"Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 15:12   #1
Malabar
Raczkowanie
 
Avatar Malabar
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90

"Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik


Chciałam się z Wami podzielić informacją odnośnie nowej wystawy w Centrum Nauki Kopernik. Myślę, że Warszawianki byłyby zainteresowane, bo opis wystawy jest bardzo interesujący - zwłaszcza dla Perfumomaniaków


Od 21 listopada w Centrum Nauki Kopernik będzie otwarta nowa wystawa czasowa "Zapach – niewidzialny kod”. Otwarciu wystawy towarzyszy tematyczny wieczór dla dorosłych „Imperium Zmysłów”.
"W programie m.in. specjalny wykład przygotowany przez Osmothèque (archiwum perfum z siedzibą w Wersalu), prezentacja historycznych kompozycji zapachowych, ewolucji perfumiarstwa, zapachowych archetypów, które zmieniły metody pracy perfumiarzy. Będzie też gra terenowa "Po zmysłach do kłębka".

http://www.kopernik.org.pl/wystawy/z...widzialny-kod/


Nie jestem w żaden sposób związana z CNK - informacją chciałam się podzielić w dobrej wierze, jeżeli ten post łamie regulamin/stanowi reklamę, to proszę o moderację.
Malabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 17:44   #2
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Ja się wybieram z kolegą
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 19:22   #3
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Brzmi interesująco i jak tylko uda mi się namówić koleżankę to tez przybędę. Zastanawiam się tylko, który termin wybrać bo jak się wczytałam to się zakręciłam Czy dobrze rozumiem, że te trzy części wystawy to też 3 dni od 20.11 do 22.11?


http://institutfrancais.pl/culture/p...auki-kopernik/
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 20:27   #4
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

chyba tylko 21.11 od 19 do 22 , na facebooku jest więcej szczegółów
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 20:43   #5
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

nie mam facebooka ale dzięki za (p)odpowiedź
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:05   #6
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Ja się wybieram - czyli 21go, tylko o której? Nie mogłam tam dojrzeć
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:31   #7
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Od 19:00 do 22:00
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 17:46   #8
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Ja się wybieram, mam kupiony bilet)
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 23:17   #9
michau2312
Raczkowanie
 
Avatar michau2312
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 313
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez marialisa Pokaż wiadomość
Ja się wybieram, mam kupiony bilet)
Też będę.
michau2312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 09:28   #10
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Ja też kupiłam - online, bo bezpośrednio można w dniu imprezy, od rana, a babeczka z Kopernika powiedziała, że jest duże zainteresowanie
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 17:30   #11
Malabar
Raczkowanie
 
Avatar Malabar
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Już kilka razy mi się zdarzyło, że biletów zabrakło niemalże zaraz po otwarciu , więc przezornie kupiłam online.

Do zobaczenia na wystawie
Malabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 17:33   #12
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

o kurczę a ja planowałam jutro kupić po pracy około 16.30
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 19:24   #13
Malabar
Raczkowanie
 
Avatar Malabar
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Kurcze, oglądam teraz rozkład jutrzejszej imprezy i jestem trochę zawiedziona. Jest co najmniej 6 paneli, w których chciałabym wziąć udział + sama wystawa i tylko 3 godziny na wszystko - przy czym sama prezentacja "Historii perfum" to 60 min. Poza tym na warszataty obowiązują limity - i tak na przykład w mini-warszatatach o zapachach pożądania może wziąć udział tylko 60 osób : 4x15. Co oznacza, że trzeba pewnie będzie "walczyć" o miejsce (?)

