Farba L'Oeral MAJIREL - wątek zbiorczy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 08:04   #211
moni27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 197
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

10,13 to kolor popielato złocisty, a 10,31 jest złocisto popielaty. W tym drugim jest przewaga złotych refleksów, a w tym pierwszym jest więcej popielatego.
moni27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:01   #212
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moni27 Pokaż wiadomość
10,13 to kolor popielato złocisty, a 10,31 jest złocisto popielaty. W tym drugim jest przewaga złotych refleksów, a w tym pierwszym jest więcej popielatego.
W takim razie wypróbuję ten pierwszy
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:47   #213
regiata
Raczkowanie
 
Avatar regiata
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Tylko MAJIBLOND Wątek Zbiorczy

Drogie Wizażanki, proponuję wątek dot. farb Loreala Majiblond.

Odcieni jest tylko 10, także łatwo będzie zebrać wszystko w jednym miejscu. Umieszczajcie zdjęcia, jak Wam te farbki wychodziły, na jakie włosy były kładzione, czy byłyście zadowolone. Przy okazji może ktoś, kto się na tym zna, podpowie, jakich oxydantów najlepiej używać do osiągnięcia danego odcienia blondu. Mamy do wyboru 6%, 9% i 12%.
Sama osobiście mam kilka pytań:
  1. Na Allegro jedni sprzedają oxydant o pojemności 75ml, inni 100ml. Na ulotce jest 100ml na 50ml farby. A jak powinno być?
  2. Ile procentowy oxydant do odcieni superrozjaśniających, tych z S?
  3. Który z tych kolorków położony na bardzo jasny blond (wcześniej farbowany odcieniem 900 - beż) da odcień miodowo-złocisty? Jaki numer, z jakim oxydantem?
Zamieszczam nazwy i zdjęcie znalezione w googlach.

900 - bardzo jasny blond (beż)
900s - bardzo bardzo jasny blond (szampan)
901 - bardzo bardzo jasny blond popielaty
901s - bardzo bardzo jasny blond popielaty (kość słoniowa)
902 - bardzo jasny blond opalizujący
903s - bardzo bardzo jasny blond złocisty
904 - bardzo jasny blond miedziany (buk)
911 - bardzo jasny blond popielaty głęboki
913 - bardzo jasny blond popielato-złocisty (światło księżyca)
921 - bardzo jasny blond opalizujaco-popielaty (opalizująca biel)
regiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 14:46   #214
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.

dziewczyny! pomocy
jaki numer ma mroźny blond? chce zobaczyć ten odcień, a niestey nie zapamiętałam nr...
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 16:55   #215
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.

Pomocy! Czy któraś z was może mi polecić jak uzyskać kolor 8.46 mieszając inne kolory, albo który będzie najbardziej zbliżony? Wycofali mój kolor z produkcji i nie wie wiem co zrobić
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:41   #216
small123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Witam!
Zamierzam właśnie pierwszy raz pofarbować się Majirelem, jasnym złotym brązem. Jako że mam cienkie i delikatne włosy kupiłam wodę utlenioną 3%. W instrukcji niestety są opisy jedynie do działań na wodach 6 i 9%. Pokierujcie mnie proszę, proporcje mieszania są takie sam? 1:1,5 ? I czy trzymać również 35min na włosach? Farbować chcę jedynie odrosty, odrosty mam koloru mysi blond, reszta jest ciepło-brązowa. Proszę o pomoc i z góry dzięki
small123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 07:26   #217
izabelami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: białystok / warszawa
Wiadomości: 92
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

bŻeby nie zaśmiecać forum postanowiłam nie zakładać nowego wątku tylko dowiedzieć się od was, tych których już farby majirel znają od podszewki jakimi odcieniami uzyskam taki kolor jak ma rosie?

