Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-27, 21:42   #991
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hello Dziewczyny strasznie długo mnie nie było, wybaczcie...życie
Mam pytanie do tych z Was, które mają doświadczenie w mieszaniu farb, otóż: jest taka farba nr 6.73 (mleczna czekolada), która z wodą 6% wychodzi ciemniej niż na próbniku, a do pożądanego poziomu dochodzi po 3 tygodniach mycia włosów, trochę długo Wiem, że jaśniejszy poziom można osiągnąć stosując 9% wodę, ale jeśli stan włosów nie pozwala na użycie tak silnej wody, czy możliwe jest uzyskanie jaśniejszego odcienia tego koloru poprzez zmieszanie go w jakiejś tam proporcji z naturalnym blondem na poziomie 7 lub 8?
Będę wdzięczna za Wasze uwagi
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 23:23   #992
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Hello Dziewczyny strasznie długo mnie nie było, wybaczcie...życie
Mam pytanie do tych z Was, które mają doświadczenie w mieszaniu farb, otóż: jest taka farba nr 6.73 (mleczna czekolada), która z wodą 6% wychodzi ciemniej niż na próbniku, a do pożądanego poziomu dochodzi po 3 tygodniach mycia włosów, trochę długo Wiem, że jaśniejszy poziom można osiągnąć stosując 9% wodę, ale jeśli stan włosów nie pozwala na użycie tak silnej wody, czy możliwe jest uzyskanie jaśniejszego odcienia tego koloru poprzez zmieszanie go w jakiejś tam proporcji z naturalnym blondem na poziomie 7 lub 8?
Będę wdzięczna za Wasze uwagi
najlepiej poszukać tego kolorku na poziomie 7 lub 8: 7.73 lub 8.73
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 19:49   #993
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
najlepiej poszukać tego kolorku na poziomie 7 lub 8: 7.73 lub 8.73
Hej kathy579, w pierwszej chwili też tak pomyślałam, ale niestety, poziomu 7.73 nie ma, a 8.73 jest, ale nazywa się już "karmelowa czekolada" i jak dla mnie jest stanowczo za ruda, takie toffi w połączeniu z krówką, a ten 6.73 choć też jest ciepłym odcieniem to po tych kilkunastu myciach włosów wygląda na taką beżowo-mleczną czekoladę...no i to by mogło być, gdyby nie fakt, że przy użyciu 6% wody zamiast "mlecznej czekolady" ma się na głowie "gorzką czekoladę".
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 20:29   #994
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Hej kathy579, w pierwszej chwili też tak pomyślałam, ale niestety, poziomu 7.73 nie ma, a 8.73 jest, ale nazywa się już "karmelowa czekolada" i jak dla mnie jest stanowczo za ruda, takie toffi w połączeniu z krówką, a ten 6.73 choć też jest ciepłym odcieniem to po tych kilkunastu myciach włosów wygląda na taką beżowo-mleczną czekoladę...no i to by mogło być, gdyby nie fakt, że przy użyciu 6% wody zamiast "mlecznej czekolady" ma się na głowie "gorzką czekoladę".
1.nie farbować po całości jedynie odrost i resztę zapienić na 5 min.
2. łączyć z poziomem 8 naturalnym plus woda 9.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 05:45   #995
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Izane, podaj nazwę farby tej 8.73, piszesz że wychodzi toffi-krówka a ja takiej szukam.
pozdrawiam
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 06:55   #996
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Agnes, to Karmelowa Czekolada, Wellaton . Wychodzi ładny, stonowany, karmelowo-rudy, moja mama używa.

Dziewczyny, czy znacie, używałyście farb Keune albo By Fama?

Edytowane przez AniaAga
Czas edycji: 2011-12-30 o 07:01
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 11:16   #997
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Hej kathy579, w pierwszej chwili też tak pomyślałam, ale niestety, poziomu 7.73 nie ma, a 8.73 jest, ale nazywa się już "karmelowa czekolada" i jak dla mnie jest stanowczo za ruda, takie toffi w połączeniu z krówką, a ten 6.73 choć też jest ciepłym odcieniem to po tych kilkunastu myciach włosów wygląda na taką beżowo-mleczną czekoladę...no i to by mogło być, gdyby nie fakt, że przy użyciu 6% wody zamiast "mlecznej czekolady" ma się na głowie "gorzką czekoladę".
Bardzo ładnie ten kolor wygląda na palecie mogła byś dać fotkę po farbowaniu i po wymyciu?
Uwielbiam ten kolor to nic innego jak złoty brąz.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 08:09   #998
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
8C. Zaraz po farbowaniu jest karmelowy z nutką zgaszonego rudego, po dwóch-trzech myciach taki właśnie
AniaAga na pewno mówisz o Color Cync Matrixa, ja nie mogę znaleźć 8C w palecie.
Zresztą SoColor też nie ma 8C. Patrzyłam na Allegro.
Pozdrawiam
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 09:51   #999
Lils121
Rozeznanie
 
