Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-31, 10:49   #2311
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Madzialenka zamówiłam tę matę, do której wrzucałaś link. Super jest! już testowaliśmy, Miłosz ćwiczył podnoszenie główki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 11:39   #2312
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Hello!
To ja dzisiaj idę do gina na kontrolę. U nas dokładnie 6 tygodni po porodzie taka wizyta.

Za to zgłupiałam jak rejestrowałam Emi na usg bioderek. Większość z Waszych dzieci już po, a mi powiedzieli, że lekarz robi to badanie dopiero po skończonym 8 tż. Dodam, że prywatnie i badanie robi ortopeda. Co przychodnia to inna śpiewka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też ortopeda i po 6 tyg mieliśmy 😊
Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Nam sam ortopeda wyznaczył termin po 8 tż.

7min - 140ml mleka mąż spróbuje nakarmić Małą z butelki jak wstanie, żeby się z nią oswajała. Macie jakieś pomysły jak ogarnąć mleko żeby w razie czego jak zacznie być głodna w kościele to jej dać?. No bo będzie przecież zimne. A nie podgrzeje go na mszy. Liczę że smoczkiem zapcham jak coś, ale wolę hakby co być przygotowana.
Marta a jakby mleko podgrzać w domu i wlać do termosu? Albo właśnie termoopakowanie, ja mam z pepco za 15 zł 😊
Cytat:
Napisane przez blekitnams Pokaż wiadomość
Madzialenka zamówiłam tę matę, do której wrzucałaś link. Super jest! już testowaliśmy, Miłosz ćwiczył podnoszenie główki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja czekam na kuriera 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 12:32   #2313
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez poli230 Pokaż wiadomość
😮 zazdroszczę. Kiedy sciągacie, po karmieniu? Ja w dzień karmię co 1,5-2h, a karmienie trwa 30-40 minut i po prostu nie mam nawet kiedy ściągnąć Dołuje mnie to kp, nic innego nie robię tylko karmię

dasz radę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja karmię na zmianę, jedno karmienie jedna pierś. Najlepiej mi ściagać z rana, dużo więcej mleka mam wtedy.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

wazyliśmy mała dzisiaj - ubrana z pampersem waży 7100g, rozmiarowo już przeszliśmy całkirm na 74
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 12:57   #2314
madzieeek
Wtajemniczenie
 
Avatar madzieeek
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 390
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Marta a jak długo karmisz z jednej piersi? Bo ja właśnie też karmię w ten sposób, ale ostatnio bolą mnie sutki (mimo karmienia w nakładkach) i położna zasugerowała, że zbyt długo karmię jedną piersią (prawie 30 minut ale on rzeczywiście aktywnie ssie, nie że "wisi na piersi") i powinnam zmieniać po 15 minutach. Ale gdy próbuje robić w ten sposób, to mały się wkurza, zaczyna szarpać i generalnie jakiś taki nienajedzony. I właśnie zastanawiam się, co dalej robić... Już nawet myślę o spotkaniu z doradcą laktacyjnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...:::bez planów życie - to cały mój plan:::...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 12:59   #2315
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Wow, ale Wam rośnie jak na drożdżach.
Moja Emi do najmniejszych nie należy, ale jeszcze nawet nie weszła w 68.

Juka, a Ty karmisz tylko jedną piersią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 13:07   #2316
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez madzieeek Pokaż wiadomość
Marta a jak długo karmisz z jednej piersi? Bo ja właśnie też karmię w ten sposób, ale ostatnio bolą mnie sutki (mimo karmienia w nakładkach) i położna zasugerowała, że zbyt długo karmię jedną piersią (prawie 30 minut ale on rzeczywiście aktywnie ssie, nie że "wisi na piersi") i powinnam zmieniać po 15 minutach. Ale gdy próbuje robić w ten sposób, to mały się wkurza, zaczyna szarpać i generalnie jakiś taki nienajedzony. I właśnie zastanawiam się, co dalej robić... Już nawet myślę o spotkaniu z doradcą laktacyjnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W dzień z 5/10 minut. Wieczorem i godzinę wisi, ale wtedy nie ssie aktywnie, tylko cmoka
Ja miałam tragedię z szarpaniem się Zosii, uspokoiło się to z czasem. Ale serio, miałam wtedy ochotę zrezygnować z kp.

aniolek - rośnie strasznie szybko, ale to chyba geny. W męża rodzibir wszyscy tak mają. Wszystkie dzieci wyrastają dużo od swoich rówieśników
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 13:15   #2317
Neocleo
♡ + ♡ = ♡♡♡♡
 
