Świadczenia dla kobiet, które urodziły... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 08:15   #1
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982

Świadczenia dla kobiet, które urodziły...


Czesc drogie mamusie
Mam pytanie, nie orientuje sie za bardzo a nie mialam czasu by sie dowiedziec czy naleza mi sie jakies pieniazki, miesiac temu ur synka i slyszalam ze dostaje sie poporodowe chyba o to chodzi Czy to ZUS wyplaca pieniadze? Jestem zarejestowana w urzedzie pracy moze to tam musze sie zglosic i dowiedziec wszytskiego? Pozdrawiam
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 08:20   #2
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pytanie !

nie wiem czy Zus wypłaca, szczerze mowiąc nie słyszałam, ale na pewno dostaje sie pieniążki z PZU - oczywiscie jesli jest sie ubezpieczonym .
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 08:54   #3
joannap18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Wiadomości: 168
Dot.: Pytanie !

Witam,
jest jeszcze tzw. "becikowe" które należy się rodzicom zależnie od średnich miesięcznych dochodów rodziny na osobę. Jest ono wypłacane przez Ośrodek Pomocy Społecznej (tak jest u nas - Wielkopolska). Zadzwoń najlepiej i zapytaj w OPS. Pozdrawiam.
joannap18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 08:55   #4
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Pytanie !

tu dość dokładnie o wszystkich możliwie przysługujacych Ci świadczeniach:
http://www.bajbus.pl/index.phtml?ids...at=swiadczenia
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:50   #5
juswydrz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 92
Cool Dot.: Pytanie !

Masz jeśli twój dochód za rok 2004 nie przekroczył 504 zł i coś groszy masz uprawnienia do otrzymania becikowego i zasiłku rodzinnego wypłacanego przez MOPS albo zakład pracy (jeśli twój wypłaca). Musisz iść do MOPS albo w pracy poproś o wydanie dokumentów do tych zasiłków, weźmiesz zaświadczenie z US o dochodach i oddajesz do MOPS (albo zakładu pracy) i na koniec następnego miesiąca około 27 dostajesz kasę. Becikowe to teraz 500 zł a rodzinne chyna 43 zł na dziecko (sprawdź bo dokładnie to nie znam ile). Możesz się starać o wypłątę becikowego do 12 miesięcy od daty urodzenia dziecka.
Pozdrawiam
Justyna
juswydrz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:59   #6
Sonia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 122
GG do Sonia1982
Dot.: Pytanie !

Dziekuje Wam bardzo dziewczyny
Sonia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:04   #7
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Świadczenia dla kobiet, które urodziły...

W jakiej wysokości jest wypłacany zasiłek macierzyński? Kiedy należy się rodzinne i jaka to jest suma? Gdzie i z jakimi dokumentami można się ubiegać o zasiłek porodowy? Czy na wychowawczym trzeba rejestrować się jako bezrobotna, żeby mieć stałe ubezpieczenie zdrowotne?
To nie wszystkie pytania, teraz inne nie przychodzą mi do głowy, ale zostałam bez pracy i pieniędzy, nie wiem w jaki sposób i gdzie mogę zwrócić się o pomoc. I czy taka mi się należy czy nie.

Pracowałam na umowę na czas określony. Umowa wygasała w czerwcu, w październiku urodziłam synka. Tydzień temu dostałam świadectwo pracy, z informacją, że umowa nie została przedłużona. Nie spodziewałam się tego, bo do tej pory nikt mi nie powiedział, że już nie będę tam pracowała. Kazano mi iść do ZUSu po zasiłek macierzyński.
Nic nie wiem na temat świadczeń społecznych, które przysługują młodym matkom.
Chciałam prosić was o pomoc.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 14:31   #8
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Świadczenia dla kobiet, które urodziły...

Apsiku, przeczytaj teraz cały wątek
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:34   #9
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Świadczenia dla kobiet, które urodziły...

Apsiczku, strasznie mi przykro
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:56   #10
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Świadczenia dla kobiet, które urodziły...

Ale ze mnie gapa, mały tak mi zajmuje czas, ze ciągle się odrywam i biegam do niego, nie zauważyłam, że takie wątek już był i to tak niedawno...
Przepraszam Mariqo, masz przeze mnie trochę roboty...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 15:01   #11
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Świadczenia dla kobiet, które urodziły...

eee, no co Ty jaka to praca, wkleję zresztą ten wątek do linkowni, moze się przydać wielu mamom Strasznie mi przykro z powodu tej pracy, właśnie dlatego mnie tak denerwuje ta cała polityka "prorodzinna" wspomniane tysiąc złotych becikowego to chyba dopiero od dzieci styczniowych będzie wypłacane...
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 15:09   #12
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Świadczenia dla kobiet, które urodziły...

To cieszę się, że nie narozrabiałam za dużo
Mnie też denerwuje to co się dzieje, brak logiki w tym wszystkim...
No i samo to, że zostałam z małym brzdącem bez środków do życia... Odechciało mi się kolejnego dziecka, przynajmniej na razie...
A becikowe to mogą sobie wsadzić... W końcu to zaledwie kropla w morzu potrzeb...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 15:09   #13
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Świadczenia dla kobiet, które urodziły...

