Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-23, 17:16   #1
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705

Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia


Odkąd pamiętam kombinuję;p Wraz z moją przyjaciółką od najmłodszych lat rozkręcałyśmy 'interesy' - sprzedawałyśmy nasze wyroby,chciałyśmy służyć jako pomoc do sprzątania i różne podobne rzeczy,dostępne dzieciom z podstawówki Ale do rzeczy.
Ostatnio spotkałyśmy się i niezmiennie naszłyśmy na temat jak rozkręcic własny biznes.A że mamy troche więcej latek i rozumku zaczęłyśmy poważnie myśleć o dawnym pomyśle - kupno mieszkania i oddania go do wynajmu.Ponieważ w upatrzonym mieście ceny wynajmu mieszkań sa szokujące i na dłuższa metę jest to nieopłacalne zaczęło nam to coraz bardziej zaprzątać myśli.Rzecz jasna potrzebne będą kredyty.Obie mamy narazie co prawda niewielkie,ale stałe dochody,conajmniej przez następne 4 lata,więc możemy poważniej myśleć o jakichkolwiek zadłużeniach.
Niestety w sprawie kredytów jesteśmy troche zielone i uznałam wizaż za najlepszą placówkę z poradami,tu chyba nikt nie dostaje marży od robienia nas w jajo?;>
Narazie nie mamy dobrego planu,chcemy się rozeznać,czy jest sens sie za to brać.
Myślałyśmy o kredycie studenckim(600zł)który by nam spłacał inne kredyty.Wiemy,że będzie nam potrzebna duuuuża kwota na mieszkanie(których ceny zaczynają się od 400tys.)i zapewne żyranci.Mamy wiele pytań odnośnie tego biznesu:
1.Czy ktoś może już ktoś ma doświadczenie w takim interesie?
2.Gdzie zrobić rozeznanie o kredytach?Open Finance?Jedni polecają,inni nie.Zaryzykować?
3.O co pytać biorąc kredyt?Będę wdzieczna za każdą informację nt.kredytów - czego unikać,na co zwracać uwagę itp.
Każda informacja jest dla nas cenna,więc z góry dziękujemy.
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:29   #2
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Po pierwsze zrobiłas bilans? Skad wiesz czy nawet na zero wyjdziesz
Pamietaj ze kredyt ma rozne uwarunkowania (zmienne stopy procentowe, kurs walutowy itp) To ze teraz bedzie ok nie znaczy ze za 2 lata tez sie bedzie oplacalo.
Moje osobiste zdanie jest takie ze inwestycja tak jednak duza jak mieszkanie jest dobra dla osob juz bogatych, lokujacych pieniadze a nie srodek do osiagniecia celu (pieniedzy), tym bardziej ze kredyt bedzie bardzo znaczacy przy kwocie 400 tys. Kilka tys. zł. No i zabezpieczenie? Kto rozsadny podzyruje w dzisiejszych czasach?
Jedynie rodzice....
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:34   #3
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Nie wiem czy sie Wam bedzie oplacalo to .. przy sumie okolo 400.000 rata moze wynosic nawet 2,5 tys - sam kredyt . Do tego dochodzi czynsz , oplaty etc.. musialoby to byc fest odwalone, odremonotowane mieszkanie z umeblowaniem w dobrej dzielnicy , wynajmowane raczej jako apartament zeby wyciagnac z niego na kredyt, czynsz i zeby cos zostalo

w Warszawie moi znajomi wynajmuja 3 pokojowe mieszkania za 2,5 do 2,7 tys. w roznych dzielnicach wiec .. jezeli bedzie obciazone duzym kredytem moze nie przynosic zadnych zyskow , tylko pracuje na sam kredyt+trzeba dokladac na czynsz ze swojej kieszeni .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:36   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

