Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-24, 10:59   #991
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Mój podkład w świetle dziennym wydaje się pasować (tzn. jeszcze nie jest twarz idealna jak dekolt i szyja, ale na pewno nie jest pomarańczowa albo szara jak to było z wszystkimi poprzednikami), ale w świetle sztucznym wpadam w żółto-pomarańczowe "coś". Zastanawiam się nad usunięciem jeszcze trochę pomarańczy, tylko boję się, że ochłodzę go za bardzo jak dodam ultramaryny.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 19:07   #992
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Ja robię podkład o żółtym odcieniu. W gotowych nigdy nie mogłam znaleźć odcienia, który by mi pasował. Ja nie dodaję żadnej bazy, a po prostu dodaję żółcień żelazową i dosłownie szczyptę tycjanu. Trzeba dodawać wszystko małymi porcjami i sprawdzać co jakiś czas kolor. Na zaczerwienienia może po prostu ukręć zielony korektor.
Popieram. Akurat ja robiłam na color blend oliwkowym, który musiałam zaprawiać żółtym i niebieskim, żeby wyszedł naprawdę oliwkowy a nie wpadający w pomarańczowo-różowy. Wszystko robię color blendami, w woreczkach.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Wow, dzięki! Tycjan rzeczywiście wygląda przyjaźnie
Klikając w kolor blendy znalazłam jeszcze color blend honey: http://xn--kolorwka-z3a.com/259,color-blend-honey.html
Wcześniej posiłkowałam się wyłącznie tym: http://xn--kolorwka-z3a.com/tabela-b...owych,135.html jednak średnio to pomocne. Tak samo jak obrazki przedstawiające kolory podkładów z color blendów, ale może to ja po prostu nie umiem z tego korzystać.
Color blend yellow będzie lepszy w razie czego od żółcieni, bo prostszy w użyciu?
Planuję skorzystać z gotowej bazy
Honey jest pomarańczowożółty, tyle że ciepły, nadaje się idealnie dla osób o ciepłym typie urody. Zrobiłam z nim podkład mojej mamie i wygląda ok. (chociaż o ile pamietam, to poprawiałam go jeszcze czymś).
W porównaniu z C.B. Yellow, C.B. Honey jest zdecydowanie bardziej pomarańczowy, ciemniejszy. Yellow jest po prostu żółty.

Mam jeszcze Color Blend Olive. Wszystkie zawierają Sericite Mica, Magnesium Sterate i tlenki żelaza, z tym że blendy "cieliste" zawierają też dwutlenek tytanu, a yellow nie. Olive zawiera również zieleń chromową.


W ogóle to przy kupowaniu składników wzięłam bazę, C.B. Olive (dla siebie), C.B. Honey (dla mamy) i C.B. Yellow oraz Blue. Nie brałam Green, bo zielony mam po zmieszaniu niebieskiego i żółtego. 5 ml czystego koloru to bardzo dużo, bo dodaje się odrobinkę, dlatego spokojnie można zrobić samej zieleń i to w dodatku chłodniejszą lub cieplejszą (albo dodawać osobno pigmenty do podkładu).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 20:15   #993
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Nie planuję uzyskać koloru wyłącznie dzięki CB Yellow Raczej chcę nim tylko zażółcić podkład. Jak osiągnę odpowiednią głębię, ale podkład nie będzie dość ciepły, spróbuję domieszać. Spróbuję to wyczuć nawet trochę wcześniej, bo podejrzewam, że czego bym nie dodawała będzie delikatnie przyciemniać podkład.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:04   #994
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny pilnie potrzebuję niewielkiej ilości Color Blend White.
Jesli któraś z was posiada i może się podzielić to proszę zajrzeć do mojego wątku,ew.PW
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:28   #995
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej dziewczęta
Właśnie otrzymałam moje pierwsze zamówienie z kolorówki: mineralny primer. Jako gratis dorzucili mi tlenek brzoskwiniowy i zastanawiam się czy mogę go zastosować jako cień na powieki? Nałożyć czysty czy lepiej wymieszany z powyższym primerem bądź podkładem mineralnym?
Ktoś pomoże?
Nie kręcę własnych podkładów, więc u siebie do niczego innego nie widzę dla tego tlenku zastosowania