Wygląda na to, że dzisiejszy wieczór spędzę na opracowywaniu planu logistycznego

Edytowane przez Malabar
Czas edycji: 2013-11-20 o 19:32
Malabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 11:01   #14
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Ja tam pójdę na żywioł.
mam nieśmiałe pytanie do nieznajomych - po czym się poznamy?
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 14:33   #15
lolekjarek
Raczkowanie
 
Avatar lolekjarek
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Riczmond
Wiadomości: 251
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Miałem iść, ale wybrałem 'Thora' w kinie w sumie to bardzo ciekawie się zapowiada, gdzieś czytałem plotę że Tauer miał być
lolekjarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 15:14   #16
Malabar
Raczkowanie
 
Avatar Malabar
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Będę "w granacie"
Malabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 15:32   #17
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

ja dogorywam w łóżku, a tak bardzo miałam ochotę tam iść dzisiaj- wybiorę się za tydzień-może i wtedy ktoś będzie chętny
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 15:41   #18
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez Malabar Pokaż wiadomość
Będę "w granacie"
Rozrywkowo

Ja chyba pójdę w taki zwykły dzień, na otwarcie nie dam rady...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 23:47   #19
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Ktoś zda relację jak było?
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 09:20   #20
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

To był mój pierwszy warsztat tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem Załapałam się na warsztat z ekspertem Martą Siembab, która bardzo ciekawie opowiadała o poszczególnych składnikach zapachowych a i również dała do powąchania między innymi piżmo - wydzielinę z gruczołów okołoodbytniczych Jelenia tybetańskiego mniam mniam . Mówiła też o tym jak działają poszczególne grupy zapachowe na postrzeganie danej osoby tj. zapachy słodkie kojarzą sie z osobami niekompetentnymi; zapachy cytrusowe z grejpfrutem odchudzają (lubię); zapachy kwiatowe z piwonią, frezją, konwalią? odmładzają (oh yeah..!) a jeśli chcemy być postrzegani jako osoby pewne siebie, zdecydowane co może nam się przydać w załatwianiu jakiś biznesów itp. powinniśmy wybierać zapachy z paczulą i coś jeszcze ale zapomniałam. Wszelkie szypry kojarzone są z luksusem pieniędzmi (to już wiem dlaczego takich nie używam . Ogólnie rzecz biorąc gdybym na studiach miała takie wykłado-warsztaty to miałabym 100% obecności.
Kolejna rzeczą na która się załapałam były warsztaty z aromaterapii na których mieliśmy do dyspozycji 12 olejków zapachowych z czego mogliśmy wykorzystać 3 i zmieścić się w 10 kroplach aby uzyskać daną kompozycje zapachową - mi się trafiła kompozycja świąteczna , którą po zrobieniu zabieraliśmy oczywiście do domu.
Ps. Dostanie się na te warsztaty było bardzo trudne bo liczba miejsc ograniczona a chętnych masa ale po kilku próbach udało się

Następną moją wycieczką był pokaz w planetarium z bardzo zabawnym młodym człowiekiem, który opowiadał o kosmosie, satelitach, kometach itp. itd
bardzo ciekawe ale siedziałam jak na szpilkach bo czekałam w między czasie na warsztaty z aromaterapii (które opisałam wyżej).

Oprócz tego wszystkiego udałam się na główną wystawę aby dowiedzieć się czym pachniał barok, renesans i inne poszczególne epoki. Na wystawie były też dostępne poszczególne składniki perfum, które dzięki zamoczeniu patyczka w danym otworze w stole można było poznać.

Po krótce tak właśnie było...

Ajajjaja właśnie zobaczyłam podgląd wiadomości, która mnie nieco przeraziła objętością no ale trudno. Miłego czytania i przepraszam za błędy stylistyczne tudzież inne występujące w tym tekście
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 15:58   #21
renia30
Zakorzenienie
 
