mamusie wrześniowo - październikowe 2009! - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-12, 09:52   #511
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Rozważaliśmy dwa modele
http://allegro.pl/item544045364_high...piw_torba.html

http://allegro.pl/item551377660_woze...przesylka.html
ponieważ ja nie jestem przekonana do tych kosmicznych typu Concord i podobają mi się delikatne okrągłe gondolki. Ze wzgledu na cenę zdecydowaliśmy się jednak na Implast czterokołowy - tylko oczywiście żeby nie było za łatwo nie możemy dojsć do porozumienia w sprawie koloru
Śliczny wózek wybrałaś, sympatyczny kształt, taki delikatny. Ten w błękitne kwiatki bardzo mi się podoba, ale to raczej dla dziewczynki Ja jeszcze nie wiem, na co się powinno zwracać uwagę przy wyborze wózka, więc podpatruję na różnych forach, może się podszkolę w tym temacie
Cytat:
Napisane przez angkorcz Pokaż wiadomość
czesc dziewczynyjestem troszke zdziwiona co z moim cialkiem sie dzieje wlasnie jestem po kupieniu wiekszych spodni poniewaz moje sa juzzzzzzzzzz zamale a to dopiero 7 tydz boje sie co bedzie dalej waga stoi w miejscu ale brzusio rosnieapetyt owszem mam ogromny ale niewiem jak to tlumaczyc poniewaz rzucilam palenie tydz przed ciaza (przeczucie )takze niewiem czy wy tez mieliscie brzusio duzy w 7 tyg ? dodam jeszcze ze mialam rozmiar 38 weszlam na 42
Mi tez brzuch urósł, nosilam spodnie 36 a teraz dopiąć się nie mogę . Przytyłam tylko 0.5 kg, więc tyle co nic, ale objętość mam dużo większą. Tylko w pasie. Dobrze że siedzę w domu na L4, mogę nie wychodzić z dresów
Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
a teraz wizyta:
Koleś konkretny i rzeczowy - nawet udało mi się wywołać u niego uśmiech ;-))))
Najpier zaprosił mnie do gabinetu i wypytał o wszystko ( w końcu jakieś zainteresowanie)
Potem zapytał się czy mąż chce zobaczyć dzidzie
Zbadał mnie wnikliwie na fotelu - i przypisał globulki feee
a potem na łóżeczko i USG pokazał wszystko nawet pępowinę
maluszek jest dośc mały bo ma 16 mm a to odpowiada 8 tygodniowi ( jestem w 9)
Pęcheżyk jeszcze mniejszy odpowiada 6.6 tygodniowi i to mnie jeszcze bardziej martwi
Termin porodu został przelożony na 27.09.09
Gratuluję Ci dobrego lekarza. Nie martw się, dzieciątka rosną w różnym tempie. Z tego co kojarzę- wstępną datę porodu miałaś 1 dzień wcześniej niż ja, mój dzidziolek w poniedziałek miał 1.5 cm i dr powiedziała, że się mieści w normie. Dziś zaczynam 9 tydzień wg OM.
Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam u ginka z LUX-MEDu, na szczęście udało się przepisać na ich kartę badania zlecone przez mojego ginka prowadzącego no i udało się założyć u nich kartę ciązy, dzięki niej mogę wykonywać badania zlecone przez mojego ginka w ramach abonamentu. Co się tyczy dobrego ginka, to móJ jest THE BEST. Prowadził moją pierwszą ciążę i prowadzi obecną, USG robi mi na każdej wizycie, tak więc mam możliwość obejrzenia sobie dzidzi na każdej wizycie hihi Krążą różne opinie o szkodliwości częstego wykonywania badań USG, ale powiem Wam, że jakoś mojej córce to nie zaszkodziło, a ja przynajmniej wiedziałam że będąc jeszcze w moim brzuchu jest zdrowa i dobrze się rozwija )
Masz rację, to bardzo podnosi na duchu. Ja też do tej pory miałam usg na każdej wizycie i już nie mogę się doczekać następnej, w 12 tyg- będę miała na lepszym sprzęcie, więc może więcej zobaczę Fajnie wykombinowałaś z tym abonamentem, strasznie dużo kasy idzie na badania. W zeszłym tygodniu wydałam w laboratorium 140 zł, a wizyta 120 ... Fakt, że sporo badań robiłam, ale sumka niezła...
__________________
. . . . .
Basia i Mikołaj
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 09:52   #512
margolcia1006
Rozeznanie
 
