Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-23, 09:33   #1
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430

Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks


Witam. Długo zastanawiałam się, czy napisać na wizażu o sprawie, która gnębi mnie od dłuższego czasu, ale zawsze dostać można tu słowo wsparcia i porady, poznać obiektywny punkt widzenia, dlatego zdecydowałam się. Przepraszam z góry, jeśli wypowiedź będzie chaotyczna.
Chodzi o mój 1,5 roczny związek. Bardzo cenię partnera nie tylko jako chłopaka, ale ogólnie jako człowieka, jednak coraz częściej zdaję sobie sprawę, że najważniejsze to się dogadać i pasować do siebie. Kiedyś kłóciliśmy się raz na miesiąc dwa i umieliśmy dojść do porozumienia. Dla mnie była to sielanka po prawie 3-letnim burzliwym związku. Starałam się w tym związku nie popełniać tych samych błędów, co w poprzednim.
Od pół roku mam wrażenie, że się psuje, kłócimy się coraz częściej i cały czas o 2 rzeczy.
Zaczęło się od tego że partner stwierdził, że za często go nie ma w domu, a nocował u mnie od sb do pn rano i jedną noc w tygodniu. Poczułam się oszukana bo wcześniej to on głównie inicjował, więc nie wiedziałam co się dzieje, po za tym 3 noce to nie jest chyba tak duzo jak na 30-latka. W tym czasie w seksie zaczęło się psuć, tzn.on nie inicjował zbytnio. Nocki odpuscilam i teraz spimy tylko raz czasami 2 razy w tygodniu. jeszcze próbowałam rozmawiać, żebyśmy próbowali coś zrobić ze sprawami intymnymi, bo nie jest za dobrze to słyszę tylko, że już mnie pewnie nie pociąga i zamyka się w sobie, chociaż to ja odczułam że go nie pociągam. Np. Na wakacjach robilismy to tylko 2 razy i powiedział bardzo przykry tekst, że to że jestem nago nie znaczy że się na mnie rzuci. W porównaniu na wakacjach rok temu było trzy razy dziennie. Obecnie sytuacja wygląda tak że rzeczywiście nie mam zbytnio ochoty na seks chociaż nigdy tak nie było a dochodzę 1\10 co jest odwrotnoscia tego co bylo jeszcze pol roku temu. Nie wiem czemu to pisze takie intymne rzeczy ale jestem zrozpaczona. Co do mnie to wiem, ze potrafie byc kłótliwa, tzn jak mi cos nie pasuje to nie potrafie dlugo trzymac w sobie. Chociaz moze to dotyczy tylko tego wspolnego nocowania i seksu bo co tu duzo ukrywac to mi rzeczywiscie bardzo przeszkadza. Boje sie ze zwiazek sie chyli ku upadkowi
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 09:44   #2
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Trochę dziwne ale może on sądzi, że ty nie chcesz się angażować. Moim zdaniem trochę dziwne jest to, że to on tylko ma u ciebie nocować a ty u niego już nie. Jeśli mieszka sam to też powinnaś u niego nocować. Tak jak to widzę. Jeśli mieszka z rodzicami to inna sprawa.
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 10:30   #3
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Trochę dziwne ale może on sądzi, że ty nie chcesz się angażować. Moim zdaniem trochę dziwne jest to, że to on tylko ma u ciebie nocować a ty u niego już nie. Jeśli mieszka sam to też powinnaś u niego nocować. Tak jak to widzę. Jeśli mieszka z rodzicami to inna sprawa.
Warunki do wspólnego nocowania mamy doskonałe. Z racji alkoholika w domu rodzinnym, wyprowadziłyśmy się z mamą i wynajmujemy kawalerkę na zasadzie ja mam połowę tygodnia dla siebie i ona dla siebie (jej partner wraca z pracy tylko na wekrndy). Do tego w wekendy możemy jeździć do tż-a, który co prawda mieszka z rodzicami, ale ma osobną górę i nikomu to nie przeszkadza. Wcześniej tj. Przez poprzednią jesień i zimę mieszkałam u siostry pod jej nieobecność i przyjeżdżał nawet 4 razy sam chciał. Póżniej było 2 miesiące przestoju tylko u niego nocowaliśmy na wekendy i po wynajęciu obecnego mieszkania nagle wszystko się zmieniło.
Dodam jeszcze tylko, że wspólne nocowanie jest dla mnie tak ważne dlatego, że tż pracuje w standardowych godzinach 8-17, a ja jeden tydzien mam 14-22 wiec wtedy nie ma czasu sie widziec, a drugi tydzien mam na 6 co powoduje za o 20 to juz tez ze mna ciezko.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2015-09-23 o 10:41
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 10:31   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Co do nocowania, to może zależy od usposobienia, ale ja go rozumiem. Gdybym ja nocowała calutki weekend u kogoś + jakiś dzień w tygodniu to byłabym po prostu zmęczona, bo tak naprawdę to nie jest mój dom, a ja potrzebuję usiąść u siebie, odpocząć, wyluzować się, zająć się swoim domem. Takie życie "na walizkach" by mnie po prostu męczyło. Oczywiście z ukochaną osobą jest to możliwe, no ale nie potrafię tego wytłumaczyć... Po prostu byłabym przemęczona i chciałabym więcej czasu spędzić u siebie. A mieszkam sama, więc nie chodzi o rodzinę itp. W tej kwestii zaproponowałabym kompromis - śpijcie u niego od czasu do czasu również.