Avatar renia30
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 215
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez Surykatkaaa Pokaż wiadomość
To był mój pierwszy warsztat tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem Załapałam się na warsztat z ekspertem Martą Siembab, która bardzo ciekawie opowiadała o poszczególnych składnikach zapachowych a i również dała do powąchania między innymi piżmo - wydzielinę z gruczołów okołoodbytniczych Jelenia tybetańskiego mniam mniam . Mówiła też o tym jak działają poszczególne grupy zapachowe na postrzeganie danej osoby tj. zapachy słodkie kojarzą sie z osobami niekompetentnymi; zapachy cytrusowe z grejpfrutem odchudzają (lubię); zapachy kwiatowe z piwonią, frezją, konwalią? odmładzają (oh yeah..!) a jeśli chcemy być postrzegani jako osoby pewne siebie, zdecydowane co może nam się przydać w załatwianiu jakiś biznesów itp. powinniśmy wybierać zapachy z paczulą i coś jeszcze ale zapomniałam. Wszelkie szypry kojarzone są z luksusem pieniędzmi (to już wiem dlaczego takich nie używam . Ogólnie rzecz biorąc gdybym na studiach miała takie wykłado-warsztaty to miałabym 100% obecności.
Kolejna rzeczą na która się załapałam były warsztaty z aromaterapii na których mieliśmy do dyspozycji 12 olejków zapachowych z czego mogliśmy wykorzystać 3 i zmieścić się w 10 kroplach aby uzyskać daną kompozycje zapachową - mi się trafiła kompozycja świąteczna , którą po zrobieniu zabieraliśmy oczywiście do domu.
Ps. Dostanie się na te warsztaty było bardzo trudne bo liczba miejsc ograniczona a chętnych masa ale po kilku próbach udało się

Następną moją wycieczką był pokaz w planetarium z bardzo zabawnym młodym człowiekiem, który opowiadał o kosmosie, satelitach, kometach itp. itd
bardzo ciekawe ale siedziałam jak na szpilkach bo czekałam w między czasie na warsztaty z aromaterapii (które opisałam wyżej).

Oprócz tego wszystkiego udałam się na główną wystawę aby dowiedzieć się czym pachniał barok, renesans i inne poszczególne epoki. Na wystawie były też dostępne poszczególne składniki perfum, które dzięki zamoczeniu patyczka w danym otworze w stole można było poznać.

Po krótce tak właśnie było...

Ajajjaja właśnie zobaczyłam podgląd wiadomości, która mnie nieco przeraziła objętością no ale trudno. Miłego czytania i przepraszam za błędy stylistyczne tudzież inne występujące w tym tekście
Dzięki za relację, super impreza. Bardzo Ci zazdroszczę
__________________



renia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 18:52   #22
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez Surykatkaaa Pokaż wiadomość
To był mój pierwszy warsztat tego typu i jestem pod ogromnym wrażeniem Załapałam się na warsztat z ekspertem Martą Siembab, która bardzo ciekawie opowiadała o poszczególnych składnikach zapachowych a i również dała do powąchania między innymi piżmo - wydzielinę z gruczołów okołoodbytniczych Jelenia tybetańskiego mniam mniam . Mówiła też o tym jak działają poszczególne grupy zapachowe na postrzeganie danej osoby tj. zapachy słodkie kojarzą sie z osobami niekompetentnymi; zapachy cytrusowe z grejpfrutem odchudzają (lubię); zapachy kwiatowe z piwonią, frezją, konwalią? odmładzają (oh yeah..!) a jeśli chcemy być postrzegani jako osoby pewne siebie, zdecydowane co może nam się przydać w załatwianiu jakiś biznesów itp. powinniśmy wybierać zapachy z paczulą i coś jeszcze ale zapomniałam. Wszelkie szypry kojarzone są z luksusem pieniędzmi (to już wiem dlaczego takich nie używam . Ogólnie rzecz biorąc gdybym na studiach miała takie wykłado-warsztaty to miałabym 100% obecności.
Kolejna rzeczą na która się załapałam były warsztaty z aromaterapii na których mieliśmy do dyspozycji 12 olejków zapachowych z czego mogliśmy wykorzystać 3 i zmieścić się w 10 kroplach aby uzyskać daną kompozycje zapachową - mi się trafiła kompozycja świąteczna , którą po zrobieniu zabieraliśmy oczywiście do domu.
Ps. Dostanie się na te warsztaty było bardzo trudne bo liczba miejsc ograniczona a chętnych masa ale po kilku próbach udało się

Następną moją wycieczką był pokaz w planetarium z bardzo zabawnym młodym człowiekiem, który opowiadał o kosmosie, satelitach, kometach itp. itd
bardzo ciekawe ale siedziałam jak na szpilkach bo czekałam w między czasie na warsztaty z aromaterapii (które opisałam wyżej).

