Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-08, 09:12   #781
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pytanie o filtry Avene

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Na mnie prawie wcale się nie lepi Avene spray 40 z dzieciaczkiem. Nie bieli również. Błysk jest ale w miarę . No ale każdemu jak widzę co innego pasuje. Ja emulsję męczę od wakacji i smaruję tylko jak w weekendy z psem wychodzę, bo bieli, lepi się i niczym nie daje się zmatowić. Pozostaje więc metoda prób i błędów
Eh, no wlasnie na mnie ani emulsja 50+ ani mleczko 50+ sie nie lepią. DZieciak lepi się na mnie okrutnie i nie moge przezyc jego chemicznego zapachu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 11:36   #782
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Pytanie o filtry Avene

Faktycznie dzieciak ma taki chemiczny brzydki zapach.Wkurza mnie to lepienie.
Jak piszecie,ze avene spf50 sie tak nie lepi to zmienie bo dzieciak mi sie konczy.A ktora jest lepsza,mniej bieli i lepi sie:avene emulsja 50 czy mleczko 50??
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 22:30   #783
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Pytanie o filtry Avene

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
Faktycznie dzieciak ma taki chemiczny brzydki zapach.Wkurza mnie to lepienie.
Jak piszecie,ze avene spf50 sie tak nie lepi to zmienie bo dzieciak mi sie konczy.A ktora jest lepsza,mniej bieli i lepi sie:avene emulsja 50 czy mleczko 50??
Moim zdaniem mleczko 50 zdecydowanie mniej pobiela. Emulsja nie dość że bieli to jeszcze się tak dziwnie odkleja od twarzy pozostawiając na niej takie łaty zrolowanego filtra . Ale zapach ma bardzo ładny i ładnie nawilża. Nie obejdzie się chyba bez wlasnotwarzowych testów niestety , w przypadku filtrów żadne konsultacje raczej nie są przydatne, jak widać .
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 21:49   #784
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Smile Propozycja-filtry

Hej wszystkim najpierw byłam uważną czytelniczką działu Fitness, a teraz to Biochemia jest moim ulubieńcem....chyba dowiedziałąm sie tu wiecej niż od niejednego lekarza i kosmetyczki

Ponieważ jestem w szacownym wieku 25 lat i czas najwyższy brać się za filtry ...dopiero zaczynam z nimi moją przygodę, ale lepiej późno niż wcale, prawda??

Mam pytanie i propozycje, wiem ze wiele dziewcząt przetestowało już mnóstwo filtrów, pań, kobietek z różną cerą i różnymi przypadłoścami, czy jest wiec możliwosc stworzenia takiego rankingu cos na wzór rankingu kosmetycznego, ale gdzie bedzie sie podawac filtry najlepsze do konkretnego rodzaju cery np: cera trądzikowa i panie borykające sie z tym problemem, wypisują najlepsze wobec nich filtry, panie z naczynkami, panie z cerą suchą, normalną itd.
Moim zdaniem nie jest to powielenie rankingu kosmetycznego, bo tam trzeba przeczytac całe opisy kosmetyków, używanych przez rózne panie, z różnymi problemami...może dla takich laików jak ja było by to pomocne i wybór zawęzył by się do 3-4 filtrów..

Jeżeli uznacie ze pomysł jest bez sensu, bo co kobieta to inne potrzeby i inny filtr, to przyjmę to z pokorą

Pozdrowienia
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 07:08   #785
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Propozycja-filtry

Ja tam specem w tych sprawach nie jestem, ale wydaje mi się, że jednak tak jest, że co kobieta to inny filtr jej pasuje.
Mnie polecono dla mojej cery dzieciaczka Avene, zachwalanego z resztą na tym forum i dobrze ocenianego w KWC. Tymczasem (pomijając Biodermę - bielenie) jest to najgorszy filtr jaki miałam. Nie wchłania mi się wcale i przez 10 godzin przylepiam się do własnej twarzy.

