Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-11, 14:10   #1
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34

Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.


Witam serdecznie ;)
To moj pierwszy post na tym dziale wizazu, wiec jak bedzie cos nie tak to prosze poprawiac ;D

Włosy mam ogólnie proste, bardzo puszyste, długości do ramion, wycieniowane. Grzywka długością sięga na oczy, ale noszę ją na bok. ;)
Co dwa - trzy dni myję włoski. Używam do tego szamponu Pantene z serii proste i gładkie, po umyciu nakładam odżywkę z tej samej serii bez spłukiwania, piankę do włosów extra silną oraz gumę - zawsze w tej samej kolejności. Suszę suszarką "na grzebieniu", żeby dodatkowo wyprostować (szczególnie grzywe :D) Z początku działało, włoski były bardziej przyklapnięte i ładnie się układały. Niestety po pewnym czasie znowu zaczęły się puszyć. Mam w domu specjalne nożyczki do przerzedzania włosów. Zawsze robiłam to u fryzjera, dawno do niego nie zaglądałam, czy jest możliwość, że to właśnie przez długi czas bez przerzedzania włosy zaczęły znów się puszyć? Czy mogę sama poradzić sobie z przerzedzaniem w domu? Jak to robić, żeby wyszło dobrze? :)

Drugi mój problem (większy!) to kręcona grzywka. Nie wiem za bardzo jak to wytłumaczyć. Po prostu pod warstwą prostych włosów z grzywki rośnie warstwa włosów bardzo kręconych. Niestety jakby proste włoski poddają się tym drugim i efekt jest taki, że bez prostownicy nie dam rady :( Dodam jeszcze, że prostownica jest zwykła, metalowa, tania i wiele nie daje, ponieważ po wyjściu na dwór, gdy jest wilgotne powietrze, znów kręcone pokonują proste i wyglądam okropnie :(
Kiedyś pewna fryzjerka wycięła mi te loczki i już w sumie nie pamiętam jaki był efekt. Czy to coś pomoże? Czy mogę je sama wyciąć? Myślałam także nad kupnem Trwałej prostującej w sklepie internetowym - ok. 30 - 40zł. I tutaj też mam kilka pytań: Czy to w ogóle może pomóc? Czy nie zniszczę sobie niepotrzebnie włosów? Czy mogę to zrobić, jeśli miałam już farbowane włoski?
A może są jakieś dobre, mocne i trwałe środki, które wyprostują moją niesforną grzywę? :) Znacie takowe? Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam. Justyna. :)
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 21:10   #2
DoOma94
Przyczajenie
 
Avatar DoOma94
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tam gdzie rosną poziomki ;dd
Wiadomości: 20
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Zawsze miałam to samo.W domu włoski proste a wychodziłam na powietrze to zaraz się puszyły i wyglądałam jak lew.A z grzywką mam problem do tej pory.Jeszcze ostatnio spaliła mi się prostownica to już w ogóle ;c
DoOma94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 21:45   #3
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Achh... Czyli nie ma jak z tym walczyc? To bedzie problem... Ostatnio powycinalam sobie te krecone wloski spod grzywki i powiem szczerze, ze wydaje mi sie, ze jest lepiej... Chociaz moze sobie to tylko wmawiam... ;D
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 14:51   #4
DoOma94
Przyczajenie
 
Avatar DoOma94
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tam gdzie rosną poziomki ;dd
Wiadomości: 20
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Ja byłam u fryzjera i wycinała mi a ,że tak powiem gówno mi to dało
Moja koleżanka żylazkiem sobie prostowała ..Niby pomysł niegłupi ale za którymś razem opaliła sobie czoło Możesz spróbować ale radze uważać hehe.
DoOma94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 17:46   #5
ladyanx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 171
GG do ladyanx Wyślij wiadomość przez MSN do ladyanx Send a message via Skype™ to ladyanx
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Widzę, nie tylko ja mam ten problem:P Objawy identyczne :/
Po pierwsze chciałam napisać coś o prostownicy - naprawdę warto zainwestować w porządna... Metalowe są wyjątkowo wredne dla włosów i szybko się psują. Polecam prostownice Rowenty, moja przetrwała już 2 lata i ma się dobrze Pamiętajmy, że prostownica=temperatura i choćby ze złota była to i tak włosy bardzo niszczy, więc koniecznie trzeba zaopatrzyć się w jakiś kosmetyk, który zabezpieczy włosy. Piszesz, że męczysz włoski suszarką - to też ma na pewno wpływ na to, że się puszą. Ja swoim daje odpocząć jeśli nigdzie nie wychodzę :P Moim sposobem na puszenie jest odżywianie i nawilżanie ^^ do tego dochodzi pianka/guma żeby się jakoś 'ogarnąć' i wygładzić to co sie mnie-solo słuchać nie chce Czytałam, że Avon ma jakieś dobre serum na nasz problem i zamierzam wypróbować w najbliższym czasie, bo aktualne metody przy dużej wilgotności czasem nie wystarczają..
ladyanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 21:03   #6
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