Oprócz tego wszystkiego udałam się na główną wystawę aby dowiedzieć się czym pachniał barok, renesans i inne poszczególne epoki. Na wystawie były też dostępne poszczególne składniki perfum, które dzięki zamoczeniu patyczka w danym otworze w stole można było poznać.

Po krótce tak właśnie było...

Ajajjaja właśnie zobaczyłam podgląd wiadomości, która mnie nieco przeraziła objętością no ale trudno. Miłego czytania i przepraszam za błędy stylistyczne tudzież inne występujące w tym tekście
pogrubione - to może kiedyś będę bogata , a szypry wybieram tak podświadomie się szykując na przyszłe luksusy ale coś w tym jest - też odbieram szypry jako zapachy luksusu , zamożności i wysokiego położenia na drabinie społecznej .Chociaż to akurat wg mnie ma całkiem proste wyjaśnienie - perfumy szyprowe nigdy nie należały do tanich , więc i biedota ich nie kupowała , stąd utrwalone skojarzenie społeczne
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:11   #23
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez renia30 Pokaż wiadomość
Dzięki za relację, super impreza. Bardzo Ci zazdroszczę


---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
pogrubione - to może kiedyś będę bogata , a szypry wybieram tak podświadomie się szykując na przyszłe luksusy ale coś w tym jest - też odbieram szypry jako zapachy luksusu , zamożności i wysokiego położenia na drabinie społecznej .Chociaż to akurat wg mnie ma całkiem proste wyjaśnienie - perfumy szyprowe nigdy nie należały do tanich , więc i biedota ich nie kupowała , stąd utrwalone skojarzenie społeczne
Jasne, masz racje no ja póki co na cytrusach się skupię i kwiatowych woniach a szypry może z czasem polubię
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:12   #24
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Słyszałam, że 12 grudnia będą kolejne warsztaty i wieczór dla dorosłych - ktoś chętny ?
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:20   #25
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez smolinosek86 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że 12 grudnia będą kolejne warsztaty i wieczór dla dorosłych - ktoś chętny ?
Ale to samo co wczoraj tylko drugi termin? Czy może kolejna odsłona? Bo jeśli coś nowego to ja chętna:P
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:39   #26
smolinosek86
Zadomowienie
 
Avatar smolinosek86
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 105
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

ciężko powiedzieć, znalazłam tylko taką informację: "Z kolei następny Wieczór dla dorosłych już 12 grudnia ( i również możecie już kupować bilety), a kolejne w nowym roku – w czwartki, raz w miesiącu. I będzie mnóóóóstwo niespodzianek.

Stay tuned. (pm)"
__________________
T]
smolinosek86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 20:23   #27
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez smolinosek86 Pokaż wiadomość
ciężko powiedzieć, znalazłam tylko taką informację: "Z kolei następny Wieczór dla dorosłych już 12 grudnia ( i również możecie już kupować bilety), a kolejne w nowym roku – w czwartki, raz w miesiącu. I będzie mnóóóóstwo niespodzianek.