Zdjęcia w załącznikach niestety nie znalazłam większych zdjęć
__________________

  • odchudzam się - dziś 61 kg - docelowo 55
  • nie rozjaśniam włosów
  • przygotowuję się do aplikacji

Edytowane przez izabelami
Czas edycji: 2010-03-04 o 07:27
izabelami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 08:31   #218
moni27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 197
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez small123 Pokaż wiadomość
Witam!
Zamierzam właśnie pierwszy raz pofarbować się Majirelem, jasnym złotym brązem. Jako że mam cienkie i delikatne włosy kupiłam wodę utlenioną 3%. W instrukcji niestety są opisy jedynie do działań na wodach 6 i 9%. Pokierujcie mnie proszę, proporcje mieszania są takie sam? 1:1,5 ? I czy trzymać również 35min na włosach? Farbować chcę jedynie odrosty, odrosty mam koloru mysi blond, reszta jest ciepło-brązowa. Proszę o pomoc i z góry dzięki
Wody 3% nie nadają się do tej farby dlatego nie wspomniano o nich w instrukcji. Użyj wody 6% jeśli chcesz uzyskać oczekiwany efekt i nie martw się o włosy. Ja też mam cienkie, rozjaśniane włosy i po farbowaniu mam zdrowsze niż przed nałóż na odrosty i potrzymaj ok. 30 min, a potem przeciągnij na całość włosów na 5 minut, wtedy będą jednolite. Wszystko masz w instrukcji.
Poza tym ktoś tu pisał, że w instrukcji zalecają 100 ml utleniacza na 50 ml farby. Dziwne, bo w mojej ulotce jak byk jest napisane: proporcje 1:1,5, czyli 75ml utleniacza na 50 ml farby.
Tak więc nie kombinuj z wodą 3%, bo nie wyjdzie Ci kolor a potem będziesz narzekać, że farba do d....
moni27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 19:08   #219
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

ponownie robiłam kolorem 10,13 ale chyba zaprzestanę, może dlatgo, że w 3cim tygodniu już żółkną, więc za tę cenę wolę tańsze farby gdyż one tak samo się zachowują na moich włosach. Kolorek wychodzi idealny.. mimo tej ceny..
tylko w tym świetle nie umiem go dobrze pokazać , ale coś tam widać

Edytowane przez Sophe
Czas edycji: 2010-03-23 o 18:45
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:04   #220
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
ponownie robiłam kolorem 10,13 ale chyba zaprzestanę, może dlatgo, że w 3cim tygodniu już żółkną, więc za tę cenę wolę tańsze farby gdyż one tak samo się zachowują na moich włosach. Kolorek wychodzi idealny.. mimo tej ceny..
tylko w tym świetle nie umiem go dobrze pokazać , ale coś tam widać
10,13 to popielato złocisty, a pigment popielaty podobno najszybciej wypłukuje sie z włosów a wiec zostaje tylko ten refleks złocisty i stąd taki efekt spróbuj jakiegoś koloru opalizującego lub popielto-opalizującego (numerki 2 i 1 po kropce)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 10:43   #221
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez small123 Pokaż wiadomość
Witam!
Zamierzam właśnie pierwszy raz pofarbować się Majirelem, jasnym złotym brązem. Jako że mam cienkie i delikatne włosy kupiłam wodę utlenioną 3%. W instrukcji niestety są opisy jedynie do działań na wodach 6 i 9%. Pokierujcie mnie proszę, proporcje mieszania są takie sam? 1:1,5 ? I czy trzymać również 35min na włosach? Farbować chcę jedynie odrosty, odrosty mam koloru mysi blond, reszta jest ciepło-brązowa. Proszę o pomoc i z góry dzięki

wydaje mi się, że 6 wystarczy
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 10:55   #222
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
10,13 to popielato złocisty, a pigment popielaty podobno najszybciej wypłukuje sie z włosów a wiec zostaje tylko ten refleks złocisty i stąd taki efekt spróbuj jakiegoś koloru opalizującego lub popielto-opalizującego (numerki 2 i 1 po kropce)