ladyanx
Prostownica - masz racje. Za niedlugo najprawdopodobniej dostane nowa lub kupie sobie sama po urodzinkach i naprawde mam zamiar zainwestowac w dobra! Ale bez przesady. Ile Twoja Rowenta kosztowala?
Suszarka - Oj... Naprawde chcialabym suszyc wloski naturalnie, ale niestety nie da rady. Tyl spoko, ale przod? Cos Ty. Jesli tylko nie wysusze wlosow od razu na grzebieniu to strasznie sie kreca :O Juz wole puszace niz z przodu krecone z tylu proste. Przy puszacych kucyk zrobie i heja na dwor ;D Przynajmniej nie widac nic dopoki na grzywce przestanie dzialac prostownica i kazdy wlos wywija sie w inna strone...
Serum - koniecznie daj znac jak zadzialalo, ile kosztowalo itd.

Oprocz tego, ze pusza Ci sie wloski, czy masz tez problem z kreceniem przodu? Jak z tym dajesz sobie rade? Jakie dokladnie kosmetyki stosujesz i co najbardziej Ci pomaga?

DoOma94
Zelazkiem? :O Jak? :O
Wiesz, chyba wole jednak nie probowac... ;D
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 21:53   #7
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Cytat:
Napisane przez Justynkainfo Pokaż wiadomość
ladyanx
Prostownica - masz racje. Za niedlugo najprawdopodobniej dostane nowa lub kupie sobie sama po urodzinkach i naprawde mam zamiar zainwestowac w dobra! Ale bez przesady. Ile Twoja Rowenta kosztowala?
Suszarka - Oj... Naprawde chcialabym suszyc wloski naturalnie, ale niestety nie da rady. Tyl spoko, ale przod? Cos Ty. Jesli tylko nie wysusze wlosow od razu na grzebieniu to strasznie sie kreca :O Juz wole puszace niz z przodu krecone z tylu proste. Przy puszacych kucyk zrobie i heja na dwor ;D Przynajmniej nie widac nic dopoki na grzywce przestanie dzialac prostownica i kazdy wlos wywija sie w inna strone...
Serum - koniecznie daj znac jak zadzialalo, ile kosztowalo itd.

Oprocz tego, ze pusza Ci sie wloski, czy masz tez problem z kreceniem przodu? Jak z tym dajesz sobie rade? Jakie dokladnie kosmetyki stosujesz i co najbardziej Ci pomaga?