Stay tuned. (pm)"
a ja się doczytałam, że to wieczór pt "Wehikuł czasu". Z racji, że wolę rozmawiać z żywym organizmem przedzwonię w tygodniu do nich i dopytam co i jak żeby mieć pewność.
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 23:01   #28
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Byłam na otwarciu wczoraj i dzisiaj na wykładzie p. Guiron na UW (o kt. dowiedziałam się dzięki Justynie) Wczoraj tez udało mi sie załapać na najciekawszy wykład wieczoru - z panią Emmanuelle Giron z Osmotheki w Wersalu, kt. opowiadała o historii perfum od starożytności do dziś. Chociaż temat jest dla mnie znany, clue była tajemnicza walizeczka ekspertki, zwierająca najważniejsze perfumy wszechczasów, w tym sporo już nieistniejących, odtworzonych w Osmothece wg zachowanych receptur.
Wąchaliśmy: Larendogrę, wodę kolońską Napoleona, Fougere Royal Houbigant, Tabac Blonde Caron, Le Fruit Defendue Poiret, Shalimar, Chypre i Rose Jacqueminot Coty, Iris Gris Fath!!!! (megarzadkość, myślałam, że nigdy w życiu go nie powącham to irysowe niebywałe cudo), starą Chanel 5, Vent Vert Balmain i parę innych, bezczelnie wyciągniętych przeze mnie z cud-walizeczki po wykładzie
Drugi wykład - dzisiejszy - dotyczył syntetyków w historii perfumiarstwa, też z pachnącymi przykładami (niektóre się pokrywały z tymi z poprzedniego wykładu, lecz na szczęście nie wszystkie). Były: Jicky, Quelque Fleurs Houbigant (stara wersja), Je Reviens Worth, L'Origan Coty, Bandit Piguet (stara wersja), Eau Sauvage, New West Aramis. Każdy z zapachów ilustrował nutę syntetyczną, która albo pojawiła się w tym zapachu jako pierwszym, albo jest w nim wiodąca.
Kilka nut mieliśmy szczęście poznać saute, m.in.: lakton c14, aldehyd c12, hedione, calone.
Na wystawie w Centrum Nauki Kopernik przez cały czas będzie dostępny "szwedzki stół zapachowy" - składniki naturalne i chemiczne, takie jak m.in.: olejek paczuli, wetywerii, tuberozy, jaśminu, rezinoid mirry, naturalne piżmo z gruczołów piżmowca, castoreum, cyweta, ambra (naturalna, szara!), petitgrain, mech dębowy, kumaryna. Wszystko można powąchać, zanurzywszy w olejku blotter. Gwarantuję moc wrażeń! Esencje naturalne, niezbukietoweane, pachną zupełnie inaczej niż w gotowej kompozycji. Jest to rzadka szansa poznać składniki, kt. juz nie są używane w ogóle, istnieją tylko w archiwach - naturalne piżmo, szara ambra, cyweta. Bardzo rzadkie jak naturalna tuberoza (pachnie zupełnie inaczej, niż ta z kompozycji perfumeryjnych, nawet z tzw. soliflorów) czy absolut jaśminu z Grasse.
Wszystkich, którzy jeszcze nie byli, zachęcam gorąco! Wystawa sama z siebie jest malutka, ale to nawet dobrze, ponieważ ma się nadmiar wrażeń - zmysły są maksymalnie naładowane. Przemyśliwać ją będę jeszcze długo. Musze jakoś utrząsnąć bezmiar wrażeńNiektóre poznane zapachy przewróciły mi postrzeganie perfum do góry nogami

Edytowane przez marialisa
Czas edycji: 2013-11-23 o 15:48
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 11:06   #29
Surykatkaaa
Rozeznanie
 