Avatar Neocleo
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Domek ;-)
Wiadomości: 3 449
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Ja karmię na zmianę, jedno karmienie jedna pierś. Najlepiej mi ściagać z rana, dużo więcej mleka mam wtedy.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

wazyliśmy mała dzisiaj - ubrana z pampersem waży 7100g, rozmiarowo już przeszliśmy całkirm na 74
Wow! Nieźle. Masz chyba czystą śmietankę w piersiach Moja dopiero dobiła do 5 kg i nosi rozm. 62 A starsza dla porównania (ma półtora roku) waży tylko niewiele ponad 10 kg i nosi ubranka w rozm. 80-86 No ale jest drobniutką dziewczynką po mamusi
Neocleo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-31, 13:27   #2318
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
Juka ty to się masz z tym zapaleniem.

A u mnie pada delikatny śnieg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śnieg

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Ja karmię na zmianę, jedno karmienie jedna pierś. Najlepiej mi ściagać z rana, dużo więcej mleka mam wtedy.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

wazyliśmy mała dzisiaj - ubrana z pampersem waży 7100g, rozmiarowo już przeszliśmy całkirm na 74
Zośka ty to jesteś!!! My jeszcze 68 cm, ale ostatnio mówię do męża, żeby powoli ze strychu 74 znosił.

Hania spała do 11.30. Wstała, pogadałyśmy, trochę popłakała, zjadła i znowu śpi. Chyba usłyszała, że mama zestresowana, bo z dwójką zostaje sama albo wasze kciuki pomogły. Dziękuję. Mam nadzieję, że wieczorem jej się nie poprzestawia.

Dziewczyny ja jestem załamana tymi bioderkami. Ze względu na ogromną liczbę urodzeń w powiecie moją Hanię zarejestrowano dopiero na 22 listopada. Ona będzie miała wtedy 3 miesiące już skończone, ale nie stać mnie na to, aby ciągle prywatnie biegać na usg. W tym miesiącu było w ciul wydatków, w poprzednim również i tak czekam do tego 22. Mam nadzieję, że nic złego nie wyjdzie .
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 14:23   #2319
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Aniołek daje obie.Ale ta drugą to tylko chwilę pocmoka.Jak ściągam z niej to max 20ml😃 Szaleństwo 😃 Dziewczyny Myszka trzeci dzień nie robi kupki.Ostatnio robiła co dwa dni nawet z zegarkiem w ręku w tych samych godzinach.Dzisiaj trzeci dzień nic.Bączki idą normalnie,brzuszek miękki.Co mogę zrobić?Położna mówiła o rumianku ale jest jeszcze jakiś sposób?Mam czopki ale wolę je zostawić na naprawdę kryzysową sytuacje.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 14:32   #2320
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Aniołek daje obie.Ale ta drugą to tylko chwilę pocmoka.Jak ściągam z niej to max 20ml😃 Szaleństwo 😃 Dziewczyny Myszka trzeci dzień nie robi kupki.Ostatnio robiła co dwa dni nawet z zegarkiem w ręku w tych samych godzinach.Dzisiaj trzeci dzień nic.Bączki idą normalnie,brzuszek miękki.Co mogę zrobić?Położna mówiła o rumianku ale jest jeszcze jakiś sposób?Mam czopki ale wolę je zostawić na naprawdę kryzysową sytuacje.
A płacze z tego powodu ? Jak karmisz piersią to i tydzień może kupy nie być. Moja też coś dzisiaj oszczędna w kupie.😋

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 14:50   #2321
poli230
Zadomowienie
 