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:02   #996
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej Nie wiecie może czy są jakieś rabaty, bo trochę dużo wsadziłam w koszyk i zawsze mogłabym dobić do tych 70, chyba że po prostu jeszcze coś wyrzucę Niby parę 'potrzebnych' słoiczków a już 30zł wychodzi

Kolejne pytanie to co do doboru podkładu. Jak na razie jestem w tym zielona i nie wiem, który tlenek żelaza wybrać. Jak na razie postawiłam na cynamonowy. Dwa zdjęcia: jak okropnie dobrany i za ciemny annabelle minerals natural potrafił zrobić chłodną tapetę na twarzy, porównując do szyi i dłoni (1). Drugie to taka jakby ja w świetle dziennym (2)
Z annabelle jestem między golden a natural fairest, revlon CS między ivory a buff teraz z lekką przewagą ivory
Myślałam po prostu nad color blend olive, ale po 1 może być nie trafiony do końca i musiałabym go ocieplać/chłodzić, a 2 za drogo by już wyszło ;d.

Aha jeszcze 1 pytanie - czy do zestawu gotowego na podkład, np do cery suchej, dołączany jest słoiczek z sitkiem 8ml i puszek, bo gdzieś tak przeczytałam.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień

Edytowane przez Alexzus
Czas edycji: 2014-01-30 o 22:11
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 23:22   #997
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Co do słoiczka, to wystarczy przeczytać opis
http://www.kolorowka.com/377,zestaw-...lnej-12-g.html jest słoiczek z sitkiem 40ml, o puszku nie ma mowy

A może pomyśl o Silk Naturals i skuś się na zbiorowe zamówienie? Ja odniosłam wrażenie, że łatwiej u nich dobrać odcień niż w kolorówce.

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-01-30 o 23:26
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 14:17   #998
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Hej Nie wiecie może czy są jakieś rabaty, bo trochę dużo wsadziłam w koszyk i zawsze mogłabym dobić do tych 70, chyba że po prostu jeszcze coś wyrzucę Niby parę 'potrzebnych' słoiczków a już 30zł wychodzi
Napisałam kiedyś do nich maila w sprawie rabatów właśnie, bo robiąc kolejne zamówienie na ok. 60-80zł myślałam, że takowy dostanę.
Odpisano mi, że formą 'nagrodzenia' klienta za zakupy są też gratisy, które dołączają do paczek i na tym się skończyło, więc zrozumiałam, że nie mam o co pytać dalej
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:45   #999
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Hej Nie wiecie może czy są jakieś rabaty, bo trochę dużo wsadziłam w koszyk i zawsze mogłabym dobić do tych 70, chyba że po prostu jeszcze coś wyrzucę Niby parę 'potrzebnych' słoiczków a już 30zł wychodzi

Kolejne pytanie to co do doboru podkładu. Jak na razie jestem w tym zielona i nie wiem, który tlenek żelaza wybrać. Jak na razie postawiłam na cynamonowy. Dwa zdjęcia: jak okropnie dobrany i za ciemny annabelle minerals natural potrafił zrobić chłodną tapetę na twarzy, porównując do szyi i dłoni (1). Drugie to taka jakby ja w świetle dziennym (2)
Z annabelle jestem między golden a natural fairest, revlon CS między ivory a buff teraz z lekką przewagą ivory
Myślałam po prostu nad color blend olive, ale po 1 może być nie trafiony do końca i musiałabym go ocieplać/chłodzić, a 2 za drogo by już wyszło ;d.

