Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-23, 13:00   #91
Blue_Turkus
Raczkowanie
 
Avatar Blue_Turkus
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 245
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez Lovvi23 Pokaż wiadomość
Jutro wizyta... ciekawe ile moja gwiazda już waży i jak tam szyjka.. choć już tak bardzo się o nią nie martwię. W poniedziałek kończymy 35 tydzień. Więc jeszcze dwa tygodnie i niech się dzieje wola nieba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to jutro wizytujemy razem i mamy ten sam termin będzie porównanie. tyle że u mnie chłop.

Cytat:
Napisane przez djerba Pokaż wiadomość
Dziewczyny.. ja nie pamiętam w poprzednich ciążach ale na 100% nie było tak jak teraz jest... a mianowicie : od 4 dni non stop mam te skurcze przepowiadające.. i to całymi dniami.. i nieważne czy siedzę, czy leżę i odpoczywam, czy po posiłku bądź przed.. Po prostu przez cały dzień z małymi przerwami..
4 dni temu zaczęło się od wieczora, a teraz już każda pora dnia..
Nie jest to przyjemne jak pewnie same wiecie, ale czy Wy też tak często macie?
Nie wiem czy informować lekarza czy nie robić z siebie głupka.. zwłaszcza, że wiem co mi powie : "to Pani trzecia ciąża i Pani nie wie" ? No nie wiem.. i nie chcę się ośmieszać i Wy nie śmiejcie się też ze mnie .. heh
nie wyśmieje. jak masz cały czas to konsultacja chyba obowiązkowa. mi położna mówiła że 3 na godzine mogą być lekkie.

ja wróciłam od dermatologo alergologa z synem... dr med. twierdzi że drapie sie od suchej skóry nie od alergii hm... zobaczymy
teraz szybko obiad bo o 16 mamy bazar świąteczny w przedszkolu
Blue_Turkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 13:09   #92
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

ksiegowa10 zazdroszczę basenu mnie niestety od razu infekcje łapią czy to z probiotykami czy bez więc póki co nie planuję się tam wybierać

djerba lepiej raz za dużo zawrócić głowę lekarzowi niż raz za mało. Ja mam pojedyncze skurcze i to nie codziennie. W sumie to się zastanawiam ciągle czy to skurcz wy wypięcie dupki Małej.

Lovvi23 też jutro wizytuję. Kciuki za Okrucha!


Mieliśmy sesję! Bardzo fajna dziewczyna robiła nam zdjęcia. Makijaż też miałam ładny, taki dość naturalny (nie licząc grubej warstwy podkładu żeby ukryć wszystkie pryszcze).

Ale ale nie może być idealnie... Więc jaka niespodzianka na mnie czekała z rana? Akurat dziś- dziś w dzień robienia zdjęć ciążowych mój brzuch doszedł do wniosku, że chce zostać tygrysem. Popękał okrutnie Całe szczęście, że jest Photoshop.
Coś polecacie na rozstępy? Tak żeby nie swędziało i żeby się wybieliły... Coś można już teraz?
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 13:50   #93
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

toja Lovvi Kciuki za wizyty, też jestem ciekawa wag, moja to już pewnie spory klusek. Mam nadzieję że nie przyjdzie mi rodzić 4kg bobasa.

Na rozstępy najlepszy jest peeling kawowy i potem w mokrą skórę wetrzeć olejek migdałowy + kwas hialuronowy (można kupić na zrób sobie krem). I najlepiej jak najszybciej póki rozstępy są różowe. Ja tak kilka lat temu zapobiegłam rozstępom po odchudzaniu. Pomogło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 13:57   #94
didi9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 482
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Ja w pierwszej ciąży miała okropne rozstępy, no tragedia, zresztą miałam już wcześniej po okresie dojrzewania. A wtedy wcierałam w siebie ze trzy razy dziennie różne specyfiki i olej kokosowy i olejek ze słodkich migdałów i olejki z rossmana i mamamil i palmers. wypróbowałam chyba wszystko. Nic to nie pomogło, chyba jak mają być to będą i już. W tej ciąży z racji braku czasu stosuję tylko czasem nacomi masło shea z olejkiem ze słodkich migdałów, czasem olejek z rossmana. To masło shea sprawia, że mnie nie swędzi skóra, olejek na to nie pomaga. Póki co tylko stare rozstępy "wyłażą". Pod koniec ciąży pewnie znowu będę pasiakiem
didi9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 14:08   #95
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