Avatar margolcia1006
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 709
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

[quote=Orzeszek.1;10940435]
Wczoraj byłam u ginka z LUX-MEDu, na szczęście udało się przepisać na ich kartę badania zlecone przez mojego ginka prowadzącego no i udało się założyć u nich kartę ciązy, dzięki niej mogę wykonywać badania zlecone przez mojego ginka w ramach abonamentu.

Ja też mam abonament w LUX-MED ale do lekarza chodze prywatnie i u mnie nie ma możliwości zrobienia badań zleconych przez moją ginkę w ramach abonamentu w LUX-MED . Ja kombinuje tak, że równocześnie chodze do gina z LUX-MEDu i babka sama mi wypisuje badania, które ona uważa za potrzebne ale nie wszystkie się pokrywają z tymi które mam od swojej ginki i właśnie tą część jestem zmuszona wykonywać odpłatnie.
margolcia1006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:15   #513
joko1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Witam
Chciałam się do Was dołączyć. To jest moja pierwsza ciąża Jestem już po dwóch wizytach u gina i dwóch USG. Dzidziuś ma 1,5 cm.
Obecnie jest koniec 7 tygodnia. Termin porodu 27.09
Na razie jest OK, pomimo wcześniejszych nieiwelkich problemów.
Z dolegliwości jakie mam to przede wszystkim totalne zmęczenie, nudności i zgaga.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i tatusiów (jeśli tacy zaglądają)
joko1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:19   #514
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

witaj Joko Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie ciąży, mi w poniedziałek gin wyznaczył datę na 25.09.
__________________
. . . . .
Basia i Mikołaj
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 11:03   #515
Biedroneczkaolga
Zadomowienie
 
Avatar Biedroneczkaolga
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 113
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Witam ponownie
właśnie wróciłam od gina by odebrać wyniki
I oczywiście wyników nie odebrałam bo szanowna pani gin była zbyt zmęczona aby wypisać mi kartę ciąży i ich nie dostałam: ale wymusiłam na niej ( położna- też niezbyt miła) aby mi podała chociaż wyniki, i tak grupę krwi mam B Rh+ ( czy przy takiej grupie trzeba robić przeciwciała?)
morfologia ok i cukier ok
zapytałam się od razu czy przepisze mi skierowanie na badania które dał mi ten prywatny lekarz a ona na to że pani dr daje swoje badania ( za które wykłada z własnej kieszeni - tak mi powiedziała )
i nie koniecznie się pokrywają z tym co ten lekarz mi dał i teraz nie wiem co robić
Jedyne co mi przychodzi do głowy to iść do tej baby 4 marca tak jak jestem umówiona niech mi da te badania co ona uważa za stosowne a resztę zrobie odpłatnie...
i tu moje pytanie jakie badania wam zalecił?bo ja mam mocz analiza ogólna ( ale chyba to mid da z funduszu)
VDRL
przeciwciał chyba nie musze robić jak mam BRh+
Hbs - anty gen
toksoplazmoza ilośc i jakość no i HIV
__________________
Wojtuś 17.09.2009
Anielka 24.11.2012
Biedroneczkaolga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 11:07   #516
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
Witam ponownie
właśnie wróciłam od gina by odebrać wyniki
I oczywiście wyników nie odebrałam bo szanowna pani gin była zbyt zmęczona aby wypisać mi kartę ciąży i ich nie dostałam: ale wymusiłam na niej ( położna- też niezbyt miła) aby mi podała chociaż wyniki, i tak grupę krwi mam B Rh+ ( czy przy takiej grupie trzeba robić przeciwciała?)
morfologia ok i cukier ok
zapytałam się od razu czy przepisze mi skierowanie na badania które dał mi ten prywatny lekarz a ona na to że pani dr daje swoje badania ( za które wykłada z własnej kieszeni - tak mi powiedziała )
i nie koniecznie się pokrywają z tym co ten lekarz mi dał i teraz nie wiem co robić
Jedyne co mi przychodzi do głowy to iść do tej baby 4 marca tak jak jestem umówiona niech mi da te badania co ona uważa za stosowne a resztę zrobie odpłatnie...
i tu moje pytanie jakie badania wam zalecił?bo ja mam mocz analiza ogólna ( ale chyba to mid da z funduszu)
VDRL
przeciwciał chyba nie musze robić jak mam BRh+
Hbs - anty gen
toksoplazmoza ilośc i jakość no i HIV
Nie ma niebezpieczeństwa konfliktu serologicznego w Twoim przypadku
U mnie mocz ogólne, morfologia, grupa krwi i standardowo hormony tarczycy
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 11:10   #517
aaaaniusia
Raczkowanie
 