U mnie takie rankingi nie sprawdziły się w ogóle.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 07:20   #786
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Propozycja-filtry

Avenki polecane są dla cedr suchych/wrazliwych/ normalnych w kierynku suchej, bo sa bardzo odzywcze i fantastycznie nawilzaja. Dodatkowow, swietnie sprawdzaja sie przy kuracjach kwasowyh i retinodowych. Nie zawieraja w skladzie alkoholu, sa odpowiednie do cer naczynkowych.

Antheliosy , czyli "antki", firmy LRP: tu kazdy jest inny. DermoPediatrics jest najbardziej tresciwy ze wszystkich, ale i tak lzejszy od Avenek. Opinie lekkiego ma tez Aqua Lait. Jest jeszcze fluid Fluide Extreme oraz Żel. KAzdy ma swoje zwolenniczki i przeciwniczki. NA jednych wchlania sie super, na innych sie swieci. Trzeba probowac. Zawieraja alkohol w skladzie, ale uzytkowniczki twoerdza, ze alkoholu nie czuc, skory nie wysuszaja, naczynka ok.

Biodermy - o tych w zasadzie malo wiem, bo mialam tylko kilke probek fluidu. Musisz poczytac odpowiednie watki. aja grono swoich fanek, zwlaszcza wersja tonujaca, ktora moze zstepowac podklad.

SVR - tresciwe filtry, chyba raczej zimowe Mialam kiedys proke tonujacego SVR, ale zupelnie si enie dogadalismy

Iwostiny - polskie filtry, bardzo odzywcze i ceny przyjazne dla kieszeni. Tluste cery moga pozapychac, ale wg mnie sa przyjemne w uzyciu.

No i jeszcz efiltry Klorane [rzdako dostepne, w aptekach], Nivea, Garnier, L'oreal, Bielenda [chyba], ROC [rzadko dostepne, apteczne]...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 18:29   #787
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 339
Smile Dot.: Propozycja-filtry

Widze że nie potrzebny nam ranking, skoro ma sie opiekę takiego moderatora

dziękuje za wyczerpującą i zbiorczą odpowiedż i przystepuje do własnej walki ze słońcem...

Widziałam ze w rankingu najwyżej stoi Vichy...mleczko, ale ma ono w składzie alkohol, czy jest ktoś o wrazliwej, skłonnej do podrażnień cerze-moja od byle czego sie czerwieni i piecze, co nie przeszkadza byc jej cerą tłustą-kto używał tego mleczka?? czy ten alkohol nie spowoduje istniej rewolucji na mojej nazbyt czesto czerwonej buzi???


Dzięki za odp
Aranel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 10:25   #788
abaria
Przyczajenie
 
Avatar abaria
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 14
Question kwasy i filtry

Mam zamiar zaczac uzywac Acne Derm na moj tradzik i przebarwienia po nim. Radzicie uzywac filtrow przy kuracji kwasami, ale nie bardzo wiem jakie konkretnie moglabym zastosować?
abaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-16, 14:28   #789
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: kwasy i filtry

Jest kilka watków dotyczących filtrów napewno cos znajdziesz, każda z nas jest inna i każdej co innego odpowiada. Ja uzywam Iwostin Solecrin SPF 40, może z lenistwa ale pewnie dlatego że mi odpowiada ( juz 3 tuba ) ale mam zamiar sprobowac czegoś innego. Dziewczęta na forum bardzo chwalą Avene ale to wszystko sprawa bardzo indywidualna.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 00:11   #790
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kwasy i filtry

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094


Wyszukiwarka sie klania
przede wszystkim jest kilka konkretnych watkow na temat filtrow,wystarczy ze wpiszesz sobie Avene,czy La Roche Posay-poza tym w watku "Zwatpienie filtrowe" dziewczyny pisza czego uzywaja i czy sa zadowolone czy nie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 12:08   #791
Mitsuko
Rozeznanie
 
Avatar Mitsuko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 601
Question Składniki- Avene Hydrance Optimale SPF 15. Ma jakieś filtry?

Witam. Dopiero zaczynam przygodę z filtrami i za waszą namową (nie bezpośrednią oczywiście ) Kupiłam AVENE HYDRANCE OPTIMALE SPF 15. Wiem że nie jest to zbyt wysoki filtr ale mam dość ciemną karnację, jednak podejrzewam że większość z was będzie mnie namawiała do zakupu produktu z dużo wyższym filtrem, jednak nie w tym rzecz.