Wolałabym mieć pracę...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 10:52   #14
kotbazyli
Raczkowanie
 
Avatar kotbazyli
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 86
ciaza - dofinansowania?

a jednak dzidzis bedzie. juz teraz sie zastanawiam jak to wyglada ze strony panstwa? studiuje, pojde wiec na urlop dziekanski, z tym nie bedzie problemu. ale niestety, z praca juz tak. bede je wychowywac sama wiec czy przysluguja mi jakies swiadczenia finansowe? i nie chodzi mi tu o glupie becikowe, tylko o comiesieczne dofinansowanie. inaczej bedzie kiepsko
kotbazyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 13:20   #15
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: ciaza - dofinansowania?

wiec tak masz prawo do zasilku rodzinnego wypalacanego przez pracodawce jesli spelniasz kryteria dochodu na soobe w rodzinie do tego dochodza albo alimenty od ojca albo swiadczenie 170 zl na kazde dziecko jezeli wychowujesz je samotnie, jezeli dzi8edcko jest chore to nalezy sie tez na nie zasilek pielegnacyjny jak chcesz wiedziec wiecej zapraszam na gg chetnie wtedy zacytuje ci punkty z kodeksu pracy itp
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:11   #16
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: ciaza - dofinansowania?

Cytat:
Napisane przez kotbazyli
a jednak dzidzis bedzie. juz teraz sie zastanawiam jak to wyglada ze strony panstwa? studiuje, pojde wiec na urlop dziekanski, z tym nie bedzie problemu. ale niestety, z praca juz tak. bede je wychowywac sama wiec czy przysluguja mi jakies swiadczenia finansowe? i nie chodzi mi tu o glupie becikowe, tylko o comiesieczne dofinansowanie. inaczej bedzie kiepsko
Nie wiem jakiego pracowdawcę ma na myśli Misiaczek...

Nie ma czegoś takiego jak "dofinansowanie do ciąży" (?)...kiedyś kobieta rodząca dziecko, a znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej ( spełniajaca okreslone kryteria dochodowe zgodnie z Ustawa o Pomocy Społecznej) mogła dostac jednorazowe świadczenie w wysokości, jesli się nie mylę, 500 zł, wypłacanego przez ośrodek pomocy społecznej po urodzeniu dziecka. Jesli weszło becikowe to chyba tamto świadczenie zostanie zlikwidowane. Mozesz ewnetualnie zwrocic się do uczelni o zapomogę, na mojej mozna w razie trudnej sytuacji zwrócic sie raz lub dwukrotnie w trakcie studiowania, ale nie są to wysokie kwoty.
Oczywiście masz prawo do alimentów od ojca dziecka, dodatkowo możesz domagac sie od niego zwrócenia kosztów porodu ( np zakupu nowych ubrań )- nie wiem niestety dokładnie jak to wygląda, obiło mi się jedynie o uszy
Jeśli przerwiesz studia( nie wiem jak traktuje się urlop dziekański...) i zarejestrujesz się w Urzędzie Pracy, zawsze dostaniesz przez te kilka miesięcy zasiłek.
Tyle z mojej strony, może ktoś bardziej zorientowany się wypowie.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 15:07   #17
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: ciaza - dofinansowania?

mam na mysli jak juz pojawi sie dziecko o to mi chodzilo logiczne ze w czasie ciazy nie ma zasilku itp zreszta becikowe tez jest wyplacane czy tez bedzie dopiero po porodzie wiec logiczne o co pytala autorka tematu czyli o to co bedzie po porodzie a nie w czasie ciazy
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 15:43   #18
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: ciaza - dofinansowania?

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
mam na mysli jak juz pojawi sie dziecko o to mi chodzilo logiczne ze w czasie ciazy nie ma zasilku itp zreszta becikowe tez jest wyplacane czy tez bedzie dopiero po porodzie wiec logiczne o co pytala autorka tematu czyli o to co bedzie po porodzie a nie w czasie ciazy
no tak...przez 9 miesięcy będzie jadła tynk i chodziła w spodniach nr 36. Poza tym 3 dni po porodzie znajdzie pracodawcę, który z miłą chęcią od razu wypłaci jej zasiłek rodzinny...
Pomysłowe.

Istnieje jeszcze opcja, ze uda jej sie teraz znaleźć jakiegos - sorry- frajera, który zatrudni na umowę o pracę, po czym kotbazyli pójdzie na zwolnienie lekarskie...Oczywiście w wersji dla pracodawcy w ciążę zajdzie dopiero po podjęciu pracy. I juz się nie trzeba martwić o pieniązki, jest to jednak nieuczciwe i co ważne - bardzo łatwo wpaść.
No i zniechęca pracodawców do zatrudniania młodych kobiet
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 16:04   #19
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: ciaza - dofinansowania?

moze zle zrozumialam ale ona chyba napislaa ze bierze urlop dziekanski i ze z tym nie bedzie problemu gorzej z praca czyli ja rozumiem ze prace ma moze i zle to interpretuje ale ja tak to zrozumialam i z mysla o takiej ionterpretacji jej odpisalam
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 16:13   #20
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: ciaza - dofinansowania?

niech Kotbazyli zajrzy na Mamine forum, tam o możliwosciach zasiłkowania dużo było i linki przydatne są, i porady w temacie
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.