Avatar aaaaniusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 255
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Witam joko1
Odnosnie niespodzianek w jedzeniu to ja w niedziele jadłam smaczna drozdzowa bułęczke z budyniem, gdy byłam w połowie cos mi zachrzesciło w zebach to była skorupka od jajka, zwróciłam cała "smaczna" bułeczke a nietknieta połowe maz musiał wyniesc z pokoju, bo wystarczyło ze na nia luknełam i juz biegłam do kibelka.
Co do spodni to w jeansach jest mi ciasno i guzika nie zapinam. Mam za to takie materiałowe, które ciagle mi spadaja, wiec beda na dłużej Brzuszek wiekszy mam wieczorem, rano mam płasciutki.
A czy przytyłam to nie mam pojeciaa bo jesienia mi waga sie zepsuła musze kupic nowa, bo bez wagi to chyba oszaleje. Ale nie widac zeby gdzies mi cos przybyło, no tylko w piersiach i brzuszku.
aaaaniusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 11:29   #518
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
Witam ponownie
właśnie wróciłam od gina by odebrać wyniki
I oczywiście wyników nie odebrałam bo szanowna pani gin była zbyt zmęczona aby wypisać mi kartę ciąży i ich nie dostałam: ale wymusiłam na niej ( położna- też niezbyt miła) aby mi podała chociaż wyniki, i tak grupę krwi mam B Rh+ ( czy przy takiej grupie trzeba robić przeciwciała?)
morfologia ok i cukier ok
zapytałam się od razu czy przepisze mi skierowanie na badania które dał mi ten prywatny lekarz a ona na to że pani dr daje swoje badania ( za które wykłada z własnej kieszeni - tak mi powiedziała )
i nie koniecznie się pokrywają z tym co ten lekarz mi dał i teraz nie wiem co robić
Jedyne co mi przychodzi do głowy to iść do tej baby 4 marca tak jak jestem umówiona niech mi da te badania co ona uważa za stosowne a resztę zrobie odpłatnie...
i tu moje pytanie jakie badania wam zalecił?bo ja mam mocz analiza ogólna ( ale chyba to mid da z funduszu)
VDRL
przeciwciał chyba nie musze robić jak mam BRh+
Hbs - anty gen
toksoplazmoza ilośc i jakość no i HIV
Z własnej kieszeni wykłada na badania... a to ciekawe jest bardzo Może ona powinna się udać do lekarza skoro taka wiecznie zmęczona jest...
Nie musisz robić przeciwciał skoro masz rh+. Ja miałam te same badania, co Ty, (bez HIV, bo to robiłam przed ciążą) oprócz tego jeszcze CMV. Wydałam sporo. Te, które mogą być refundowane- morfologia i ogólne bad. moczu to akurat groszowa sprawa, najwięcej mnie skasowali za toxo i cytomegalię, a wiem że na NFZ w życiu by mi na to skierowania nie dali.
__________________
. . . . .
Basia i Mikołaj
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:03   #519
Biedroneczkaolga
Zadomowienie
 