To dziewczyny udanych wizyt jutro, trzymamy kciuki
Ja zaraz jadę na usg 3 trym, trzymajcie kciuki.
_toja pochwal się potem choćby w klubie jakąś fotką z sesji współczuję rozstępów Są specjalne kremy na blizny, ale na receptę. I to chyba jedna z naprawdę niewielu rzeczy, które działają. Mówi się o tych olejkach itd., ale tak szczerze, to nie bardzo wierzę, że pomogą jak rozstępy już się pojawią... Zapytaj internisty lub dermatologa po ciąży o maść na blizny, koleżance po operacji niemal zniknęła blizna. Szkoda, że nie pamiętam nazwy.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 14:41   #96
Barb83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 415
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Nikopia,BlueTurkus i Lovvi-powodzenia na wizytach...👍.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

_Toja- jak juz bedziesz miec fotki,to sie pochwal😃

Djerba- nie stresuj sie z tymi skurczami tylko koniecznie dzwon do lekarza.

Na rozstepy po ciazy to pewnie laserem mozna dzialac..
Barb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 14:49   #97
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Dzień dobry

Zrobiłam ostatnie pranie i termometr zamówiony.

Na gardło polecam Fiorde. Można w ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-23, 15:21   #98
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Hej

Moje dziecię w brzuchu kręci się niesamowicie. Dziś rano pierwszy raz wypychała się pod żebrami, myślę sobie nogi wciska, po czym w tym miejscu była czkawka Synek jak się ułożył główką przed 20 tygodniem tak pozostał do końca

Szukam prezentu dla 3 miesięcznego dziecka i nie wiem co kupić

SweetChoco oby gardzioło przestało boleć

amparo27 ciesze się, że skurcze się wyciszyły

djerba jak Cię coś niepokoi to dzwoń, oni są od tego żeby pomóc, a przecież codziennie nie zawracasz mu głowy

Blue_Turkus oby uczulenie synkowi szybko przeszło, a na swędzenie polecam fenistil kropelki

toja na pewno sesja wyszła bardzo ładna

nikopoia za wizytę
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 16:04   #99
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Mieliśmy sesję! Bardzo fajna dziewczyna robiła nam zdjęcia. Makijaż też miałam ładny, taki dość naturalny (nie licząc grubej warstwy podkładu żeby ukryć wszystkie pryszcze).

Ale ale nie może być idealnie... Więc jaka niespodzianka na mnie czekała z rana? Akurat dziś- dziś w dzień robienia zdjęć ciążowych mój brzuch doszedł do wniosku, że chce zostać tygrysem. Popękał okrutnie Całe szczęście, że jest Photoshop.
Coś polecacie na rozstępy? Tak żeby nie swędziało i żeby się wybieliły... Coś można już teraz?
Niektóre dziewczyny bardzo chwalą sobie Bio-oil, aczkolwiek tam jest wit. A i olejek rozmarynowy, które są niby przeciwwskazane w ciąży. Ale ja swoje rozstępy tym smaruje - miejscowo. Używam od 3 dni i mam wrażenie, że są ciut jaśniejsze, ale może widzę to oczyma duszy

Btw. 5 grudnia Gemini będzie miało darmową wysyłkę bez względu na kwotę zamówienia

I kciuki za wszystkie wizyty

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

A, i jak traficie jutro na jakieś fajne promocje z okazji Black Friday to pochwalcie się tu
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 16:13   #100
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez SweetChoco Pokaż wiadomość
Wróciłam ze szkoły rodzenia i zaczęło mnie boleć gardło...
A piję codziennie miksturę z imbiru cytryny i miodu, ale widocznie to za mało. Mogę brać jakieś tabletki ziołowe na gardło jak myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tantum verde na pewno mozesz brac, Isle i Hallsy jak dziewczyny pisaly