Avatar Surykatkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 932
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Cytat:
Napisane przez marialisa Pokaż wiadomość
Byłam na otwarciu wczoraj i dzisiaj na wykładzie p. Guiron na UW (o kt. dowiedziałam się dzięki Justynie) Wczoraj tez udało mi sie załapać na najciekawszy wykład wieczoru - z Panią Guiron z Osmotheki w Wersalu, kt. opowiadała o historii perfum od starożytności do dziś. Choiciaż temat jest dla mnie znany, clue była tajemnicza walizeczka ekspertki, zwierająca najważniejsze perfumy wszechczasów, w tym sporo już nieistniejących, odtworzonych w Osmothece wg zachowanych receptur.
Wąchaliśmy: Larendogrę, wodę kolońską Napoleona, Fougere Royal Houbigant, Tabac Blonde Caron, Le Fruit Defendue Poiret, Shalimar, Chypre i Rose Jacqueminot Coty, Iris Gris Fath!!!! (megarzadkość, myślałam, że nigdy w życiu go nie powącham to irysowe niebywałe cudo), starą Chanel 5, Vent Vert Balmain i parę innych, bezczelnie wyciągniętych przeze mnie z cud-walizeczki po wykładzie
Drugi wykład - dzisiejszy - dotyczył syntetyków w historii perfumiarstwa, też z pachnącymi przykładami (niektóre się pokrywały z tymi z poprzedniego wykładu, lecz na szczęście nie wszystkie). Były: Jicky, Quelque Fleurs Houbigant (stara wersja), Je Reviens Worth, L'Origan Coty, Bandit Piguet (stara wersja), Eau Sauvage, New West Aramis. Każdy z zapachów ilustrował nutę syntetyczną, która albo pojawiła się w tym zapachu jako pierwszym, albo jest w nim wiodąca.
Kilka nut mieliśmy szczęście poznać saute, m.in.: lakton c14, aldehyd c12, hedione, calone.
Na wystawie w Centrum Nauki Kopernik przez cały czas będzie dostępny "szwedzki stół zapachowy" - składniki naturalne i chemiczne, takie jak m.in.: olejek paczuli, wetywerii, tuberozy, jaśminu, rezinoid mirry, naturalne piżmo z gruczołów piżmowca, castoreum, cyweta, ambra (naturalna, szara!), petitgrain, mech dębowy, kumaryna. Wszystko można powąchać, zanurzywszy w olejku blotter. Gwarantuję moc wrażeń! Esencje naturalne, niezbukietoweane, pachną zupełnie inaczej niż w gotowej kompozycji. Jest to rzadka szansa poznać składniki, kt. juz nie są używane w ogóle, istnieją tylko w archiwach - naturalne piżmo, szara ambra, cyweta. Bardzo rzadkie jak naturalna tuberoza (pachnie zupełnie inaczej, niż ta z kompozycji perfumeryjnych, nawet z tzw. soliflorów) czy absolut jaśminu z Grasse.
Wszystkich, którzy jeszcze nie byli, zachęcam gorąco! Wystawa sama z siebie jest malutka, ale to nawet dobrze, ponieważ ma się nadmiar wrażeń - zmysły są maksymalnie naładowane. Przemyśliwać ją będę jeszcze długo. Musze jakoś utrząsnąć bezmiar wrażeńNiektóre poznane zapachy przewróciły mi postrzeganie perfum do góry nogami
oj zazdroszczę tych wykładów i też tak chcę!!!
Surykatkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 21:09   #30
Malabar
Raczkowanie
 
Avatar Malabar
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: "Zapach - niewidzialny kod" w Centrum Nauki Kopernik

Ja niestety nie załapałam się na gwóźdź programu, czyli wykład pani Guiron - pomimo, iż stałam 45 minut w kolejce... Generalnie jestem trochę rozczarowana organizacją - ludzi było bardzo dużo, a miejsc na warsztatach relatywnie mało i chwilami "Zapach-niewidzialny kod" zamianiał się w, za przeproszeniem, "Z kamerą wśród zwierząt". Zwłaszcza w okolicach warsztatów z aromaterapii, które cieszyły się chyba największą popularnością, a na które było bardzo mało miejsc. Dodatkowo niektórzy uczestnicy warsztatów byli wpuszczani poza kolejką, co nie było w porządku w stosunku do tych, którzy grzecznie stali i czekali. Walka o miejsce do ostatniej kropli krwi jest mi daleka, dlatego pozostał pewien niesmak. Albo ten wieczór powinien być odpowiednio dłuższy, albo ilość biletów powinna być dostosowana do ilości miejsc dostępnych na warsztatach. Tyle od strony organizacyjnej

Od strony merytorycznej - wystawa i te warsztaty, w których udało mi się uczestniczyć, były super! Wystawa jest stosunkowo mała, ale mikre rozmiary rekompensuje "szwedzki stół zapachowy". Do dzisiaj wszystko w domu pachnie mi kumaryną, która pozostałą mi na bloterku wrzuconym do torebki Ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w tych najciekawszych warsztatach z cała pewnością nie wyszli z CNK rozczarowani.
Malabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.