jeżeli chcecie wziąć kredyt na conajmniej 400tys i splacac go kredytem studenckim, który po 5 latach tez trzeba zaczać spłacać to zdecydowanie kiepski biznes...
no i żeby dostać taki kredyt to musicie około 5000 zarobków i rata takiego kredytu wychodzi powyżej 2 tys złotych przy kredycie na 40 lat, wiec studencki Wam na pewno na to nie wystarczy to jak dodacie to co dostaniecie za wynajem to moze jakos na zero wyjdziecie...
poza tym branie kredytu z przyjaciółką to ja mimo wszystko bym sie obawiała... w końcu to jest zobowiązanie na 40 lat... niech sie cos stanie miedzy Wami i możesz zostać sama z tym kredytem;/
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:42   #5
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jeżeli chcecie wziąć kredyt na conajmniej 400tys i splacac go kredytem studenckim, który po 5 latach tez trzeba zaczać spłacać to zdecydowanie kiepski biznes...
no i żeby dostać taki kredyt to musicie około 5000 tys zarobków i rata takiego kredytu wychodzi powyżej 2 tys złotych przy kredycie na 40 lat, wiec studencki Wam na pewno na to nie wystarczy to jak dodacie to co dostaniecie za wynajem to moze jakos na zero wyjdziecie...
poza tym branie kredytu z przyjaciółką to ja mimo wszystko bym sie obawiała... w końcu to jest zobowiązanie na 40 lat... niech sie cos stanie miedzy Wami i możesz zostać sama z tym kredytem;/
Aktualnie zaden bank nie udzieli kredytu 400 tys. przy zarobkach 5 tys. brutto, 10 tys. to moze tak..... Wcale nie jest tak kolorowo!
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:44   #6
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Aktualnie zaden bank nie udzieli kredytu 400 tys. przy zarobkach 5 tys. brutto, 10 tys. to moze tak..... Wcale nie jest tak kolorowo!
tu sie zgodze moj kolezanka sie ostatnio starala o kredyt 450 tys przy 5 tys zarobku juz na reke i co ? maksymalnie dostawala 400 tys w roznych bankach ..
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 17:44   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Aktualnie zaden bank nie udzieli kredytu 400 tys. przy zarobkach 5 tys. brutto, 10 tys. to moze tak..... Wcale nie jest tak kolorowo!
chodziło mi o netto, fakt nie dopisalam
no to minimum taki i przy dobrych żyrantach powinno sie udac...
co prawda warunki beznadziejne, ale...
w każdym razie ja odradzam takie przedsięwzięcie...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-23, 18:54   #8
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Po pierwsze zrobiłas bilans? Skad wiesz czy nawet na zero wyjdziesz
Pamietaj ze kredyt ma rozne uwarunkowania (zmienne stopy procentowe, kurs walutowy itp) To ze teraz bedzie ok nie znaczy ze za 2 lata tez sie bedzie oplacalo.
Moje osobiste zdanie jest takie ze inwestycja tak jednak duza jak mieszkanie jest dobra dla osob juz bogatych, lokujacych pieniadze a nie srodek do osiagniecia celu (pieniedzy), tym bardziej ze kredyt bedzie bardzo znaczacy przy kwocie 400 tys. Kilka tys. zł. No i zabezpieczenie? Kto rozsadny podzyruje w dzisiejszych czasach?
Jedynie rodzice....
Ale jaki bilans,skoro nie ma z czego gorobić,stąd ten wątek A jako zyranci jedynie rodzina.
Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Nie wiem czy sie Wam bedzie oplacalo to .. przy sumie okolo 400.000 rata moze wynosic nawet 2,5 tys - sam kredyt . Do tego dochodzi czynsz , oplaty etc.. musialoby to byc fest odwalone, odremonotowane mieszkanie z umeblowaniem w dobrej dzielnicy , wynajmowane raczej jako apartament zeby wyciagnac z niego na kredyt, czynsz i zeby cos zostalo

w Warszawie moi znajomi wynajmuja 3 pokojowe mieszkania za 2,5 do 2,7 tys. w roznych dzielnicach wiec .. jezeli bedzie obciazone duzym kredytem moze nie przynosic zadnych zyskow , tylko pracuje na sam kredyt+trzeba dokladac na czynsz ze swojej kieszeni .
Dzięki bardzo za info.Swoją drogą info o mieszkaniu 3 pokojowym za 2,7zł i to w stolicy mnie zszokowało w trójmieście potrafią być takie ceny i wyższe.
Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jeżeli chcecie wziąć kredyt na conajmniej 400tys i splacac go kredytem studenckim, który po 5 latach tez trzeba zaczać spłacać to zdecydowanie kiepski biznes...
no i żeby dostać taki kredyt to musicie około 5000 zarobków i rata takiego kredytu wychodzi powyżej 2 tys złotych przy kredycie na 40 lat, wiec studencki Wam na pewno na to nie wystarczy to jak dodacie to co dostaniecie za wynajem to moze jakos na zero wyjdziecie...
poza tym branie kredytu z przyjaciółką to ja mimo wszystko bym sie obawiała... w końcu to jest zobowiązanie na 40 lat... niech sie cos stanie miedzy Wami i możesz zostać sama z tym kredytem;/
Na spłatę kredytu liczyłyśmy też jakiś mały zysk z mieszkania,troszeczkę myślimy a jak to jest z tymi zarobkami?Mój dziadek wziął mnóstwo kredytów(długa historia)bez zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu.Więc jak to jest?

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Aktualnie zaden bank nie udzieli kredytu 400 tys. przy zarobkach 5 tys. brutto, 10 tys. to moze tak..... Wcale nie jest tak kolorowo!
Moje pytanie może się wydawać głupie dla niektórych,ale pytałam o kredyty,przy tak małych zarobkach,ponieważ(jak wyżej wspomniałam)mój dziadek wkopał całą rodzinę w niezłe problemy swego czasu,ponieważ wziął kilka kredytów jedynie na swój dowód dlatego zastanawiam się,kto może wzić kredyt,skoro nie każdy pyta o zarobki i zatrudnienie.