Poczytałam trochę teksty pani Barbary Kwiatkowskiej w dziale "słońce i opalanie". Wypisała ona tam składniki które powinien zawierać kosmetyk chroniący przed promieniowaniem UVA i UVB. Chcąc sprawdzić skuteczność mojego nowego nabytku wczytałam się od razu w skład i... niestety nie znalazłam w nim składników które powinny znajdować się w kosmetyku który chroni przed UVA i UVB

Nie chcę z góry oskarżać tego kosmetyku o brak filtrów bo jestem dopiero nowicjuszką w tej dziedzinie, dlatego proszę was przeanalizowanie składu i mam nadzieję rozwianie moich wątpliwości czy on naprawdę posiada jakieś filtry? Jeśli tak to jakie i czy dobre? Który składnik na to wskazuje?


SKŁAD: Avene Aqua, Ethylehexyl Methoxycinnamate. C12-15 Alkyl Benzoate. Cyclomethicone. Sorbitan Stearate. Glycerin. Aqua. Isododecane. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. Behenyl Alcohol. Betasitosterol. C13-14 Isoparaffin. Decyl Glucoside. Diazolidinyl Urea. Dimethiconol. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Methyl paraben. o-Cymen-5-OL. Poloxamer 188. Polyacrylamide. Sodium Chondroitin sulfate. Sucrose Cocoate. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum

Edytowane przez Mitsuko
Czas edycji: 2007-04-26 o 12:10 Powód: mały błąd
Mitsuko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-26, 14:51   #792
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Składniki- Avene Hydrance Optimale SPF 15. Ma jakieś filtry?

Zagladalas tutaj?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181116


SKŁAD: Avene Aqua, Ethylehexyl Methoxycinnamate. C12-15 Alkyl Benzoate. Cyclomethicone. Sorbitan Stearate. Glycerin. Aqua. Isododecane. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. Behenyl Alcohol. Betasitosterol. C13-14 Isoparaffin. Decyl Glucoside. Diazolidinyl Urea. Dimethiconol. Parfum. Glycine Soja. Laureth-7. Methyl paraben. o-Cymen-5-OL. Poloxamer 188. Polyacrylamide. Sodium Chondroitin sulfate. Sucrose Cocoate. Tocopheryl Glucoside. Xanthan Gum

Wyboldowane to filtry

methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol to Tinosorb M to filtr,ktory chroni przed UVA i UVB,ktory laczy w sobie cechy filtrow chemicznych jak i mineralnych

ethylhexyl methoxycinnamate to filtr chemiczny,chroniacy przed UVB


SPF 15 to nie jest duzo ale jezeli szukasz lekkiego nawilzajacego kremu z filtrem to ten krem jest calkiem dobry,biorac pod uwage ze nie bedziesz przebywala bezposrednio na sloncu
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 16:33   #793
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Pytanie o filtry Avene

Czy ta emulsja avene 50+ jest odpowiednia do skory suchej i wrazliwej???
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 20:17   #794
Mitsuko
Rozeznanie
 
Avatar Mitsuko
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 601
Dot.: Składniki- Avene Hydrance Optimale SPF 15. Ma jakieś filtry?

Jej! HEXXANA- Piękniusieńko dziękuję
Bardzo mi pomogłaś, wszystkie watpliwości rozwiane- kremik nie pójdzie do kosza

Podziwiam za wiedzę U mnie to chyba jeszcze pare lat minie zanim się w tym wszystkim odnajdę, ale już o pare informacji jestem mądrzejsza Praktyka czyni mistrza

Raz jeszcze dziekuję i serdecznie pozdrawiam
Mitsuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 07:17   #795
aluhaa
Raczkowanie
 
Avatar aluhaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 190
Pytanie-filtry?