oo bardzo dziękuję za tę poradę, bo właśnie na forum wizaz ale zatytułowanym "najlepsze farby blond" wczoraj spędziłam sporo czasu spisując firmy, z których chciałabym skorzystać przy następnym farbowaniu.
Mam b. gęste włosy, ścinam krótko, bo tak mi najładniej, sama się ścinam, sama farbuję, dziś zrobiłam zdjęcia moich włosów, ale przy dziennym świetle, czy nie są popielate? Tydzień temu farbowane 10, 13. Sama już nie wiem jaki to kolor, ale z upływem czasu będzie żółty, tak po 3 tyg. dlatego chciałabym chwilowo spróbowac cegoś innego.
Próbowałam kiedyś Garniera Naturis 111 - super kolor, ale bardzo się też zmywał. Być może Twoja propozycja z tym opalizującym rozwiąże mój problem? Jak sądzisz? Możesz mi coś więcej napisać na ten temat, z góry ślicznie dziękuję
Co da mi ten kolorek opalizujący? Boję się żółci

Edytowane przez Sophe
Czas edycji: 2010-03-23 o 18:45
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 15:17   #223
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
oo bardzo dziękuję za tę poradę, bo właśnie na forum wizaz ale zatytułowanym "najlepsze farby blond" wczoraj spędziłam sporo czasu spisując firmy, z których chciałabym skorzystać przy następnym farbowaniu.
Mam b. gęste włosy, ścinam krótko, bo tak mi najładniej, sama się ścinam, sama farbuję, dziś zrobiłam zdjęcia moich włosów, ale przy dziennym świetle, czy nie są popielate? Tydzień temu farbowane 10, 13. Sama już nie wiem jaki to kolor, ale z upływem czasu będzie żółty, tak po 3 tyg. dlatego chciałabym chwilowo spróbowac cegoś innego.
Próbowałam kiedyś Garniera Naturis 111 - super kolor, ale bardzo się też zmywał. Być może Twoja propozycja z tym opalizującym rozwiąże mój problem? Jak sądzisz? Możesz mi coś więcej napisać na ten temat, z góry ślicznie dziękuję
Co da mi ten kolorek opalizujący? Boję się żółci
właśnie kolor opalizujący (czyli de facto fioletowy pigment) wybija wszelkie odcienie żółci/złota także powinien w jakmiś stopniu zapobiegać żółknięciu włosów
a co do zdjęć włosów to masz taki jakim pofarbowałaś - czyli popielato złoty, w zależności od światła widać bardziej jeden lub drugi refleks
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 22:29   #224
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
właśnie kolor opalizujący (czyli de facto fioletowy pigment) wybija wszelkie odcienie żółci/złota także powinien w jakmiś stopniu zapobiegać żółknięciu włosów
a co do zdjęć włosów to masz taki jakim pofarbowałaś - czyli popielato złoty, w zależności od światła widać bardziej jeden lub drugi refleks

a mi powiedziano, że opalizujący tak samo się zmyje jak popiel i żebym spróbowała beżu. Tak też zrobiłam i za jakiś czas zobacze jaki to ma sens.
Oczywiście dam znać i wkleję fotki, bardzo dziękuję za porady.
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 07:42   #225
moni27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 197
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sophe Pokaż wiadomość
a mi powiedziano, że opalizujący tak samo się zmyje jak popiel i żebym spróbowała beżu. Tak też zrobiłam i za jakiś czas zobacze jaki to ma sens.
Oczywiście dam znać i wkleję fotki, bardzo dziękuję za porady.