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Mi na gardło zawsze najbardziej pomagają hallsy te czarne zawsze niezawodne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi czarne pomagaja na mdlosci, polecam

Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Pamiętam, że niektóre z Was kupowały więc wrzucam na wszelki wypadek - http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ikea...lm,792316.html

O tym mocowaniu komód i innych rzeczy przy dzieciach to ogólnie słyszałam, ale skoro tutaj jest to jeszcze tak podkreślone, to myślę, że warto wiedzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam Brimnesa dwie komody i obie maja mocowania do sciany, jak bedziemy przenosic meble odrazu bede chciala zeby je przymocowali, aby bylo na zas.

Przesylam Wam pozdrowieni z Zakopanego IMG_1511453575.191523.jpg



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 16:34   #101
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Ahhhh dzięki dziewczyny

Posłuchałam się Was i zadzwoniłam.. 2 razy.. nie odebrał.. wysłałam smsa.. nie odpisał... Wiedziałam, że tak będzie... Mam już tak dosyć tego dupka, tak mnie ten koleś irytuje.. bo w 80% nie kontaktował się ze mną kiedy potrzebowałam..
Myślę, że wytrzymam do wtorku, bo wtedy mam wizytę..i chyba mu wtedy powiem co o nim myślę.. ale to pewnie dzisiaj mam taki plan, a jak co do czego dojdzie to będę siedzieć cicho..
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-23, 16:35   #102
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

fiolek ale pięknie, dziękujemy i udanego wypoczynku
Cytat:
Napisane przez zori86 Pokaż wiadomość
Hej

Moje dziecię w brzuchu kręci się niesamowicie. Dziś rano pierwszy raz wypychała się pod żebrami, myślę sobie nogi wciska, po czym w tym miejscu była czkawka Synek jak się ułożył główką przed 20 tygodniem tak pozostał do końca

Szukam prezentu dla 3 miesięcznego dziecka i nie wiem co kupić
Ja czkawkę czuję na samym dnie gdzie Gabryś ma główkę i czasem tam gdzie ma barki. Pewnie jeszcze się przekręci Dzidzia
Może zapytaj rodziców czy czegoś potrzebują dla malca, to będziesz miała pewność że trafisz

Dzięki Mamusie że mówicie o promocjach, dobrze wiedzieć o gemini, bo miałam akurat w weekend robić zamówienie, to poczekam do 5

Wczoraj komoda skręcona, dzisiaj zrobiłam połowę ostatecznego prania i jutro reszta.

Jestem po USG u doktorka, u którego miałam połówkowe. Z Gabrysiem wszystko super, ale niestety maluszek z 90 centyla. Waży 2500g (32+3tc). Wg USG termin na koniec grudnia. Doktor powiedział, że raczej sam się poród zacznie wcześniej, bo synek jest naprawdę duży. Przez to też szyjka skróciła się do 2cm (chyba, bo lekarz nie bardzo chciał przyznać ile ma, żeby mnie nie stresować). Mówił, że to przez rozciągniętą mocno macicę. Na skurcze mówił, że magnezu nie brać, bo na bank nie pomoże A luteinę brać do końca 36tc, nie dłużej. W ogóle zanim zmierzył szyjkę, mówił, zeby nie brać luteiny, bo to niepotrzebne i i tak nie działa, a dziecko tylko tyje od niej. A po zmierzeniu szyjki ja się pytam "i co, ile ma?" A on "brać luteinę." hehe Takżetego... mały gotowy już do wyjścia. Tylko ja nie gotowa
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 16:42   #103
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
ksiegowa10 zazdroszczę basenu mnie niestety od razu infekcje łapią czy to z probiotykami czy bez więc póki co nie planuję się tam wybierać

djerba lepiej raz za dużo zawrócić głowę lekarzowi niż raz za mało. Ja mam pojedyncze skurcze i to nie codziennie. W sumie to się zastanawiam ciągle czy to skurcz wy wypięcie dupki Małej.