Szukalam,nie znalazlam wiec pytam.
Uzywam filtru Solecrin 40 czy w tym czasie buzia mi się opali?
Czy pozostane biała?
__________________
aluhaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 08:19   #796
sosenka0
Raczkowanie
 
Avatar sosenka0
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 183
Dot.: Pytanie-filtry?

Cytat:
Napisane przez aluhaa Pokaż wiadomość
Szukalam,nie znalazlam wiec pytam.
Uzywam filtru Solecrin 40 czy w tym czasie buzia mi się opali?
Czy pozostane biała?

Dołączam się do pytania, bo też właśnie nie wiem jak to jest z tymi filtrami... Opalimy się czy nie?
sosenka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 08:37   #797
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pytanie-filtry?

po pierwsze: jeśli skóra się opali, to znaczy, że jej komórki uległy uszkodzeniu.... albo rybki, albo akwarium...
prawidłowo używany krem z dobrym filtrem z spf ok.40 raczej uniemożliwi opalenie, bo jego zadniem jest ochrona skóry.
ALE: rzadko kto używa zawsze prawidłowo kosmetyków z filrami, więc pewnie jakaś opalenizna się pojawi.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 10:38   #798
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Pytanie-filtry?

Mi się wydaje, że jeżeli nawet ktoś używa prawidłowo filtra, a siedzi na słońcu to i tak "coś" go złapie Przecież filtr nie chroni skóry w 100 %
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 14:50   #799
JustynaT.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 19
Dot.: Pytanie-filtry?

Dołączam sie do pytania - czy używając filtrów nasza skóra zmieni kolor? czy troszke zbrązowieje? np przy używaniu filtra 20 na cialo a 40 na buzie?
JustynaT. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-26, 16:45   #800
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie-filtry?

Moim zdaniem duzo zalezy tez od posiadanej karnacji a cala reszta w tym,jak stosujemy filtr.

Zreszta juz wspominalam o tym,ze mialam okazje przebywac prawie caly dzien na bezposrednim naslonecznieniu i pomimo uzywanego filtra po kilku dniach zauwazylam efekt skory musnietej sloncem.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 16:59   #801
Sanne
Przyczajenie
 
Avatar Sanne
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pytanie-filtry?

Mimo ze będziesz używała filtru, skóra trochę się opali, bo to przecież nie bloker, więc nie zapewnia całkowitej ochrony przed słońcem. Jednakże Twój filtr jest na tyle wysoki, że opalenizna ta będzie znikoma. Pozdrawiam!
Sanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 19:52   #802
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: Pytanie-filtry?

Ja mam to szczęście (dla niektórych pecha - patrz podpis ), że mnie słońce w ogóle nie chwyta A jak chwyci to na buraczka i tyle :P
confused jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 16:32   #803
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Filtry na lato...

Kto stosowała filtry z tej serii? poszukuję jakiegoś delikatnego filtra- 20 albo 30 na ciało, które będę stosować kiedy wyjdę na 1-2- godziny na słońce. http://www.lirene.pl/lirene_sloneczna/ Podobno Kolastyna http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3660 ma dobre filtry(ktoś pisał na wizażu, ale tamten post pozostał bez echa
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 20:13   #804
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Re: antykoncepcja hormonalna, jakie filtry na lato?

A co z opalanie ciała? Jakie faktory sa odopowiednie? Czy 20 wystarczy przy opalaniu godzine dziennie?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-01, 22:48   #805
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Filtry przy fotouczulających lekach.

U mojego taty lekarz niedawno odkrył guzki na tarczycy. Zapisał mu leki, które przy okazji silnie uczulają na słońce i zalecił stosowanie dobrych filtrów. Dałam mu na razie mojego L'Oreala z filtrem 20, ale przydałby się wyższy. I tu moje pytanie: co mogłybyście polecić panu koło sześćdziesiątki, który musi smarować filtrami większość ciała, co by nie było niekomfortowe w używaniu, a jednocześnie nie zrujnowało jego niewielkiego budżetu? Ja na twarz używam mleczka Avene 50+, ale tacie go nie polecę, bo przy stosowaniu na całe ciało jest po prostu za drogie (nie wspominając już o tym,że się niemiłosiernie klei )
__________________


vesenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-01, 23:41   #806
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry przy fotouczulających lekach.