No właśnie kolor 10,13 należy do gamy beżowych. Często jest określany jako zimny beż. Ja tez używam tego koloru i wychodzi mi podobny kolor włosów, ale ja nie narzekam. W zimie wychodzą mi bardziej złote i ciemniejsze, ale to dlatego, że mi włosy naturalne ciemnieją w zimie, a poza tym używam tylko 6% wody.
moni27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 19:32   #226
Braunie1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Hej Dziewczyny,
ja prosiłabym o poradę.
Całe życie miałam czarne włosy ( farbowane, naturalny - złoty brąz, które zaczęły całkowicie siwieć! Zapragnęłam wrócic do jasnego brązu popielatego!
Byłam u najlepszego fryzjera u nas na dekoloryzacji. Efekt załączam. Nie widać tego, ale już dwa razy byłam na odrostach, każde po 80 zł, a odcienie są różne, bo moje grube włosy inaczej łapią, mówi fryzjer, ostatnie farbowanie odrostów wyszło jaśniutko. A że kasa spora to chcę teraz spróbować sama farbować w domu, bo niedługo zbankrutuję.
Czytałam że farby Majirel są fajne, przeglądnełam palete i bardoz podobaja mi sie 7.11 albo 6.1. O takim kolorze marzę.
Czy macie doświadczenie i możecie mi doradzić, czy ta farba się nadaje i jaki oksydant? Będę wdzięczna!!!! Ściskam Cieplutko!
Braunie1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:47   #227
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Witam;]
Właśnie kupiłam Majirel nr 8.3 i oksydant 6%.
Na ulotce napisano, że ten oksydant daje rozjaśnienie do 2 tonów.
Mam dość jasno brązowe włosy i rozjaśnienie o 2 tony to dla mnie za dużo, do tego są cienkie i boję się, że to je zniszczy.
Podoba mi się ten kolor, tylko boję się,że przez ten oksydant będą zbyt jasne,(no i zniszczone)jak myślicie?
A może da się zrobić z 6% oksydant 3%?

Jeśli któraś z Was używała tego koloru, byłabym również wdzięczna za jakieś komentarze;]

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2010-03-18 o 15:54
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 09:45   #228
karollinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

dziewczyny help!
słuchajcie kupiłam kolor majirel 7.1 i do tego oxydant 9%. ale mam obawy. czemu? juz pisze
mam na włosach kolor palonej kawy, ale na odrostach, które ostatnio pokrywalam sprał się tak, ze teraz mam jasny brąz przy skórze i na koncach sredni brąz. nie wiem czy nalozyc calosc fabry na calosc czy moze najpierw na ciemne (długie) konce, a po 15 minutach dopiero na te jasno brązowe odrosty?
co myslicie ???
pomóżcie. moze ktos juz tak robil?

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Perwati może pomogą ci rady z tej strony.
mi pomogły jesli chodzi o dobór oxydantu
http://www.besthair.pl/wlosy,farbowa...w,czesc_1.html
karollinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 07:10   #229
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

karollinaaa dzięki za linka,dobre rady,ale ja tam nie znalazłam nic o dobieraniu oksydantu...?
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 08:55   #230
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karollinaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny help!
słuchajcie kupiłam kolor majirel 7.1 i do tego oxydant 9%. ale mam obawy. czemu? juz pisze
mam na włosach kolor palonej kawy, ale na odrostach, które ostatnio pokrywalam sprał się tak, ze teraz mam jasny brąz przy skórze i na koncach sredni brąz. nie wiem czy nalozyc calosc fabry na calosc czy moze najpierw na ciemne (długie) konce, a po 15 minutach dopiero na te jasno brązowe odrosty?
co myslicie ???
pomóżcie. moze ktos juz tak robil?

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Perwati może pomogą ci rady z tej strony.
mi pomogły jesli chodzi o dobór oxydantu
http://www.besthair.pl/wlosy,farbowa...w,czesc_1.html
farba farby nie rozjaśni, wiec końce pewnie pozostaną takie jakie są a odrost Ci złapie bardzo jasno, poza tym nie wiem po co oksydant aż 9% - takiego się używa praktycznie tylko przy bardzo ciemnych włosach bo rozjaśnia o kilka tonów, lepszy były 6% (albo nawet 3%)

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Witam;]
Właśnie kupiłam Majirel nr 8.3 i oksydant 6%.
Na ulotce napisano, że ten oksydant daje rozjaśnienie do 2 tonów.
Mam dość jasno brązowe włosy i rozjaśnienie o 2 tony to dla mnie za dużo, do tego są cienkie i boję się, że to je zniszczy.
Podoba mi się ten kolor, tylko boję się,że przez ten oksydant będą zbyt jasne,(no i zniszczone)jak myślicie?
A może da się zrobić z 6% oksydant 3%?