Avatar Biedroneczkaolga
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 113
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
Z własnej kieszeni wykłada na badania... a to ciekawe jest bardzo Może ona powinna się udać do lekarza skoro taka wiecznie zmęczona jest...
Nie musisz robić przeciwciał skoro masz rh+. Ja miałam te same badania, co Ty, (bez HIV, bo to robiłam przed ciążą) oprócz tego jeszcze CMV. Wydałam sporo. Te, które mogą być refundowane- morfologia i ogólne bad. moczu to akurat groszowa sprawa, najwięcej mnie skasowali za toxo i cytomegalię, a wiem że na NFZ w życiu by mi na to skierowania nie dali.
ja tokso robiłam w sierpniu zeszłego roku (2008) i wyszła negatywna i czy teraz jest sens robienia jej? a to koszt około 60zł

czy robili wam pomiar pęcherzyka ciążowego w którym dzidzia pływa bo ja mam tylko 25 mm i obok napisane że odpowiada 6,6 tygodniowi - strasznie mało
__________________
Wojtuś 17.09.2009
Anielka 24.11.2012

Edytowane przez Biedroneczkaolga
Czas edycji: 2009-02-12 o 12:05
Biedroneczkaolga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:06   #520
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

[quote=margolcia1006;10941 688]
Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam u ginka z LUX-MEDu, na szczęście udało się przepisać na ich kartę badania zlecone przez mojego ginka prowadzącego no i udało się założyć u nich kartę ciązy, dzięki niej mogę wykonywać badania zlecone przez mojego ginka w ramach abonamentu.

Ja też mam abonament w LUX-MED ale do lekarza chodze prywatnie i u mnie nie ma możliwości zrobienia badań zleconych przez moją ginkę w ramach abonamentu w LUX-MED . Ja kombinuje tak, że równocześnie chodze do gina z LUX-MEDu i babka sama mi wypisuje badania, które ona uważa za potrzebne ale nie wszystkie się pokrywają z tymi które mam od swojej ginki i właśnie tą część jestem zmuszona wykonywać odpłatnie.
Jak się dowiadywałam, badani zlecane przez lekarza z innej kliniki są honorowane tylko wtedy jak się ma założoną kartę ciąży w LUX-MED, ale jak to w praktyce będzie wyglądało to dopiero się dowiem podczas badań, ech, szlag mnie trafia z tą biurokracją!!!
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:11   #521
margolcia1006
Rozeznanie
 
Avatar margolcia1006
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 709
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

[quote=Orzeszek.1;10943702]
Cytat:
Napisane przez margolcia1006 Pokaż wiadomość

Jak się dowiadywałam, badani zlecane przez lekarza z innej kliniki są honorowane tylko wtedy jak się ma założoną kartę ciąży w LUX-MED, ale jak to w praktyce będzie wyglądało to dopiero się dowiem podczas badań, ech, szlag mnie trafia z tą biurokracją!!!

Orzeszek.1 dzwoniłam na informację do LUX-MEDu niestety powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości . Dodam, że mam założoną kartę ciąży. Wiec ja już nic z tego nie rozumiem.
margolcia1006 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 12:15   #522
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Może da się u internisty w Lux-medzie wyżebrać przepisanie skierowań. Próbowałyście?
Tak się zastanawiam, bo w sumie morfologia i badanie moczu mam w pakiecie za darmo raz do roku. Może powiedzieć, ze chcę badania profilaktyczne i jeszcze coś ściemnić na temat reszty, bo w sumie mocz i morfologia to akurat najmniejsze koszty. Najbardziej z badań lab. dobijaja mnie hormony tarczycy... co miesiąc 50 zł
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:18   #523
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

