Studia na prywatnej Uczelni???? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-02, 13:55   #91
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Ta...tylko po naszych studiach na "cudownym" poziomie jedyne co większość ludzi umie to trochę podręczników na pamięć, problem zwłaszcza społ-hum: zero własnego myślenia, zero kreatywności, brak nawyku czytania książek nie będących wymaganymi podręcznikami (a i tych zazwyczaj skrypty), a "esej" to czysta fikcja. Wiedza jak dzwon: głośna, afektowna, za to pusta w środku



Ale nikt chyba nie ma zamiaru kłócić się, że taki problem nie istnieje. I tak jak wszędzie - nie jest u nas tak, że wszystkie uczelnie są dobre albo wszystkie uczelnie są złe. Po prostu widzę, że na lepszych od tego systemu się odchodzi/odeszło, czego dowodem są chociażby moje studia. Nacisk położony w końcu na stosowanie wiedzy w praktyce, i hallelujah, że to poszło w tę stronę. Dałam konkretne przykłady, nigdzie nie powiedziałam, że każdy kierunek jest prowadzony w dobry sposób, taki, który procentuje jakimś minimum kreatywności na przyszłość.


Nie chodzi o to, że systemy zagraniczne są "be" jak jeden mąż, raczej o to, że nasz ma swoje wady, one - swoje. Jestem bardzo daleka od generalnej gloryfikacji jednych systemów i totalnego gnojenia drugich. Ani u nas nie jest idealnie, ani zagramanicą. Po prostu widziałam też jak system esejowo-dyskutancki sprawdza się w praktyce w przypadku moich studiów (a teraz - zawodu), gdy student z wymiany, z hiper- świetnej-znanej uczelni, mając rozwiązać konkretny problem prawny, oparty na konkretnym stanie faktycznym, zaczynał filozować i toczyć dysputy. No, zabawnie było jednym słowem, lekko nawet żałosnie. Zwłaszcza przekonanie tego faceta, ze niemal rozwalił system swoją wypowiedzią. Tak źle, i tak niedobrze czasem. I jak to zwykle bywa - najlepszy byłby pewien mix po prostu.


Więc jak słyszę, że generalnie u nas jest źle i wyższa edukacja jest do d.upy, to mi przykro, ze można tak jechać po własnym podwórku. Jest milion rzeczy, które zawalają i tryliand takich które doceniają pracodawcy (krajowi/zagraniczni). A o to chodzi chyba - żeby po studiach nie recytować wikipedii, tylko iść na rozmowę, dostać problem do rozwiązania i machnąć go tak, ze komisji majty opadną. Widzę, ze moi znajomi powodują opad gaci u komisji rozmaitych, wiec chyba coś tam możemy swoją edukacją zaprezentować od czasu do czasu.



Chciałabym, żebyśmy czasem mieli więcej takiej buńczuczności jak Amerykanie. Mieliśmy raz super-znanego hamerykańskiego profesora, na gościnnych występach. Specjalizował się w pewnym systemie karnym, oczywiście rozpływał się jakiż to on nie jest wspaniały, cudowny i the best of. Jakież było jego zdziwienie, jak się okazało, ze system od podstaw wymyślił Polak - Juliusz Makarewicz, a to co robią z nim Amerykanie jest zwykłym naciąganiem gumy od podwalin machniętych (i stosowanych w praktyce) przez Polaków ;p

Dajemy czasem radę, no.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-11-02 o 14:04
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 16:19   #92
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Rozumiem ,że teraz ten wątek zmienia bieg na Polska kontra Reszta świata. Porównujemy tu prywatne z publicznymi a nie polskie z zagranicznymi.
Casus_beli kto nic nie umie po studiach to nie umie. Niektórym już nic nie pomoże. Większość z tych studentów to nawet nie wiem czy powinna maturę zdać układaną zresztą pod kretynów ( chodzi o podstawy).
Skąd przeświadczenie, że to Uczelnia i system za wszystko odpowiada? mi się wydaję, że wpływ na to maja ten inne czynniki. Pewnie to też wina nauczycieli, że uczeń pisze "ktury" bo był zły...Po to człowiek ma mózg żeby z niego korzystać. Widocznie niektórzy nie potrafią.