Co do seksu - musicie po prostu porozmawiać. Seks się uprawia, ale i się o nim rozmawia. Jego tekst był niemiły, ale po pewnym czasie seks powszednieje, wasze ciała "powszednieją" i potrzeba jakiegoś dodatkowego impulsu, by rozgrzać atmosferę. Może kłótnie negatywnie na to wpływają? Może jest przemęczony? Może znudzony? Bez żadnych zarzutów, wyrzutów porozmawiajcie ze sobą i zastanówcie się jak to zmienić. Bez rozmowy się nie obejdzie. Ewentualnie możesz próbować go zaskoczyć: kupić ładną bieliznę, cokolwiek go kręci, by trochę urozmaicić wasze pożycie.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 10:36   #5
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Adrainna bardzo dobrze to wytłumaczyła. Zapewne facet jest zmęczony tym, że każdy weekend i nieraz jeszcze w tygodniu spędza w obcym domu, można wręcz rzec życie na walizkach. Sądzę, że jest tu potrzebna szczera rozmowa. Ale taka na spokojnie także porozmawiać o sexie. Albo drugi pomysł przejmij inicjatywę zrób striptiz, zachęć go jakoś
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 10:52   #6
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Cytat:
Napisane przez Ola-zz Pokaż wiadomość
Adrainna bardzo dobrze to wytłumaczyła. Zapewne facet jest zmęczony tym, że każdy weekend i nieraz jeszcze w tygodniu spędza w obcym domu, można wręcz rzec życie na walizkach. Sądzę, że jest tu potrzebna szczera rozmowa. Ale taka na spokojnie także porozmawiać o sexie. Albo drugi pomysł przejmij inicjatywę zrób striptiz, zachęć go jakoś
Urozmaicenia stosowałam, np. Bardzo lubi pończochy kiedyś często mnie prosił, żebym zakładała i czarną sukienkę, dopóki nie rzucił tekstem, że nie ma nic fajniejszego od dziewczyny w pończochach z czarnymi włosami, nie muszę dodawać, że jestem ciemną blondynką. Po tym tekście mi się odechciało przebieranek.chodzi o to, że obecnie nie mam ochoty na seks i jest coraz gorzej, bo tak naprawdę nie porozmawialiśmy ani razu jak partnerzy o problemie. Ostatnio się obraził 2 razy bo nie miałam orgazmu.
Najśmieszniejze jest to, że ten sam facet kilka razy zaproponował wspólne mieszkanie, a ciężko mu 2 noce ze mną spędzić. Nie ogarniam go, może to rzeczywiście ja się nie nadaję, nie wiem.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2015-09-23 o 11:06
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 11:11   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

to dlaczego razem nie zamieszkacie? może faktycznie będzie się lepiej czuł będąc u siebie a nie mieszkając w dwóch miejscach jednocześnie?
poza tym obrażanie się za brak orgazmu jest... mocno cienkie. usiądź z nim i pogadaj o tym, co leży na wątrobie. jeśli nie wykaże zainteresowania/chęci rozwiązania problemu to chyba faktycznie związek chyli się ku upadkowi.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 11:19   #8
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
to dlaczego razem nie zamieszkacie? może faktycznie będzie się lepiej czuł będąc u siebie a nie mieszkając w dwóch miejscach jednocześnie?
poza tym obrażanie się za brak orgazmu jest... mocno cienkie. usiądź z nim i pogadaj o tym, co leży na wątrobie. jeśli nie wykaże zainteresowania/chęci rozwiązania problemu to chyba faktycznie związek chyli się ku upadkowi.
Nie zamieszkaliśmy razem, bo były to pytania zadawane w sytuacjach kryzysowych, np. Jak się dowiedział, że mam alkoholika w domu i są z nim kłótnie itp. Była też sytuacja że mama nie była zdecydowana się wyprowadzić a ja chciałam się odciąć od domowej sytuacji więc postanowiłam, że się wprowadzę na jakiś czas do akademika. Prosił, żebym tego nie robiła, że wynajmiemy coś razem, albo mi się dołoży bo właśnie w akademiku nie moglibyśmy nocować razem.Jego obecne zachowanie i wypowiedzi na codzień świadczą o tym, że jednak nie chciałby tego kroku. Troszkę objaśnię z tym nocowaniem, na ogól w soboty nocujemy u niego, a u mnie na tygodniu, więc jak z tym jest problem, to po co razem mieszkać. Zawsze się dogadywaliśmy, ale on o tych dwóch sprawach nie chce rozmawiać, dlag się tak denerwuję tymi sprawami.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2015-09-23 o 11:29
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 11:27   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