A propos badań, to są cholernie drogie, jeśli chce się je robić prywatnie, ja bym musiała wydać prawie 200 gdybym musiała je robić prywatnie. Zlecono mi: mocz badanie ogólne, morfologia, cukier, toxo, cytomegalia.
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:18   #524
Biedroneczkaolga
Zadomowienie
 
Avatar Biedroneczkaolga
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 113
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

też myślałam o lekarzu żeby przepisał skierowanie na badania, tak sobie policzyłam ile mi to wyjdzie = około 140zł!!!!! - może wyśle męża on ma gadanego i jakiś lekarz się zlituje.
__________________
Wojtuś 17.09.2009
Anielka 24.11.2012
Biedroneczkaolga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:25   #525
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Talking Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
też myślałam o lekarzu żeby przepisał skierowanie na badania, tak sobie policzyłam ile mi to wyjdzie = około 140zł!!!!! - może wyśle męża on ma gadanego i jakiś lekarz się zlituje.
O dobry pomysł, wczoraj przede mną w gabinecie ginka też był facet i pewnie też w sprawie swojej żony bo chyba raczej nie swojej
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:27   #526
serdel
Raczkowanie
 
Avatar serdel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 53
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Biedroneczko, na kasę chorych zrobisz: antygen HBS, mocz, morfologię, VDRL (badanie na kiłę), cukier na czczo (powinien Ci zlecić) i chyba HIV. Na pewno nie refundują toxo i CMV, nie ma szans.

Toxoplazmoze trzeba zrobić, bo jeśli była negatywna, to mogłaś sie zarazić od tamtego czasu i w czasie całej ciąży jesteś narażona. Jeśli znów wyjdzie negatywna, to przez całą ciązę teoretycznie powinno ię powtórzyć to badanie chyba 2 razy.

Edytowane przez serdel
Czas edycji: 2009-02-12 o 12:32
serdel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:30   #527
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez serdel Pokaż wiadomość
Biedroneczko, na kasę chorych zrobisz: antygen HBS, mocz, morfologię, VDRL (badanie na kiłę), cukier na czczo (powinien Ci zlecić) i chyba HIV. Na pewno nie refundują toxo i CMV.
Z toxo różnie bywa. W Warszawie jest podobno program "zdrowa ciąża" czy coś takiego i refundują m.in. toxo - tak mi lekarz rodzinny mówił zachęcajac mnie do odwiedzin gina w naszej badziewnej przychodni.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 12:37   #528
serdel
Raczkowanie
 
Avatar serdel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 53
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

O ile wiem ten program funkcjonuje tylko w Warszawie
serdel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:50   #529
Biedroneczkaolga
Zadomowienie
 
Avatar Biedroneczkaolga
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 113
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

a wracając do mojego wcześniejszego pytania - mieliście mierzony pęcherzyk ciążowy - bo u mnie wyszedł malutki
__________________
Wojtuś 17.09.2009
Anielka 24.11.2012
Biedroneczkaolga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 13:51   #530
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Pontellier Pokaż wiadomość
A jak często chodzicie na to USG? Ja byłam ostatnio czyli ok. 7 tyg, a następnym razem mam w 13 tyg dopiero pójść wg. mojego lekarza.

Zastanawiam się też na takim bawełnianym pasem na brzuszek. Widziałyście taki na kimś ? Fajnie wygląda?
Mój lekarz robi usg na każdej wizycie czyli co 4 tygodnie.

Co do pasa ciążowego to widziałam kiedyś i całkiem fajnie wygląda - trzeba tylko dobrać do koloru spodni lub bluzki, ewentualnie jakiś dodatek w formie korali, torebki.