Avatar Lils121
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 725
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, a jaki to kolor? http://galeriowaszafa.pl/profiles/bl...or-wlosow-cz-1 (przepraszam ze daję linka ale piszę przez antycenzora i nie mam jak wstawic zdjęcia) w przyszłym tygodniu idę na rozjasnianie włosów po latach farbowania na czarno, pewnie wyjdą jakieś żółte ewentualnie rude. Jaką farba mogłabym osiągnać taki efekt? z góry dziękuję.
__________________
13.06.2011 Moje Szczęście
Lils121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 10:57   #1000
agnes7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 165
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
AniaAga na pewno mówisz o Color Cync Matrixa, ja nie mogę znaleźć 8C w palecie.
Zresztą SoColor też nie ma 8C. Patrzyłam na Allegro.
Pozdrawiam
przepraszam, chyba jakaś ślepa jestem, znalazłam i zakupiłam.
Pozdrawiam
agnes7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 12:09   #1001
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

. Będziesz zadowolona.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 14:25   #1002
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Drogie Koleżanki,

witajcie w NOWYM ROKU!! Wszystkiego Dobrego

właśnie zamówiłam zestaw Goldwella - Topchic 7KG + oksydant 6 % i szampon utrwalający kolor - do tego oczywiście miseczkę, pędzel i lateksowe rękawiczki (no i mój ukochany Szampon+ odżywka)

czy któraś z Was może farbowała tymi produktami włoski sama w domu?

pozdrawiam serdecznie!
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 17:16   #1003
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Izane, podaj nazwę farby tej 8.73, piszesz że wychodzi toffi-krówka a ja takiej szukam.
pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Agnes, to Karmelowa Czekolada, Wellaton . Wychodzi ładny, stonowany, karmelowo-rudy, moja mama używa.

Dziewczyny, czy znacie, używałyście farb Keune albo By Fama?
Hej, faktycznie pisałam o kolorach Wella, ale wersji drogeryjnej Wellaton, choć w wersji profesjonalnej Wella proponuje te same farby 6.73 i 8.73, ale już pod zupełnie innymi nazwami. Wiem, że wątek ten poświęcany jest jedynie farbom fryzjerskim, ale na moje włosy profesjonalna Wella podziałała bardzo źle, kolor chwycił dużo ciemniej niż na próbniku, dodatkowo z zieloną poświatą, i mocno przesuszyła mi włosy. Zresztą, jeśli mam być szczera, to po niemal dwóch latach przygód z profesjonalnymi farbami, okazało się, że są z nimi te same problemy co z drogeryjnymi: kolory często wychodzą albo ciemniej niż na próbnikach, albo w zupełnie innej tonacji, albo nie chwytają w ogóle; spłukują się tak samo szybko; i niestety ale nie zauważyłam, by którakolwiek w znacznym stopniu wpływała lepiej na stan włosów niż te drogeryjne. Tymczasem Wellaton okazała się być farbą naprawdę dobrej jakości. Ale oczywiście postaram się nie zaśmiecać więcej tego wątku postami o farbach drogeryjnych, bo wiem, że może to wprowadzić w błąd nowe Wizażanki
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 20:24   #1004
falka_19
Raczkowanie
 