Serena odnośnie Twojego wpisu to czytanie ze zrozumieniem widać nie jest Twoja dobrą stroną. Nikt się nie burzy. Ciągle piszesz, ze nie ma u Nas elitarnych i to podkreślasz i nie wiem po co ja jak mam takie samo zdanie. Dobre to nie elitarne. Nikt nie broni tego systemu tylko jak zna się zagraniczne realia to Polska nie wypada tak najgorzej chyba, że mówimy tu o piłce nożnej
Nie tylko Ameryka jest rozwinięta. Jesteś mało oświecona widzę jeżeli chodzi o publikacje i o dokonania Polaków i reszty świata.
Ja nie muszę kończyć Harvardu, żeby wiedzieć, że jestem coś warta i sobie poradzę w "zawodowym świecie". I o to chodziło w moich wpisach, że nie trzeba kończyć niewiadomo jakiej Uczelni, żeby móc dobrze żyć. Liczą się też inne umiejętności , których człowiek uczy się sam a nie tylko liczy na Uczelnie. Jak ktoś chce to i po kulturoznawstwie zajdzie daleko ale wiadomo po humanach to nic nie czytają tylko po polibudach takie inteligenty co z błędami piszą ale spoko buhahah
I nikt nie broni tu żadnego systemu.
Pozdrawiam Was dziewczyny łączące się w bólu z Harleyką!!!
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 09:36   #93
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez RedArrow Pokaż wiadomość
Rozumiem ,że teraz ten wątek zmienia bieg na Polska kontra Reszta świata. Porównujemy tu prywatne z publicznymi a nie polskie z zagranicznymi.
Casus_beli kto nic nie umie po studiach to nie umie. Niektórym już nic nie pomoże. Większość z tych studentów to nawet nie wiem czy powinna maturę zdać układaną zresztą pod kretynów ( chodzi o podstawy).
Skąd przeświadczenie, że to Uczelnia i system za wszystko odpowiada? mi się wydaję, że wpływ na to maja ten inne czynniki. Pewnie to też wina nauczycieli, że uczeń pisze "ktury" bo był zły...Po to człowiek ma mózg żeby z niego korzystać. Widocznie niektórzy nie potrafią.

Serena odnośnie Twojego wpisu to czytanie ze zrozumieniem widać nie jest Twoja dobrą stroną. Nikt się nie burzy. Ciągle piszesz, ze nie ma u Nas elitarnych i to podkreślasz i nie wiem po co ja jak mam takie samo zdanie. Dobre to nie elitarne. Nikt nie broni tego systemu tylko jak zna się zagraniczne realia to Polska nie wypada tak najgorzej chyba, że mówimy tu o piłce nożnej
Nie tylko Ameryka jest rozwinięta. Jesteś mało oświecona widzę jeżeli chodzi o publikacje i o dokonania Polaków i reszty świata.
Ja nie muszę kończyć Harvardu, żeby wiedzieć, że jestem coś warta i sobie poradzę w "zawodowym świecie". I o to chodziło w moich wpisach, że nie trzeba kończyć niewiadomo jakiej Uczelni, żeby móc dobrze żyć. Liczą się też inne umiejętności , których człowiek uczy się sam a nie tylko liczy na Uczelnie. Jak ktoś chce to i po kulturoznawstwie zajdzie daleko ale wiadomo po humanach to nic nie czytają tylko po polibudach takie inteligenty co z błędami piszą ale spoko buhahah
I nikt nie broni tu żadnego systemu.
Pozdrawiam Was dziewczyny łączące się w bólu z Harleyką!!!
Chcialam die nawet zgodzic z tym co napisalas tylko po co kolejna wycieczka na samym koncu? I ty mowisz cos o dziecinnosci?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 10:11   #94
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Proszę o kulturalną dyskusję bez personalnych wycieczek.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 10:41   #95
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Harleyka nie planuje żadnej wycieczki. To była ironia i to jeszcze z pozdrowieniami! Po prostu nie zrozumiałyśmy się w tym wątku-ogólnie nie mam nic do Ciebie.
Jest kulturalnie i nikt nikogo nie obraża, pisze co myślę ale dobra niech będzie bo Viva widzę straszyć zaczyna
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 11:23   #96
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez RedArrow Pokaż wiadomość
Harleyka nie planuje żadnej wycieczki. To była ironia i to jeszcze z pozdrowieniami! Po prostu nie zrozumiałyśmy się w tym wątku-ogólnie nie mam nic do Ciebie.
Jest kulturalnie i nikt nikogo nie obraża, pisze co myślę ale dobra niech będzie bo Viva widzę straszyć zaczyna
I chyba sie nie zrozumiemy. Bo w zadnym bolu nie jestem żeby sie ze mną w nim laczyc. I napisalam co mysle, ty tez. Nie wiem po co pozniej o mnie wspomniasz. A i nad ironia tez popracuj.