Aha jeszcze 1 pytanie - czy do zestawu gotowego na podkład, np do cery suchej, dołączany jest słoiczek z sitkiem 8ml i puszek, bo gdzieś tak przeczytałam.
Powiem Ci, że patrząc na Twoje zdjęcia śmiem twierdzić, że odcień skóry mamy w bardzo, baaaardzo podobnej tonacji. Nie wiem, też czy to wina aparatu, ustawień monitora, czy fakt, bo jestem chyba ciut bardziej żółtawa. Ale pomijając ten szczegół, jestem mineralną oliwką/goldem. Co do samego efektu podkładu na twarzy - na mnie większość właśnie w ten sposób wygląda, nawet jeśli w słoiku/na dłoni wyglądają ciepło/żółto. Co więcej, choćby oliwki EDM dają mi taki odcień na twarzy. Dlatego mimo, że w mojej karnacji w sumie sporo zieleni, częściej typowe goldy lepiej się wtapiają. Jeśli o tlenki chodzi, to zielony, żółty i niebieski są u mnie podstawą. Wiele podkładów nimi 'uratowałam', regulując w odpowiednim kierunku kolor. Jeśli zaś o color blend olive chodzi, parę postów wcześniej była o nim mowa i nie jest raczej zbyt chwalony.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:09   #1000
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

K_cieciorka Co do tego dodatkowego pustego słoiczka wyczytałam stąd http://www.italianablog.com/2012/08/...acom-pare.html
dziewczyna jak byk pisała że dokładają inny słoiczek i puszek 'w zestawie' ale najwyraźniej włożyła je w koszyk sama
O tym silk minerals pierwsze słyszę, może kiedy indziej ale na razie szukam czegoś blisko. Myślę że sobie poradzę z tworzeniem koloru, chociaż na razie przydatność każdego z osobnych barwników to dla mnie czarna magia..
Apsik13 czyli że czyścimy koszyk, no trudno . Gratisy są zawsze miłe ale nie muszą wcale trafić z naszymi oczekiwaniami.
EbonyLuna (piękny nick) w takim razie się nawet nie zastanawiam nad color blend olive skoro ma być za czerwony. Ciągle nie wiem który wybrać tlenek w sensie z'pigmenty matowe'
, czy cynamonowy czy pastelowy jest dla mnie lepszy