Avatar falka_19
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 285
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam Sprawa wygląda tak: moje włosy są dość długie, naturalnie ciemno brązowe, ale od paru lat systematycznie farbowane. Stan oceniam na nienajgorszy - biorąc pod uwagę wszystkie mordęgi na jakie je wystawiam. Obecnie od kilku (może 5) farbowań, nakładałam na nie farbę z Garniera 6.60 Płomienna Czysta Czerwień. Próbowałam też inne farby drogeryjne o podobnym odcieniu ale zawsze ale to ZAWSZE kolor wychodził lipny. Ten Garnier jako jedyny zmieniał mój kolor do widocznie czerwonego. Wygląda to tak, jak na tych zdjęciach.
q2.jpg q3.jpgqqq1.jpg
To zdjęcie jest robione wiosną, kolor jakiś rudy (nakładany na całą długość włosów).
31-03-2011 otwarcie sezonu 023.jpg
Chciałabym baardzo dojść do takich włosów:
222s.jpglkjhg.jpgre hair cintia dicker 2.jpg3333333.jpg
Pytanie zasadnicze - czy jest szansa osiągnąć taki intensywny odcień bez wcześniejszego rozjaśniania? Napiszę jeszcze, że kolor nie wypłukuje mi się jakoś wybitnie szybko z włosów. Raczej równomiernie i "normalnie." Na dokładkę dodam, że ostatnio "pobawiłam się" trochę rozjaśniaczem i po ok 50 (sic!) minutach trzymania na włosach wyszedł mi jesienno rudawy w porywach do blondu na skroni - całkiem sympatyczny kolorek Ale odważyłam się nałożyć tylko na grzywkę i tył głowy (na karku). Włosy suche po tym eksperymencie i bez odżywki szorstkie, ogólnie bleee.
Dlatego chciałabym spróbować farby profesjonalnej. Myślę że bardziej pod te kolory rudawo złote, ale ta czerwień też kusząca... Ech, proszę o radę, czy aby nie porywam się z motyką na słońce i co ewentualnie proponujecie. Będę wdzięczna za pomoc i sugestie
__________________
Muzyka i magia mają ze sobą wiele wspólnego. Np obie są na "m"
falka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:07   #1005
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam Was drogie wizażanki.

Liczę na waszą pomoc. Przebrnęłam przez pierwsze 16 stron wątku i nie dam rady już więcej nadrobić.

Kilka z Was co prawda pytało o ten kolor , który ja chciałabym uzyskać, ale niektóre z was schodziły z rudosci niektóre z blondów.

Chciałabym , abyście doradziły mi , którą farbę z palety Welli Koleston kupić ,żeby uzyskać kolor taki jak na załączniku 1 i 2 i 3.??

Myślałam coś na poziomie 8- moze 8.0 lub 8.1 8.03. Nie chciałabym aby wyszły żółte ale też nie chciałabym zeby wyszły ciemniejsze niz mam teraz. Moje włosy są w załaczniku 4 i 5. Zaznaczam ,że jest to mój naturalny kolor. Koncówki są jaśniejsze ponieważ są to pozostałosci z rozjasniania.
Może zeby uzyskać taki kolor powinnam na moich ciemnych włosach wymieszać cos z poziomu 8 z np 9.0 bo boje sie ze kupie za ciemne lub takie , które w ogole moje włosy nie złapią.
Aaaa i jakiego % powinnam użyć? 6% czy 9%? A moze 12?

kolory palety koleston dodaję w 6 załaczniku

Liczę na waszą pomoc , ponieważ nie chce juz tak ciemnych włosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jessica_alba.jpg (15,7 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg warkocz-7094.jpg (20,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 975326.jpg (43,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01281.jpg (124,1 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01284.jpg (140,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 013.jpg (61,0 KB, 44 załadowań)
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 18:55   #1006
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć ekspertki!

Mam pytanie w kwestii mieszania farb - czy mogę swobodnie połączyć farbę Alfaparf Evolution of the color w kolorze 9.21 z kolorem 10.21, plus woda z alfy 9%?

Pozdrawiam,
Basia
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:22   #1007
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Cześć ekspertki!

Mam pytanie w kwestii mieszania farb - czy mogę swobodnie połączyć farbę Alfaparf Evolution of the color w kolorze 9.21 z kolorem 10.21, plus woda z alfy 9%?

Pozdrawiam,
Basia
tak

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez wiki124 Pokaż wiadomość
Witam Was drogie wizażanki.

Liczę na waszą pomoc. Przebrnęłam przez pierwsze 16 stron wątku i nie dam rady już więcej nadrobić.

Kilka z Was co prawda pytało o ten kolor , który ja chciałabym uzyskać, ale niektóre z was schodziły z rudosci niektóre z blondów.

Chciałabym , abyście doradziły mi , którą farbę z palety Welli Koleston kupić ,żeby uzyskać kolor taki jak na załączniku 1 i 2 i 3.??