Avatar poli230
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 380
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Ja powoli też mam dość kp... Najbardziej irytuje mnie fakt, że nie mam kiedy sciagac, a dwa, że mój laktator jest do d.py. i że Młody całe wieczory wisi u nie chce zasnąć. A jak zasnie, a ja gi odloze to ryk. Wczoraj zamowilam chustę, może będzie lepiej, w sensie, że da mi zrobić coś w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poli230 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-31, 15:18   #2322
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Maluchna dokarmiam mm.Płakać nie płacze.Kupy zawsze max co dwa dni więc chyba coś się dzieje myślę.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 15:28   #2323
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Maluchna dokarmiam mm.Płakać nie płacze.Kupy zawsze max co dwa dni więc chyba coś się dzieje myślę.
Jak nie płacze, nie pręży się to chyba jest ok.
Kurde dziewczyny. Moja Ola jak ma sprzątać swój pokój to białej gorączki dostaje. Wyje jak bóbr a ja jestem nieugięta i wkurzona na nią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 15:34   #2324
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Noo to Michal z tydzien temu w 56 wskoczyl...szalenstwo.. Z waga dobijamy do 4kg.😂😂
Juka u nas kupki co 4 5dni. Polozna mowila ze jak innych dolegliwości nie ma nic nie robic..nawet tydzien moze nie robic i przyznam norma. .niektóre tak maja.. Widoczne przyswaja w wiekszosci mleko i nie ma z czego kupki urobic...tak mi tlumaczyla😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Maluchna dokarmiam mm.Płakać nie płacze.Kupy zawsze max co dwa dni więc chyba coś się dzieje myślę.
Tez dokarmiam..zazwyczaj 2x dziennie po 60ml. Kupy co 4-5dni robi normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Jak nie płacze, nie pręży się to chyba jest ok.
Kurde dziewczyny. Moja Ola jak ma sprzątać swój pokój to białej gorączki dostaje. Wyje jak bóbr a ja jestem nieugięta i wkurzona na nią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy ten sam etap.. Oszalec idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 15:37   #2325
rudaska
Zakorzenienie
 
Avatar rudaska
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6 028
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Mój mąż właśnie wyjechał. Rozstaliśmy się w kłótni - nihdy tego nie robimy. I zawsze w myślach miałam tylko to żeby jak najszybcoej było dobrze. A teraz mi to wisi. Teraz w myślach mam tylko to ile się będę z synem szarpać o każdą rzecz

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
__________________
25.12.2015 Igor
17.09.2017 Olgierd
rudaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 15:41   #2326
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Ci do kp..u mnie odwrotnie. Krótko sssie.. 2 3min i dosc..i za godz dwie głodny. Pierś nie opróżniona pozniej daje nast i wydaje mi sie ze mleka mniej przez to krótkie ssanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 15:44   #2327
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Noo to Michal z tydzien temu w 56 wskoczyl...szalenstwo.. Z waga dobijamy do 4kg.😂😂
Juka u nas kupki co 4 5dni. Polozna mowila ze jak innych dolegliwości nie ma nic nie robic..nawet tydzien moze nie robic i przyznam norma. .niektóre tak maja.. Widoczne przyswaja w wiekszosci mleko i nie ma z czego kupki urobic...tak mi tlumaczyla😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------


Tez dokarmiam..zazwyczaj 2x dziennie po 60ml. Kupy co 4-5dni robi normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------


Mamy ten sam etap.. Oszalec idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyje już godzinę a posprzątałaby w 5 minut.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 16:03   #2328
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Już odpuściłem z tym karmieniem, po 3 godzinach ściągam max 70ml, mimo stosowania herbatek. Dziecko moje ma doskonały apetyt, więc je coraz więcej mm. Nie dziwię się, że tyle kobiet odrzuca kp zupełnie.

A wkładki wielorazowe lepsze od jednorazowek, wygodniejsze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 16:15   #2329
_kornelia
Rozeznanie
 
Avatar _kornelia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 519
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Jak nie płacze, nie pręży się to chyba jest ok.
Kurde dziewczyny. Moja Ola jak ma sprzątać swój pokój to białej gorączki dostaje. Wyje jak bóbr a ja jestem nieugięta i wkurzona na nią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może z tego sprzątania zrób formę zabawy?

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Aniołek daje obie.Ale ta drugą to tylko chwilę pocmoka.Jak ściągam z niej to max 20ml Szaleństwo Dziewczyny Myszka trzeci dzień nie robi kupki.Ostatnio robiła co dwa dni nawet z zegarkiem w ręku w tych samych godzinach.Dzisiaj trzeci dzień nic.Bączki idą normalnie,brzuszek miękki.Co mogę zrobić?Położna mówiła o rumianku ale jest jeszcze jakiś sposób?Mam czopki ale wolę je zostawić na naprawdę kryzysową sytuacje.
Jak nie ma żadnych dolegliwości, to ja bym nic nie podawała. Dopiero gdyby próbowała zrobić, a nie mogła, to czopek.

Mój dopiero od tygodnia nosi 62

Mamy po cc, ćwiczycie już? Byłyście u fizjoterapeuty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_kornelia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-31, 16:41   #2330
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Błękitna oooo super, że jesteś zadowolona. Ja muszę czekać do świąt. Bo to prezent od rodziców.

Maluchna oj, to faktycznie długi będziecie czekać. Szkoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Agnieszka no właśnie muszę zamówić.