DoOma94
Zelazkiem? :O Jak? :O
Wiesz, chyba wole jednak nie probowac... ;D
Moja rada-nawilżać,nawilżać i nawilżać!
Może zmień fryzurę?W moim przypadku włosy były fatalne przez używanie prostownicy,miałam dokładnie to samo co Ty...zapuściłam grzywkę (ciągle ją mam,ale o wiele dłuższą ) i zaczęłam je nawilżać...teraz ładnie się kręcą,a grzywkę lubię mieć prostą więc zakładam za ucho.
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 21:59   #8
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Kurcze, wlasnie fryzury zmieniac nie chce. ;-)
Nawilzac... Ale czym? Co polecasz?
A co do krecenia... Mam plan! Kupie sobie porzadne walki i sprobuje zakrecic wloski na takie mocne fale, ale jeszcze nie loczki... Ale bez grzywki, ona musi być prosta. Wiesz moze, tak przy okazji, ile kosztuja takie dobre walki? Najlepiej z takimi uchwytami, zeby trzymaly sie na wlosach. Probowalam zakrecic na zwyklych, ale one od razu spadaly niestety
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 19:48   #9
ladyanx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 171
GG do ladyanx Wyślij wiadomość przez MSN do ladyanx Send a message via Skype™ to ladyanx
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Cytat:
Napisane przez Justynkainfo Pokaż wiadomość
ladyanx
Prostownica - masz racje. Za niedlugo najprawdopodobniej dostane nowa lub kupie sobie sama po urodzinkach i naprawde mam zamiar zainwestowac w dobra! Ale bez przesady. Ile Twoja Rowenta kosztowala?
Suszarka - Oj... Naprawde chcialabym suszyc wloski naturalnie, ale niestety nie da rady. Tyl spoko, ale przod? Cos Ty. Jesli tylko nie wysusze wlosow od razu na grzebieniu to strasznie sie kreca :O Juz wole puszace niz z przodu krecone z tylu proste. Przy puszacych kucyk zrobie i heja na dwor ;D Przynajmniej nie widac nic dopoki na grzywce przestanie dzialac prostownica i kazdy wlos wywija sie w inna strone...
Serum - koniecznie daj znac jak zadzialalo, ile kosztowalo itd.

Oprocz tego, ze pusza Ci sie wloski, czy masz tez problem z kreceniem przodu? Jak z tym dajesz sobie rade? Jakie dokladnie kosmetyki stosujesz i co najbardziej Ci pomaga?
Ahh przepraszam, ze tu nie zagladalam:P
Moja Rowenta kosztowała bodajże 89 zl z okazji jakiejś tam przeceny. Ma regulację temperatury i te sprawy, więc to dobra rzecz
Ja z koleji jak suszę włosy suszarką bez szczotki (tak jestem hardcorem) to przód jest ok, prawie prosty, za to tył pełen szał xD Kiedy jest naprawde tragicznie prostownica jest konieczna...
Moje włosy generalnie przechodzą różne fazy - kiedy przestałam je męczyć prostownicą kręciły się i naprawdę wyglądało to ok, a teraz to puszenie i wariacje na głowie - sama już nie wiem czy to loki, fale czy inny wytwór natury
Co do kosmetyków, u mnie wygląda to tak:
1. Szampon Gliss kur, aktualnie ten żółty do włosów długich i rozdwajających się. W sumie nie jest zły, tylko kiedy źle spłuczę to nieźle te włosy obciąża :/
2. Odżywka Matrixa Biolage (kosztuje sporo, bo około 30zl, ale jest bardzo duża i wydajna) - łatwia rozczesywanie i układanie włosów, chroniąc je równomiernie przed wilgocią.
ZAWSZE po użyciu tak na zaś spłukuję głowę chłodniejszą wodą - podobno to zamyka łuski włosa, czy coś
3. Daję włosom trochę podeschnąć i nakładam mój nowy wynalazek <dumna> a mianowicie balsam NIVEA Flexible Curls. Jak dla mnie bomba - zapobiega puszeniu Fajne jest to, że jeśli chcesz podkreślić loki, czyli taka jakie jest pierwotne przeznaczenie balsamu to suszysz włoski na powietrzu, a jeśli na lokach Ci nie zależy to suszysz suszarką i jest miód malina+objętość

Dziś gdzieś tam przeczytałam, że żeby kondycję włosów poprawić nie można stosować wielu kosmetyków do stylizacji, hum nie wiem, może i prawda;D Ja, wtedy kiedy widzę, że pada i przeczuwam co będzie działo się na mojej głowie, używam gumy do włosów/pianki. Z lakieru całkiem zrezygnowałam, bo było z puszeniem jeszcze gorzej...