Myślałam coś na poziomie 8- moze 8.0 lub 8.1 8.03. Nie chciałabym aby wyszły żółte ale też nie chciałabym zeby wyszły ciemniejsze niz mam teraz. Moje włosy są w załaczniku 4 i 5. Zaznaczam ,że jest to mój naturalny kolor. Koncówki są jaśniejsze ponieważ są to pozostałosci z rozjasniania.
Może zeby uzyskać taki kolor powinnam na moich ciemnych włosach wymieszać cos z poziomu 8 z np 9.0 bo boje sie ze kupie za ciemne lub takie , które w ogole moje włosy nie złapią.
Aaaa i jakiego % powinnam użyć? 6% czy 9%? A moze 12?

kolory palety koleston dodaję w 6 załaczniku

Liczę na waszą pomoc , ponieważ nie chce juz tak ciemnych włosów.
8.07 + woda 9% i 7.07+woda 6% metodą przeplataną (pasmo jasne pasmo ciemne)
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:36   #1008
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

co moge zrobic z tymi wlosami, zeby wyrownac kolor? marzy mi sie jasniutki, cieply brazik cos ala karmel. Jasniejszy od moich najciemniejszych wlosow ale ciemniejszy od najjasniejszych zalezy mi na pokryciu roznicy miedzy kolorami.
Przepraszam za napisy na zdjeciu ale oryginalnych juz nie mam a na tym akurat dobrze uchwycilam kolor(y) wlosow.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0131.jpg (65,3 KB, 44 załadowań)
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 01:06   #1009
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
tak

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------


8.07 + woda 9% i 7.07+woda 6% metodą przeplataną (pasmo jasne pasmo ciemne)
Dziękuje za podpowiedz, ale z tego co pisałyście to 7 po przecinku oznacza barwe metaliczna i zielony barwnik. A ja broń boze nie chce miec zadnej poswiaty zielonej i mysiej. Metodę przeplataną niestety nie będe mogła zastosować bo osoba , która ma mnie farbować nie bedzie umiała. Zresztą sama tez nigdy tego nie robiłam.
Wolałabym jednolity kolor na włosach(moze te załączniki złe dodałam bo tam mają pasemka_)bardziej chodzi mi o ich bazowy kolor.
To moze 8.1 z woda 9% po calosci?
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 08:36   #1010
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, a co to może być za mieszanka?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Karmelek.jpg (139,1 KB, 38 załadowań)
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 13:51   #1011
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej Dziewczyny!

Nigdy sama nie farbowałam włosów, tylko u fryzjera, a więc potrzebuję jeszcze kilku porad. Pisałam na wątku dla rudzielców i dostałam dobre rady, jednak jeszcze tutaj chciałabym coś skonsultować z Wami.

Po trzech myciach głowy od farbowania spłukał się cały rudy pigment i zostałam dalej blondynką, chciałabym jednak by ten rudy potrzymał się dłużej niż cztery dni.

Jaką farbę mi polecicie? O firmę mi chodzi, czy ta z Loreal jest warta grzechu (raczej nią bez amoniaku miałam zawsze malowane włosy)?

Wiem co muszę kupić by zacząć farbowanie, przeczytałam co Kathy poleciła na odświeżanie koloru i Rousse poleciła mi farbę 9.34 z Loreal. Biorąc pod wzgląd zdjęcie moich włosów świeżo po fryzjerze, które tu też wrzucam.

Obecnie nie mam aparatu włosy są blond, całkiem jasny, odrosty ciemniejsze. Rousse poleciła mi na odrosty 6% a całe włosy 3% oksydantu i ja nie wiem jak ja mam to niby zrobić, w sumie mój fryzjer nigdy nie robił takich cudów, po prostu nakładał na odrosty i przeciągał później po całej długości...

Jak ja powinnam to zrobić?

Dodam, że mam cienkie włosy i bardzo łamliwe, nie rozdwajają się zbytnio, ale łamią się na całej długości niestety (ale tak cały czas mam, nawet jak nie farbowałam).

Chciałabym pomalować włosy na kolor jak w załączniku, ewentualnie ciut ciemniejszy, ale nie podejmę się mieszania odcieni, bo taka zdolna to nie jestem - to mój pierwszy raz będzie. A wiem, że fryzjer mieszał mi blond z rudym.

Jaką farbę i jaki poziom doradzicie?

Ja wiem, że może to trochę denerwujące, jak taki świeżak jak ja pojawia się i mąci spokój w wątku, ale naprawdę, nie chcę płacić 150 zł za kolor na cztery dni, a drogeryjnych farb nie tknę palcem (kiedyś dawno temu kupiłam w drogerii blond z Loreal i wcale a wcale nie wziął moich włosów, 30 zł zapłaciłam za nic ).

