Szkoła wieczorowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 21:58   #1
fish501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5

Szkoła wieczorowa


Witam was,nie wiedziałam gdzie ten temat zamieścić,więc jeśli jest to zły dział to proszę o przeniesienie.

Mam 21lat i wykształcenie podstawowe,dorosłam i zdałam sobie sprawę że popełniłam błąd,że tak naprawdę to nie mam żadnej szkoły a do pracy żądają wykształcenie średnie. Chce rozpocząć szkołę wieczorową lub zaoczna(możliwość dorobku byle gdzie)-tu tkwi mój problem. Powiem szczerze że chodzi mi tylko i wyłącznie o papier. W moim mieście szkoła wieczorowa jest w środy , czwartki i piątki a zaoczna w czwartki i piątki więc jak praca się jakaś trafi to i tak jej nie podejmę ze względu na czas zajęć 15-20. Tu kieruje pytanie do was-Która szkoła jest ''łatwiejsza'' w zdaniu? Czy w szkole zaocznej też są sprawdziany lub przepytanki w czasie zajęć czy tylko siadasz i słuchasz?

Jeśli ktoś z was kochane orientuje się w temacie to bardzo proszę o jakieś informacje w tej sprawie.To dla mnie bardzo ważne.Dziękuje
fish501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 22:47   #2
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Szkoła wieczorowa

Ja uczyłam się zaocznie ostatni rok liceum. Wspominam ten rok miło. Nauki czy było dużo? Raczej nie. Poważniejsze sprawdziany to były u nas z matmy, na każdej lekcji robił sprawdzian, ale to dlatego, że duzo osób ledwo przędło z matmy (w tym ja). To dało efekty- matura z matmy zdana u mnie na 60 procent (wow). Z innych były u nas jakieś testy na koniec, na niektórych można było ściągać (ale ja wolałam jednak bazować na swojej wiedzy, nie było trudne). Dostawaliśmy sporo kserówek do domu, takie materiały do nauki. Także tak u nas było. Jednak wiesz-wszystko zależy od szkoły. I skoro masz wykształcenie podstawowe, to jednak będziesz musiała się przyłożyć. Bo podejrzewam, że jednak jakieś testy będą i będziesz musiała choć trochę się przyłożyć. Tym bardziej, że pewnie miałaś sporo przerwy od nauki. No, ale oczywiście może też być całkiem lajtowo, ale jeżeli np chciałabyś mieć maturę, to jednak coś będziesz musiała przyswoić.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:19   #3
fish501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Szkoła wieczorowa

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Ja uczyłam się zaocznie ostatni rok liceum. Wspominam ten rok miło. Nauki czy było dużo? Raczej nie. Poważniejsze sprawdziany to były u nas z matmy, na każdej lekcji robił sprawdzian, ale to dlatego, że duzo osób ledwo przędło z matmy (w tym ja). To dało efekty- matura z matmy zdana u mnie na 60 procent (wow). Z innych były u nas jakieś testy na koniec, na niektórych można było ściągać (ale ja wolałam jednak bazować na swojej wiedzy, nie było trudne). Dostawaliśmy sporo kserówek do domu, takie materiały do nauki. Także tak u nas było. Jednak wiesz-wszystko zależy od szkoły. I skoro masz wykształcenie podstawowe, to jednak będziesz musiała się przyłożyć. Bo podejrzewam, że jednak jakieś testy będą i będziesz musiała choć trochę się przyłożyć. Tym bardziej, że pewnie miałaś sporo przerwy od nauki. No, ale oczywiście może też być całkiem lajtowo, ale jeżeli np chciałabyś mieć maturę, to jednak coś będziesz musiała przyswoić.
Dzięki za odpowiedź - Twoim zdaniem to jaka szkoła lepsza,wieczorowa czy zaoczna? gdy miałaś egzamin semestralny lub końcowy to ustny czy pisemny?
fish501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:53   #4
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Szkoła wieczorowa

Nie umiem stwierdzić, wszystko zależy od szkoły.
Egzamin z matmy pisemny, z innych też - np z polskiego.
Tylko z angielskiego ustny, a pisemne były tylko ze słówek.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:50   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Szkoła wieczorowa

chodzi ci o papier, ale świadectwo ukończenia szkoły czy świadectwo maturalne? chcesz podchodzić do matury?

wydaje mi się że nawet przy takim rozkładzie godzinowym udałoby ci się dostać pracę. koleżanka pracowała w takim miejscu gdzie mówiła pracodawcy w które dni przyjdzie do pracy. kokosów z tego wielkich nie było, ale lepszy rydz niż nic

no i trudno zdecydować który tryb lepszy, w mieście X to w szkole zaocznej będą wymagać więcej, a w mieście Y szkoła wieczorowa będzie bardziej wymagająca. może podaj miasto, trafisz być może na jakieś uczennice.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-02-03 o 14:52
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 18:28   #6
fish501
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Szkoła wieczorowa

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
chodzi ci o papier, ale świadectwo ukończenia szkoły czy świadectwo maturalne? chcesz podchodzić do matury?

wydaje mi się że nawet przy takim rozkładzie godzinowym udałoby ci się dostać pracę. koleżanka pracowała w takim miejscu gdzie mówiła pracodawcy w które dni przyjdzie do pracy. kokosów z tego wielkich nie było, ale lepszy rydz niż nic

no i trudno zdecydować który tryb lepszy, w mieście X to w szkole zaocznej będą wymagać więcej, a w mieście Y szkoła wieczorowa będzie bardziej wymagająca. może podaj miasto, trafisz być może na jakieś uczennice.
Jeśli chodzi papier to zależy mi na średnim bez matury zreszta wszystko zależy od tego jak by mi poszła szkoła, jeśli będę się czućna siłach to przystąpię do matury.
fish501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.