__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:47   #1001
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Apsik13 czyli że czyścimy koszyk, no trudno . Gratisy są zawsze miłe ale nie muszą wcale trafić z naszymi oczekiwaniami.
To fakt... na szczęście mój ostatni gratis bardzo mi podpasował, a dostałam mikę, bodajże Tea Rose - dokładnie nie pamiętam, bo mam ich trochę i zaczynają mi się mylić
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 23:07   #1002
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
K_cieciorka Co do tego dodatkowego pustego słoiczka wyczytałam stąd http://www.italianablog.com/2012/08/...acom-pare.html
dziewczyna jak byk pisała że dokładają inny słoiczek i puszek 'w zestawie' ale najwyraźniej włożyła je w koszyk sama
O tym silk minerals pierwsze słyszę, może kiedy indziej ale na razie szukam czegoś blisko. Myślę że sobie poradzę z tworzeniem koloru, chociaż na razie przydatność każdego z osobnych barwników to dla mnie czarna magia..
Apsik13 czyli że czyścimy koszyk, no trudno . Gratisy są zawsze miłe ale nie muszą wcale trafić z naszymi oczekiwaniami.
EbonyLuna (piękny nick) w takim razie się nawet nie zastanawiam nad color blend olive skoro ma być za czerwony. Ciągle nie wiem który wybrać tlenek w sensie z'pigmenty matowe'
, czy cynamonowy czy pastelowy jest dla mnie lepszy
Dziękuję Myslę, ze powinnaś celować podobnie jak ja, tj zielenie, żółć, ew niebieski [kiedy byłby zbyt żółty]. Chcesz przerobić ten Annabelle?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 16:04   #1003
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziękuję Myslę, ze powinnaś celować podobnie jak ja, tj zielenie, żółć, ew niebieski [kiedy byłby zbyt żółty]. Chcesz przerobić ten Annabelle?
Nie bo jest jakiś komodogenny na mnie. i o tyle cenowo różnica że chce się już z nim pożegnać. Ten z kolorówki zestaw do suchej powinien o wiele lepiej się dopasować i składniki ma o wiele lepsze (tzn dodatek pudru perłowego, alantoiny, pudru jedwabnego, mica z methiconem a dwutlenek tytanu oil a nie zwykły. Bez tlenku cynku który może podrażniać, chociaż nie wiem czy to dobrze że go nie ma)
Tlenek brązowy myślę że wezmę pastelowy.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 02:18   #1004
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Bez tlenku cynku który może podrażniać, chociaż nie wiem czy to dobrze że go nie ma
Wadą tlenku cynku jest to, że w wyższych stężeniach może podsuszać, zwłaszcza jeśli długo nosimy makijaż. Natomiast pięknie łagodzi podrażnienia i sprzyja cerze trądzikowej. Ponadto daje lepszą ochronę w zakresie UVA niż TiO2. Dla mnie jest to najkorzystniej działający składnik kolorówki mineralnej, podkłady bez niego w ogóle mnie nie interesują.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:38   #1005
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wadą tlenku cynku jest to, że w wyższych stężeniach może podsuszać, zwłaszcza jeśli długo nosimy makijaż. Natomiast pięknie łagodzi podrażnienia i sprzyja cerze trądzikowej. Ponadto daje lepszą ochronę w zakresie UVA niż TiO2. Dla mnie jest to najkorzystniej działający składnik kolorówki mineralnej, podkłady bez niego w ogóle mnie nie interesują.
Hmm w takim razie dokupię go w marcu jak jakieś próbki sobie będę na imieniny sprawiać Myślę że przed latem i pojawieniem się słoneczka przyda się. Moje policzki i tak są suche więc już nic im bardziej nie zaszkodzi. Trochę błąd, że nie dołożyli go do formuły suchej, nawet jako coś opcjonalnego. Mimo że mam cerę suchą to pryszcze mam i tak, na policzkach również.. Dzięki
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 17:59   #1006
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Lightbulb Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
K_cieciorka Co do tego dodatkowego pustego słoiczka wyczytałam stąd http://www.italianablog.com/2012/08/...acom-pare.html
dziewczyna jak byk pisała że dokładają inny słoiczek i puszek 'w zestawie' ale najwyraźniej włożyła je w koszyk sama
O tym silk minerals pierwsze słyszę, może kiedy indziej ale na razie szukam czegoś blisko. Myślę że sobie poradzę z tworzeniem koloru, chociaż na razie przydatność każdego z osobnych barwników to dla mnie czarna magia..
Apsik13 czyli że czyścimy koszyk, no trudno . Gratisy są zawsze miłe ale nie muszą wcale trafić z naszymi oczekiwaniami.
EbonyLuna (piękny nick) w takim razie się nawet nie zastanawiam nad color blend olive skoro ma być za czerwony. Ciągle nie wiem który wybrać tlenek w sensie z'pigmenty matowe'
, czy cynamonowy czy pastelowy jest dla mnie lepszy
Jak na moje oko cynamon jest bardziej neutralny niż pastelowy