Cytat:
Napisane przez humant Pokaż wiadomość
Poza tym za ok. 2 tygodnie mam do niego przyjechac na USG genetyczne, bo będę juz prawie w 13 tyg. Czy któras z Was coś wie na temet USG genetycznego? Jak to sie robi i na czym polega?
Masz jakieś wskazania do tego usg czy lekarz robi je po prostu standardowo? To jest takie jak 3D - 4D czy jakieś jeszcze inne? Pytam bo u mojego TŻ w rodzinie występują choroby zaniku mięśni i nie wiem czy wystarczy jak zrobię 4D czy jeszcze jakieś dodatkowe, pewnie w jakiejś klinice.

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
Śliczny wózek wybrałaś, sympatyczny kształt, taki delikatny. Ten w błękitne kwiatki bardzo mi się podoba, ale to raczej dla dziewczynki Ja jeszcze nie wiem, na co się powinno zwracać uwagę przy wyborze wózka, więc podpatruję na różnych forach, może się podszkolę w tym temacie
Cieszę sie, że nie tylko mi się podoba Ja właśnie preferuję klasyczny, a nie takie nowoczesne których teraz pełno
Co do kryteriów to chyba najważniejsza waga (akurat dla nas nieważna bo mieszkamy na parterze), koła (my chcielismy pompowane ze względu na zimę i cudowne chodniki ), łatwość złożenia i możliwość zapięcia gondoli i spacerówki tyłem i przodem do kierunku jazdy.

Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość
A propos badań, to są cholernie drogie, jeśli chce się je robić prywatnie, ja bym musiała wydać prawie 200 gdybym musiała je robić prywatnie. Zlecono mi: mocz badanie ogólne, morfologia, cukier, toxo, cytomegalia.
Fakt dużo trzeba wydać na badania, ale na szczęście tylko za pierwszym razem, głównie dlatego że tokso, różyczka nie są refundowane, do tego grupa krwi, hormony itp. W następnych miesiącach są to groszowe sprawy.

Teraz na drugą wizytę ja robiłam tylko mocz, morfologia, cukier, WR więc wyszlo tylko 35 zł, także nie jest to już jakaś duża kwota.

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
Z toxo różnie bywa. W Warszawie jest podobno program "zdrowa ciąża" czy coś takiego i refundują m.in. toxo - tak mi lekarz rodzinny mówił zachęcajac mnie do odwiedzin gina w naszej badziewnej przychodni.
Ja też się zapisałam do takiego programu.

Cytat:
Napisane przez serdel Pokaż wiadomość
O ile wiem ten program funkcjonuje tylko w Warszawie
W dolnośląskim też, bo ja się zapisałam. Co prawda wykonuje je mój szpital, ale program jest chyba dla Akademii z Opola.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 13:53   #531
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
ja tokso robiłam w sierpniu zeszłego roku (2008) i wyszła negatywna i czy teraz jest sens robienia jej? a to koszt około 60zł

czy robili wam pomiar pęcherzyka ciążowego w którym dzidzia pływa bo ja mam tylko 25 mm i obok napisane że odpowiada 6,6 tygodniowi - strasznie mało
Kochana, toxo trzeba zrobić, jeśli się jej wcześniej nie przechodziło. A pęcherzyka nikt mi nie mierzył, za każdym razem tylko dzidziusia od głowy do ogonka
__________________
. . . . .
Basia i Mikołaj
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 14:16   #532
evuncia
Raczkowanie
 