W każdym razue reasumujac to co JA mysle o temacie: po kazdym kierunku i uczelni trzeba miec pomysl na siebie i można cos osiagnac, ale prywatne uczelnie to w wiekszosci u nas to kpina, i powiedzmy, ze ich absolwenci muszą się, hm, bardziej wykazac w przyszlosci. Może dlatego, że nie znam żadnego studenta prywatnej uczelni, ktory poszedl tam ze swiadomego wyboru, a nie dlatego, że nie dostał sie na studia panstwowe/wiedzial ze się nie dostanie.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2014-11-03 o 11:28
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 11:27   #97
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez RedArrow Pokaż wiadomość
Skąd przeświadczenie, że to Uczelnia i system za wszystko odpowiada?
Nie, ani uczelnia ani system nie odpowiadają za czyjąś głupotę. Odpowiadają za to, że tę głupotę firmują swoim dyplomem. Jeśli uczelnia pozawala, żeby znacząca część jej absolwentów prezentowała bylejakość, to świadczy o poziomie uczelni. To, że w stadzie baranów skończył też genialny X i fenomenalna Y, świadczy dobrze, ale o nich.
System (sposób finansowania kierunków) jest zły, po promuje sytuację, w której zamiast skupić się na X i Y i wykorzystać ich potencjał uczelnia ciągnie kierunek masowy, bo za to jej się płaci.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-05, 20:55   #98
201604220915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 145
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Harleyka to z tym bólem to naprawdę nie na serio było. Ja napisałam to na zakończenie dyskusji a nie po to żeby Ciebie wywołać ale widzę, że inaczej to odebrałaś. No nic, przeżyje...
Nie musimy się dogadywać, dyskusja polega na wymianie poglądów itp a nie na wzajemnym przytakiwaniu sobie, chociaż to co napisałaś na końcu to mogę się z tym zgodzić. Na prywatne przyjmują każdego byleby matura była stąd też taka opinia o tych Uczelniach.
casus_belli no cóż pieniądz robi swoje. Student z potencjałem sam też angażuje się w różne przedsięwzięcia, koła naukowe itp. Uczelnie często coś organizują ale uwierz mi, że niektórzy to naprawdę nie są niczym zainteresowani-nic na siłę przecież. Za dużo jest teraz tych studenciaków, żeby móc skupiać się na każdym i w większości są oni jednak przeciętni. Po prostu chodzi mi o to, że nie za wszystko powinno winić się szkoły i tyle.
201604220915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 18:27   #99
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez mariusznowak9997 Pokaż wiadomość
z Uczelni prywatnych polecam Wyższą szkołę bezpieczeństwa, zdecydowanie opcja godna polecenia a czesnie niskie.
A gdzie to? W Koziej Wólce czy Kaczych Dołach? Dziękujemy za marną reklamę, nie trzeba było.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 12:15   #100
kiniarte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 1
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Ja ukończyłam WSEH w Bielsku i zdecydowanie łatwo nie było. Każdy profesor był mega wymagający, ale też wyrozumiały, więc spoko. Jednak uważam to za spory plus tej uczelni, że kładą tak duży nacisk na poziom wiedzy studentów
kiniarte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 14:24   #101
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Dla mnie teraz z perspektywy czasu oraz to, ze jestem odrobine madrzejsza niz gdy mialam nascie lat i trzeba bylo wybierac kierunek, jedna z bolaczek sa oferowane przez prywatne uczelnie kierunki. Wszystkie kulturoznawstwa, turystyki, bezpieczenstwa i inne dziwne twory nikomu do niczego nie potrzebne. Z tego co zauwazylam w niektorych krajach uczelnie i nie wazne czy prywatne czy panstwowe nie oferuja takich zapchaj-dziur...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-28, 14:51   #102
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Dla mnie teraz z perspektywy czasu oraz to, ze jestem odrobine madrzejsza niz gdy mialam nascie lat i trzeba bylo wybierac kierunek, jedna z bolaczek sa oferowane przez prywatne uczelnie kierunki. Wszystkie kulturoznawstwa, turystyki, bezpieczenstwa i inne dziwne twory nikomu do niczego nie potrzebne. Z tego co zauwazylam w niektorych krajach uczelnie i nie wazne czy prywatne czy panstwowe nie oferuja takich zapchaj-dziur...
Moj brat studiowal bezpieczenstwo i do dzisiaj przypomina jak mieli spotkanie z pracownikami ABW. Ci zapytani o perspektywy pracy po kierunku podrapali sie po glowie i odpowiedzieli grzecznie, że szukaja raczej kogos kto ma konkretne wykształcenie - prawne, informatyczne itd. Podobno ogolnie malo kto z prowadzacych ukrywal jak bezsensownym jest ten kierunek.
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-01, 10:38   #103
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Studia na prywatnej Uczelni????

Cytat:
Napisane przez Linkle Pokaż wiadomość
Moj brat studiowal bezpieczenstwo i do dzisiaj przypomina jak mieli spotkanie z pracownikami ABW. Ci zapytani o perspektywy pracy po kierunku podrapali sie po glowie i odpowiedzieli grzecznie, że szukaja raczej kogos kto ma konkretne wykształcenie - prawne, informatyczne itd. Podobno ogolnie malo kto z prowadzacych ukrywal jak bezsensownym jest ten kierunek.
Dokladnie. Ja obecnie mieszkam za granica i rozwazam zrobienie tutaj jeszcze dodatkowej magisterki lub czegos podyplomowego. Po przejrzeniu oferty tutejszych uczelni uderzylo mnie to jak w sumie niewiele kierunkow jest w ofercie. Niewiele ale za to konkretnych, dajacych rzeczywiscie mozliwosci znalezienia dobrej pracy.

Mam nadzieje, ze to sie kiedys w Polsce zmieni...
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-01 11:38:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.