Jaś nadal 56 nosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 17:02   #2331
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Kupiłam kombinezon zimowy w C&A, rozmiar 62. Akurat było 20%znizki, to zaszalalam. U mnie bardzo holenderska pogoda- mokro, mokro, wietrznie, przez co odczuwalna temperatura jest niska i nieprzyjemna. Za to nawilżaczy powietrza nie trzeba stosować. Od jutra zakładam małej kombinezon. I niech śpi w dwóch spiworkach, skoro jej tak dobrze.

Moje dziecko nie robi qpek, tylko male bomby atomowe będące przemycona bronią biologiczną. Po wybuchu bomby urządzam z córką wyprawę do kosza na śmieci w celu utylizacji tych toksycznych odpadów. I wietrze całe mieszkanie. Na szczęście wybuchy tylko raz na 1-2dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 17:11   #2332
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Agnieszka haha

Jaś od wczoraj robi jakieś zielonkawe kupki. Ale nic go nie boli. To mam się martwic?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 17:21   #2333
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość
Jak nie płacze, nie pręży się to chyba jest ok.
Kurde dziewczyny. Moja Ola jak ma sprzątać swój pokój to białej gorączki dostaje. Wyje jak bóbr a ja jestem nieugięta i wkurzona na nią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja Marta tak samo miała. Jakiś czas temu kupiłam tablicę motywacyjną. Dziecko dostaje rybki lub kotwice za różne zadania, m.in. odkładam zabawki na miejsce. My ustaliliśmy, że za 10 kotwic na tydzień lub mniej dostanie nagrodę. Od tego czasu problemy ze sprzątaniem zniknęły.

Juka, też mam taką "dysproporcję piersiową" Pisałam, że mam beznadziejne sutki. Kapturków nie chciałam używać, bo z M było jescze gorzej. Teraz karmię bez i jedną pierś bardziej "lubię", bo się przystosowała, a drugi sutek czasami ok, a czasami boli, robią się odciski itd. Dlatego częściej dostawałam do tej lepszej. Przez to w drugiej jest mniej mleka.

A co do ściągania laktatorem, to zależy od różnych czynników. Czasami 7 min na jedną pierś i 100 ml, a innym razem ledwo 50-60. Własnie zrobiłam 7:5:3 na oba piersi i 160 ml.

Byłam na kontroli u gina i na szczęście wszystko ok za pół roku do kontroli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 17:37   #2334
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Cytat:
Napisane przez maluchna30 Pokaż wiadomość

Śnieg


Zośka ty to jesteś!!! My jeszcze 68 cm, ale ostatnio mówię do męża, żeby powoli ze strychu 74 znosił.

Hania spała do 11.30. Wstała, pogadałyśmy, trochę popłakała, zjadła i znowu śpi. Chyba usłyszała, że mama zestresowana, bo z dwójką zostaje sama albo wasze kciuki pomogły. Dziękuję. Mam nadzieję, że wieczorem jej się nie poprzestawia.

Dziewczyny ja jestem załamana tymi bioderkami. Ze względu na ogromną liczbę urodzeń w powiecie moją Hanię zarejestrowano dopiero na 22 listopada. Ona będzie miała wtedy 3 miesiące już skończone, ale nie stać mnie na to, aby ciągle prywatnie biegać na usg. W tym miesiącu było w ciul wydatków, w poprzednim również i tak czekam do tego 22. Mam nadzieję, że nic złego nie wyjdzie .
Super ze dzień dobry Nie przejmuj się, z tymi bioderkami, to tylko kilka tygodni różnicy

aniolek - dokładnie, z tym ściąganien to różnie bywa. Super ze wszystko dobrze

kornelia - ja nie bylam u fizo i nie ćwiczę, ale staram się rozciągać codziennie wieczorem, bo zaczynam się strasznie krzywić od noszenia Małej. A jak minął 3 miesiące od cc mam zamiar zabrać się za ćwiczenia wspólnie z mężem - na poczatku w domu

madzialenka - według mnie, nie masz czym się martwić

rudaska - przykro mi z powodu kłótni, niestety ale pewnie atmosfera jest ciężka przez pochłabiające całą siłe dzieci

pojechaliśmy wybrać kolejny fotelik dla Zosii, wyszliśmy z fotelikiem 0-13 kg kolejny też wybraliśmy jeśli za rok nic nam innego się nie spodoba. Ogólnie mielismy kolejny dostać na wypożyczenie od mojej siostry. Ale stwierdziliśmy że chcemy swój bo kolejne dziecko chcemy, to lepiej kupić i mieć. A obecny to mieliśmy takie nosidło- fotelik bez wkładek i już takie używane. Postanowiliśmy kupić nowe z fajnymi profilowanymi wkladkami, i też dla kolejnego będzie. Bo obecnego byśmy już nie zostawili.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 17:39   #2335
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Marta jakie fotelik wybraliście? Ja mam po Mai ten i następny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 18:54   #2336
Asik1604
Zadomowienie
 