Avatar evuncia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 463
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
a teraz wizyta:
Koleś konkretny i rzeczowy - nawet udało mi się wywołać u niego uśmiech ;-))))
Najpier zaprosił mnie do gabinetu i wypytał o wszystko ( w końcu jakieś zainteresowanie)
Potem zapytał się czy mąż chce zobaczyć dzidzie
Zbadał mnie wnikliwie na fotelu - i przypisał globulki feee
a potem na łóżeczko i USG pokazał wszystko nawet pępowinę
maluszek jest dośc mały bo ma 16 mm a to odpowiada 8 tygodniowi ( jestem w 9)
Pęcheżyk jeszcze mniejszy odpowiada 6.6 tygodniowi i to mnie jeszcze bardziej martwi
Termin porodu został przelożony na 27.09.09
Mnie lekarz nic nie mowil na temat pechezyka, skupil sie na dziecku. Ja obliczylam sobie date porodu sama i lekarz ja potwierdzil, na tej stronce sobie podgladam w jakim wieku jest moje malenswo
http://dziecko.haczewski.pl/index.ph...2008&bg=000%5D
wiadomo ze potem na USG ustala sie dokladna date, sprzet wyswietla w jakim wieku jest dzidzius, za pierwszym razem wskazal wiek taki jak wyliczyla mi ta strona, w ostatni poniedzialek wskazal ze dzidzius jest o jeden dzien starszy. Ale slyszalm ze USG ustala dokladny wiek tylko do 10 t.c potem plod rosnie w roznym tempie, niektore dzieci sa wieksze niektore mniejsze i sugerujac sie pomiarem z USG po 10 tc mozemy ustalic bledny termin porodu.
A u Ciebie Biedroneczko widocznie owulacja byla pozniej, 2 dni roznicy w tak wczesnym okresie sa bardzo istotne bo dzidzius rosnie codziennie, takze nie przejmuj sie na zapas, bedzie dobrze, najwazniejsze ze bije serduszko a to ze jest mniejszy swiadczy tylko o tym ze jest mlodszy.
evuncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 15:44   #533
aaaaniusia
Raczkowanie
 
Avatar aaaaniusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 255
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

u mnie tez pecherzyk nie był mierzony, tylko dzidzia.
aaaaniusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 16:34   #534
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

[quote=margolcia1006;10943 769]
Cytat:
Napisane przez Orzeszek.1 Pokaż wiadomość


Orzeszek.1 dzwoniłam na informację do LUX-MEDu niestety powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości . Dodam, że mam założoną kartę ciąży. Wiec ja już nic z tego nie rozumiem.
To nie mieści mi się w głowie, bo ja też dzwoniłam i trzeba mieć założoną kartę ciąży w lux-med, a badania mogą być zlecone przez ginka spoza kliniki. A Ty masz kartę ciąży LUXMED???
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 18:28   #535
humant
Raczkowanie
 
Avatar humant
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 212
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Masz jakieś wskazania do tego usg czy lekarz robi je po prostu standardowo? To jest takie jak 3D - 4D czy jakieś jeszcze inne? Pytam bo u mojego TŻ w rodzinie występują choroby zaniku mięśni i nie wiem czy wystarczy jak zrobię 4D czy jeszcze jakieś dodatkowe, pewnie w jakiejś klinice.
Nie mam w rodzinie żadnych chorób genetycznych. Lekarz chyba standardowo robi takie badanie. Nie pytał mnie o to czy ktoś w rodzinie choruje tylko powiedział, że po 12 tyg. ciązy jest dobry moment żeby zrobic USG genetyczne.
humant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 19:19   #536
margolcia1006
Rozeznanie
 
Avatar margolcia1006
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 709
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

[quote=Orzeszek.1;10948275]
Cytat:
Napisane przez margolcia1006 Pokaż wiadomość

To nie mieści mi się w głowie, bo ja też dzwoniłam i trzeba mieć założoną kartę ciąży w lux-med, a badania mogą być zlecone przez ginka spoza kliniki. A Ty masz kartę ciąży LUXMED???
Tak, mam założoną kartę ciąży. Dzwoniłam kilka dni temu na informację do LUX-MEDu i mnie poinformowano że absolutnie nie ma takiej możliwości ale jeszcze spróbuje sie jutro zapytać w recepcji bo wybieram sie rano na badania. Jeśli potwierdzi się ta informacja to nie pozostaje nam nic innego jak chodzić równocześnie do dwóch lekarzy. Przynajmniej ja tak będę robić. Ostatnio jak byłam na wizycie u tej ginki z LUX-MEDu dostałam dosyć sporo badań ( morfologia, mocz, glukoza, przeciwciała odpornościowe, HBs antygen, P-ciała anty HCV, P-ciała anty HIV, Toxoplazmoza IgG/IgM, różyczka IgG/IgM, CMV IgG/IgM i WR-VDRL). Dziś byłam u swojego lekarza i na szczescie nie zlecił żadnych dodatkowych. Powiedział, ze te w zupełności wystarczą. Może spróbuj tak zrobić Orzeszku.