Lovvi23 też jutro wizytuję. Kciuki za Okrucha!


Mieliśmy sesję! Bardzo fajna dziewczyna robiła nam zdjęcia. Makijaż też miałam ładny, taki dość naturalny (nie licząc grubej warstwy podkładu żeby ukryć wszystkie pryszcze).

Ale ale nie może być idealnie... Więc jaka niespodzianka na mnie czekała z rana? Akurat dziś- dziś w dzień robienia zdjęć ciążowych mój brzuch doszedł do wniosku, że chce zostać tygrysem. Popękał okrutnie Całe szczęście, że jest Photoshop.
Coś polecacie na rozstępy? Tak żeby nie swędziało i żeby się wybieliły... Coś można już teraz?
Mnie nie ma na klubie a też bym chciała zobaczyć jakieś 2 fotki z sesji takie zboczenie zawodowe, bo sama jestem fotografem.. co prawda zajmuję się fotografią reklamową/produktową ale z chęcią bym luknęła
Podeślesz mi coś na maila, jak już kobitka obrobi?

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
fiolek ale pięknie, dziękujemy i udanego wypoczynku

Ja czkawkę czuję na samym dnie gdzie Gabryś ma główkę i czasem tam gdzie ma barki. Pewnie jeszcze się przekręci Dzidzia
Może zapytaj rodziców czy czegoś potrzebują dla malca, to będziesz miała pewność że trafisz

Dzięki Mamusie że mówicie o promocjach, dobrze wiedzieć o gemini, bo miałam akurat w weekend robić zamówienie, to poczekam do 5

Wczoraj komoda skręcona, dzisiaj zrobiłam połowę ostatecznego prania i jutro reszta.

Jestem po USG u doktorka, u którego miałam połówkowe. Z Gabrysiem wszystko super, ale niestety maluszek z 90 centyla. Waży 2500g (32+3tc). Wg USG termin na koniec grudnia. Doktor powiedział, że raczej sam się poród zacznie wcześniej, bo synek jest naprawdę duży. Przez to też szyjka skróciła się do 2cm (chyba, bo lekarz nie bardzo chciał przyznać ile ma, żeby mnie nie stresować). Mówił, że to przez rozciągniętą mocno macicę. Na skurcze mówił, że magnezu nie brać, bo na bank nie pomoże A luteinę brać do końca 36tc, nie dłużej. W ogóle zanim zmierzył szyjkę, mówił, zeby nie brać luteiny, bo to niepotrzebne i i tak nie działa, a dziecko tylko tyje od niej. A po zmierzeniu szyjki ja się pytam "i co, ile ma?" A on "brać luteinę." hehe Takżetego... mały gotowy już do wyjścia. Tylko ja nie gotowa
oooooo no to rzeczywiście sporawy dzidziuś
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 16:47   #104
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Nikopoia gratuluje udanej wizyty Bobi duze, ale mniej wiecej widze, ze tak jak moje. Z usg mam tp na 30.12, musimy trzymac zeby nie urodzic przed 1.01


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 16:52   #105
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Dzięki dziewczyny na pewno wrzucę coś do klubu jak dostaniemy Podobno mamy mieć zdjęcia w przeciągu tygodnia
djerba jak chcesz to mogę na priv wysłać Ci facebooka tej dziewczyny. Wszystkie zdjęcia robi w podobnym klimacie- takie mocno rodzinne są