Edytowane przez mistraal
Czas edycji: 2014-02-03 o 21:03
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 18:04   #1007
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wadą tlenku cynku jest to, że w wyższych stężeniach może podsuszać, zwłaszcza jeśli długo nosimy makijaż. Natomiast pięknie łagodzi podrażnienia i sprzyja cerze trądzikowej. Ponadto daje lepszą ochronę w zakresie UVA niż TiO2.
Zgadzam się z powyższym
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 18:12   #1008
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
K_cieciorka Co do tego dodatkowego pustego słoiczka wyczytałam stąd http://www.italianablog.com/2012/08/...acom-pare.html
dziewczyna jak byk pisała że dokładają inny słoiczek i puszek 'w zestawie' ale najwyraźniej włożyła je w koszyk sama
O tym silk minerals pierwsze słyszę, może kiedy indziej ale na razie szukam czegoś blisko. Myślę że sobie poradzę z tworzeniem koloru, chociaż na razie przydatność każdego z osobnych barwników to dla mnie czarna magia..
Apsik13 czyli że czyścimy koszyk, no trudno . Gratisy są zawsze miłe ale nie muszą wcale trafić z naszymi oczekiwaniami.
EbonyLuna (piękny nick) w takim razie się nawet nie zastanawiam nad color blend olive skoro ma być za czerwony. Ciągle nie wiem który wybrać tlenek w sensie z'pigmenty matowe'
, czy cynamonowy czy pastelowy jest dla mnie lepszy
Cynamonowy daje odcień często nazywany w kolorówkach drogeryjnych nude - taki beż, baaaaaaardzo delikatnie ciepły żółcią. Pastelowy skręca bardziej w kierunku pomarańczowego. Najlepiej przetestuj oba
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 18:36   #1009
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez mistraal Pokaż wiadomość
O co chodziło?
Zamówiłam już pastelowy, zobaczymy co wyjdzie.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 19:29   #1010
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Tutaj sensowne zdjęcia color blendów
http://arsenicmakeup.blogspot.com/20...ych-color.html

Kupiłam moździeż W Pepco- duże są po 15zł, mniejsze po 10, wzięłam większy i przy kasie okazało się, że przeceniony na 8! Długo się zastanawiałam, który wziąć, tym bardziej, że nie bardzo było jak je porównać (różne opakowania miały), ale uznałam, że do ukręcenia 10g podkładu, ten mniejszy może być na styk i przy mojej nieuwadze na pewno coś się wysypie.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:04   #1011
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Też chciałam taki moździerz Pepco, ale okazało się, jak poszłam, ze już nie było.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:07   #1012
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Też chciałam taki moździerz Pepco, ale okazało się, jak poszłam, ze już nie było.
Dobrze wiedzieć, że są w Pepco
Albo że były...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:09   #1013
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Napisałam kiedyś do nich maila w sprawie rabatów właśnie, bo robiąc kolejne zamówienie na ok. 60-80zł myślałam, że takowy dostanę.
Odpisano mi, że formą 'nagrodzenia' klienta za zakupy są też gratisy, które dołączają do paczek i na tym się skończyło, więc zrozumiałam, że nie mam o co pytać dalej
Ja nie narzekam, te gratisy są całkiem fajne, tylko trzeba przemyśleć co się chce.

Ja dostałam mój piękny White + Silver Oxide i coś jeszcze, nie pamiętam już co kupiłam, a co dostałam, bo te "próbki" 5 ml to jak dla mnie całkiem sporo produktu, jeśli chodzi o pigmenty.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 21:05   #1014
mistraal
Przyczajenie
 
Avatar mistraal
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Chciałabym prosić was o radę

Macie jakieś doświadczenia z robieniem podkładu o żółtym odcieniu?