Jeśli któraś z Was używała tego koloru, byłabym również wdzięczna za jakieś komentarze;]
możesz do oksydnatu 6% dodać wody - wtedy się roztwór rozcieńczy

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez moni27 Pokaż wiadomość
No właśnie kolor 10,13 należy do gamy beżowych. Często jest określany jako zimny beż. Ja tez używam tego koloru i wychodzi mi podobny kolor włosów, ale ja nie narzekam. W zimie wychodzą mi bardziej złote i ciemniejsze, ale to dlatego, że mi włosy naturalne ciemnieją w zimie, a poza tym używam tylko 6% wody.
beżowy zwykle oznacza właśnie kolor popielato-złoty(oznaczenie .13) lub złoto-popielaty (oznaczenie .31)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 21:17   #231
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
możesz do oksydnatu 6% dodać wody - wtedy się roztwór rozcieńczy
Mhm,myślę o tym.
Boję się,że z oksydantem 6% za bardzo rozjaśni i zniszczy mi włosy.
A po rozcieńczeniu boję się,że farba może dobrze nie złapać i wyjdzie mi coś dziwnego na głowie...?
Muszę się na coś zdecydować;p
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 06:52   #232
karollinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Exclamation Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Perwati na tej stronie którą podałam podane są tony kolorów wlosów. stąd ja policzyłam ile musze rozjaśnic włosy i jakiego oxydantu uzyc.
Viki1988, właśnie dlatego wybrałam 9% oxydant. te konce są naprawdę ciemne ciemny brąz. a ja rozjaśniam to tonu 7, więc to jest minimum 3 tony jasniej.
tylko wlasnie się zastanawiam co zrobic z tymi odrostami (tez pofarbowanymi, ale jasno brązowymi)?
dlatego proszę o radę czy najpierw pomalowac ciemno brązowe konce a potem na ostatnie 20 minut nalozyc tez na odrosty ? zeby odrostów za mocno nie rozjasnic ale zeby mocniej zlapalo ciemne konce.
także proszę o odpowiedź
będę NAPRAWDE BAAAAARDZO WDZIĘCZNA ZA POMOC
karollinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 08:42   #233
askaou
Raczkowanie
 
Avatar askaou
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Dziewczyny kochane, pomóżcie z doborem farby i utleniacza. Planuję zafarbować włosy na taki kolor jaki ma na zdjęciu Amy Adams:
http://www.askmen.com/galleries/amy-...icture-16.html

Wygląda mi to na kolor 9.3 majirel i taki też chcę sobie nałożyć. Mój kolor wyjściowy to ciemny blond, włosy niefarbowane, zastanawiam się czy nie pomieszać tego koloru z 9.03 np (?). Sprawa koloru wydaje się dużo łatwiejsza niż kwestia utleniacza. 6% czy 9% ?Jak sądzicie. Może któraś z Was próbowała eksperymentować na tych kolorach? A może profesjonalista się wypowie ? W każdym razie będę ogromnie wdzięczna za wszelkie porady

Pozdrawiam Asia
askaou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 09:09   #234
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karollinaaa Pokaż wiadomość
Perwati na tej stronie którą podałam podane są tony kolorów wlosów. stąd ja policzyłam ile musze rozjaśnic włosy i jakiego oxydantu uzyc.
Viki1988, właśnie dlatego wybrałam 9% oxydant. te konce są naprawdę ciemne ciemny brąz. a ja rozjaśniam to tonu 7, więc to jest minimum 3 tony jasniej.
tylko wlasnie się zastanawiam co zrobic z tymi odrostami (tez pofarbowanymi, ale jasno brązowymi)?
dlatego proszę o radę czy najpierw pomalowac ciemno brązowe konce a potem na ostatnie 20 minut nalozyc tez na odrosty ? zeby odrostów za mocno nie rozjasnic ale zeby mocniej zlapalo ciemne konce.
także proszę o odpowiedź
będę NAPRAWDE BAAAAARDZO WDZIĘCZNA ZA POMOC
czytaj ze zrozumieniem, kochana napisałam ze farba farby nie rozjaśni, wiec nawet na oksydnacje 9% kolor farbowanych końców się nie zmieni, trzeba najpierw użyć dekoloryzatora/rozjaśniacza