Moze warto pomyslec o filtrze w spray'u?sa to dosc duze pojemnosci i cenowo na pewno o wiele korzystniej to wychodzi niz krem o poj.50ml
Wypowie sie ktos jeszcze? lub wybrac cos z listy nie aptecznych jak sadzicie?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-02, 00:13   #807
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry przy fotouczulających lekach.

Ja do ciała używam L'Oreal Solar expertise - SPF 40; za 150 ml zapłaciłam 44 zł (w rossmanie). Ma w składzie octocrylene, mexoryl, parsol (i destabilizujący go dwutlenek tytanu

Lubię też Garniera Ambre Solaire clear protect - tylko nie pamiętam ile kosztował, poza tym w tym roku nie udało mi się nigdzie wypatrzeć z faktorem wyższym niż 15 (czy może 20). No i nie dla każdego się nada - jest rzeczywiście kompletnie nietłusty (zaleta), ale na pierwszym miejscu w składzie alcohol denat... Coś za coś...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-07, 21:20   #808
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Hamilton Sunscreen .Pytanie o filtry.

Nie wiem , czy ktokolwiek miał okazje używać tych kosmetykow z filtrami. To jest australijska firma z 60- letnia tradycja. Ja wpadlam na nia przez przypadek....Mniejsza o wstęp,mleczko,ktorego uzywam jest fantastyczne ,nie jest tluste,szybko sie wchlania.Problem jest taki,ze na jego opakowaniu jest napisane,ze jest odpowiedni pod makijaz ("Mleczko moze byc uzywane na cale cialo, a takze na twarz i pod makijaz") ,ale czy naprawde jest? Staralam sie sama rozszyfrowac zawartosc, z mojego rozszyfrowywania wychodzi ,ze w jego sklad wchodzi Octyl Methoxycinnamate czyli Parsol MCX , no i moje pytanie. O co chodzi? Czy mozna go uzywac pod makijaz czy nie? Czy on tez jakos reaguje z pudrami i podkladami czy chodzi tu o Parsol 1789 ?Czy nie ma miedzy nimi roznicy?

Chcialam tylko powiedziec , ze jestem jeszcze raczkujaca w temacie filtrow i jezeli nawypisywalam tu glupstwa to przymknijcie oko. Dolaczam sklad mleczka.Moze ktos mi pomoze...Acha,chcialam jeszcze napisac,ze nie na wszystkich produktach napisane jest,ze sa odpowiednie pod makijaz -na tym jest.



SUNSCREEN MILK 30+ (250ml BOTTLE)
SPF 30+ WATER RESISTANT 4 hours
Active Content
Octyl methoxy cinnamate 7.5%
4 - methylbenzylidene camphor 5.0%
Butyl methoxydibenzoylmethane 2.0%
Titanium Dioxide 2.0%
Preservative Content
phenoxyethanol 0.54%
total hydroxybenzoate 0.56%
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-08, 20:25   #809
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Hamilton Sunscreen .Pytanie o filtry.

Dziewczyny, naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? Widzę, że kilka osób przeczytało watek...Napiszcie , co myślicie? Chociaż tak na chłopski rozum...O co chodzi z tym Parsolem ?Nie wierze,że jestem pierwsza ,która zadała takie pytanie . Chciałam tylko jeszcze napisać,ze przeszukałam forum i przeczytałam artykuły i moje pytanie wynika z tego ,że naprawdę nie potrafię sama znaleźć na nie odpowiedzi.
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-10, 00:35   #810
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Hamilton Sunscreen .Pytanie o filtry.

Jest wiele watkow o filtrach,destabilizacji itp.wystarczy poszukac

Podany przez Ciebie kosmetyk nie jest fotostabilny a w momencie kiedy uzyjesz kolorowki z talkiem,mika itp.to zdestabilizujesz Parsol calkowicie.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=filtry

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=filtry

To tak na poczatek

A jezeli chcemy sie dowiedziec czegos wiecej o skladzie to mamy stosowany watek do tego
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=190158

Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-06-11 o 00:49
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.