primo - jesli nie nauczycie się rozmawiać to nic ze związku nie będzie.
secundo - długo zamierzacie się bujać jak nastolatki?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 11:55   #10
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
primo - jesli nie nauczycie się rozmawiać to nic ze związku nie będzie.
secundo - długo zamierzacie się bujać jak nastolatki?
Skazana_na_bluesa zdaje sobie sprawe ze nic nie bedzie jak sie nie nauczymy rozmawiac o problemach. Tj. Tak ze ja jestem bardziej wybuchowa, lubie wszystko obgadac od razu, a on nie lubi klotni. Tylko ze on kazda rozmowe o problemie traktuje jako atak. Nic nie daje to, ze staram sie byc powsciagliwa i tlumaczyc na spokojnie. A moze by tak jednak skorzystac z jego propozycji i zamieszkac razem. Mamy taka mozliwosc, bo mama kilka razy, nawet wczoraj mowila, ze jakbym chciala zamieszkac z tz, to ona sobie cos znajdzie tez. Tylko obawiam sie, ze wlasnie jego checi byly spowodowane poczuciem obowiazku. Wiedzial ze i tak powiem, ze sobie poradze.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 12:05   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Skazana_na_bluesa zdaje sobie sprawe ze nic nie bedzie jak sie nie nauczymy rozmawiac o problemach. Tj. Tak ze ja jestem bardziej wybuchowa, lubie wszystko obgadac od razu, a on nie lubi klotni. Tylko ze on kazda rozmowe o problemie traktuje jako atak. Nic nie daje to, ze staram sie byc powsciagliwa i tlumaczyc na spokojnie. A moze by tak jednak skorzystac z jego propozycji i zamieszkac razem. Mamy taka mozliwosc, bo mama kilka razy, nawet wczoraj mowila, ze jakbym chciala zamieszkac z tz, to ona sobie cos znajdzie tez. Tylko obawiam sie, ze wlasnie jego checi byly spowodowane poczuciem obowiazku. Wiedzial ze i tak powiem, ze sobie poradze.
Dopóki nie rozwiążecie problemów z komunikacją to wspólne mieszkanie na długo nie pomoże...
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 14:12   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

to powiedz szczerze facetowi - TAK, ZDECYDOWAŁAM SIĘ. KIEDY SZUKAMY WSPÓLNIE MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:28   #13
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
to powiedz szczerze facetowi - TAK, ZDECYDOWAŁAM SIĘ. KIEDY SZUKAMY WSPÓLNIE MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA?
Mieszkanie już jest,stoi puste pół tygodnia, mogłoby i cały, ale tż stwierdził, że mu pasuje z soboty na niedzielę nocowanie i na tygodniu za bardzo nie wyraża chęci. Z drugiej strony kilka razy zaproponował wspólne mieszkanie co mi się kupy nie trzyma, dlatego to nie takie proste, bo nie będę go zmuszać przecież.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:50   #14
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Jak dla mnie to jak najbardziej można chcieć z kimś zamieszkać i jednocześnie nie chcieć u niego nocować. Szczególnie jak się nie jest nastolatkiem.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 22:25   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

jesuuuuuuuuuu. czy wy w ogóle rozmawiacie o czymś oprócz pogody?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 23:26   #16
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Kłótnie z TŻ o wspólne nocowanie i seks

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Mieszkanie już jest,stoi puste pół tygodnia, mogłoby i cały, ale tż stwierdził, że mu pasuje z soboty na niedzielę nocowanie i na tygodniu za bardzo nie wyraża chęci. Z drugiej strony kilka razy zaproponował wspólne mieszkanie co mi się kupy nie trzyma, dlatego to nie takie proste, bo nie będę go zmuszać przecież.

To ZAPYTAJ dlaczego zaproponował ci wspólne mieszkanie, a teraz w tym konkretnym nie chce wspólnie mieszkać ,tylko nocować w weekendy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-24 00:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.