogadaj też z mamą (Mamo, planuję rozpocząć współżycie i chcę do tego podejść odpowiedzialnie - będziesz mi towarzyszyć w trakcie wizyty u lekarza? Chcę się przebadać, chcę porozmawiać z lekarzem na temat najlepszej dla mnie formy antykoncepcji. Chcemy z moim chłopakiem odpowiedzialnie podejść do tego tematu), a potem porozmawiaj z LEKARZEM na temat najlepszej dla Ciebie metody zabezpieczania się. Jak już LEKARZ (a nie anonimowi ludzie w internecie) powie Ci, jaką metodę sugeruje, to SAMA rozważ, czy taka metoda Ci pasuje. Jesteś w stanie podjąć dobrą decyzję wiedząc o tym, że niektóre dziewczyny mają źle dobrane tabletki bądź w ogóle nie mogą ich brać, ale są też takie, którym nic złego one nie zrobiły; musisz wiedzieć także, że są dziewczyny, które czują się w 100% zabezpieczone używając prezerwatywy a także takie, które dopiero podczas brania tabletek odetchnęły spokojnie. Każda kobieta jest inna, każda z nas ma różne poglądy. Ale i każda z nas musi sama podjąć decyzję o tym, jak chce się zabezpieczać przed ciążą, która oznacza ścisły związek matki z dzieckiem przez 9 miesięcy.
Tyle ode mnie.


wreszcie cos madrego dziekuje
closedoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 22:58   #25
morska fala
Rozeznanie
 
Avatar morska fala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 611
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez closedoor Pokaż wiadomość
wreszcie cos madrego dziekuje
Dlaczego niektóre wizażanki czytając wypowiedzi, które są po nie ich myśli twierdzą, że są one głupie

Ps. Żeby nie było, że autorka w żadnym miejscu nie użyła słowa "głupie" - wypowiedź "wreszcie coś mądrego" wskazuje, że uważasz, że pozostałe wypowiedzi nie były mądre, a antonim słowa "mądry" to wyraz "głupi", więc taka wypowiedź jest jednoznaczna.
__________________
Akcje: Pajacyk, Pusta Miska, Okruszek, Polskie Serce, Wyklikaj Żywność, Habitat i Marzenia za jednym kliknięciem:

Wejdź na stronę i kliknij w serduszko "7 w 1".

http://humanitarni.pl/



morska fala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 07:46   #26
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez morska fala Pokaż wiadomość
Dlaczego niektóre wizażanki czytając wypowiedzi, które są po nie ich myśli twierdzą, że są one głupie
Widzisz, niektóre osoby po prostu oczekują pewnego (wymyślonego przed napisaniem posta) schematu odpowiedzi.
16 lat to głupi wiek. Dzieciom się wydaje, że pozjadały rozumy.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Mamo, planuję rozpocząć współżycie i chcę do tego podejść odpowiedzialnie - będziesz mi towarzyszyć w trakcie wizyty u lekarza? Chcę się przebadać, chcę porozmawiać z lekarzem na temat najlepszej dla mnie formy antykoncepcji. Chcemy z moim chłopakiem odpowiedzialnie podejść do tego tematu
Gdybym w wieku 16 lat rzuciła mamie tym tekstem, to nawet fakt, że mamy rewelacyjny kontakt, nic by nie pomógł.
(Mam na myśli oczywiście formułkę o współżyciu, a nie przebadaniu się.)

To, że człowiek chce się zabezpieczyć nie znaczy, że podchodzi odpowiedzialnie do sprawy.
Dziewczyna ma 16 lat i nie wydaje mi się, żeby była gotowa na dziecko.
A przecież konsekwencji tez należy się spodziewać będąc odpowiedzialnym, gotowym, etc..
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 10:23   #27
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Nie faszeruj się hormonami w wieku 16 lat... Twoja wątroba może jeszcze poczekać.
W ogóle wiek 16 lat to taki okres, kiedy jest się najmądrzejszym, najbardziej rozsądnym i zawsze mającym rację człowiekiem. Więc Twój tekst, że masz bardziej poukładane w głowie niż niejedna osiemnastka wywołał na mojej twarzy uśmiech
Ja bym poczekała ze współżyciem, pewnie będziesz mieć co miesiąc schizy ciążowe, a jak zajdziesz w ciążę, to nie będziesz mogła zapewnić dziecku żadnych warunków. Seks nie ucieknie.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:44   #28
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
Gdybym w wieku 16 lat rzuciła mamie tym tekstem, to nawet fakt, że mamy rewelacyjny kontakt, nic by nie pomógł.
(Mam na myśli oczywiście formułkę o współżyciu, a nie przebadaniu się.)
To, że człowiek chce się zabezpieczyć nie znaczy, że podchodzi odpowiedzialnie do sprawy.
Dziewczyna ma 16 lat i nie wydaje mi się, żeby była gotowa na dziecko.
A przecież konsekwencji tez należy się spodziewać będąc odpowiedzialnym, gotowym, etc..
Jeśli będzie się odpowiednio i mądrze zabezpieczać, to nie będzie raczej żadnych konsekwencji. Poza tym mądra mama z rewelacyjnym kontaktem ze swoim dzieckiem raczej nie powinna mieć złudzeń, że jak zabroni swojej córce seksu to ona posłucha i zrezygnuje z niego np. na 2 lata...
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 12:22   #29
niebieskayumm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: kraniec świata
Wiadomości: 151
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
Widzisz, niektóre osoby po prostu oczekują pewnego (wymyślonego przed napisaniem posta) schematu odpowiedzi.
16 lat to głupi wiek. Dzieciom się wydaje, że pozjadały rozumy.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------



Gdybym w wieku 16 lat rzuciła mamie tym tekstem, to nawet fakt, że mamy rewelacyjny kontakt, nic by nie pomógł.
(Mam na myśli oczywiście formułkę o współżyciu, a nie przebadaniu się.)

To, że człowiek chce się zabezpieczyć nie znaczy, że podchodzi odpowiedzialnie do sprawy.
Dziewczyna ma 16 lat i nie wydaje mi się, żeby była gotowa na dziecko.
A przecież konsekwencji tez należy się spodziewać będąc odpowiedzialnym, gotowym, etc..
jak widze jesteś '' szarą masą '' która wkłada wszystkich do jednego worka, nie znając kogos, jego dojrzałości emocjonalnej ani poglądów
niebieskayumm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 12:24   #30
kate3388
Raczkowanie
 
Avatar kate3388
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 217
Dot.: Pierwszy raz zabezpieczenie

Nie mozna wkładać wszystkich do jednego worka, ale 70% z tych 16-sto latek, ktorym dziś wydaje się, że są nad wyraz odpowiedzialne za 2-3 lata same stwierdzą, że wcale takie nie były.

Ja uwazam ze jesli ktos naprawde czuje sie gotowy, niech ma swój pierwszy raz w wieku 16 lat, wszystko zalezy od człowieka. Tylko tak jak pisze wiekszosc trzeba sie liczyc z konsekwencjami podjetych decyzji.
__________________
O idee warto walczyć, nawet jeśli walka jest z góry przegrana.
-51,50,,49,48,47,3 dietuję i ćwiczę
-Prawko zdane! 28.06.11
kate3388 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.