Póki co smaruję brzuch niezliczoną ilość razy oliwką i balsamem i mniej swędzi. Jak trafię w końcu do apteki albo drogerii to może się skuszę na to biooil. Mąż powiedział że da mi na laser jak już fabrykę zamkniemy bo po jednym się nie opłaca
I zmierzyłam sobie obwód brzucha i się wyjaśnił rozstępy- jak przybierałam w ciągu tygodnia niecały 1 cm w obwodzie to teraz w tydzień ponad 2 cm poszło. Może to od tego picia - łudzę się że wód jest więcej. Jak już są te rozstępy to niech będą chociaż w słusznym celu

fiolek7317 jak pięknie <3 czuć święta. U mnie codziennie świąteczny Buble leci

djerba straszny lekarz Strasznie się cieszę, że mój zawsze odbiera a jak nie odbiera to zawsze oddzwania... W sumie nieodbierający lekarz prywatny, który tyle kasy zgarnia jest niepoważny...

nikopoia kawał chlopa! Moja w 33+2 ważyła koło 1900... Jutro się dowiem ile w tydzień przybrała (i ona i ja). A luteinę cały czas mam a moja niewielka (żeby nie było nie palę ) Jutro też się dowiem czy dalej z luteiną działamy czy odstawiamy
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 16:54   #106
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Dziewczyny kciuki za jutrzejsze wizyty

Nikopoia
to spory już maluszek A co do szyjki to ja np. w ogóle nie wiem ile się u mnie skróciła, wiem tylko, że się skróciła...
Ciekawa jestem ile moja mała już waży, bo czasami jak mi się cała ułoży po jednym boku to niezły ciężarek
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 17:03   #107
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Ahhh! Mamusie, które już mają wanienki! Możecie podać linka do allegro jakie zamawiałyście? Bo wypadałoby już jakąs mieć
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 17:08   #108
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny na pewno wrzucę coś do klubu jak dostaniemy Podobno mamy mieć zdjęcia w przeciągu tygodnia
djerba jak chcesz to mogę na priv wysłać Ci facebooka tej dziewczyny. Wszystkie zdjęcia robi w podobnym klimacie- takie mocno rodzinne są

Póki co smaruję brzuch niezliczoną ilość razy oliwką i balsamem i mniej swędzi. Jak trafię w końcu do apteki albo drogerii to może się skuszę na to biooil. Mąż powiedział że da mi na laser jak już fabrykę zamkniemy bo po jednym się nie opłaca
I zmierzyłam sobie obwód brzucha i się wyjaśnił rozstępy- jak przybierałam w ciągu tygodnia niecały 1 cm w obwodzie to teraz w tydzień ponad 2 cm poszło. Może to od tego picia - łudzę się że wód jest więcej. Jak już są te rozstępy to niech będą chociaż w słusznym celu

fiolek7317 jak pięknie <3 czuć święta. U mnie codziennie świąteczny Buble leci

djerba straszny lekarz Strasznie się cieszę, że mój zawsze odbiera a jak nie odbiera to zawsze oddzwania... W sumie nieodbierający lekarz prywatny, który tyle kasy zgarnia jest niepoważny...

nikopoia kawał chlopa! Moja w 33+2 ważyła koło 1900... Jutro się dowiem ile w tydzień przybrała (i ona i ja). A luteinę cały czas mam a moja niewielka (żeby nie było nie palę ) Jutro też się dowiem czy dalej z luteiną działamy czy odstawiamy
A wyślij mi tego linka, ale Ciebie też będę chciała zobaczyć

Nieodbierający, olewający i robiący pomyłki na L4.. od września zus nie wypłaca mi przez niego kasy

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Ahhh! Mamusie, które już mają wanienki! Możecie podać linka do allegro jakie zamawiałyście? Bo wypadałoby już jakąs mieć
Ja mam z ikei
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 17:19   #109
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

djerba Współczuję tych akcji z lekarzem. Powiedz mu co myślisz, bez przesady tak pacjenta olewać.
nikopoia Duży maluch, ale jak TP przesunięte na koniec grudnia to może tak ma być. W sumie ja mam teraz 34tc i tak cały czas się zastanawiam ile ta moja okruszka waży.