Dziękuję Wam za odpowiedzi
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 19:24   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Cytat:
Napisane przez niuja Pokaż wiadomość

Moje pytanie może się wydawać głupie dla niektórych,ale pytałam o kredyty,przy tak małych zarobkach,ponieważ(jak wyżej wspomniałam)mój dziadek wkopał całą rodzinę w niezłe problemy swego czasu,ponieważ wziął kilka kredytów jedynie na swój dowód dlatego zastanawiam się,kto może wzić kredyt,skoro nie każdy pyta o zarobki i zatrudnienie.

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Pytanie na jakie kwoty je wziął. Na sam dowód dostaniesz kredyt góra do 30 tysięcy złotych, z ogromną ratą. Ok, możesz go wziąć w 10 bankach, ale ...

W dziale "Dom, nieruchomości" jest wątek o kredytach na mieszkanie.

Na Waszym miejscu nie brałabym się za taką zabawę. Nie macie pojęcia o rynku nieruchomości, nie macie żadnej zdolności kredytowej (tzn. mówię o zdolności na mieszkanie), plus jeszcze ta spółka ... Przyjaźń się rozpadnie, a kredyty zostaną do spłacenia. Z przyjaciółmi najlepiej wychodzi się na zdjęciach, a nie przy kredytach na grubą kasę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 19:37   #10
niuja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: to tu,to tam.
Wiadomości: 705
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Hehe,rzeczywiście,wejście w spółkę z bliską osobą to wielie ryzyko.Chciałam się jednak dowiedzieć więcej na temat takiego pomysłu.Ja się wycofuję z takiego pomysłu,jak narazie.Może kiedyś,coś.Jednak chętnie przeczytam,co macie na ten temat do powiedzenia,nadal jestem zainteresowana taką działalnością,nie w tym składzie w każdym razie;]
Dzięki szugarbejb za odp.
__________________
intro.blog tu się otwieram.
niuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 19:49   #11
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Kredyt mieszkaniowy na jaki Cie jest stac masz wyliczany z Twoich zarobkow , i to tez nie tak prosto - majac firme musisz ja miec co najmniej przez pol roku i musi przynosic korzysci ( nie kazdy bank przyzna po pol roku prowadzenia jej) jezeli pracujesz na umowe zlecenie musisz miec rozliczenie pitu rocznego i na tej podstawie przyznaja wielkosc kredytu ( czesto chca zyrantow jeszcze w takiej sytuacji) praca stala oczywiscie najlepiej .

Jak chcesz kredyt w wysokosci 400 tys to jak pisalam wyzej zarobek 5 tys na reke moze nie wystarczyc.. bo do tego dochodza jakies inne kredyty jakie masz , karty kredytowe, rachunki Twoje, jak masz cos na raty i np. kredyt studencki jezeli taki masz- moze ci znacznie obnizyc zdolnosc kredytowa.

Nikt nie da kredytu mieszkaniowego na dowod , badz przy malych zarobkach.
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 20:29   #12
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Taki biznes opłaca się jednynie wtedy, kiedy ma się już jakieś mieszkanie do wynajęcia, po pradziadkach, od cioci, wujka...

W innym wypadku można popaść w długi, dodatkowo branie kredytu na spółkę i ewentualne problemy przy podziale mieszkania, które może się stać kością niezgody... Lepiej olać taki biznes.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 23:34   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Pytanie na jakie kwoty je wziął. Na sam dowód dostaniesz kredyt góra do 30 tysięcy złotych, z ogromną ratą. Ok, możesz go wziąć w 10 bankach, ale ...

W dziale "Dom, nieruchomości" jest wątek o kredytach na mieszkanie.

Na Waszym miejscu nie brałabym się za taką zabawę. Nie macie pojęcia o rynku nieruchomości, nie macie żadnej zdolności kredytowej (tzn. mówię o zdolności na mieszkanie), plus jeszcze ta spółka ... Przyjaźń się rozpadnie, a kredyty zostaną do spłacenia. Z przyjaciółmi najlepiej wychodzi się na zdjęciach, a nie przy kredytach na grubą kasę.
eh. No ciezko sie nie zgodzic. Poza tym teraz ogolnie zly moment na kupowanie mieszkania, sama czekam na lepsze czasy.

No i z kolezanka? .... wiekszosc moich kolezanek nie weszlo by w taka spolke nawet z chlopakiem, z ktorym chodza kilka lat... z kolezanka to na spolke mozna impreze zorganizowac lub ksiazkami sie wymieniac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 07:45   #14
natii1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 12
Dot.: Własny 'biznes' - mieszkanie do wynajęcia

"mówiły jaskółki niedobre są spółki" u mnie w rodzinie i wśród znajomych kilka osób zaczynało rozkręcać interesy w spółkach i jakoś zbyt miło nie wspominają tego okresu, a branie kredytu wspólnie z kimś innym to już wogóle nic pewnego i odradzałbym to
teraz wogóle chyba nie jest dobry czas na podejmowanie decyzji o kredytach i kupowaniu mieszkania, ten kryzys namieszał i trzeba by się poradzic dobrego doradcy finansowego, a i to nie daje pewności
natii1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.