Avatar Asik1604
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 298
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Moja kupę robi codziennie, jest głównie na mm plus ok. mojego 200 ml ściągniętego.
Dzisiaj zrobiła taka kupę, że aż w pępku miała
Byliśmy dzisiaj na szczepieniu, waży 4.450, dwa tygodnie temu było 3.920, wiec sporo przybrała, ale ona lubi jeść w przeciwieństwie do siostry
A z gorszych wiadomości niestety mamy skierowanie na rehabilitację, bo ma wyraźną tendencje do przekrzywiania głowy na lewą stronę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


AMELKA 02.02.2014

NATALKA 04.09.2017


Asik1604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 19:38   #2337
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Asia sami to zauważyliście, czy pediatra?

Maja była u pediatry i wszystko dobrze, w końcu zdrowa. 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 20:07   #2338
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Asik ale tylko w ta jedna str przekrzywia?Czy po prostu jedna str lubi bardziej?Nasza też tak miała.Pediatra zwróciła uwagę i zapytała czy w drugą str odwaraca czy nie.Powiedzieliśmy że odwraca w prawo ale zdecydowanie częściej w lewo.Powiedziała że w takim razie wszystko ok że widocznie tak w brzuchu była ułożona.Kazała podchodzić do niej z nielubianej str,pokazywać zabawki albo grzechotkę czy coś.Jak leży to samemu delikatnie jej tą głowe układać.Robiliśmy tak i już jest ok.Teraz jak śpi to przekrzywia w ta nielubiana 😃 Jak leży spokojnie to staram sie na wprost pokazywać wszystko podchodzić żeby juz coraz częściej miała główkę na wprost.Także może i u Was tak jest.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 20:59   #2339
Asik1604
Zadomowienie
 
Avatar Asik1604
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 298
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Madzialenka my zauważyliśmy wcześniej, nie zdążyłam się zapytać, a lekarka od razu jak ja polozyla na przewijaku, to spytała o to i potwierdziłam.

Juka, o właśnie też lekarka powiedziała, że pewnie w brzuchu tak leżała i to moze być powód.
W druga tez przekrzywia, ale w lewą zdecydowanie częściej, wiec może rzeczywiście po prostu lewa stronę bardziej lubi.
Uspokoiłas mnie trochę bo się zestresowałam.
Dzwonilismy po szpitalach dla dzieci, ale póki co na ten rok nie ma.miejsc, mamy się odezwać w przyszłym roku.
Póki co spróbuję tak jak piszesz, z zabawkami i odwracanie, a lekarka powiedziała jeszcze, żeby jej robić taki jakby wałeczek z pieluszki i podkładac od lewej strony i układać ta strona jak najbliżej ściany kosza, który nam służy za łóżeczko, żeby jej troszkę utrudnić przekrzywianie na lewą stronę.
Mam nadzieję, że pomoże taka "domowa rehabilitacja".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


AMELKA 02.02.2014

NATALKA 04.09.2017


Asik1604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-31, 21:22   #2340
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Wrześniówki 2017 ❤ cz. 3

Dokladnie my też zwialiśmy pieluchę.Nam powiedziała że byłby problem jakby nie mogła przekrzywić w drugą w sensie bylby przykurcz bo wtedy to byłby krecz szyi a to juz grubsza sprawa.Nasza teraz przekrzywia w ta której nie lubiła.Staram się obracać jak śpi ale i tak przekreca z powrotem.Ale jak jest aktywna obraca w obie i ogólnie dużo główka kręci.Ja też na początku bardzo się martwiłam.Czytałam ze Zawitkowski uważa że każde dziecko rodzi się z jakąś asymetria.Jego zdaniem rehabilitacje są za często.Trzeba dziecko obserwować dać mu czas i dopiero później interweniować jesli nie ma poprawy.Nasza bardzo krzyżowała nóżki tak jak w brzuszku.Pytaliśmy pediatre i też mówiła że trzeba dać jej czas.I faktycznie juz teraz nie krzyżuje w ogóle.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-01 21:27:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.