Ja mam taką wanienkę https://naszsmyk.pl/pl/p/Wanienka-ma...yABEgLNvvD_BwE kupowałam stacjonarnie w Entliczku. Ma termometr wbudowany więc to na plus zobaczymy jak się sprawdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-23, 17:25   #110
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

djerba chyba poszło na priv

SweetChoco a jest stabilna? Bo w sklepie jak patrzyłam to różne się trafiają...
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 17:28   #111
Blue_Turkus
Raczkowanie
 
Avatar Blue_Turkus
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 245
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez nikopoia Pokaż wiadomość
Jestem po USG u doktorka, u którego miałam połówkowe. Z Gabrysiem wszystko super, ale niestety maluszek z 90 centyla. Waży 2500g (32+3tc). Wg USG termin na koniec grudnia. Doktor powiedział, że raczej sam się poród zacznie wcześniej, bo synek jest naprawdę duży. Przez to też szyjka skróciła się do 2cm (chyba, bo lekarz nie bardzo chciał przyznać ile ma, żeby mnie nie stresować). Mówił, że to przez rozciągniętą mocno macicę. Na skurcze mówił, że magnezu nie brać, bo na bank nie pomoże A luteinę brać do końca 36tc, nie dłużej. W ogóle zanim zmierzył szyjkę, mówił, zeby nie brać luteiny, bo to niepotrzebne i i tak nie działa, a dziecko tylko tyje od niej. A po zmierzeniu szyjki ja się pytam "i co, ile ma?" A on "brać luteinę." hehe Takżetego... mały gotowy już do wyjścia. Tylko ja nie gotowa
duża waga nie znaczy że zacznie się szybciej, mój się nie śpieszył
przecież magnez jest właśnie na skurcze
super że Gabryś zdrowy klask i:
Blue_Turkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 17:55   #112
nikopoia
Zadomowienie
 
Avatar nikopoia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1 276
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Dzięki Mamusie
Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Nikopoia gratuluje udanej wizyty Bobi duze, ale mniej wiecej widze, ze tak jak moje. Z usg mam tp na 30.12, musimy trzymac zeby nie urodzic przed 1.01
Pamiętam właśnie, że Twój też większy jak ostatnio pisałaś jedyne co mi zostało to lekarz mówi, żeby leżeć
Cytat:
Napisane przez Blue_Turkus Pokaż wiadomość
duża waga nie znaczy że zacznie się szybciej, mój się nie śpieszył
przecież magnez jest właśnie na skurcze
super że Gabryś zdrowy klask i:
też tak słyszałam, że to nie ma znaczenia. Ale lekarz mówił, że u mnie nałożyło się kilka rzeczy, tj. to ze ja jestem drobniutka, mam często regularne skurcze całymi dniami, a szyjka się skraca z powodu ciężaru i rozciągania macicy. Dodatkowo Gabryś jest spory, więc wg niego raczej nie donoszę do terminu.
Magnez jest na skurcze, ale biorę od połowy 18tc i totalnie nie pomaga tak naprawdę, skurcze mam coraz silniejsze i częstsze. Pomógłby w dużych dawkach, musiałabym zjeść całe opakowanie MagneB6 żeby wziąć pierwszą dawkę uderzeniową na te skurcze.
Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny na pewno wrzucę coś do klubu jak dostaniemy Podobno mamy mieć zdjęcia w przeciągu tygodnia
djerba jak chcesz to mogę na priv wysłać Ci facebooka tej dziewczyny. Wszystkie zdjęcia robi w podobnym klimacie- takie mocno rodzinne są

Póki co smaruję brzuch niezliczoną ilość razy oliwką i balsamem i mniej swędzi. Jak trafię w końcu do apteki albo drogerii to może się skuszę na to biooil. Mąż powiedział że da mi na laser jak już fabrykę zamkniemy bo po jednym się nie opłaca
I zmierzyłam sobie obwód brzucha i się wyjaśnił rozstępy- jak przybierałam w ciągu tygodnia niecały 1 cm w obwodzie to teraz w tydzień ponad 2 cm poszło. Może to od tego picia - łudzę się że wód jest więcej. Jak już są te rozstępy to niech będą chociaż w słusznym celu