Proszę dajcie jakieś odpowiedzi, bo odrosty są już za długie by z nimi żyć normalnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled-1.jpg (77,3 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez Vila1987
Czas edycji: 2012-01-11 o 13:53
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:51   #1012
Skyrim
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 98
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Potrzebuję porady, bardzo pilne

Mam włosy jasny/średni blond wpadający w róż, chcę ufarbować włosy profesjonalną farbą L'Oreal majirel Chciałabym włosy koloru średni brąz popielaty nie wiem czy dobrze piszę - w każdym razie taki jak w załączniku, aby nie był ani ciemny ani jasny, zimniejszy odcień popielu

Czy możecie pomóc mi w doborze koloru? nie mam pojęcia który kolor miałabym wybrać z palety abym miała włosy mniej więcej jak w załączniku?


I jeszcze jedno pytanie ponieważ kompletnie nie znam się na tym - czy kiedy kupię tubkę farby majirel to potrzebuję jeszcze utleniacza (utleniacz to inaczej też oxydant tak?) w osobnej tubce? wiem że utleniacze mają 3%,4% , 6% etc. ile musiałabym procentowy utleniacz kupić aby tylko zafarbować włosy? i czy można wybrać obojętnie z jakiej firmy utleniacz byleby miał odpowiedni % czy trzeba jak z loreala to oxydant z loreala?

Wrzucam też 2 paletki z majirela - 1 brązy, beże zimne/ 2 popielate


Bardzo, bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez Skyrim
Czas edycji: 2012-01-16 o 02:22
Skyrim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 11:01   #1013
Vila1987
Zadomowienie
 
Avatar Vila1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 1 083
GG do Vila1987
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Nigdy sama nie farbowałam włosów, tylko u fryzjera, a więc potrzebuję jeszcze kilku porad. Pisałam na wątku dla rudzielców i dostałam dobre rady, jednak jeszcze tutaj chciałabym coś skonsultować z Wami.

Po trzech myciach głowy od farbowania spłukał się cały rudy pigment i zostałam dalej blondynką, chciałabym jednak by ten rudy potrzymał się dłużej niż cztery dni.

Jaką farbę mi polecicie? O firmę mi chodzi, czy ta z Loreal jest warta grzechu (raczej nią bez amoniaku miałam zawsze malowane włosy)?

Wiem co muszę kupić by zacząć farbowanie, przeczytałam co Kathy poleciła na odświeżanie koloru i Rousse poleciła mi farbę 9.34 z Loreal. Biorąc pod wzgląd zdjęcie moich włosów świeżo po fryzjerze, które tu też wrzucam.

Obecnie nie mam aparatu włosy są blond, całkiem jasny, odrosty ciemniejsze. Rousse poleciła mi na odrosty 6% a całe włosy 3% oksydantu i ja nie wiem jak ja mam to niby zrobić, w sumie mój fryzjer nigdy nie robił takich cudów, po prostu nakładał na odrosty i przeciągał później po całej długości...

Jak ja powinnam to zrobić?

Dodam, że mam cienkie włosy i bardzo łamliwe, nie rozdwajają się zbytnio, ale łamią się na całej długości niestety (ale tak cały czas mam, nawet jak nie farbowałam).

Chciałabym pomalować włosy na kolor jak w załączniku, ewentualnie ciut ciemniejszy, ale nie podejmę się mieszania odcieni, bo taka zdolna to nie jestem - to mój pierwszy raz będzie. A wiem, że fryzjer mieszał mi blond z rudym.

Jaką farbę i jaki poziom doradzicie?

Ja wiem, że może to trochę denerwujące, jak taki świeżak jak ja pojawia się i mąci spokój w wątku, ale naprawdę, nie chcę płacić 150 zł za kolor na cztery dni, a drogeryjnych farb nie tknę palcem (kiedyś dawno temu kupiłam w drogerii blond z Loreal i wcale a wcale nie wziął moich włosów, 30 zł zapłaciłam za nic ).

Proszę dajcie jakieś odpowiedzi, bo odrosty są już za długie by z nimi żyć normalnie.
Kathy, może Ty byś mi troszkę jeszcze doradziła?
Vila1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 23:39   #1014
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, a ja zakupiłam farbę koleston 8/07 i do tego utleniacz 6%, ale mam dość jasne włosy, tzn, troszke jaśniejsze od tego odcienia kolestonu, jak użyje tej 6% wody utleniającej to może mi wyjść jakas katastrofa? Bo właściwie chce delikatnie przyciemnić ten kolor, ale znowu mój odrost jest ciemniejszy? Mogę ryzykować?

