Zostanę kosmetyczką? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 18:43   #31
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Zostanę kosmetyczką?

Wprawdzie ja tez jestem na dziennych ale to dlatego ze brak mi samodyscypliny Czy zaoczne czy dzienne chyba nie ma takiego znaczenia jesli chodzi o przyszla prace. Natomiast u mnie na studium latwiej jest sie nauczyc na dziennym bo wiecej materialu jest wykladane ( w domu nie musze sleczec nad ksiazkami - moge sie zajac literatura dodatkowa ), poza tym mamy dwa razy wiecej godzin praktycznych, wiec mozemy wiecej pocwiczyc ( np henny ktorej nie cierpie :P ) No i mamy wf ( aerobic ) kompletnie wykrojony z zaocznych. Na zaocznych musisz wiecej sama dopracowac i to chyba taka roznica. Ja place 350 zl miesiecznie + 200 zl za cale wakacje.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 09:57   #32
Imagine
Magda
 
Avatar Imagine
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 620
Dot.: Zostanę kosmetyczką?

Ja studiuję kosmetologię dziennie w Krakowie. No i faktycznie trzeba mieć konkretne podtsawy z chemii (mamy tu chemie medyczną i biochemię na 1 roku). Ponadto sporo fizjologii i anatomii. Pozostałe przedmioty sa bardzo przyjemne.
Imagine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 13:13   #33
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Zostanę kosmetyczką?

Ja planuję sobie zrobić staż w salonie kosmetycznym a od września pójdę do tej zaocznej szkoły to i praktyki jakieś będę miała
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:23   #34
krowianka
BAN stały
 
Avatar krowianka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Zostanę kosmetyczką?

"Aż mnie trzęsie gdy czytam wypowiedzi typu „zaoczne to lipa” „tam się nic nie nauczysz” itp. Czy piszecie to z doświadczenia czy bo coś tam od kogoś usłyszałyście? Wiecie że każda szkoła jest inna? Ja studiuję zaocznie kosmetologię w Poznaniu w szkole Anieli Goc. Zajęcia nie mam tylko 2 x w miesiącu ale ..."...mialam na mysli tryb zaoczny w studium policealnym a nie na studiach... a ja wam mowie ze i tak praktyka sie liczy w 90%.Bylyscie kiedys na rozmowie kwalifikacyjnej w dobrym gabinecie zaraz po skonczeniu szkoly? Wysmieja was jesli do zaoferowania macie tylko dyplomik jej ukonczenia.
krowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 20:27   #35
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Zostanę kosmetyczką?

Oczywiście praktyka jest najważniejsza!!
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 19:06   #36
monisia157
Raczkowanie
 
Avatar monisia157
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 41
Dot.: Zostanę kosmetyczką?

ja chce własnie isc na kosmetologie do WSPZiU na tryb dzienny dużo czytałam o tej szkole i bardzo się zainteresowałam jedynym problemem jest koszt-5500na rok.własnie sie zastanawiam czy lepiej isc na dzienne czy zaoczne...jesli mozesz to bardzo prosze o pomoc!
monisia157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 21:00   #37
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: Zostanę kosmetyczką?

Skoro masz czas to warto robić coś co Cię naprawdę pociąga lub będzie rodzajem odskoczni od dnia codziennego Ja także studiuję i jednocześnie uczę się w policealnej szk. kosmetycznej na kierunku wizaż i stylizacja. Nawet jak nie będziesz pracować w zawodzie kosmetyczki to wiedza, którą tam zdobędziesz na pewno Ci się przyda. Także nie będzie to czas stracony.

Jeśli mogę Ci coś doradzić to wybierz szkołę policealną. Niby kursy trwają krócej, ale co z tego skoro wiedza tam jest okrojona? Poza tym dyplom ukończenia kursu, a 2letniej szkoły to zupełnie co innego.

Program takich szkół wygląda różnie. Każda reklamuje się jako ta najlepsza, ale najlepiej jest porozmawiać z kimś kto do takiej szkoły chodzi.

Nie ma przedmiotów typowych dla np. liceum. Są przedmioty ukierunkowane na zawód kosmetyczki takie jak: kosmetologia, pracownia kosmetyczna, chemia kosmetyczna, pracownia chemii kosmetycznej, anatomia i fizjologia, higiena, ratownictwo, dietetyka, fizykoterapia, dermatologia, przedsiębiorczość, w niektórych także angielski ( zawodowy ).

Jeśli będziesz miała jakieś pytania to chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami

Życzę powodzenia w realizacji marzeń!
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.