Jestem blada, skórę na ciele mam właśnie żółtawą, twarz zaczerwienioną przez naczynka, i chciałabym jakoś to wyrównać.
Planuję kupić color blend yellow, i zastanawiam się co jeszcze (jeśli chodzi o kolory)? Robiłam raz podkład, ale z zestawu , więc mam dodatkowo bazę pastelową (podobno najb. uniwersalną). Tamten podkład wyszedł najpierw za szary, a potem koszmarnie pomarańczowy, bo zapomniałam, że tlenki dodaje się w małych ilościach Więc właściwie nie wiem czy ta baza pastelowa byłaby odpowiednia zmieszana z żółtą, może jakaś inna byłaby lepsza?
Z gotowych minerałów najbliżej ideału był pixie aubrey 1, ale naprawdę rozświetlał moją twarz meow angora 3 nałożony cienką warstwą po podkładzie (nawet jeśli podkład był mniej dopasowany niż aubrey). Stąd w ogóle pomysł, żeby podkład wpadał w żółte tony (i z żółtego pudru na zaczerwienienia clinique).
Ale może przy skórze skłonnej do zaczerwień powinnam dodać też trochę czegoś zielonego (tylko to raczej musiałby być tlenek, a tlenków się boję po moich ostatnich przygodach..wolałabym tego uniknąć)?
Nie mówię nie gotowym podkładom, więc jeśli znacie coś o podobnym odcieniu, dajcie znać (wiem że to trochę nie ten wątek, ale może komuś się skojarzy czy coś )

Mam nadzieję że komuś będzie chciało się pomóc
Mi też najbardziej podchodzi aubrey 1 i opracowałam taką oto recepturę:
3 x 0,15 ml tlenku cynamonowego (takie ociupinkie łyżeczki miarowe)
2,5 ml tlenku tytanu
2,5 ml jedwabnika
1,25 ml azotku boru
2 x 0,15 allantoiny
wszystko zmiksować dobrze w młynku i wychodzi baza kolorystyczna, dopiero potem dodaję składniki bardziej wrażliwe na młócenie:
2,5 ml serecite
2,5 ml velvet spheres
1,25 mikrosfery silikonowe
2 x 0,15 balance red z e-naturalne.pl

Cera dojrzała, z tendencją do niespodzianek w postaci zaskórników i przesuszu równocześnie czuje się w tym podkładzie nadzwyczajm dobrze. Najfajniejsze jest to, że podkład całkowicie tuszuje moje rozszerzone pory

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
O co chodziło?
Zamówiłam już pastelowy, zobaczymy co wyjdzie.
Eszzzzz, edycja na tablecie.......
mistraal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 21:28   #1015
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zaczęłam czytać o pixie i nie miałam pojęcia, że są polską firmą. Chociaż na razie nieaktywną bo podobno mają wrócić w marcu. Osobiście serduszko moje ujął odcień tinkerbell 0, tak na przyszłość zapytam czym mogłabym zgasić tlenek pastelowy by uzyskać taki odcień?
A jutro zasuwam do pepco, może się jakieś moździerze uchowały Przez co się właśnie dowiedziałam, że pepco jest w moim mieście i co w tym sklepie można kupić, bo dotychczas nie wiedziałam, chociaż dużo razy widziałam ten szyld w innych miastach.. Mam jeden moździerz pożyczony od babci ale może być za mały
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 22:16   #1016
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja nie narzekam, te gratisy są całkiem fajne, tylko trzeba przemyśleć co się chce.

Ja dostałam mój piękny White + Silver Oxide i coś jeszcze, nie pamiętam już co kupiłam, a co dostałam, bo te "próbki" 5 ml to jak dla mnie całkiem sporo produktu, jeśli chodzi o pigmenty.
Wiesz, też nie narzekam, bo zawsze coś tam fajnego wpadnie do rąk - chciałam tylko wiedzieć co z tymi kodami rabatowymi, po co one są, skoro nie można ich dostać, lub co można zrobić, żeby je mieć i móc skorzystać.
Ale jeśli sklep ma możliwość ich udzielania, a tego nie robi, a pracownik nie udziela jasnej odpowiedzi na pytania dotyczące tychże kodów, to tego... no cóż, no cóż, no cóż....
Trudno, niech będzie i tak.