Dodaję foto koloru kolestonu i mój aktualny kolor włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kp_picproduct_5069_0_sl.gif (6,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (36,1 KB, 36 załadowań)
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 00:26   #1015
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basienka00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja zakupiłam farbę koleston 8/07 i do tego utleniacz 6%, ale mam dość jasne włosy, tzn, troszke jaśniejsze od tego odcienia kolestonu, jak użyje tej 6% wody utleniającej to może mi wyjść jakas katastrofa? Bo właściwie chce delikatnie przyciemnić ten kolor, ale znowu mój odrost jest ciemniejszy? Mogę ryzykować?

Dodaję foto koloru kolestonu i mój aktualny kolor włosów
ja osobiscie uzylabym 3% wody
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 09:40   #1016
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja osobiscie uzylabym 3% wody
Tylko właśnie szukam tej 3% z welloxonu i nigdzie nie ma...wszedzie tylko 6, 9 i 12% jest wogóle taka z welloxonu? Ewentualnie mogę użyć innej firmy tej 3%?
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 10:49   #1017
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basienka00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja zakupiłam farbę koleston 8/07 i do tego utleniacz 6%, ale mam dość jasne włosy, tzn, troszke jaśniejsze od tego odcienia kolestonu, jak użyje tej 6% wody utleniającej to może mi wyjść jakas katastrofa? Bo właściwie chce delikatnie przyciemnić ten kolor, ale znowu mój odrost jest ciemniejszy? Mogę ryzykować?

Dodaję foto koloru kolestonu i mój aktualny kolor włosów
Myślę, że Apokalipsa nie nadejdzie Jeśli chcesz delikatnie przyciemnić długość, a odrost jest ciemniejszy to 6% powinno być w sam raz, zwłaszcza że Koleston miesza się w proporcji 1:1 i w ogóle nie ma dedykowanej dla niego wody 3% (co oczywiście nie znaczy, że nie można jej użyć).
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 14:23   #1018
basienka00
Raczkowanie
 
Avatar basienka00
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nakło Śląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Myślę, że Apokalipsa nie nadejdzie Jeśli chcesz delikatnie przyciemnić długość, a odrost jest ciemniejszy to 6% powinno być w sam raz, zwłaszcza że Koleston miesza się w proporcji 1:1 i w ogóle nie ma dedykowanej dla niego wody 3% (co oczywiście nie znaczy, że nie można jej użyć).
Mam nadzieje, że wyjdzie dobrze zwłaszcze, że to mój pierwszy raz z farbą profesjonalną. Spróbuje więc z tą 6%, bo właśnie ten odrost mnie martwi, nie wiem czy słabsza woda dałaby rady (na zdjęciu, które dodałam odrostu jeszcze tak bardzo nie widać, teraz znacznie bardziej się wyróżnia ). Dziękuję dziewczyny za pomoc Jeśli wyjdzie bardzo jasno to będę wiedziała, że następnym razem mam użyć 3% albo farbke na poziomie 7 .Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
basienka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:01   #1019
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja osobiscie uzylabym 3% wody
Ja po wielu przejściach z fryzjerskimi farbami tez uzylabym 3%
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:06   #1020
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez basienka00 Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że wyjdzie dobrze zwłaszcze, że to mój pierwszy raz z farbą profesjonalną. Spróbuje więc z tą 6%, bo właśnie ten odrost mnie martwi, nie wiem czy słabsza woda dałaby rady (na zdjęciu, które dodałam odrostu jeszcze tak bardzo nie widać, teraz znacznie bardziej się wyróżnia ). Dziękuję dziewczyny za pomoc Jeśli wyjdzie bardzo jasno to będę wiedziała, że następnym razem mam użyć 3% albo farbke na poziomie 7 .Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Jeśli odrost jest ciemniejszy niż farba, która wybrałaś, to wodą 3% na pewno go nie rozjaśnisz, bo to stężenie służy do przyciemniania, ewentualnie farbowania ton w ton. Możesz natomiast, jeśli włosy po długości będą zbyt jasne, następnym razem nałożyć farbę z oksy 3% na długość i z 6% na odrost, wtedy nie będziesz bez potrzeby wysuszać włosów wysokim stężeniem Powodzenia
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.