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez askaou Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, pomóżcie z doborem farby i utleniacza. Planuję zafarbować włosy na taki kolor jaki ma na zdjęciu Amy Adams:
http://www.askmen.com/galleries/amy-...icture-16.html

Wygląda mi to na kolor 9.3 majirel i taki też chcę sobie nałożyć. Mój kolor wyjściowy to ciemny blond, włosy niefarbowane, zastanawiam się czy nie pomieszać tego koloru z 9.03 np (?). Sprawa koloru wydaje się dużo łatwiejsza niż kwestia utleniacza. 6% czy 9% ?Jak sądzicie. Może któraś z Was próbowała eksperymentować na tych kolorach? A może profesjonalista się wypowie ? W każdym razie będę ogromnie wdzięczna za wszelkie porady

Pozdrawiam Asia
skoro masz ciemny blond to mi się wydaje ze nie musisz rozjaśnić włosów zeby otrzymać taki kolor, wiec ja bym Ci zaproponowała raczej któryś z szamponów koloryzujących (np. l'oreal ma Richesse de diacolor i hi.richesse) i wtedy na oksydancie 3%
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 09:13   #235
karollinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Exclamation Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

wszytko zrozumialam, ale chyba nadal mam nadzieje hehe
a do rozjasnienia to uzyc cos takiego takiego jak efassor?
karollinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 09:16   #236
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karollinaaa Pokaż wiadomość
wszytko zrozumialam, ale chyba nadal mam nadzieje hehe
a do rozjasnienia to uzyc cos takiego takiego jak efassor?
albo jest też dekoloryzator renee blanche lub Corpeel Chantal, lub możesz użyć zwykłego rozjaśniacza (generalnie zapraszam do watku wszystko o dekoloryzacji włosów)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 10:25   #237
askaou
Raczkowanie
 
Avatar askaou
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Viki, dziękuję, uparłam się jednak na majirel, ale chyba masz rację, nie ma co przesadzać z utleniaczem, wydaje mi się że 6% powinna wystarczyć
askaou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 18:57   #238
askaou
Raczkowanie
 
Avatar askaou
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 49
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Dziewczyny, skąd ja mam teraz wiedzieć który kolor chcę mieć na głowie jeśli widzę takie różnice w paletach barw:
pierwsza paleta i kolorek 9.3, zdecydowanie mój wymarzony
http://www.**********.pl/index.php?a...ce533aa91632f6
druga paleta, i zupełnie co innego, tutaj 9.03 wydaje się tym pożądanym
http://www.allegro.pl/item942404813_942404813.html

Doradźcie proszę, który kolor wybrać, żeby otrzymać ten, o którym myślę, i którą paletą barw mam się sugerować?

http://www.imdb.com/media/rm1624870400/nm0010736

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------




---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Niestety pierwsza paleta kolorów nie wyświetla się, ale mam nadzieję że wiecie o którą chodzi

Edytowane przez askaou
Czas edycji: 2010-03-22 o 18:59 Powód: nie wyświetla się zdjęcie
askaou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:59   #239
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Mam jeszcze jedno pytanie:
Ile wody dolać do oksydantu 6%(75ml),aby uzyskać 3%?
Jak to zrobić w ogóle?Dolać zwykłą,przegotowaną wodę?
Będę wdzięczna za pomoc.

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2010-03-23 o 18:13
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:36   #240
anettaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

witam!

1.dziewczyny mam wlosy farbowane numerem 6.0 z oxydantem 6%,teraz chce odswiezyc kolor czy tez powinnam uzyc takiego samego oxydanta, czy on nie niszczy za bardzo wlosow.
2. bede robila mamie pasemka 10 i mysle o oxydancie 12%. Mama ma kolor brazowy a ja chce jej zrobic jasne pasemka i chce uzyc mocnego oxydanta zeby wyszedl jasny ladny blad, anie jakis rud, ale tez nie chce spalic jej wlosow. Prosze o pomoc!!!!!!
anettaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-09 13:40:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.