A tak wogóle to byłam dziś na usg i dzidzia pieknie rośnie! Ma już główke i takie malutkie rączki i nóżki. Niesamowity widok. Wczesniej jak byłam w 6 tyg widziałam tylko plamke Wg OM dzis jest 8t3d a wg USG 8t4d czyli mniej wiecej sie pokrywa. Oj mówie wam dziewczynki jaka jestem szczesliwa że wszystko jest OK!mam nadzieję ze tak bedzie do konca!
margolcia1006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 21:39   #537
Pontellier
Przyczajenie
 
Avatar Pontellier
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Ja ja Wam wszystkim normalnie jedzącym zazdroszczę! Okropnie! Ja w siebie muszę dosłownie wszystko wmuszać, do kuchni najlepiej bym nie wchodziła, bo każdy zapach mnie męczy, nawet taki jak smażone na teflonie ( prawie bez tłuszczu) naleśniki. Lodówki nie otwieram, bo wymieszane zapachy wędliny i serów mnie powalają.
Jeśli tak ma być aż do 12 tyg., to schudnę jeszcze następne 2-3 kg. Lekarz na szczescie stwierdził,że skoro nie ma wymiotów i w miarę regularnie jem jakieś muesli, jogurty, owoce, to nic strasznego sie nie dzieje.Oby miał rację. Nawet nie przypuszczałam, ze tak fatalnie się bedę czuła.
Pontellier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 08:29   #538
Biedroneczkaolga
Zadomowienie
 
Avatar Biedroneczkaolga
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 113
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Wczoraj mój kochany meżus - rzucił mi komplement "ale masz pucułowatą twarz" - myślałam że go zabije - a dzisiaj stanełam na wadze i rzeczywiście 1 kg więcej - ehhh wolałabym za dużo nie przytyć
a teraz coś dla rozrywki - może któraś też by chciała takiiiii brzuszek:
http://www.pudelek.pl/artykul/15465/...a_osmioraczki/
__________________
Wojtuś 17.09.2009
Anielka 24.11.2012

Edytowane przez Biedroneczkaolga
Czas edycji: 2009-02-13 o 09:20
Biedroneczkaolga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 09:58   #539
Orzeszek.1
Zadomowienie
 
Avatar Orzeszek.1
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 379
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
Wczoraj mój kochany meżus - rzucił mi komplement "ale masz pucułowatą twarz" - myślałam że go zabije - a dzisiaj stanełam na wadze i rzeczywiście 1 kg więcej - ehhh wolałabym za dużo nie przytyć
a teraz coś dla rozrywki - może któraś też by chciała takiiiii brzuszek:
http://www.pudelek.pl/artykul/15465/...a_osmioraczki/

O to ładny komplement Ci mąż zapodał

Dziś poraz pierwszy miałam poranne mdłości, bleeeeee, a myślałam że jednak tego uniknę, zwłaszcza że w pierwszej ciąży bardzo krótko wymiotowałam.....no cóż.... trzeba to przeżyć hihihi.

margolcia1006 pewnie jak LUX-MEDowi się odwidzi, będę musiała chodzić do dwóch ginków jednocześnie, bo jakie wyjście.
__________________
Gabrysia
Orzeszek.1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-13, 10:11   #540
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: mamusie wrześniowo - październikowe 2009!

Masakra z tym brzucholem.
Nie chciałabym takiego, zresztą ośmiorga dzieci tez nie.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.