Btw. Obiecuję poprawę, będę śledzić wątek częściej
Buziaki
ladyanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 20:58   #10
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Ojj! A ja Ci musze szczerze podziekowac! Booo... Wysuszylam wloski naturalnie ostatnio tak tylko, zeby sprawdzic co sie stanie. I! Efekt super! Mniej puszenia, krecic tez jakos specjalnie sie nie kreca... Takze jestem bardzo zadowolona I dziekuje, dziekuje, dziekuje

A ostatnio zastanawialam sie nad tym pokreceniem wlosow i chyba naprawde sprobuje, na razie na lokowce Zobaczymy jak bede wygladac

I kurcze, nadal szukam czegos na moja okropna, krecona grzywke
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:25   #11
ladyanx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 171
GG do ladyanx Wyślij wiadomość przez MSN do ladyanx Send a message via Skype™ to ladyanx
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

A widzisz jakis postep jest ciesze sie, ze cos tam pomoglam ^^
ladyanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 11:28   #12
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Tak, tak pomoglas ;-)

Teraz w planach mam wyprobowanie serii Nivea Straight & Easy, uzywalas tego moze kiedys?
Podobno efekt prostownicy bez prostowania... Nie wierze w takie cuda, ale sprobowac zawsze warto ;P A noz widelec to bedzie TO
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 14:32   #13
ladyanx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 171
GG do ladyanx Wyślij wiadomość przez MSN do ladyanx Send a message via Skype™ to ladyanx
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Nie uzywalam:< Jakos mnie nie przekonuja te proste wynalazki, sparzylam sie na szamponie Fructisa chyba, jak wchodzily te wlasnie nowosci ;D Z drugiej strony chyba sie skusze i sproboje, bo Nivea ma naprawde dobre kosmetyki do wlosow. Daj znac jak to wyszlo
ladyanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 17:58   #14
Justynkainfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Hmm...Mnie tez nigdy nie przekonywaly do czasu, gdy odkrylam Pantene ;D Seria Proste i Gladkie, moze nie idealnie, ale jednak sprawdzila sie na moich wlosach - nie pusza sie i naprawde sa gladkie. Niestety w prostowaniu szampon i odzywka nie pomogly. Jak tylko skoncze moje pantene kupuje serie Nivea ;D
Justynkainfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 19:12   #15
ladyanx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 171
GG do ladyanx Wyślij wiadomość przez MSN do ladyanx Send a message via Skype™ to ladyanx
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Tez kiedys probowalam Pantene, ale jedynym efektem byl lupiez >.> tak juz mam, ze jak za dlugo uzywam jakiejs serii to sie robi:X To samo mialam po szamponie Nivea, ale kosmetyki do stylizacji maja rly fajne
ladyanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 22:19   #16
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Ja zawsze prostowałam włosy i grzywkę. Teraz czekam aż włosy wyschną same, tworzą się loki, a grzywka jest takim dziwnym zawijasem ;/ póki co prostuje tylko grzywę, ale chce zapuścić ją taką dłuuugą wtedy mam nadzieję, nie będzie się tak kręcić ewentualnie będę ją zapinać z boku
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 11:12   #17
natttiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Mam kręcące się włosy i po maturze zachciało mi się grzywki, wtedy też ścięłam włosy dość krótko. Efekt: siano - owca na głowie. Szczególnie, że w tamtym okresie nie dbałam o włosy, a raczej myślałam, że kręcone włosy są po prostu suche i już.
Ogólnie po własnych doświadczeniach bardzo nie polecam grzywki dla kręconowłosych.
__________________

http://wlosowo.blogspot.com/
natttiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 10:09   #18
izus1990
Zadomowienie
 
Avatar izus1990
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 297
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

Witam
też męczę się z puszącymi włosami. Kiedyś fryzjerka powiedziała mi, że takie włosy jak moje muszą być albo długie albo bardzo krótkie (wtedy miałam trochę za ramiona). Inaczej nie będą wyglądać dobrze. I faktycznie prostownica przez dłuższy czas dawała świetne rezultaty. No bo po myciu włosy- istny puch a po prostowaniu już jakoś wyglądały. Tak jak poprzedniczka wyżej, polecam nawilżacze, do tego oleje i ograniczenie prostownicy.
izus1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 18:12   #19
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

A ja serdecznie zapraszam na forum dla zakręconych. Skoro macie kręcone/falowane/puszące się włosy znajdziecie coś dla siebie.
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Prostownica nie jest wyjściem, włosy będą zniszczone.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 19:11   #20
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Problem z kręcącą się grzywką i puszącymi włosami.

puszące się włosy i pojawianie się fal to prawdopodobna oznaka włosów kręconych
zamiast prostowac lepiej zadbac o fale i wydobyć skret
koleżanka u góry już podrzuciła link
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.