fiolek7317 jak pięknie <3 czuć święta. U mnie codziennie świąteczny Buble leci

nikopoia kawał chlopa! Moja w 33+2 ważyła koło 1900... Jutro się dowiem ile w tydzień przybrała (i ona i ja). A luteinę cały czas mam a moja niewielka (żeby nie było nie palę ) Jutro też się dowiem czy dalej z luteiną działamy czy odstawiamy
Ale ciekawa jestem tych zdjęć ja też słucham świątecznej muzy, lubię Sinatrę i kilka standardów jak choćby Driving home for Christmas Chris Rea, czy szalone Sleigh Ride
Mi się też wydaje ze z tą luteiną to pic na wodę
Co do rozstępów to Ci powiem, że różnie może być, mi się nie zrobiły gdy "amplitudę" poranną i wieczorną miałam w brzuchu o 6 cm, pępek za to strasznie piekł.
Co do wanienki mam zwykłą ze sklepu stacjonarnego, a wkład dla noworodka z Biedronki. Stelaża nie potrzebuję, bo w łazience mamy blat.
FlexiLyn ja też czuję ciężarek, o tak Gabi ułożył się po prawej brzuszkiem, a nóżki wypycha po lewej.
nikopoia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 18:03   #113
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
djerba chyba poszło na priv

SweetChoco a jest stabilna? Bo w sklepie jak patrzyłam to różne się trafiają...
Mam do niej stelaż i stoi więc chyba jest ok. A na stoliku jak leżała sama to też nie zauważyłam żeby coś było nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 18:11   #114
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Nikopoia gratuluję wielkiego syna! I współczuję skurczów.

Fiolek wspaniale widoki.

Wanienkę mam Flexi bath z wkładem dla niemowlaka.

Dziewczyny ta promocja na pampersy za 1 grosz to Wam się pojawia w aplikacji? Bo u mnie nadal nic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 18:20   #115
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Cytat:
Napisane przez _toja Pokaż wiadomość
djerba chyba poszło na priv

SweetChoco a jest stabilna? Bo w sklepie jak patrzyłam to różne się trafiają...
poszło i doszło właśnie zlukałam

mieliście sesję w studio ?

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Nikopoia gratuluję wielkiego syna! I współczuję skurczów.

Fiolek wspaniale widoki.

Wanienkę mam Flexi bath z wkładem dla niemowlaka.

Dziewczyny ta promocja na pampersy za 1 grosz to Wam się pojawia w aplikacji? Bo u mnie nadal nic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi się jakiś czas temu już pojawiła.. teraz tylko muszę się ogarnąć i podjechać bo są na to ponoć 4 tyg
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 18:32   #116
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

djerba tak w studio
_toja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 18:53   #117
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Fiolek jak cudownie 😀 oj dawno nie bylam w gorach

Nikopoia duży Gabryś 😀 rośnie chłopak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 19:13   #118
Lovvi23
Zadomowienie
 
Avatar Lovvi23
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 947
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Co do wanienki to my mamy zwykła z termometrem i stelażem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lovvi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 19:45   #119
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Fiolek, Zakopane tam już zima pełną parą.

Jeden z moich Twixów miał dzisiaj czkawkę na ktg, mega to było

Nikopoia, kawał Gabrysia niech siedzi grzecznie w brzuchu! Jeszcze ma dużo czasu.

Djerba, współczuję takiego lekarza...

Toja, możesz mi też wysłać na priv ten link na fb? Uwielbiam oglądać zdjęcia ślubne i rodzinne

Mąż mi dzisiaj pokazał na zdjęciu złożoną wanienkę, sam wybierał i bardzo mi się podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-23, 19:56   #120
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Styczniówki cz.III Prawie Porodówka :)

Dobra, już wiem w aplikacji nie ma informacji, że jest ta promocja. Po prostu na rachunku się odejmuje jeśli się spełnia warunki regulaminu. Warto pytać, czy w ogóle jeszcze są dostępne te paczki promocyjne, u mnie już był mały zapas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-09 12:48:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.