Co do produktu - np. miki - w próbce, to jest to mega ilość, jeśli używa się ich jak w moim przypadku tylko do powiek
Myślę, że niektórych z nich będę używała latami... nawet jak przeminie data ważności
Najszybciej schodzi mi Golden Peach, bo to moja ulubiona mika, ale słowo "najszybciej" też jest z lekka nieadekwatne, bo mikę kupiłam w 2012 roku, a zostało mi jej jeszcze bardzo dużo
Inną kwestią jest to, że mik w podobnym tonie mam x - teraz to nawet nie wiem ile - więc wszystkie będą mi schodzić w takim szaleńczym tempie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 07:04   #1017
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wadą tlenku cynku jest to, że w wyższych stężeniach może podsuszać, zwłaszcza jeśli długo nosimy makijaż. Natomiast pięknie łagodzi podrażnienia i sprzyja cerze trądzikowej. Ponadto daje lepszą ochronę w zakresie UVA niż TiO2. Dla mnie jest to najkorzystniej działający składnik kolorówki mineralnej, podkłady bez niego w ogóle mnie nie interesują.

Lorri jak wysokie stężenie tlenku cynku stosujesz w swoich podkładach? Czy można jakoś zniwelować właśnie to podsuszanie dodając do podkładu innych składników?
U mnie 50% podkładu to tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Reszta to mika, stearynian magnezu i azotek boru. Podkład mnie ostatnio trochę podsusza i zastanawiałam się czy można to zniwelować, pozostając jednocześnie przy takim samym stężeniu tlenku cynku i dwutlenku tytanu?
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 07:48   #1018
rozdwojona
Raczkowanie
 
Avatar rozdwojona
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 389
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Też chciałabym wiedzieć ile maksymalnie można dosypać tlenku cynku. Kiedyś o to pytałam i zero odzewu. Przeszukałam różne źródła (np. e-naturalne, ZSK), w których w większości podawano stężenie do 20%.

Czy dopuszczalne stężenie jest inne przy tworzeniu produktu sypkiego niż przy płynnym?
rozdwojona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:55   #1019
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

To ja o nawilzanie zapytam. Alantoina jako zasypka tez nawilza? Ile mozna jej dodac do podkladu, jak wplywa na konsystencje, macie jakies doswiadczenia?

U mnie w Pepco na Zoliborzu byla cala masa mozdzierzy

Zaczynam rozwazac zrobienie podkladu od A do Z samej. Mam juz mozdzierz, gotowa baza nie jest taka, jak wydaje mi sie, ze powinnam miec. Musze przestudiowac opisy i receptury, zeby wiedziec, jak to zrobic.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 16:06   #1020
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Również mam ten moździerz jest całkiem całkiem, chociaż wydaje się zbyt delikatny na agresywniejsze tłuczenie, pewnie by nie przeżył wczorajszego roztłukania glinki w moździerzu babci U mnie jest małe pepco, małe miasteczko i było z 5 dużych moździerzy. Na podkład rozmiar w sam raz.
W ogóle w tym pepco widziałam paletkę cieni z mua w rzeczach z wyprzedaży.. :O za 4zł.. ale się oparłam i nie kupiłam, uznałam że już mam takie kolory. Niedawno właśnie podobała mi się paletka mua glitter ball i myślałam, że w okolicznych sklepach tej firmy nie ma. Niestety więcej kosmetyków jak rozwalone opakowanka cieni do 6zł nie było.
Na stronie kolorówki piszą, by dawać alantoiny 0.5-2% chociaż pewnie Ci ta informacja niewiele da
Zaś co do tlenku cynku piszą Dopuszczalne maksymalne stężenie: 25%.
Szczęśliwie nie muszę się na razie martwić aż tak proporcjami, bo zamówiłam gotowca i nic więcej, niż w zestawie nie dodam
chociaż ten skład mi się nie do końca podoba (bo nie dali tlenku cynku? ) i też muszę duużo poczytać, zanim go sobie bardziej dostosuje następnym razem
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.